Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość PiotrekMarko

Świadkowie Jehowy Rozwalają Moją Rodzinę!

Polecane posty

Gość nick mi zaginal
Kto dał świadkom Jehowy moralne prawo do rozbijania rodzin? Co ja mam zrobić, gdy żona moja została świadkiem Jehowy? Przez ostatnie dwa lata wciąż muszę z nią walczyć o to, w jakim duchu mają być wychowywane nasze dzieci. Ze swoich zebrań z "Sali Królestwa" przynosi coraz to nowe twierdzenia, często są to cytaty z Pisma Świętego, które ją ustawiają przeciwko mnie. Ja, wierzący i praktykujący katolik, jestem w jej oczach niewierzącym. Śmie nawet cytować mi Apostoła Pawła: "Uświęca się bowiem mąż niewierzący dzięki swej żonie" (1 Kor 7,14), tłumacząc mi, że ona nasz związek uświęca i ma prawo do przekazywania swojej wiary. Żaden z moich argumentów nie ma w jej oczach jakiejkolwiek wartości. Żona uważa, że ma jedyną rację, i wszystko, co przeczytała w "Strażnicy", jest dla niej dogmatem. Moje argumenty zbija cytatem z Pisma Świętego albo tym, czego się nauczyła ze "Strażnicy", a gdy jedno lub drugie da się obalić, ona i tak wie, że ma rację. Już nie wiem, co robić. Jestem cały obolały i cierpiący. Przecież to wszystko dzieje się w moim małżeństwie i w mojej rodzinie, w moim mieszkaniu. Wywalczyłem sobie prawo do wychowania dzieci w wierze katolickiej, w której przecież wzięliśmy ślub. Ale jest to rozwiązanie siłowe, a żona przecież i tak będzie przemycała dzieciom swoją naukę. Zresztą otwarcie twierdzi, że czeka na ich pełnoletniość. .."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piecdziesiattrzy
znajdz sobie prace obnosnego sprzedawcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość swdweadeswa
Cichutenko po co ty sie tutaj wypowiadasz? Po co z nimi walczysz? :O Sami sie kiedys przekonaja ze mialas racje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polejemysz
no to żeś palnąłłł hahaha widac zes nikim jest:D totalne zero:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NataliaG
cichutenkoo ja znam,ja widzialam!!! i nienawidze was!! jestescie potworami!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karooool
no to żeś palnąłłł widac ze jestes SJ :P zbyt mocno ich bronisz:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
najtragiczniejszym w skutkach, posunięciem Ciała Kierowniczego (a właściwie trzeciego prezydenta Świadków Jehowy - Knorra) było wprowadzenie, na podstawie źle zrozumianego tekstu biblijnego , zakazu transfuzji krwi. Funkcjonuje on do dnia dzisiejszego i kosztował życie tysięcy ludzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wierrtarra
no to żeś palnąłłł zamnij morde glupi ciulu bo nie wiesz co piszesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to , ze ktos nazywa siebie Swiadkiem Jehowy nie oznacza ze nim jest .. .jesli jest swiadkiem Jehowy swiadczy o samym Bogu , wierzy w jedynego prawdziwego Boga , stosuje sie do jego zasad , czyni wszystko by nie zasmucac Boga , stosuje sie do jego słow zapisanych w Pismie sw ... ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TakaPrawdaLudzie rozbijanie rodzin u swiadkow jest na porzadku dziennym. KAZDY ze swiata wchodzacy do sekty dostaje takie pranie muzgu i MUSI, chce czy nie wyrzec sie swojej niewierzacej rodziny. Wiem co pisze. Swiadek ma tylko jedna, swoja rodzine w postaci ORGANIZACJI, reszta nie liczy sie i oni prawia o milosci do blizniego ! Chore i zarazem prawdziwe. Znam świadków i to co piszesz jest bzdurą. Nikt nikomu nie każe się wyrzekać. Mam przyjaciół którzy mają w rodzinie świadków i mają ze sobą normalne relacje. Jak ktoś odwraca sie od rodziny, to pewnie jest to podyktowane innymi pobudkami. Jak ktoś się poddaje drugiej osobie, to nie maja wina w tym że ktoś ma problem z samodzielnym myśleniem. Złych i głupich ludzi spotkasz wszędzie. Zobacz na akcję z krzyżem smoleńskim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niewiesznic
cichutenkoo szkoda mi Ciebie:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RODZINA DLA ŚWIADKÓW JEHOWY. PRZED ZEBRANIEM POWIEDZIAŁAM,ŻE RODZINA NIE JEST ZADOWOLONA Z TEGO,ZE STUDIUJĘ BIBLIĘ ZE ŚWIADKAMI.POWIEDZIAŁAM,ŻE RODZICE BYLI ROZCZAROWANI MOJĄ POSTAWĄ I NAZWALI MNIE CZARNĄ OWCĄ W RODZINIE.WSZYSCY OBECNI STARALI SIĘ MNIE POCIESZYĆ,ŻE W KOŃCU NAJWAŻNIEJSZY JEST JEHOWA BÓG,A ZAMIAST JEDNEJ RODZINY MAM DUŻO WIĘCEJ,BO TERAZ MOJĄ RODZINĄ JEST ORGANIZACJA. PO ZEBRANIU STARSZY POWIEDZIAŁ,ŻE JEZUS ZAPOWIEDZIAŁ JUŻ WCZEŚNIEJ TAKĄ POSTAWĘ RODZINY,KTÓRA NIE SŁUŻĄC PRAWDZIWEMU BOGU,BĘDZIE SIĘ STARAŁA ODCIĄGNĄĆ PRAWDZIWYCH CZCICIELI OD BOGA.KAZAŁ MI OTWORZYĆ BIBLIĘ,NA EW.MAT.10,37-39 GDZIE NAPISANO,ŻE KTO MIŁUJE BARDZIEJ MATKĘ LUB OJCA ,NIŻ JEZUSA,NIE JEST GO GODNY.POTEM POWIEDZIAŁ,ŻE MAM DO WYBORU,ALBO RODZINĘ,KTÓRA NALEŻY DO ŚWIATA PODLEGŁEGO SZATANOWI,ALBO JEDYNĄ BOŻĄ ORGANIZACJĘ.DODAŁ,ŻE NIE MOŻE MI NICZEGO DYKTOWAĆ I ROZKAZYWAĆ,ALE SAMA MUSZĘ DOKONAĆ MĄDREGO WYBORU.POWIEDZIAŁ TEŻ,ŻE TERAZ MAM OGÓLNOŚWIATOWĄ RODZINĘ BRACI I JEŚLI RODZINA NIE POTRAFI TEGO ZROZUMIEĆ I ZAAKCEPTOWAĆ MNIE I MÓJ WYBÓR TO,POWINNAM ZOSTAWIĆ ICH OSĄDOWI BOŻEMU,ALE TO,ŻE ONI IDĄ NA PEWNĄ ZAGŁADĘ NIE ZNACZY,ŻE I JA MAM ZAPRZEPAŚCIĆ ŻYCIE WIECZNE.STARZSY ZACZĄŁ TEŻ MÓWIĆ O MOICH DZIECIACH,ŻE JAKO MATKA POWINNAM POMYŚLEĆ O ICH PRZYSZŁOŚCI.A DLA DZIECI NIE MOŻE BYĆ NIC LEPSZEGO NAD SŁUŻENIE BOGU JEHOWIE ZANIM UPADNIE TEN CAŁY PODLEGŁY SZATANOWI SYSTEM..."CHYBA NIE CHCESZ,POŚWIĘCIĆ SWOICH DZIECI SZATANOWI TYLKO DLA RODZINY,KTÓRA I TAK CIĘ ODRZUCIŁA?"-POWIEDZIAŁ STARSZY.SPORO O TYM WSZYSTKIM MYŚLAŁAM I PRZYJĘŁAM MYŚLENIE STARSZEGO,KTÓRY WMÓWIŁ MI,ŻE ODRZUCIŁA MNIE RODZINA,CHOĆ TAK NAPRAWDĘ DOKONUJĄC TEGO WYBORU,JA ODRZUCILAM RODZINĘ. DLATEGO TERAZ STARAM SIE WYTŁUMACZYĆ WSZYSTKIM ZAINTERESOWANYM,KTÓRYCH BÓG STAWIA NA MOJEJ DRODZE,ŻE ZA NIC W ŚWIECIE ,NIE POWINNI ROZLUŹNIAĆ NAWET,SWOICH STOSUNKÓW Z RODZINĄ.ŻADNA ORGANIZACJA NIE JEST TEGO WARTA.TO, CO ORGANIZACJA KAŻE NAM ROBIĆ I Z CZEGO REZYGNOWAĆ,JEST WYMAGANIEM TYLKO ORGANIZACJI-NIE BOGA I TAK NAPRAWDĘ NIE ROBIMY TEGO DLA BOGA,ALE DLA BROOKLYNU.WCHODZĄC DO ORGANIZACJI ,WARTO PRZEMYŚLEĆ SWOJE ZACHOWANIE WOBEC RODZINY,BO TAK NAPRAWDĘ NIC ,ANI NIKT NAM JEJ NIE ZASTĄPI. TAK NAPRAWDĘ TYLKO DLA RODZINY I BOGA JESTEŚMY KIMŚ WYJĄTKOWYM I KOCHANYM.O TYM WIELU SIĘ PRZEKONAŁO,GDY ZACZYNALI WĄTPIĆ W PRAWDZIWOŚĆ SŁÓW NIEWOLNIKA.NIERAZ PROWADZIŁO TO, DO TRAGEDII WYNIKAJĄCEJ Z OSAMOTNIENIA,GDY TAKA OSOBA ZOSTAŁA WYKLUCZONA,LUB SAMA ODESZŁA.NIE MOŻNA DAĆ SIĘ ZWARIOWAĆ.PISMO ŚWIĘTE NIE WYMAGA OD NAS TAKICH WYRZECZEŃ I POWINNO TO BYC DLA NAS PODEJRZANE,GDY KTOŚ NAMAWIA NAS NA ZERWANIE WIĘZI Z NAJBLIŻSZYMI. http://jakwpamitniku.blox.pl/html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wyzwolony
