Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość PiotrekMarko

Świadkowie Jehowy Rozwalają Moją Rodzinę!

Polecane posty

Gość bhjjjjjjjjj
niezle bzdury . gdybym nie znał SJ ... fajny film - w koncu o katolikach mzona nakrecic podobny tylko z udzialem innych osób i wielu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ooookurkaaa
a to przekrety,a za swietych sie maja,manipulanci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tatarataty
To jest prawda ze oni nie lubia prowadzic dyskusji z osobami znajcymi Pismo św lepiej od nich,gubia sie wtedy:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bhjjjjjjjjj
a ta baba to kim ona jest ? Bogiem ? Jezusem ? skad wiesz która interpretacja jest własciwa zas w zachowanie i watpienie prawdziwego SJ nie wierze ! ktos fajnie zmontował filmik wiadomo do jakich celów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hiiiipnozaaa
to jest forum zwiazane z sekta sj wiec ten filmik o katolikach wsadz sobie w dupee!!:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kilokpok
ja pierdziele te 5 filmikow przedstwiajace sj pokazuja ich prawdziwa twarz,masakra!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mkmkmkkkk
:o sekta:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sasaaaaassa
kiedyś moja najbliższa rodzina należała do świadków jechowy. ja od urodzenia, ale z czasem więzy z tą organizacja słabły, dziś już nikt z nas tam nie chodzi. coś mi nie pasowało w tych moich wspomnieniach... Przypominam sobie ich sposób argumentowania. Chociaż tego wcześniej w ogóle nie dostrzegałam. Uważałam ich (może nadal?) za dobrych ludzi tylko nie miałam i nadal nie mam ochoty na kontakt z nimi. być może właśnie z powodu ich „manipulacji. A to dziwne korelacja. bo z dobrym człowiekiem zawsze chce się być blisko. być może za dużo było sprzeczności w tym co wyrażali, że nadal tego nie umiem uporządkować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iffona
świadkowie są manipulowani przez ludzi którzy nimi sterują w sposób socjotechniczny .mają przekonanie że wszyscy są dobrzy lub będą dobrzy .najczęściej do jehowych wstępują ludzie którzy nie mają pomysłu na życie , nie wiedzą co mają z sobą zrobić nie potrafią poukładać sobie swoich spraw życiowych wolą żeby ktoś decydował za nich bo tak im łatwiej i za to są im bardzo wdzięczni podporządkowując się z góry zasadą które ktoś za nich ustanawia i nakazuje im jak mają myśleć. najdziwniejsze jest to że uważają się za chrześcijan a nie nawracają innych wyznawców innych kultur religijnych ( takich jak muzułmanie itp ) tylko teorie swoje ( demagogie )opowiadają w śród chrześcijan-współczuje im to biedni duchowo ludzie.poza tym poglądy na temat państwa POLSKIEGO ,oraz innych ważnych spraw dla naszego narodu oraz społeczeństwa są nie dopuszczalne i powinny być zawsze krytykowane ( bo co to za facet który jest zdrowy nie poszedł na szkolenie do wojska służył kilka miesięcy tylko opowiadał demagogie że to nie zgodne z jego światopoglądem ( powinien zdjąć spodnie i założyć spódnice.bo gdyby sytuacja się powtórzyła sprzed 70 lat to by nic nie zrobili dla naszej ojczyzny tylko by pouciekali do ameryki i wrócili po latach i żądali by odszkodowania i lamentowali by jacy oni wszyscy są poszkodowani

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość napadana przez jahowców
