Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość PiotrekMarko

Świadkowie Jehowy Rozwalają Moją Rodzinę!

Polecane posty

Gość KicKarol
Został ukrzyżowany nie ma wątpliwości. Ale istnieją co do szczegółów zdarzenia. Znam np. teorię, która mówi iż ten krzyż nie wyglądał tak jak znamy go z kościołów, lecz był pniem drzewa z poprzecznie przymocowaną deską. Nie jestem jednak w stanie tego zweryfikować, gdyż nie pamiętam już skąd znam tę teorię. Pokazuje ona jednak ile wątpliwości budzi całe zdarzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yeaaahhhhh
Pal zupełnie nie wchodzi w grę. Krzyż jak najbardziej. To była jedna z najpopularniejszych kar śmierci ówczesnych czasów, nie tylko stosowana przez Rzymian. Ukrzyżowanie wchodziło w grę jeśli chciało się wymierzyć sprawiedliwość na zdrajcy, buntowniku oraz ludziach nie do końca posiadających prawa społeczne. Za takiego uważano właśnie Jezusa Chrystusa z Nazaretu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość staropolanin
jest mozliwe by ciało wytrzymało na rekach a nie na nadgarstkach musi pod stopami byc belka podtrzymująca stopy rzymianie byli specjalistami od tortur by długo cierpiał gdyby jezus był upolowany to w przeciągu 30 umarł by w wyniku uduszenia a jak wiadomo Jezus długo umierał widziałem na Discovery program o smierci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jacieeeeeeeeee
Nasz zbawiciel umarł na krzyrzu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PiterekS
Dlaczego tam oczerniacie Świadków Jehowy? Przeciez oni głoszą dobrą nowinę o Królestwie Bożym.Ich nauki są jak najbardziej zgodne z Pismem Świętym,lecz WY Katolicy Pisma Świętego się boicie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Swiadkowie Jehowy to sekta. Uciekaj jak najszybciej od nich! Klamia jak najeci i interesuje ich tylko kasa. Przychodza prawie co tydzien i sie dobijaja do mnie do domu wiesniaki pieprzone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Z pokorą
Amamda O Chcą byś była zbawiona,troszczą sie o Ciebie tak jak troszczy Jehowa który Ciebie Kocha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PiterekS dobry żart ŚJ to klasyczna sekta pseudo-chrzescijańska. Wg orzeczenia Światowej Rady Kościołów w Genewie nie są nawet chrześcijanami (mimo, że powołują sie na Biblię) Natomiast Komisja Biblijna (protestancka ) w Stutgarcie orzekła że przekład Biblii ŚJ (tzw. Przekład Nowego Świata) to największe fałszerstwo Biblii w historii - nie liczące sie z elementarnymi prawidlami biblistyki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tetragram jest Jahwe a nie jehowa Drobna zmiana litery zmieniała znaczenie imienia i sposób postrzegania osoby noszącej to imię. Żona Abrahama już nie nazywała się „kłótliwa tylko „księżniczka. Saraj Kłótliwa Sara - Księżniczka Podobnie jest z imieniem Boga. Ja(h)we Jestem Stwórcą (od czasownika hawah) Jehowa Jestem Burzycielem (od czasownika hovah) słownik hebrajski i sie przekonasz sama ze imie to oznacza szatana http://www.eliyah.com/cgi-bin/strongs.cgi?fil e=hebrewlexicon&isindex=hovah a imie jehowa wzieli od masonów http://wolnomularstwo.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=426&Itemid=30

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PiterekS
merkaba toba szatan kieruje,skoncz z tymi wklejkami merkaba ok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PiterekS
Świadkowie Jehowy są ludem wybranym przez Boga.Markaba pamietaj Bóg Tobie przebaczy,Twoje oczy sa zaślepione,szatan Tobą manipuluje,on Ci podpowiada abyś tępiła Świadków merkaba.Ale ja Tobie wybaczam tak jak i Jehowa bo jesteś dzieckiem Bożym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PiterekS