Ty ktory rzekles Bog Jehova Bog istnieje pokaz mi tego Boga a uwierze w twoja droge i prawde, jesli nie potrafisz wskazac wiedz ze zmaciles swa dusze i szukasz go na prozno. Wyzwolony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MaryniaK
moze nie do konca jest tak,ze SJ sa powodem rozbicia rodziny,ale w duzej mierze przyczyniaja sie do tego.P.Piotr napisal wyraznie,ze dopoki oni sie nie pojawili wszystko bylo w najlepszym porzadku,wiec nie szukajcie w calej tej historii innych przyczyn rozpadu malzenstwa bo ich nie znajdziecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
merkaba swiadczysz o Jezusie czy o przeciwnikach Swiadków Jehowy ? zastanów sie czy oczernianie kogos to postawa chrzescjanina ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MaryniaK moze nie do konca jest tak,ze SJ sa powodem rozbicia rodziny,ale w duzej mierze przyczyniaja sie do tego.P.Piotr napisal wyraznie,ze dopoki oni sie nie pojawili wszystko bylo w najlepszym porzadku,wiec nie szukajcie w calej tej historii innych przyczyn rozpadu malzenstwa bo ich nie znajdziecie. Z tego co ja zrozumiałam jego postów, to oboje mają problemy z komunikacją. On na siłę chciał jej czegoś bronić, a ona kierowała się własnym egoizmem, więc w tym przypadku jest 1:1. Ja osobiście nie wyobrażam sobie tego, aby ktoś miał mi narzucać własne zdanie. To że mąż katolik jest zły z tego względu że jest katolikiem. Czy tym się kierowałam wybierając jego za męża? czy też kierowałam się miłością? Osób fanatycznie podchodzących do swej wiary spotkasz wszędzie. Co jaskrawym tego przykładem są tzw córy kościoła, czyli mohery. Ale tak to jest, jak się Pisma nie czyta, nie wyciąga wniosków tylko bezgranicznie ufa się swojemu kapłanowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dla mnie i tak jesteście dziwni Dlaczego pamiatka wieczerzy jest tylko raz do roku? Dlaczego do pamiatki praktycznie nikt nie przystepuje? Kto i jakim prawem oraz na jakiej podstawie decyduje czy ktos inny jest godny przystapienia do pamiatki czy nie? Dlaczego na chrzest trzeba czekac tyle czasu skoro biblia pokazuje cos innego (np. historia o Filipie i eunuchu)? Dlaczego w nauczaniu swiadkow jest tak malo o milosci Bozej, a tak duzo straszenia armagedonem itd.? Dlaczego swiadkowie odrzucaja Jezusa i traktuja Go jak zlo konieczne? Dlaczego swiadkowie nie pozwalaja samemu czytac i studiowac biblii tylko trzeba to robic z ksiazkami napisanymi przez jakiegos czlowieka? A przeciez w biblii pisze, zeby badac pisma czy tak sie sprawy maja, nie pisze, ze badac pisma z pomoca odpowiednich kasiazek i przy asystencji odpowiednich ludzi. Dlaczego obchodzenie urodzin jest czyms zlym, swieckim itd. a rocznicy slubu juz nie? Czy dzien urodzin jest gorszy od dnia slubu? Dlaczego nie mozna sie bawic podczas nocy sylwestrowej, a na weselu tak? Czyzby noc sylwestrowa byla gorsza i bardziej zla od wesela? Dlaczego swiadkowie tyle razy zmieniali swoje nauki i za kazdym razem niby to jest jedyna i prawdziwa nauka? Dlaczego swiadkowie tyle razy podawali rozne daty konca swiata i za kazdym razem byly one falszywe? Skoro szefostwo organizacji glosilo koniec swiata i niby w to wierzylo to dlaczego z przyjemnoscia przyjmowali pieniadze od wielu swiadkow