Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Myszunia;o)

Rodzimy latem 2011 roku w Anglii:)

Polecane posty

Julka1609 ja tez musialam troszke poczekac na scan, przyjeli mnie po ponad polgodzinnym czekaniu. Scan tak jak tu Ewa pisala trwal jakies 10 min., potem pobrali mi krew i jeszcze mialam rozmowe z lekarzem. Takze wszystko trwalo jakies 2 godziny. Szczesliwa nie martw sie, bedzie dobrze. Ja przy pierwszej ciazy zglosilam sie troszke za pozno do midwife, bylo to na poczatku drugiego trymestru (wczesniej bylam u gina w Polsce, gdzie robilam tylko podstawowe badania), dlatego tez powiedzieli mi, ze bede miala tylko jeden scan w 20 tygodniu i tak sie tez stalo. Tak wiec musialam dlugo czekac, zeby zobaczyc dzidzie. Ale moze Tobie beda chciali zrobic scan, bo kazdy przeciez stosuje inne metody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szczesliwa :)
KasiuniaUK dziekuje :) no mam nadzieje ze szybciej mi zrobia kurde to jest wlasnie anglia. ale wiesz jak to jest taka ciekawosc czy wszystko jest ok jak to wyglada i wogole musze uzbroic sie w cierpliwosc . a w polsce mialas usg??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczesliwa nie martw jesli to 13 tydzien tompowinni scan zrobic ci okolo 15 a drugi okolo 21 wiec jeszcze wszystko pzred toba na spotkaniu i midwifki wszystkie sie dowiesz nie martw sie bedzie dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do mnie jutro przychodzi midwife.Musialam powypelniac te jej papierki wszystkie. A mam pytanie, dostalyscie juz ta kartke do wyslania na darmowe recepty itd. Bo w pierwszej ciazy ja to dostalam na pierwszym spotkaniu, a teraz mi jeszcze nie dali. Musze sie jej jutro o to zapytac. Ja jak mialam scany w tej klinice, to czekalam moze 5 min, a czasami to nawet przed czasem mnie przyjmowali, nastepne usg juz bedzie normalnie w szpitalu, wiec zobaczymy ile bedzie to trwalo. Wzielam sobie na ten dzien wolne tak w razie czego. Ale ten czas mi w sumie szybko leci. Ale wiecie co, dzis jakos tak mnie z boku pobolewa, z prawego boku, tak jakby jajnik i sie martwic zaczynam, bo do tej pory nic mnie nie bolalo. A poza tym z moich dolegliwosci, to ciagly glod, normalnie sie najesc nie moge a to ciagle latanie siusiu mnie juz wykancza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szczesliwa :)
Dziekuje Ewa_84 troche mnie to uspokoilo moze faktycznie mi zrobia ten skan po tej wizycie z midwife. teraz musze cierpliwie czekac i niczym sie nie denerwowac buziaki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej laski jak się czujecie ? ja fatalnie , od 2 dni nie sypiam bo mój kochany sąsiad nie daje nam żyć :/ a ma 5 lat.. ;o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szczesliwa :)
Ja osobiscie Ci wspolczuje :) moze dzis da ci szanse na spanie hihi... cos mnie dzis brzuch strasznie kluje ale mam nadzieje ze mi przejdzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CZESC DZIEWCZYNY JA TEZ JESTEM W CIAZY I MIESZKAM W UK DOKLADNIE W LIVERPOOLU. WIECIE CO MNIE TUTAJ NAJBARDZIEJ STRESUJE ...TO ZE TRZEBA TAK DLUGO CZEKAC NA WIZYTE U LEKARZA.PO ZROBIENIU TESTU CIAZOWEGO POSZLAM DO GP NA SPOTKANIE Z MIDWIFE POZNIEJ DOSTALAM DRUGI TERMIN NA SPOTKANIE Z INNA MIDWIFE W SZPITALU A TERAZ DOPIERO CZEKAM NA USG U LEKARZA A TO JUZ KONIEC DRUGIEGO MIESIACA. A MOZE ZNACIE JAKIEGO PRYWATNEGO LEKARZA W LIVERPOOLU. JAK WY DO TEGO PODCHODZICIE TEZ STRESUJECIE SIE TAK JAK JA ZEBY WRESZCIE