Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Myszunia;o)

Rodzimy latem 2011 roku w Anglii:)

Polecane posty

Ewa imiona, które wybrałaś mnie jakoś nie specjalnie się podobają. to znaczy nie dla dziecka chyba. My planujemy zostać w Anglii i musimy wybrać takie, żeby nie było potem problemu, wystarczy, że nazwisko mamy trudne. Wybraliśmy Alexander dla chłopca i to już dawno, tak nam się jakoś spodobało obojgu i nawet nie było rozmowy na ten temat, tylko jakoś tak zapadło. Teraz jak coś innego zaproponuje dla chłopca to jest ciągle veto. A jeśli chodzi o imiona świętych to jest ich trochę więcej, jeśli jest to dla Was ważne, musicie tylko trochę pogrzebać. My imiona, które się pojawiły w naszych rodzinach, od razu skreślamy. Nie chcemy nikogo wyróżniać, ani dziecka naznaczać;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie wiem jak długo zostane po za PL,moze za kilka misiacy wróce do PL więc nie chciałabym żeby dziecko obcojęzycznie brzmiace imie.A Antoni to Antony.. wiec mała kwestia w wymowie ;) da sie przezyc i będzie polskie :).Nie ma co kombinowac ,,pod tutejsze,, ;) No pranie wrzuciłam,juz nie moge sie doczekac prasowania tych tycich ciuszków :D.ale to jutro.. Ide cos ogarnąc troche(skoro już mi chce) odkurze,łazienke machne :P bo w sobote nie miałam melodii na sprzatanie :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wszystkiego dobrego w Walentynki:) Dziewczyny ja po scanie, maleńswo ma 74 mm i zabukowali mi wczesniejszy termin porodu na 22 sierpnia bo tak wychodzi z usg a nie 25 sierpnia jak z miesiączki. NT 1,3 wszystko w normie i mam zdjęcia fasolki jak ssie kciuk:) Dali mi w końcu te wyniki z krwi co 3 tyg na nie czekałam:) pieknie dzisiaj, słonecznie, w sercu też:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
po usg pobrali krew na triple test, mówili, ze jak cos będzie nie tak z testem zadzwonią w ciągu 5 dni a jak ok to wyślą list z wynikiem w ciagu 2 tygodni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rózyczka ja mam też dwa imiona i drugie to Józefa i w szkole podstawowej kazdy się smiał z tego mienia, to nie było miłe...to sa imiona naszych dziaków, babc, starsze, wiem, że wracają, nam sie podobają, ale mnie rodzice wyrządzili krzywdę dając na drugie Józefa przy moim pierwszym Magdalena nie wygladało za ciekawie i zawsze był smieh, przykre...tym bardziej zawsze to imię ze wsią wszystkim sie kojarzyło więc przezwiska miałam różne Ja już tu na sałe, ale wciąż dla chłopca nie amm imienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grays ale.. na codzien nie uzywa sie dwóch imion,, ani w dzienniku sie takich w szkole nie wpisuje,więc nie wiem skąd dzieciaki wiedziały ze takie masz na drugie.. w każdym bądz razie przykro mi,że miałas nieprzyjemnoaci :(,ja wiem po sobie,ze mozna miec ,,normalne,,imiona oba a i tak mozna byc powodem drwin towarzystwa z klasy.. ehh nie chce nawet wspominac szkoly :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczynki! Myślę, że kwestia imienia to sprawa indywidualna rodziców, warto tylko pamiętać o tym że za kilka lat nasz dzidziuś będzie nastolatkiem/ą i wtedy dopiero mogą zacząć się problemy, szczególnie w szkole. My jeszcze nie wiemy jakiej płci jest nasz skarb ale wciąż poszukujemy imienia dla chłopca: miał być Szymon, no ale Anglicy jakos za bardzo nie potrafią poprawnie wymawiać, a Simon to jakoś nie bardzo mi się podoba, poza tym pewnie zostaniemy tu jeszcze troszeczkę, więc chciałabym, żeby