Dla mnie to nie są żadni "świadkowie jehowy" tylko zwykłe jahowce. Padliny i ścierwa. Do mojej rodziny tez się wtrącali. Parszywe gnidy. Nienawidze ich i moja nienawisć trwa. Wygląda to to na człowieka a żyje jak ścierwo. Gwałcą, uwodzą, wykorzystują, manipulują, a potem jak się im sprzeciwisz to omal nie zabiją. Ścierwa jedne!!! Won ode mnie ścierwa!!!! Bo zabiję!!!!!!!1Nie pukac w moje drzwi cuchnące zboczone capy!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak sie wkużyłem na manipulacj
świadków z bibli gdanskiej ktos napisał do merk aby Co mówi Biblia? „Dusza, która grzeszy, ta umrze (Ezechiela 18:4, Biblia gdańska). to sa slowa z kontekstu wyrwane tu jest reszta Dusza, która grzeszy, ta umrze; ale syn nie poniesie nieprawości ojcowskiej, ani ojciec poniesie nieprawości synowskiej; sprawiedliwość sprawiedliwego przy nim zostanie, a niepobożność niepobożnego nań przypadnie. (21) A jeźliby się niepobożny odwrócił od wszystkich grzechów swoich, które czynił, a strzegłby wszystkich ustaw moich, i czyniłby sąd i sprawiedliwość, pewnie żyć będzie, nie umrze; (22) Żadne przestępstwa jego, których się dopuścił, nie będą mu przypominane; w sprawiedliwości swej, którąby czynił, żyć będzie. (23) Azaż Ja się kocham w śmierci niepobożnego? mrwi panujący Pan. Izali nie raczej, gdy się odwróci od dróg swoich, aby żył?\ (24) Ale jeźliby się odwrócił sprawiedliwy od sprawiedliwości swojej, a czyniłby nieprawość, czyniąc według wszystkich obrzydliwości, które czyni niezbożny, izali taki żyć będzie? Wszystkie sprawiedliwości jego, które czynił, nie będą wspominane; dla przestępstwa swego, które popełniał, i dla grzechu swego, którego się dopuścił, dla tych rzeczy umrze. (25) A iż mówicie: Nie prosta jest droga Pańska; słuchajcież teraz, o domie Izraelski! izali droga moja nie jest prosta? Izali drogi wasze nie są krzywe? (26) Gdyby się odwrócił sprawiedliwy od sprawiedliwości swojej, a czyniąc nieprawość w temby umarł, dla nieprawości swojej, którą czynił, umrze. (27) Ale gdyby się odwrócił niezbożny od niezbożności swojej, której się dopuścił, a czyniłby sąd i sprawiedliwość, ten duszę swoję zachowa. (28) Bo obaczywszy się odwrócił się od wszystkich występków swoich, których się dopuszczał, pewnie żyć będzie, nie umrze. (29) A przecie mówi dom Izraelski: Nie prosta jest droga Pańska; izali drogi moje nie są proste, o domie Izraelski? Izali nie raczej drogi wasze są krzywe? (30) A przetoż każdego z was według dróg jego sądzić będę, o domie Izraelski! mówi panujący Pan. Nawróćcież się, a odwróćcie się od wszystkich występków waszych, aby wam nieprawość nie była na obrażenie. (31) Odrzućcie od siebie wszystkie przestępstwa wasze, którycheście się dopuszczali, a uczyńcie sobie serce nowe i ducha nowego. I przeczże macie umrzeć, o domie Izraelski? (32) Albowiem się Ja nie kocham w śmierci umierającego, mówi panujący Pan; nawróćcież się tedy, a żyć będziecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak sie wkużyłem na manipulacj
