Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Myszunia;o)

Rodzimy latem 2011 roku w Anglii:)

Polecane posty

no pielegniarka powiedziala ze jakby byly zle wyniki to zadz.do mnie,ale obiecali je wyslac bo moja polozna z gp ma je przeanalizowac na spotkaniu no trudno.w kazdym razimd wg.usg przeziernosc wyszla niska bo 0.8 wiec nie obawiam sie. a wlasnie odnosnie tych pasow i kremow jakie polecacie,macie juz jakies wyprubowane? wybieracie sie do szkoly rodzenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja w mothercare kupilam sobie takie cudo "Summer Prenatal Heart Listening System" byla przecena 29.99 na 15 :) teraz widze ze juz tego w ogole nie maja na swojej stronie. Mam nadzieje ze bede spokojniejsza o swoje dziecko dzieki temu i bede mogla slyszec swojego dzidziusia kiedy tylko zapragne :) Niestety jeszcze troche musze poczekac bo w instrukci jest napisane ze serduszko slychac dopiero po 21 tyg :) Co do szkoly rodzenia to pojecia nie mam, to jest moja 1 ciaza w uk i nie wiem jak tu wyglada szkola rodzenia mam namysli godziny itp bo chcialabym chodzic z M :) W pl nie chodzilam ale tu podobno jest za darmo :) wiec chyba warto ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi połozna wspominała na pierwszej wizycie o szkole rodzenia,w sumie mam obok siebie.Moze sie skusze,zobaczymy.Tylko nie wiem czy mój bedzie chciał chodzić,a sama nie chce. Ja nie mam żadnych sprzetów żeby slyszeć małego.Wystarczy że go czuje.Bo daje czadu coraz cześciej.Uczucie niedoopisania:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia;))))
ja mam pierwsza wizyte u poloznej dopiero 22 lutego to bedzie 15 tydzien to kiedy ja bede miala usg??;./ martwie sie tym straszebnie a szkola rodzenia moja ciocia mowila ze fajna rzecz.rozmowy rozmowy i rozmowy.kazdemu polecam isc pozdrawiam;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izunia1986 ja czytalam ze to podobno najlepiej sie sprawdza pod koniec ciazy jak dziecko jest mniej aktywne. A z reszta ja lubie slyszec serduszko maluszka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasia bardzo pozno masz tą wizyte.chyba że pózno sie zgłosiłaś do GP.Ja w 15 tc byłam po pierwszym Usg(miałam je w 12 tc)i przed drugą wizytą upołożnej,która miałam w 16 tc. Pierwsze usg powinno być do 13 tc bo robia badania na przezierność a czytałam że w tym okresie określa się date porodu,bo pózniej dzieci rosną jak chcą.Także dowiedz sie wszystkiego.Może ci ti teraz przyspiesza.Ja w 20 tc miałam drugie usg to tzn "połówkowe".Sprawdzali czy z dzieckiem wszystko ok,czy wszystkie narządy pracują prawidłowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia;))))
zglosilam sie do lekarza z tesatmi 10 grudnia;/ na samym poczatku ciazy bo dawala mi popalic od samego poczatku nie ma miejsc i nie ma miejsc maskara jakas tyle czasu jeszcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Izunia, przy tym teście nawet jak jest napisane 1:2000 to jest małe ryzyko a ty masz 1:13000 to aż niemożliwe by jakiekolwiek było. Wróciłam własnie ze scanu szyjki macicy i lekarz zdecydował szybciej o szwie. 22 lutego mam się zgłosić do szpitala o 7 rano na czczo, dostanę zastrzyk w kręgosłup i założą mi szew na szyjkę. Zdecydował lekarz, że w 14 tyg mi założą a nie 17. Szyjka teraz ma 35,7mm, więc nie jest tak źle ale już się skraca. Maleństwo w czasie badania fikało, jak miło było popatrzeć:) Nie wszyscy mogą pas nosić w ciąży, te kilka lat temu, gdy byłam w tamtych ciążach były nawet pasy przeciwskazane, teraz nie wiem dokładnie jak jest, Nawet sie nie interesowałam, nie nosiłam pasów i nawet przy tym jak przytyłam 26 kg w ciążach, brzucha wcale nie było mi potem widać. Może to też zalezy od predyzpozycji, tak jak do tycia, nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiu Mozna nie peknac i generalnie wiekszosc poloznych, lekarzy z ktorymi gadalam mowia ze najlepiej jest dzialac naturze po swojemu, owszem jak polozne widza ze szykuje sie duze samoistne pekniecie to wtedy pytaja czy moga naciac. Ale generalnie wola nie. Jak akcja porodowa bedzie przechodzila dobrze tzn mniej wiecej w 'dobrym' tepie to jest szansa ze nie popekasz . Co mam na mysli w dobrym tempie;nie tak jak u mnie, 