Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Myszunia;o)

Rodzimy latem 2011 roku w Anglii:)

Polecane posty

Greys jeszcze 9ty tydzien, dokladnie 9ty tydzien i 5 dni, zmieniam w niedziele :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewa ja wyniki na Zespół Downa miałam gotowe po 2 tygodniach, ale specjalnie musiałam jechać do szpitala-kilka dni wcześniej przyszedł list, że mam spotkanie z jakimś specjalistą.on mi tylko objaśnił wyniki, poinformował o minusowej grupie i co w tym wypadku będą mi dalej robić i na tym koniec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izunia ja też miałam 1: ileś tam(nie pamiętam) i jest low risk. ale skoro na 1 usg tym w 13 tygodniu miałaś NT niskie,lekarz stwierdził kość nosową i żadnego obrzęku,plus wyniki krwi to nie masz się czym martwić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do tzw.audio dopplera-polecam ,fajna sprawa :) ja miałam audio dopplera robionego w przychodni, w 16 tygodniu.wtedy połóżna musiała się nieźle naszukać,ale znalazła,zaraz pptem wyszperałam go na ebayu i kupiłam.mogłam słuchać malca kiedy mi się podobało.teraz już tak mocno wali mu serce,że słychać jeden rumor.wcześniej musiałam szukać go po brzuchu,a teraz przystawię gdziekolwiek i słychać.ale teraz nie mam wątpliwości,że jest,bo tak mnie kopie, jest ułożony główką w dół ale na skos-głowę trzyma w lewej stronie brzucha a nogi pod prawymi żebrami.i strasznie naciska mnie na jakiś narząd po prawej stronie:D i czasem jak źle się ułoży to nie mogę się zginać,bo chyba chce mi żebra połamać :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co do długości połówkowego-ja miałam robione 3 godziny..za 1 razem robił mi jakiś praktykant i stwierdził rozszczep podniebienia, powiedział że dostanę list żeby zgłosić się na kolejne usg,poszedł do kanciapy omówić wyniki,kazał poczekać ale widocznie kogoś ruszyło i przyszła starsza położna,poprosiła na 2 usg.na 2 mały wsadził głowę w pęcherz,zasłonił rączką i nie chciał się ruszyć,więc kazali mi połazić po korytarzu i napić się dużo wody.po 40 minutach spacerowania zawołali mnie na 3 (starsza położna wykonała je na innym sprzęcie, w innym gabinecie ) i stwierdziła że nie ma rozszczepu,a praktykant musiał mieć za wysoki kontrast na sprzęcie i wyszła mu ta kreska pod nosem.ogólnie usg opierało się na pomiarach brzuszka,głowy,sprawdzali kończyny,położenie łożyska,wody..ale wszystkie tabelki zostały zapisane jako NORMAL.w grudniu robiłam sobie usg w Polsce, prosiłam lekarza aby skupił się na buzi dziecka i wykluczył wadę-mocno się zdziwił że w Uk są w stanie określić czy ma rozszczep czy nie, ale on też wadę wykluczył,stwierdził że nic nie widzi i potwierdził płeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasieńkaa wyobrażam sobie twoj stres wtedy... No tak Anitia bo ty liczysz skończone tygodnie a nie zaczęte:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grays gdyby nie to łóżko to bym chyba padła...no usg też chyba nie powie na 100 czy jest czy nie ma,więc wszystko okaże się po porodzie,chociaż.. lekarz co do płci się nie pomylił ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobrze, że chociaż robią takie usg, w tamtych dwóch ciążach nie miałam usg z badaniem przezierności, a jak chciałam usg prywatnie sama szłam kiedy chciałam, a tu jednak bezpłatnie. Ale to usg jest szczegółowe i widzę, że to genetyczne na lepszym sprzęcie robią także bez obaw:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grays ja jestem dobrej myśli,że urodzi się zdrowy i będzie się prawidłowo rozwijał.co do porodu może nie boję się bólu, ale to czy jemu nic się nie stanie. ciekawa jestem jak tu jest jak dziecko jest źle ułożone-czy dziecko orzekręcają, i czy ciężarna musi się zgodzić na przekręcanie dziecka, czy może odmówić.bo słyszałam od lasek że podobno strasznie to boli. nic jak narazie mój Olek jest ułożony główką w dół , ale jak pisałam -na skos.chociaż pewnie zdąrzy przybrać wlaściwą pozycję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