Izajasza 43 ;10 "Wy jesteście moimi świadkami - brzmi wypowiedź Jehowy - moim sługą, którego wybrałem, abyście mnie poznali i wierzyli we mnie, i rozumieli, że ja jestem ten sam. Przede mną nie został utworzony żaden Bóg ani po mnie nie ma żadnego. 11 Ja, właśnie ja jestem Jehowa, a oprócz mnie nie ma wybawcy". 12 "Ja oznajmiłem i wybawiłem, i sprawiłem, że to usłyszano, gdy nie było wśród was obcego boga. Wy zatem jesteście moimi świadkami - brzmi wypowiedź Jehowy - a ja jestem Bogiem. 21 Lud ten, który sobie utworzyłem, opowiadać będzie moją chwałę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ssssssssssssssij
Piterek wez idz sie powies:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grytuyui
wieśkaaa Bog Ciebie tez zbawi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PiterekS
,(5) Nie lękaj się, bo jestem z tobą. Przywiodę ze Wschodu twe plemię i z Zachodu cię pozbieram. (6) Północy powiem: Oddaj! i Południowi: Nie zatrzymuj! Przywiedź moich synów z daleka i córki moje z krańców ziemi. (7) Wszystkich, którzy noszą me imię i których stworzyłem dla mojej chwały, ukształtowałem ich i moim są dziełem'' - Ks. Izajasza 43:4-7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A Ciebie zbawi? Nie uznajesz boskości Jezusa, wiec jak zbawi Cię Człowiek który umarł na krzyzu? Bo kim jest dla ciebie Jezus? Przecież nie Bogiem ale archaniołem Michałem a anioł nie zbawia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zobaczcie jak czym reinkarnacj
2002 3802 polska 265469 świat 2003 3709 258845 2004 4261 262416 2005 3681 247631 tyle srednio jest wykluczanych ludzi z organizacji jehowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grytuyui
grytuyui wieśkaaa zbawi Cię Bóg:) Ciebie,mnie i wszystkich ludzi bo on jest miłosierny:) Jezus wieśkaaa to syn Boży,nie Bóg:)Będziemy zbawieni przez Boga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cała prawdaaaaaa
Wiele osób jest z pewnością ciekawych co do faktycznego stanu posiadania i finansowania organizacji Świadków Jehowy. Przeciętni ŚJ zwykle usiłują nas przekonać, że Strażnica nie jest organizacją nastawioną na zysk i robienie pieniędzy na religii. Dlatego z pewnością interesująca dla wielu zabrzmi informacja, że Towarzystwo Strażnica zarabia setki milionów dolarów każdego roku!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cała prawdaaaaaa
Coraz mniejszy przyrost na całe szczescie. Świadkowie Jehowy mają coraz większe problemy z werbowaniem osób do swojej organizacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ehehehewrere
Swiadkowie jehowy to ciemnogród. czy jest wśród nich lekarz? (jesli tak, to jak bedzie ratował zycie, jesli nie uznaje transfuzji krwi>?) czy może jest u nich prawnik? Łażą tylko po domach. hehe światynie za milion buduja z własnych lokalnych funduszy..hehe..jasne.. a gdzie onoi pracuja, jak tylko swoje pisemka roznosza na ulicy? Mam sąsiadke - jehowska morda- co ona wyprawia w domu! Zniszczyła swoja rodzinę, rozbiła! Córke ma na granicy depresji i choroby psychicznej..co i jehowe wiedza o sobie spotykajac sie pare razy po kilka godz na swoich modlitwach? A jacy a w domu? Pietro nizej sasiadeczka = jehoweczka wykończyła swoja rodzine- a pomysły jak ypo robic zapewne inni jehowcy jej podpowiadaja. Znam tez historie dziewczyny Ani Stolorz- jej matka jehowska wyeksmitowała ja z domu..(nie piła, nie paliła, zwykłą ksiegowa Ania - jej córka była)..pewnie jehowcy kiedys to mieszkanie sprzedadza i nowe swiatynie beda budować. Ciekawe skad maja na te swoje ulotki i inne gazetki i książeczki...ciemnogród pier...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bruklin to krwopijcy