13 godz boli, nagle odejscie wod, polozne myslaly ze ja jatesm dopiero na 3 cm a sie okazalo ze mam pelne rozwarcie i mloda juz sie przeciskala a ja musialam przec nie bedac nawet w sali porodowej:-P U mnie jak glowka sie przeciskala polozna powiedziala 'NiIE przyj' a ja pchnelam, tak szybko sie ostatnia faza porodu rozpoczela ze kobieta probowala mi krocze 'ochronic', robila tam jakies cuda (byla moja mama i potem opowiadala) jak peklam poczulam pieczenie i mowie do niej, polejcie mnie woda. Na co polozna polecenie do mojej mamy ze ma z parapety podac kubek z woda. To mi bardzo pomoglo. Tak jak mowie peklam lekko, 2 szwy, polozna strasznie mnie przepraszala ze nie dala rady temu zapobiec. Nie mialam zadnych prblemow przez to, siedzialam, chodzilam normalnie. Pierwsze 24h po porodzie robilam siusiu to sie balam ze bedzie bolalo ale polewajac krocze jednoczesnie ciepla woda, tak mi polozne poradzily i normalnie co za ulga:-P Takze podobno jaby sobie pomoc prowadzi sie tak zwany masaz krocza (chyba jakos od 32 tyg nie jestem pewna) nawilza i masuje olejkiem krocze to wtedy staje sie ono bardziej elastyczne. Poszukaj sobie w googlach. Takze, ja od 36 tyg (ale nie wczesniej!) pilam herbate z lisci malin,bo ma pomagac na lzjeszy porod i uelastycznienie szyjki macicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewa co do wynikow powiem tak, jakby cos mialo wyjsc nie tak to dawno bys juz wiedziala, nie tyle z listow co pewnie z telefonow a nawet wizyt poloznej (jakbys nie odbierala tel). Jak powiesz o tym poloznej to ona zadzwoni do labolatorium i sie dowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewelina tak powiedzieli mi płeć.nosze w sobie chłopca:)Na samym wejsciu powiedziałam ze chce wiedziec,to jak sprawdziła to sie jeszcze mnie zapytala cy napewno chcemy wiedziec.Inaczej ci nie powiedza.Bo dla nich to nie ma znaczenia,a jednak czasami zdarzaja sie pomyłki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny a ja mam do was pytanie, czy jak pobierano wam krew miały rękawiczki? albo chociaż myły ręce? Miałam tu drugi raz krew pobraną, nie umyła rąk po poprzednim pacjencie, dotknęła miejsca nakłucia swoim palcem, odkaziła wacikiem i wkuła się, więc ja ją pytam a gdzie rękawiczki a ona dalej kłuja i była w szoku, że zadałam pytanie, a za chwile odpowiedziała, że nie potrzebują rękawiczek!. Przecież za coś takie w Polsce naganę ze szpitala bym dostała, zero zasad BHP i podsaw higieny. Jakby ktoś doniósł, że pobieram bez rekawiczek, a tutaj to normalne. Czy tez tak miałyście? czy tylko w tym szpitalu gdzie jestem nie ma rękawiczek przy pobraniu krwi tylko fioliowe fartuchy noszą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, chwile sie nie odzywalam a tu tyle do czytania. Jesli chodzi o moje wrazenia co do sluzby zdrowia w UK to heh, jest inaczej niz w Polsce, ale nie znaczy ze lepiej czy gorzej, po prostu inaczej. Ja na opieke nie mam co narzekac. Pierwsza wizyte z polozna mialam w 8mym tygodniu, teraz w 9tym tygodniu mialam druga. Do tej pory mialam juz 2 usg ale to tylko dlatego ze wczesniej chodzilam do innej kliniki. Teraz to z 12 tygodnia mam miec 17stego lutego. I beda robic wszystkie badania, sprawdzac przeziornosc karku , syndrom downa i wszystkie inne. Chcieli mi to usg zabukowac na walentynki ale mi nie pasowalo, wiec dostosowali sie do mnie. Ja juz stracilam tu malenstwo jedno. I mimo tego ze to sie stalo, ja wiem ze nawet w polsce nie daliby rady go uratowac, bo po prostu prawdopodobnie byla wada genetyczna i nic by nie pomoglo. Ale opieke tutaj, zabieg i wszytko co sie dotyczylo tego strasznego dla mnie okresu, to naprawde zajeli sie mna fantastycznie. Opiekowali sie mna, latali naokolo, a w Polsce pewnie bym byla jedna z wielu, a latali by tylko wtedy jakby dostali jakas kase i to tez nie wiadomo. Grays jesli o mnie chodzi to przy pobieraniu krwi zawsze kazda polozna miala rekawiczki zalozone. Izunia gratuluje chlopaka. Ja bym chyba tez chciala chlopca ale czuje ze to bedzie dziewczynka, ale wiesz, najwazniejsze aby bylo zdrowe. Tylko to sie liczy. Kasia ja mysle ze moze zadzwon albo pojdz do przychodni i powiedz, ze powinnas miec usg wczesniej itd, moze cos uda sie