Bóg stwarzający pierwszego człowieka (Bereszit 2:7) bywa porównywany do szklarza, który siłą swoich płuc kształtuje szklane naczynie. Jego oddech (neszama) opuszcza Jego wargi i przemieszcza się jako prąd (wiatr) powietrza (ruach) i wypełnia powietrzem (nefesz) [siłą witalną] - naczynie. ["Ukształtował go z prochu ziemi i tchnął w jego nozdrza duszę życia"] Neszama jest więc najbliżej Boga (wydobywa się z Jego ust), podczas gdy nefesz uruchamia funkcjonowanie ludzkiego organizmu, z którym jest złączony w procesie biologicznego istnienia. Ruach znajduje się pomiędzy nimi - wiążąc człowieka z jego duchowym źródłem. Neszama podlega przede wszystkim myśli, ruach przede wszystkim mowie, nefesz fizycznym działaniom. Stopień bliskości z Bogiem powiązany jest z poziomem neszamy. Neszama jest najbardziej przynależna Bogu ze składników duszy. Aby dotrzeć do Boga trzeba odbyć drogę odwrotną, niż odbywało Boskie tchnienie. Tak jak każda istota żywa, człowiek najpierw zdominowany jest przez nefesz (czysto biologiczną chęć istnienia). Jeżeli rozwija w sobie ruach właśnie ten wymiar staje się dominujący w jego życiu i przybliża go do Boga. Gdy następnie postępuje etycznie i coraz pełniej w zgodzie z nakazami Boga - dba o neszamę i przybliża się nią do Boga jeszcze bardziej. Według Zoharu końcowym etapem tej drogi jest otrzymanie duszy dusz. Ta najwyższa dusza to chaja. [Te siły duchowe, które skupiają się w człowieku - tworząc jego istotę (nefesz, ruach i neszama), to nie wszystko duchowe, co dotyczy istoty ludzkiej. One tworzą jedynie or hapnimi, czyli ludzkie światło wewnętrzne. Poza nim - według kabały - istnieje jeszcze or hamakif, czyli światło zewnętrzne wobec człowieka, ale z nim powiązane. Podczas więc gdy chaja decyduje o wolnej woli i wierze, a jej światło pochodzi z sefiry Chochma (mądrość), jechida - jest poziomem, na którym człowiek odnajduje wewnętrzne połączenie z Bogiem, niedostępne żadnym innym istotom i jej światło wydobywa się z sefiry Keter (korona).]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krolowakrzyku
jak nie masz roboty to wystarczy sie skumac ze sJ,zalatwia ci wszystko co bedziesz chcial,beda wchodzili ci w du­pę dopoki pozwolisz byc ich marionetka do manipulacji:P a jesli z nimi zadrzesz,uuuuuu zafundują ci niezłe piekło!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu
niezle te filmiki o swiadkach J.:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość te filmiki o s wiadkach
to bzdura , bo który dojrzały swiadke Jehowy tak sie zachowa ? żaden ! jak mozna w ciagu kilku minut obrócic sie od wierzen w które mocno wierzyłem jesli jestes np katolikiem i wierzysz w ....... to ktos jedym wersetem zabuzry Twoje wierzenia ? bzdura ! co do filmiku porównałem weresty az Pisma sw : 1. Jezus chrystus jest we mnie - Tysiaclatka miec chrystusa w sobie czyli przejawiac jego cechy , osobowosc etc jest to pzrenosnia 2 . Jezus chrystus jest w jednosci ze mna - Przekałd nowego s wiata jednosc to cos niesprzecznego , łacznego wspolnego , łaczacego czyli jakby miec Jezusa chrystusa" w sobie " piszecie o czyms a sami nie rozumiecie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość raticus simian
Religia to zguba tego świata!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość te filmiki o s wiadkach
ktos słusznie zauważył : kiim jest ta kobieta ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koniec organizacji jest bliski