póki co to leżę i stękam , bo młody znów usiłuje mi połamać prawe żebra...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grays widzę, że masz już dwójkę dzieci.. bo chciałam zapytać właśnie odnośnie ułożenia-na usg mój był już w dół, ale na skos, i położna stwierdziła to samo. a czy kobieta sama w domu na podstawie ruchów lub dotykania brzucha może określić ułożenie dziecka??bo w szpitalu powiedzieli mi, że może jeszcze odwrócić się całkiem odwrotnie.. czy da się to jakoś rozpoznać że leży inaczej ,że kopytka ma na dole ?bo czuję ruchy i na dole brzucha i na górze, ale nie wiem czy to mogą być nogi czy ręce..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam was dziewczyny. Kasienka dopisz sie do listy. U Nas ok,wczoraj pierszy raz czułam jak mały miał czrawke,niby kopanie ale w takich samych odstępach czasu. Kasienka to ze tak masz dziecko ulozone nic nie znaczy.podono w kazdej chwili moga sie obrocic.A raczej sama tego nie wyczujesz.Mozesz tylko poczuć gdzie cie kopie.Ja czasami czuje jak na pęcherz mi naciska.Mojej kolezanki córka była odwrócona głową w dół a tyd przed porodem sie odwróciła,no i miała cc.Także wydaje mi sie że nie mamy na to wpływu.Połóżna bedzie cie "macać"i ci powie gdzie główka a gdzie pupa,ale to sie moze zmienić.A w któreym jesteś tyg że mały już obrócony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KASIEŃKA moja siostra miala taka sytuacje ze jej synek ulozyl sie posladkowo i zapytali sie jej czy chce aby go przekrecili mowiac jej o tym ze to niekoniecznie przyniesie jakis skutek itp ona sie nie szgodzila i miala zrobiona cesarka wiec bez obaw kochana wszystko bedzie dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny wypisujcie przypuszczalne imiona dla swoich przyszlych dzieci: NIK chłopak dziewczynka ewa_84 ??? Karolinka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeszcze raz :) NIK...........CHŁOPCZYK.............................DZIEWCZYNKA ewa_84.....Nikodem,.................................Karolinka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewa ale mamy cała tabetlke wiec wydaje mi sie ze bez sensu jest robic nową. NICK ........WIEK....... 2 TRYMESTR... DATA PORODU... PŁEĆ....IMIĘ niki niki.........34....................... ...7.03 izunia1986.....24..........................08/06......... ....chłopiec.........? ewa_84.........27...............6.03......14.07 kasztaanka.....26..........................18.07 KasiuniaUK......28................... ......25.07 kasia ............20.............13.02.....19 .08 S_Gosia_S........23............19.02......25.08 agi21.............24............11.02......25.08 Grays77.........34.............19.02......25.08 anitia.............29.............22.02......27.08 Jak chcesz to sie dopisz tutaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc ja sie dopisuje bo widze ze mnie wcielo ... NICK ........WIEK....... 2 TRYMESTR... DATA PORODU... PŁEĆ....IMIĘ niki niki.........34....................... ...7.03 izunia1986.....24..........................08/06......... ....chłopiec.........? ewa_84.........27...............6.03......14.07 kasztaanka.....26..........................18.07 KasiuniaUK......28................... ......25.07 Ewelina29.......29.............14.02......08.08 kasia ............20.............13.02.....19 .08 S_Gosia_S........23............19.02......25.08 agi21.............24............11.02......25.08 Grays77.........34.............19.02......25.08 anitia.............29.............22.02......27.08