z tym zrobic. Ewa ja mysle ze jakby bylo cos nie tak, to by juz dawno zadzwonili. Wiec nie martw sie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grays u mnie w szpitalu też zakładali rękawiczki i chyba ręce też myła.Albo tym żelem smarowała-teraz niepamiętam. Ja czułam od początku że będzie chłopak.Cały czas mówiłam mojemu,że chłopiec bedzie,cały czas ogladałam niebieskie ubranka.Chociaż wielu znajomych mi mówiło ze dziewczynka.Nawet jak jechaliśmy na usg to powiedziałam mojemu żeby szukał imienia dla chłopca(dla dziewczynki juz mieliśmy).no i intuicja mnie nie zawiodła. Juz czekam na czerwiec. A mały kopie jak szalony.Coli sie napiłam i chyba mu smakowało:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale piszecie, nadążyć z czytaniem nie moge ;D Przede wszystkim witam wszystkie nowe mamusie. WPiszcie się do tabelki. Może dołączymy kolumne z płcią i imieniem... Izunia jak wyglądało Twoje USG połówkowe? Długo trwało? I ciekwawa jestem co mierzyli? Rękawiczek jeszcze nie widziałąm, żeby któraś zakładała czy w szpitalu czy w domu przy pobieraniu krwi, pracuję jako opiekun i czasem przychodzą pobrac klientom. Ale na pewno mają żel i używają. W UK, jak też w innych krajach Europy (tylko nie w Polsce) nie nacinają bez potrzeby, tylko jeśli trzeba. Czasem pewnie zdarza się komuś pęknąć, ale słyszałam opinię, żę tak się lepiej goli, niż jak nacieli. Ale to pewnie indiwidualan sprawa. NA pewno nie jest tak, że każda kobieta rodzi i to dlatego nacinają. Jest to po prostu stara szkoła od której się już odeszło wielu krajach. Czytała jakiś artykół w którym Polska została porównan do jakiegoś afrykańskiego kraju jeśli chodzi o odsetek nacięć;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I nie wiem czy to normalne, ale pomiędzy USG w 12tc, a 20 mam tylko jedno spotkanie z położną. Następne mam dopiero po USG, czyli przerwa między spotkaniami wyjdzie 7 tyg. Na razie nic się nie dzieje, ale zastanawiam się czy nie powinno być wcześniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlasnie wyniki przyszly :) low risk 1:58000 wiec jestem spokojna :) co do rekawiczek to nie kojarze ale na pewno rece odkarzala :) kasztanka ja tez mam jedno spotkanie z polozna miedzy jednym usg a drugi widocznie to norma, z tego co wiem jesli to pierwsza ciaza tych spotkan ma byc 10 i 2scany jesli wszystko przebiega prawidlowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK................WIEK.............2 TRYMESTR............DATA PORODU niki niki............34.......................................... .07.03 kasztaanka.......26...................................... ......18.07 KasiuniaUK........28..................................... ......25.07 kasia ..............20...............13.02......................19 .08 S_Gosia_S.........23...............19.02................. .....25.08 agi21...............24...............11.02............... .......25.08 Grays77...........34................19.02............... .......25.08 anitia..............29...............22.02............... .......27.08 ewa_84............27...............6.03........................14.07

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziekuję dziewczyny za odpowiedzi:) czytam tutaj o procedurach pobierania krwi i tez piszą, że rękawiczki, odkażanie, a tutaj naprawdę nic, nie dość, że przyjeli wtedy razem ze mną chyba 200 osób było, i tą samą ręką przewalała papiery, brała fiolki, podpisywała je, dotykała wszystkiego na stole, fartucha, drapie się w głowę, dotyka twarzy a potem tym samym palcem dotknęła mojej żyły i wacikiem nie usunie wszystkiego, przy wkłuwaniu narusza ciągłość skóry a przecież tyle prychających kszlących tam wchodziło jak pomyślę, że kazdego tak aż mi się niedobrze robi. Mąż mój zgłosi agencji, to tak nie może być by były kontrole przez agencje w zakładach pracy zajmującej się zdrowiem i takie mamy rystrykcje a tutaj przy pobraniu krwi coś takiego? i to jest health &safety? zrobią im kontrolę, ile osób mogło się rozchorować przez coś takiego, ryzyko istnieje, a tylko w tych punktach każą pobierać krew jak GP czy midwife daje skierowanie, bo jakbym miała wybór poszłabym gdzie indziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grays77 