Twierdzą ze szatan i demony są panami całego świata, zacytujmy zatem słowa samego Chrystusa, który już jako zmartwychwstały Pan ogłasza uroczyście: 'Dana Mi jest wszelka władza w niebie i na ziemi' (Mt 28, 17). A zatem, to nie szatan, lecz Chrystus jest Władcą także na i ziemi! Przytoczę werset: "Ponieważ zaś dzieci uczestniczą we krwi i ciele, dlatego i On także bez żadnej różnicy stał się ich uczestnikiem, aby przez śmierć pokonać tego, który dzierżył władzę nad śmiercią, to jest diabła" (Hbr 02,14) Zapytajmy się, po co więc Chrystus umarł na krzyżu, skoro i tak nic by się nie zmieniło i szatan dalej sobie królował (w niebie miał przebywać 'tylko' do 1914 r.!)? To są największe kłamstwa jakie można spotkać w odniesieniu do Boga. Jest to jawny dowód działania szatana, on właśnie działa aby zatrzeć w umysłach ludzkich ofiarę Chrystusa. Poprzez nią uświadamiamy sobie miłość Boga do ludzi. Posłał on swego jednorodzonego Syna aby przez swą mękę na krzyżu, pokonał konsekwencje grzechu pierworodnego, popełnionego przez ludzi i przez to każdy człowiek miał zapewnione zbawienie. Jak stwierdził pewien nawrócony człowiek (ex świadek) Strażnica to synagoga szatana. Pismo św. mówi wyraźnie, że szatan zamienia się w anioła światłości [por. 2 Kor 11, 14], by zwodzić człowieka i prowadzić do zatracenia jego duszy. Ja jestem światłością świata. Kto idzie za Mną, nie będzie chodził w ciemności, lecz będzie miał światło życia."(J 8,12) "Ja przyszedłem na świat jako światło, aby każdy, kto we Mnie wierzy, nie pozostawał w ciemności."(J 12,46) Jedyną drogą do zbawienia jest Kościół Chrystusowy. Kto pozostawia Go i wiąże się z innymi ruchami religijnymi które są Jemu przeciwne, automatycznie wypiera się wiary Chrystusa. Strażnica , wykorzystuje tanim kosztem biednych ludzi, tylko po to aby mieć zbyt na bezwartościową "literaturę". Jej celem nie jest zbawienie człowieka, lecz uzyskanie dochodu. Nie ważne co się sprzedaje, ważne aby sprzedać, wszak dzięki sztuce przekonywania można sugerować że bezwartościowe plewy to "pokarm Boży"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość te filmiki o s wiadkach
1 Jana 5:19 19 Wiemy, że pochodzimy od Boga, lecz cały świat podlega mocy niegodziwca. 20 My zaś wiemy, że Syn Boży przyszedł i obdarzył nas zdolnością umysłu, żebyśmy mogli poznać prawdziwego. I jesteśmy w jedności z tym prawdziwym poprzez jego Syna, Jezusa Chrystusa. To jest prawdziwy Bóg i życie wieczne. cały swiat podlega mocy niegodziwca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość te filmiki o s wiadkach
1 Jna 3:8 8 Kto trwa w grzechu, pochodzi od Diabła, ponieważ Diabeł grzeszy od początku. Syn Boży po to się ujawnił, by zniweczyć dzieła Diabła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość te filmiki o s wiadkach
nie rozumiem po co cos wklejacie czy piszecie skoro nic z tego nie rozumiecie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ten, kto ma Syna, ma życie, a kto nie ma Syna Bożego, nie ma też i życia. (13) Wiemy, że jesteśmy z Boga, cały zaś świat leży w mocy Złego. (20) Wiemy także, że Syn Boży przyszedł i obdarzył nas zdolnością rozumu, abyśmy poznawali Prawdziwego. Jesteśmy w prawdziwym Bogu, w Synu Jego, Jezusie Chrystusie. On zaś jest prawdziwym Bogiem i Życiem wiecznym. (21) Dzieci, strzeżcie się fałszywych bogów. to nie znaczy ze panuje na ziemi tu pisze ze szatan nas kusi do złego i mamy rozum by odróżnić dobro od zła i pisze ze mamy sie wystrzegać świadków jehowy Wielu bowiem pojawiło się na świecie zwodzicieli, którzy nie uznają, że Jezus Chrystus przyszedł w ciele ludzkim. Taki jest zwodzicielem i Antychrystem. (8) Uważajcie na siebie, abyście nie utracili tego, coście zdobyli pracą, lecz żebyście otrzymali pełną zapłatę. (9) Każdy, kto