ktorzy sprzedawali swoje domy itd. wierzac w daty konca swiata? Skoro mial nastapic koniec swiata to po co pieniadze organizacji? Dlaczego swiadkowie gdy kogos wyklucza to go omijaja z wyjatkiem jesli ten ktos np. jest ich pracodawca? W tedy potrafia siedziec z nim nawet przy jednym stole. Dlaczego swiadkowie gdy kogos wyklucza to uznaja, ze w tedy nie trzeba takiej osobie oddawac pieniedzy, ktore sie od niej pozyczylo? Dlaczego organizacja kryje swoje pieniadze przed wiernymi i nie rozlicza sie znimi na co poszly? Dlaczego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dla mnie Jezus jest bogiem a nie aniołem Dla tych co nie wiedza: "Watch Tower Bible and Tract Society of Pensylvania jest zarejestrowana spolka akcyjna, w ktorej obecnie ma swoj udział około 400-tu akcjonariuszy. W Polsce Towarzystwo Strażnicy w dniu 24 października 1985 roku zostało zarejestrowane w Sadzie Rejonowym Gospodarczym w Warszawie jako spolka z o. o. Towarzystwo Strażnicy funkcjonuje jako ogromne, bardzo sprawnie zorganizowane, wydawnictwo .Wyznawcy po pierwsze, są stałymi klientami, kupującymi z niewielkim rabatem, wydane przez organizację, ksiazki i czasopisma a po drugie - ich dystrybutorami, pracującymi nieodpłatnie. Presja psychiczna wobec wyznawców, który niedostatecznie poswiccaja sie sprzedazy literatury, musi byc w tym środowisku niemała, skoro zwykle uwaza sie takie osoby "chore duchowo". W Sali Krolestwa wisi specjalna tabliczka, na ktorej umieszcza się co miesiac dane dotyczące liczby godzin służby, odwiedzin w domach, studium Biblii oraz kolportażu literatury. Oblicza sie tez przecietna osiagniec poszczegolnych członkow zboru. Kazdy moze sam sprawdzic, czy jego wklad pracy odpowiada przecietnej ogolnej, a wiec czy moze uchodzic za dobrego, czy raczej za opieszałego glosiciela. O słuzbie kazdego kaznodziei informuje specjalnie prowadzona kartoteka, pozwalajaca w kazdej chwili skontrolowac jego działanie."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
merkaba w tym tekscie sam sobie zapzreczasz pytanie : dlaczego SJ tyle czekaja do chrztu ? jak sam napisałes by pzryjac chrzest trzeba pozna c Boga , jego zasady i zamierzenia ... w ofiare Jezus oddał swe zycie raz na zawsze ..Bóg nie wymaga ofiary codziennej .... w nauczaniu SJ jest własnie mnóstwo informacji i ciagły nacisk ze strony swiadków na miłosc Boża , na cudowne cechy Boże oraz jego Syna Jezusa Chrystusa ... to nie straszenie armagedonem tylko proroctwo z Pisma sw co nas czeka gdy nadejdzie Królestwo Boze .. swiadkowie nie odrzucaja Jz\ezusa a wrecz przeciwnie ... Sj zachecaja by kazdego dnia czytac Biblie i rozmyslac na d słowami Stwórcy .. ksiazki czy inna literatura Sj to nic innego jak obszerniej wytłumaczone słowo Boże .. urodziny ? sa dwa przykłady urodzin które zakonczyły sie strasznie stad wniosek by ich nie ucztowac... dalczego wykluczja ? po to by osoba wykluczona zrozumiała ze potrzeba jej pokory skruchy i naprawienia blędow ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
merkaba nie znasz podstwowych informnacji na temat SJ jesli chcesz je poznac to mój mail : olaolaola55 @wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a dlaczego sie nie modlą sie ojcze nasz przecie nie jest zabroniona ta modlitwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×