DOWIEDZIEC SIE CZY WSZYSTKO OK.AAA ZAPOMNIALAM DODAC ZE 4 MIESIACE TEMU MIALAM OPERACJE PRZEPUKLINY I RANA TROCHE MNIE BOLI TERAZ ALE W GP NA MOJE OBAWY NIKT NIE REAGUJE:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agatka30 nie martw sie wszystko bedzie oki, jak nie masz boli ani plamien to sie nie martw, tutaj maja taka zasade ze do 3miesiaca nie badaja co ma byc to bedzie, ja mieszkam w manchesterze i tutaj jest polska przychodnia ale strasznie drogo wizyta ciazowa u gina kosztuje 100funtow wiec nie malo, a w uk pierwsze usg standardowo robia miedzy 12-15 tc, wiec kochana nie martw sie dane polskiej przychodni manchester http://www.green-surgery.co.uk/home.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anitia a co to za kartka? pierwsze slysze? ja juz cos wysylalam od midwife ale w sumie nie wiem co to dokladnie bylo, jak to wyglada i jak dziala? a tymi bolami to sie nie martw topewnie rosnaca macica ale na wszelki wypadek powiedz o tym poloznej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No jakis papierek do wypelnienia, potem to wysylalam a po tygodniu moze nawet krocej dostalam taka plastikowa karte wazna na 2 lata, ktora mi dawala mozliwosc dostawania darmowych lekow, wizyty u okulisty i dentysty gratis, badania wzroku gratis itd, to jest dla kobiet w ciazy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dostałam te kartkę przy pierwszej wizycie, i już przysłali mi z nhs te kartę co mam leki i stomatologa za darmo przez 2 lata ale wiem ze czasami trzeba sie upomnieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A czy ktoś leczył się u dentysty na tą kartę, bo nie wiem czy wszystkie "zabiegi" u stomatologa są darmowe, czy za coś trzeba dopłacać? Agatka30 Ten niepokuj to chyba normalny, szczególnie do pierwszego scanu. Ja po scanie już wyluzowałam, bo moje nerwy i tak nie pomogą na angileską służbę zdrowia, a zaszkodzą dziecku. I teraz żyję jakbym wcale w ciąży nie była. To znaczy w miarę możliwości. I się nie stresuję!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasztankaa ja dostałam jakąś zieloną karteczję i gdzieś ją muszę wysłać ale zapomniałam gdzie ;d ale jak przyszłam na kontrolę w 18 tygodniu(po pół roku) to automatycznie dali ankietę do aktualizacji danych(zmieniłam adres i zaznaczyłam tydzuień ciąży (wtedy 18) i asystentka to odrazu wbiła do kompa, przesłała do recepcji i za wizytę już nie płaciłam, ale jednak sama muszę się zapytać położnej co z tą zieloną karteczką. a darmowa opieka dentystyczna jest w całej ciąży oraZ 12 miesięcy po porodzie o ile dobrze pamiętam. kasztankaa na kiedy masz termin?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczesliwa a czemu tak późno, że nie miałaś jeszcze usg ?? ja miałam dokładnie w 13.z tym że z położną już miałam 1 spotkanie ok 8 lub 10 tygodnia a w połowie października 1 usg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny(-; my idziemy jutro na to pierwsze USG ale sie denerwuje czy wszystko ok, dam znać jak wrócę- czy któraś tez tak bardzo bolą piersi, Bp ja to już czasami nie mogę wytrzymać, takie nabrzmiale, a brodawki spuchniete, ma tak któraś???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny(-; my idziemy jutro na to pierwsze USG ale sie denerwuje czy wszystko ok, dam znać jak wrócę- czy któraś tez tak bardzo bolą piersi, Bp ja to już czasami nie mogę wytrzymać, takie nabrzmiale, a brodawki spuchniete, ma tak któraś???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczerze mowiac to nie korzystalam nigdy z tej karty bo ja dentyste i tak mam tutaj gratis, bo mi placa dodatkowe ubezpieczenie w firmie zebym miala dentyste i okuliste darmowo. Ale chociazby dodatkowe leki, czy cos w tym rodzaju sie naleza na ta karte. Dzis przychodzi polozna do mnie, za jakas godzine, to sie jej zapytam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaraz , zaraz