wybiega zbytnio naprzód, a nie trwa w nauce Chrystusa, ten nie ma Boga. Kto trwa w nauce , ten ma i Ojca, i Syna. (10) Jeśli ktoś przychodzi do was i tej nauki nie przynosi, nie przyjmujcie go do domu i nie pozdrawiajcie go, (11) albowiem kto go pozdrawia, staje się współuczestnikiem jego złych czynów. (12) Wiele mógłbym wam napisać, ale nie chciałem użyć karty i atramentu. Lecz mam nadzieję, że do was przybędę i osobiście z wami porozmawiam, aby radość nasza była pełna. (13) Dzieci twej Wybranej Siostry ślą ci pozdrowienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NIE DO Wiaryyyy
te filmiki o s wiadkach My juz tam wszystko rozumiemy,nie martw sie o nas:P Rzygac sie chce jak sie czyta/slyszy o tym jak pieprzycie ze jestescie wybrancami Boga!!!!! Jak wam nie wstyd ? !!!!!!!!!!!! Wy jestescie swiadkami ,ale szatana!!!!!!! I on sie wami swietnie posluguje!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieci nie mają w sobie oporów i barier, które cechują ludzi dorosłych. Przed kilku taty pewni pracujący w Afryce misjonarze, zanim rząd wypędził ich z kraju, przetłumaczyli Ewangelię według św. Jana na język ludu, wśród którego pracowali. Gdy powrócili tam po wielu tatach, ze zdumieniem ujrzeli uzdrowionych chorych. Okazało się, że ludzie zaczęli czytać Ewangelię według św. Jana, całym sercem uwierzyli to, co przeczytali i postanowili prowadzić życie chrześcijańskie ukazane w Ewangelii. Jest to szczególnie widoczne wśród dzieci i ludzi prostych, których cechuje prosta wiara. Słyszałem na przykład o tym, że dzieci w wieku trzech, czterech, pięciu lat mówiły do chorej matki: „Mamo, pozwól, że się za ciebie pomodlimy. Dzieci modliły się chwilę, a potem biegły się bawić. Nie upłynęło wiele czasu, a zdumiona matka stwierdzała, że jest zdrowa! O takich zdarzeniach słyszałem wiele, wiele razy. Te dzieci nie uczyły się teologii. Ewangelia Jezusa została spisana dla wszystkich ludzi, dla wszystkich kultur i wszystkich epok. Jest prosta i wcale nie przeznaczona dla samych tylko inteektualistów i teologów. Jest przeznaczona dla wszystkich, którzy otwierają się na działanie Pana. Wielu młodych ludzi przystępuje dziś do sekt wyznających religie Wschodu, którymi interesuje się dziś niemal każdy człowiek. Atrakcyjność tych sekt wydaje się polegać na tym, że religie te obiecują swym wyznawcom dojście do głębokiej wiedzy, która przyniesie im prawdziwe szczęście. Możesz wspiąć się na szczyt góry, usiąść u stóp guru i uczyć się od niego tajemnic przekazywanych przez wieki. Pomyśl jednak, czy nie dostrzegasz żadnej głębi w chrześcijańskim orędziu? W Ewangelii Jezusa Chrystusa, który radzi ci schylić się nisko, zdrapać błoto ze swych stóp i iść pomagać ubogim, albo udać się na pustkowie i tam wznieść się na wyżyny kontemplacji? Z pewnością to właśnie chrześcijaństwo jest religią najbardziej chodzącą po ziemi. Zauważ, że Jezus chodził nogami po ziemi. chociaż na całe noce udawał się na szczyty gór i spędzał długie godziny na modlitwie.f W twym życiu, w którym trudno zachować równowagę, niezależnie od tego czy mieszkasz na szczycie góry, czy mieszkasz na ulicach Kalkuty, czy w niewielkim miasteczku ufaj Jezusowi. On nie przesLaje być z tobą! Ufaj Panu, który może i chce nieść uzdrowienie. „Niech się nie trwoży serce wasze. Wierzycie w Boga? I we Mnie wierzcie (J 14,1).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×