wykozystuja ludzi kturzy wpadna w jej sieci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pannuje
ile w was nienawisci do SJ,dlaczego?? Co myśmy wam zrobili??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bruklin to krwopijcy
ŚJ mówiąc o sobie lubują się w cytowaniu Mt 6:20 ("poznacie ich po ich owocach"). Jakie są więc owoce Strażnicy? 1) Ok.70 wyznań na świecie, które powołują się na Russella jako swego założyciela (w Polsce 5); 2) Ok.40 tys. ŚJ rocznie wykluczonych z organizacji (w ciągu 10 lat daje to 400 tys.), z których wielu popada w ateizm; 3) Liczne na świecie organizacje byłych Świadków Jehowy; 4) Setki rozbitych rodzin z powodu nie przyjęcia nauk ŚJ przez jednego z małżonków; 5) Brak działalności charytatywnej wobec innych ludzi. 6) Tysiące osób oderwanych od edukacji szkolnej, szczególnie od studiów (Strażnica Rok XCIII Nr 19 s.11); 7) Miliony osób zwiedzionych fałszywymi zapowiedziami końca świata i zmieniającymi się naukami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bruklin to krwopijcy
jehowa to imię szatana co było wyjaśniane na wszesniejszych stronach szatan to pan kłamca i powstawcie sie na miejscu szatana co zrobic by ludzie zapomnieli o Jezusie ktury pokonał szatana na krzyżu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bruklin to krwopijcy
i nie was bo wy jesteście ofiarami jehowy (lucyfera)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dalsze wywody
teokracja są to rządy elitarnej grupy ludzi w imieniu Boga nacechowane siłą, przemocą i gwałtem. Trzeba też zaznaczyć, że słowo teokracja niegdzie nie występuje w Biblii i jest to zdecydowanie obca forma( w sensie znaczeniowym tego słowa) władzy jaką sprawował i sprawuje Bóg . Słowo teokracja składa się zatem z dwóch członów teo bóg i kratia od kratos siła, przemoc i gwałt. Mamy więc do czynienia z bogiem, którego cechą sprawowania władzy jest siła, przemoc i gwałt. Taka forma władzy jest zdecydowanie sprzeczna zarówno z Biblią jak też z samą naturą Boga, który jest miłością. Porostu rządy Boga nigdy nie były ani nie są nacechowane przemocą i gwałtem. Miłość i przemoc to są dwa wzajemnie wykluczające się słowa czy też pojęcia i nie mogą istnieć równolegle. Skoro Bóg jest miłością to niemożliwe jest by stosował jednocześnie przemoc. Istotne jest to, że słowo teokracja jest znaczeniowym fundamentem wszelkich okultystycznych istniejących obecnie organizacji, której strukturę władzy narzuca sam lucyfer czyli szatan. Jak zatem wytłumaczyć fakt, że słowo teokracja jest także fundamentalnym słowem organizacji Towarzystwa Strażnica Świadkowie Jehowy, która podaje się za jedyną Organizację Bożą istniejącą obecnie na ziemi? Jak wytłumaczyć fakt, że Towarzystwo Strażnica określa siebie słowem, które funkcjonuje w obrębie okultystycznej organizacji Masonów czy Illuminatów? O illuminatorach, piradomilogii, o Nowym Porządku Świata, masonach już wiadomo, ale dlaczego organizacja -niby podobajaca się Bogu używała symboliki słońca - przecież wywodzi się to z wolnomularstwa i nawiązuje do egipskiego Amon Ra (książka ŚJ. Głosiciele.. str. 52,88). Oczywiście to nie wszystko. Na okładkach książek wydanych przez Russella widnieje wolnomularski znak skrzydeł Ra, egipskiego boga słońca i stanowi to szczególny atrybut Russella. Nawet swój przekład Biblii nazwali Przekładem Nowego Świata. Krótko mówiąc Towarzystwo Strażnica przejęło całą okultystyczną spuściznę po Russellu i w dalszym ciągu realizuje politykę dezinformacji polegającą na mieszaniu doktryny masońskiej z Biblią . W swoim przekładzie Biblii Towarzystwo Strażnica wyrugowało Jezusa Chrystusa z pozycji jedynego Pana, Władcy i Sędziego. Wprowadziło termin Królestwo Jehowy chociaż w Biblii niema