JAK WAM SIE ANGIELSKA SLUZBA ZDROWIA NIE PODOBA . TO CO TU ROBICIE / ZMIATAC DO POLSKI , TAM SIE WAMI ZATROSZCZA. ALE OCZYWISCIE GDZIE I CO ZA DARMO DOSTAC TO JUZ NIE LASKA PODZIEKOWAC . . .jejku co za baby .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szczesliwa :)
KASIEŃKAA_ Bo nie mialam swojego GP tutaj a jak juz dostalam to najpierw wizyta z pielegniarka zalozyla mi karte wczoraj bylam u GP i widzialam sie z polozna ale tylko mnie umowila na spotkanie 2 lutego :( i nie mam pojecia ile to potrwa zanim zobacze swoje malenstwo. to juz mnie naprawde przerasta martwie sie czy wszystko jest ok jeszcze teraz mam glupi okres z moim facetem szok nic nie idzie tak jak powinno ale ciesze sie z waszego szczescia ze jestescie po spotkaniach z fasolkami buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Julka1609 ja tez mialam nabrzmiale piersi teraz juz nie bola ale sa wielkie :-) powiekszyly sie z rozm malego c na dd,hehe mi sie podoba, jutro zaczynam 16tc, jak tam wasze samopoczucie? bo ja mam nadal mdlosci,teraz lzejsze niz tydzien temv i srednio raz dziennie zwymiotuje,draznia mnie niektore zapachy np plyn do plukania tkanin,odswiezacz pow.itp mam duzy apetyt jem co dwie godz. dosc duzo przytylam niestety ale co zrocic, staram sie odzywiac zdrowo,ale grzeszki np w postaci lodow sie zdarzaja, a jak tam u was? buziolki kochane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KASIEŃKAA Termin mam na 18.o7. zaczełam 15tc. A karte mam, co prawda nie zielona tylko tą na recepty, więc chyba wystarczy. A ja czuję się właściwie bardzo dobrze. TAk jakbym nie była w ciąży. Tzn żadnych dolegliwości, tylko rosnący brzuszek. Ale waga to mi jakos nie rośnie, ważę mniej więcej tyle samo cały czas a od początku ciązy schudłam 1-1,5kg. I waga nadal stoi. Nie wiem czy to zupełnie normalne, nie chce zeby potem mnie nagle wysadziło. Ale podobno niektóre tak mają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny! dzieki za slowa otuchy i adres polskiej przychodni w manchesterze.no wizyta naprawde droga i chyba jeszcze troszke wytrzymam bo mam w szpitali w liverpool scan za 2 tygodnie wiec juz chyba dam rady:) chociaz martwi mnie tylko moja rana po operacji przepukliny bo czasem pobolewa:( ale wyczytalam ze po4miesiacu od operacji jak przepuklina byla malutka jak u mnie nie ma juz wiekszego ryzyka a boli bo jest bardziej wrazliwa niz zdrowa strona brzucha...sama sie pocieszam hihi. no i te moje zycie w ciaglym stresie...praca daje mi popali i do tego przeprowadzka mam nadzieje ze moj dzidzius nie odczowa mojego ciaglego stresu:) a chcialam was zapytac jak zapatrujecie sie na ksiazki o ciazy porodzie itp. bo wiecie co ja przeczytalam jedna i niezle mi w glowie namieszala bo one strasznie dzialaja na psychike i potem non stop szuka sie tych rzeczy u siebie...dla tego wole pogadac z wami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczęśliwa nic sie nie martw, ja tez miałam trudny okres z moim chlopem, poprostu oni są inni i tyle, już jest dobrze ale i tak sie wkurzam, taka już banana natura plus ciąża, No ale głowa do góry(-; buziaki !