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale propozycje imion mozecie podawać.Niekoniecznie jako wybrane dla swoich maluchów.Bo my mamy dylemat:(dla dziewczynki mieliśmy już wybrane.Miała byc Maya a z chłopcem mamy problem:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze pomylilam date 2 trymestru i wpisalam liczac od poczecia a nie od @ wiec poprawiam ... NICK ........WIEK....... 2 TRYMESTR... DATA PORODU... PŁEĆ....IMIĘ niki niki.........34....................... ...7.03 izunia1986.....24..........................08/06......... ....chłopiec.........? ewa_84.........27...............6.03......14.07 kasztaanka.....26..........................18.07 KasiuniaUK......28................... ......25.07 Ewelina29.......29.............31.01......08.08 kasia ............20.............13.02.....19 .08 S_Gosia_S........23............19.02......25.08 agi21.............24............11.02......25.08 Grays77.........34.............19.02......25.08 anitia.............29.............22.02......27.08

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Możesz nie wyrazić zgody i wtedy cesarka, przy czym jeśli już ułozony główkowo, naprawdę rzadko się przekręci, sama nie będziesz w stanie ocenić i zazwyczaj nózkami pod żebra uderza, ocenić z wielkości brzucha nie ale...jest inny sposób, na pewno jak teraz nie czujesz to poczujesz później, co jakiś czas pulsowania przy pochwie, mogą być z jednej albo z drugiej strony, ok 20 pulsowań nawet do 10 razy w ciągu dnia, dziecko ma czkawkę, to jest zdrowy naturalny objaw, jak poczujesz to będziesz wiedziała, że na pewno główka jest na dole:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK ........WIEK....... 2 TRYMESTR... DATA PORODU... PŁEĆ....IMIĘ niki niki.........34....................... ...7.03 izunia1986.....24..........................08/06......... ....chłopiec.........? ewa_84.........27...............6.03......14.07 kasztaanka.....26..........................18.07 KasiuniaUK......28................... ......25.07 Ewelina29.......29.............31.01......08.08 kasia ............20.............13.02.....19 .08 S_Gosia_S........23............19.02......25.08 agi21.............24............11.02......25.08 Grays77.........34.............11.02......25.08 anitia.............29.............22.02......27.08 Mamy tylko dla dziewczynki Natalia dla chłopca nie mamy i naprawdę będzie dylemat:) mnie podoba się Alexander i ewentualnie Mariusz, chciałam dać Karol, ale w Anglii jest to imię dla dziewczynek, a my już tu na stałe, więc nie zrobię tego mojemu syneczkowi, wiem jaki znajomy ma problemy, jest nauczycielem i cały czas biorą go za tranwestyte

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jesli chodzi o imie dla szkraba to my juz mamy wybrane bedzie Nadia lub Nicolas :) Nadia juz ponad 2 lata czeka wiec moze tym razem A moi synowie to Dawid i Natan :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
właśnie czasem ma czkawkę w dole, ale chyba jeszcze się kręci, bo nieraz czuję strasznie bolesne kopy w pęcherz. kurde ja nie pamiętam kiedy zaczęłam 2 trymestr ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK ........WIEK....... 2 TRYMESTR... DATA PORODU... PŁEĆ....IMIĘ niki niki.........34....................... ...7.03 izunia1986.....24..........................08/06......... ....chłopiec.........? ewa_84.........27...............6.03......14.07 kasztaanka.....26..........................18.07 KasiuniaUK......28................... ......25.07 Ewelina29.......29.............31.01......08.08 kasia ............20.............13.02.....19 .08 S_Gosia_S........23............19.02......25.08 agi21.............24............11.02......25.08 Grays77.........34.............11.02......25.08 anitia.............29.............22.02......27.08 KASIEŃKAA__...21..........(?)......11.04.......Syn....Aleksander Jan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam nadzieję , że wkleiłam dobrze tabelę. co do imion dla dziewczynki-miałam dużo na myśli ale w momencie jak dowiedziałam się o chłopczyku, to sobie darowałam dalsze wybieranie. u mnie miał być albo Gabriel, Krystian albo Aleksander. na 2 Jan po dziadku męża. mnie sie podoba jeszcze Franek i Mikołaj. ale stanęło na Aleksandrze , i raczej już tak zostanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasieńkaa u mnie też będzie Aleksander jeśli będzie chłopiec. To imię mamy wybrane długo przed ciążą jeszcze. Chyba, że nam się coś innego spodoba co raczej jest nie możliwe, bo oboje jesteśmy wybredni jakoś. Dla dziewczynki bym chciała Amelia, Elizabeth, ale wspólnie uzgodnione mamy na razie Izabella. Czekamy tylko na płeć;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasieńkaa a masz wybrany wózek już. Mnie jak to spędza sen z powiek. Strasznie drogie te wózki w sklepach. zastanawiam się nad używanym, ale na pewno chciałabym najpierw pojeździć takim co go kupię. A taaaaki wybór na rynku. Tylko nie do każdego mam dotęp, żeby przetestować. No i tak do końca nie wiem czym się kierować (oprócz własnej wygody) wyborem wózka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My też mamy problem z chłopcem.Też zaproponowałam Aleksandra ale mój kręcił nosem.Ale ja sie uparłam na Nathaniela i chyba tak zostanie,bo juz nawet tak mówie do niego:). Jeżeli chodzi o wózek to mamy wybrany Silver cross 3d.Nie lubie wózków z gondolą a ten jest mały zgrabny i fajnie sie składa.No i nie jest za drogi bo ok 300f.Ale bede brała bez nosidełka bo nosidełko bede miala od koleżanki.A nie lubie jak nosidełko jest włozone do wózka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×