takiego określenia, a Jezus Chrystus nigdy i nigdzie nie nauczał o Królestwie Jehowy. Pismo Święte jasno dowodzi, że Królestwo, o którym nauczał Jezus to Jego Królestwo, to jest Królestwo Chrystusowe. A to: Według Towarzystwa Strażnicy Bóg ma na imię Jehowa. Po angielsku pisze się Jehovah, a czyta Dżehowa. Faktem jednak jest, że w języku hebrajskim nie ma słowa Dże czyli Je. To nie ma nic wspólnego z Yah (czytaj Ja). Na przykład czytamy: JeremiaYah, IzaYah albo znana wszystkim forma AlleluYAH, oraz imię naszego Zbawiciela, Yah-Shuah (YAH jest zbawieniem). Zawsze i wszędzie czytamy YAH a nie JEH. Natomiast znaczenie słowa hovah jest szczególnie niepokojące. Otóż według Strong Concordance hebrajskie słowo hovah oznacza dokładnie ruin, mischef. Ruin zburzyć, zniszczyć, zrujnować, doprowadzić do ruiny Mischief szkoda, intryga, figlarność, psota, mąciwoda, podżegacz, krzywda. Tak więc forma Je-hovah oznacza w sumie niszczycielskiego mąciwodę, podżegacza i krzywdziciela! A z tymi ilustracjami , aż mi ciarki chodzą po plecach---sama sprawdzałam każdą , niesamowite. Byłam w szoku !!!! Zgodzę się z tym, że czasami w jakimś obrazie czy ilustracji przypadkiem mogą pewne kreski na siebie się nałożyć i powstanie z tego coś co przypomina jakąś twarz czy postać. Jednak tu mamy do czynienia z mnóstwem takich przypadków i to nie z czymś, co coś przypomina ale z wystylizowanymi obrazami. Tego po prostu jest cała masa. Szkoda ,że nie mogę Ci pokazać. W tej sprawie nie ma żadnych przypadków. Układ włosów Jezusa w książce "Będziesz mógł żyć" nie jest przypadkowy. To zostało tak wypracowane żeby wyszła z tego ta demoniczna twarz. Kolejny przykład twarz Adama. Układ włosów i cieni jaki tu został zastosowany również jest celowy. Kiedy odwrócimy głowę Adama wychodzi nam idealnie zaplanowana twarz. Mamy więc tu dwie twarze. Kiedy patrzymy normalnie widzimy idealną twarz, a kiedy odwrócimy ilustrację również widzimy idealną twarz. W każdym przypadku mamy idealną twarz. To trzeba było świadomie wypracować. Przejdźmy teraz do dłoni 144 000 z książki Finał Objawienia Jestem przekonana , że gdybyśmy poprosili pięcioletnie dziecko żeby narysowało rękę to narysowało by ją, pewnie trochę niezdarnie. Ale nawet pięcioletniemu dziecku nie przyszło by do głowy żeby rysując ludzką rękę zrobić z palców jakieś szpony z pazurami! Tyle jeśli chodzi o tę ilustrację. Kolejnym przykładem jest wyciągnięta dłoń Jezusa. Trzeba być totalnym ignorantem żeby nie zauważyć, że również w tym przypadku układ cieni został tak zaplanowany żeby z tego wyszła znowu idealna twarz. A wiesz o ilustracjach - tak zwane odbicie zwierciadlane. Jeżeli ktoś nie miał do czynienia z grafiką komputerową to pewnie to pojecie jest dla niego obce, ale wystarczy spojrzeć w załamaniu lusterka. Ta ilustracja z książki " Wiedza" powstała właśnie przy pomocy odbicia zwierciadlanego. Wszystko więc zostało tak wypracowane żeby przy zestawieniu odbicia powstał konkretny obraz. Tu też nie ma mowy o przypadku gdyż wszystko jest dokładnie wystylizowane z idealnym efektem. Dla mnie sprawa jest oczywista, teokratyczna organizacja Strażnicy tkwi po uszy w okultyzmie i demonizmie, a byłam w niej taka gorliwa przez 36 lat. Jak więc mogę wrócić do niej (rodzina na to liczy i modlą się o to do Boga) --jak o takich rzeczach wiem !!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tego nie ma w bibli w przekład
przowego swiata (37) Odpowiedział Filip: Można, jeśli wierzysz z całego serca. Odparł mu: Wierzę, że Jezus Chrystus jest Synem Bożym. (38 dzieje apostolskie 8 : 37 zmieniając słowo boże http://www.youtube.com/watch?v=5wDgu2zthKE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×