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny kurcze co z waszymi chłopami! wiecie, że jak teraz macie z nimi problemy, jazdy, kłótnie to po porodzie będzie jeszcze gorzej...wszystko co jest tycie przed porodem urasta do giga rozmiarów niestety. Szczęśliwa to i tak szybko wizyty poustawiali, jak będziesz miała spotkanie z położną to przyciśnij ją, żeby ci usg genetyczne zrobili, robi się je góra do 15 tyg, mówią nawet, że do 14 są właściwe wyniki, potem dziecko już jest za duże. To powiedz jej 2 lutego. Ale mam nadzieję, że sami z tym wyjdą.Na pewno wszystko będzie dobrze i nie stresuj się przez chłopa. Mnie piersi pobolewają od początku, bardziej przy dotyku, ale wiadomo przy 3 ciąży to już nie jest tak mocno odczuwalne, ogólnie po ciąży i karmieniu sutki tracą swoją wrażliwość. Ja za to największy problem mam ze zmęczeniem ciągle chce mi się spać i potrafię spać w nocy 10 h a potem 5 w ciągu dnia. Mam scan w piątek i choć widziałam już fasolkę to i tak martwię się czy wszystko ok, bo jak tu się nie martwić. Gosia jak żyjesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wczoraj złapał mnie ból gardła, lewej strony, patrzę w lustrze zaczyna robić się czerwone, w poniedziałek czekałam w kolejce na pobranie krwi ponad godzinę, więc myślę, że ktoś mi sprzedał jakieś choróbsko na korytarzu i od razu do działania przystąpiłam:) mleko z czosnkiem i miodem, herbata z całą cytryną:) ale jeszcze mnie pobolewało to sam miód wyjadłam:) i dzisiaj, nic a nic, gardło blade nie boli, ufff

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczesliwa ja nie mialam robionego USG w Polsce, bo bylo jeszcze za wczesnie. Anitia koniecznie upomnij sie o karte NHS, widocznie zapomnieli o niej a powinni to zalatwic na pierwszej wizycie. Kasztaanka ja mam termin na 25 lipiec, takze jestesmy w podobnym okresie ciazy. Tez schudlam okolo 2kg, choc teraz przybralam z powrotem te 2kg, ale i tak jestem troche za szczupla. Nie masz sie czym przejmowac, ja rozmawialam z lekarzem na ten temat i uspokoil mnie, ze to nawet lepiej ze jestem szczupla. Zaproponowal tylko dodatkowy scan w 32 tygodniu ciazy, zeby zobaczyc jak rosnie dziecko. W pierwszej ciazy przybralam tylko okolo 10 czy 11kg, bedac w dziewiatym miesiacu kazdy sie dziwil, ze to juz koncowka, bo mialam maly brzuch a mimo wszystko urodzilam dziecko wazace ponad 3.5kg. Zreszta czytalam, ze w ciazy najlepiej przytyc od 8kg do... wersje sa rozne, ale ja nie pamietam, bo mnie to raczej nie dotyczy. Kasztaanka jest ok i bedzie ok :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie czytam zadnych ksiazek odnosnie ciazy bo co autor inna tresc,raczej szukam inf.w internecie,a ksiazki czytam milosne heh tak dla rozrywki. dziewczy nie martwcie sie facetami w koncu oni z marsa sa hihi ;-) ja na szczescie nie narzekam,moj ma anielska cierpliwosc,duzo mi pomaga i wogole chcialby wszystko za mnie robic ale poki co daje sama rady.kocham mojepo M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny mam do was pytanko. W jakim rozmiarze kupujecie spodnie ciazowe, w takim jak nosilyscie normalnie czy rozmiar mniejsze ??? Ja zwykle nosilam 12, wiec kupilam uzywane z ebaya nexta rowniez 12 i sa srasznie wielkie :( Ja z tego co pamietam to chyba wlasnie kupowalam o rozm mniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×