wcale nie dziwie sie ze tak Cie to zdenerwowalo, ja bym skarge zlozyla bo masz racje ze w takich miejsca zasada higieny jest najwazniejsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK WIEK 2 TRYMESTR DATA PORODU PŁEĆ IMIĘ niki niki.........34....................... ...7.03 izunia1986.....24............... . .......08/06.............chłopiec......? kasztaanka....26..........................18.07 KasiuniaUK......28................... ......25.07 kasia ..............20............13.02.....19 .08 S_Gosia_S.........23............19.02.....25.08 agi21...............24............11.02......25.08 Grays77...........34.............19.02......25.08 anitia..............29.............22.02......27.08 Pozwoliłam sobie troche urozmaicić naszą tabelke:) Chyba sie nie obrazicie:) Mi na połówkowym mierzyli i sprawdzali praktycznie wszystko z tego co widziałam i mam w karcie.także spokojnie.Mi po badaniu zauważyła że nie sprawdziła nóżek i kazala sie jeszcze raz połozyć. Jezeli chodzi o te odstępy pomiedzy wizytami to jest to normalne.\ja miałam wizyte w 16 tc a teraz dopiero w 25 także jest ok.A w razie jakiś problemów to do GP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK WIEK 2 TRYMESTR DATA PORODU PŁEĆ IMIĘ niki niki.........34....................... ...7.03 izunia1986.....24............... . .......08/06.............chłopiec......? kasztaanka....26..........................18.07 KasiuniaUK......28................... ......25.07 kasia ..............20............13.02.....19 .08 S_Gosia_S.........23............19.02.....25.08 agi21...............24............11.02......25.08 Grays77...........34.............19.02......25.08 anitia..............29.............22.02......27.08 O tak lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK ........WIEK....... 2 TRYMESTR... DATA PORODU... PŁEĆ ....IMIĘ niki niki.........34....................... ...7.03 izunia1986.....24............... . .........08/06.............chłopiec......? kasztaanka....26..........................18.07 KasiuniaUK......28................... ......25.07 kasia ..............20............13.02.....19 .08 S_Gosia_S.........23............19.02.....25.08 agi21...............24............11.02......25.08 Grays77...........34.............19.02......25.08 anitia..............29.............22.02......27.08 O chyba teraz dopisujcie sie dziewczyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewa widzisz, nie trzeba sie bylo tak denerwowac;) wszystko jest dobrze. Oni szybko dzwonia jesli cos jest nie tak. Kasztaanka ja tez mam kolejne spotkanie z polozna po pierwszym usg, czyli w 16stym tyg, a potem drugie usg i spotkanie juz po. A w miedzyczasie jeszcze jade do Polski na urlolp, bede wtedy jakos w 18 tyg no i zastanawiam sie czy wczesniej sobie nie zrobic usg, zeby tylko plec poznac. :) A myslicie juz o imionach? Macie jakies propozycje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK ........WIEK....... 2 TRYMESTR... DATA PORODU... PŁEĆ....IMIĘ niki niki.........34....................... ...7.03 izunia1986.....24..........................08/06.............chłopiec.........? ewa_84.........27...............6.03......14.07 kasztaanka.....26..........................18.07 KasiuniaUK......28................... ......25.07 kasia ............20.............13.02.....19 .08 S_Gosia_S........23............19.02......25.08 agi21.............24............11.02......25.08 Grays77.........34.............19.02......25.08 anitia.............29.............22.02......27.08 O teraz jest ok:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niki niki.........34....................... ...7.03 izunia1986.....24............... . .........08/06.............chłopiec......? ewa_84.........27...............6.03......14.07 kasztaanka ...26...........................18.07 KasiuniaUK......28................... ......25.07 kasia ..............20............13.02.....19 .08 S_Gosia_S.........23............19.02......25.08 agi21...............24............11.02......25.08 Grays77...........34.............11.02......25.08 anitia..............29.............22.02......27.08

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×