imię było stosunkowo łatwe do wymawiania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie dlatego my mamy polsko-angielskie imiona wybrane. Tzn takie, które występują w obydwu językach, a jedynie pisownia ewentualanie inna. Dla dziewczynki mamy Izabella, Gabriela, mnie się podoba Roksana, tak troszkę nietypowe, ale występuje i w Polsce i w Anglii. Mój mąż ma nietypowe imię i musiał niestety je dopasować do "angielskich standardów" po to żeby byli wstanie je wypowiedzieć. Więc jest to troszkę przykre, że część ludzi może nie wymawiać poprawnie lub przekręcać imię mojego dziecka. Jest to takie troszkę zatracanie własnej tożsamości, własnego "ja". Po prostu jeśli mogę tego uniknąć, to to robię. Poza tym dobrze jest sprawdzić czy imię pasuje do nazwiska. A tak na prawdę to jest to sprawa gustu, co nam się podoba co nie. Więc mam nadzieję, że nikogo nie obraziłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Różyczka ja wszędzie miałam wpisane magdalena józefa:( moja mama była nauczycielka w tej szkole i w dzienniku tak jak na akcie urodzenia miałam wpisane, moim rodzicom sie podobało a ja katusze przeżywałam, przecież jak zgłaszasz dziecko do szkoły podajesz dane z aktu urodzenia, tak jak jest wpisane tak wpisują, chyba, że sie wczesniej zaznaczy, mi nie zaznaczono i zostałam jadźką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A tak na poprawienie nastroju, kupiłam wczoraj w Asda kocyk dla dzidziusia za 5 funtów z kubusiem puchatkiem. Był jasnykremowy, różowy lub niebieski, ale ja oczywiście wzięłamten jasny, bo przecież jeszcze nie wiemy... Nawet jak już będziemy wiedzieć to jakoś nie jestem zwolenikiem kupowania wszystkiego różowego lub niebieskiego. W każdym razie kocyk jest z jednej stronie jakby polarek albo raczej delikatny miś, a z drugiej bawełenka w jakieś wzorki. Pomyślałam że się przyda do czegoś, albo żeby dziecko na tym położyć albo nakryc latem bo nie jest grube, albo zawinąć, sama nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak będę miała chwilkę, to pędzę do ASDY :)) Ja widziałam sliczne buciczki dla dziewczynki w TK MAXX - nie wiem co będzie, ale ledwo co sie powstrzymałam, żeby ich nie kupić ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a tak z troszkę innej beczki, czy któraś z was ma niskie ciśnienie i jak sobie z tym radzi, bo mnie się niestety przydażyło 90/50

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasztanko podoba mi sie imie Rokasna :) tylko gdybym miała miec córcie to mąż i tak by sie na nie nie zgodzil... Jest mało spotykane :) a nie wszędzie te Oliwie,Wiktorie,Julie,Lenki,Amelki... :O na jedno kopyto :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasztanko a jakie wymiary ma Twoj kocyk?? bo robia takie małe,a ja bym wolała jakiś jeden duży i puchaty,takie sa najczęscie na Allegro,tylko ze u nas ciezko z dostępem do niego. Ja pierwsze ciuszki kupowałam nie znajac płci i były to bodziaki w zółtych odcieniach :) i spioszki uniwersalne tez czerwono-biało-granatowe z napisem i love mama :D i i love dady :P słodkie! i to z mathercare,tam tez nabyłam komplet skarpetusiów w pastelowych kolorach :) i o dziwo rzeczy tu kupione -pajace i bodziaki brałam na rozmiar od 0 do 3 miesiaecy tak na ,,zapas,, a z PL od rodziców mam kilka par spioszków dla noworodka :) myslę ze wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A i Kasztanko na bierzmowanie,wybrałam sobie imie JADWIGA po mojej babci i nie wstyd mi :).Na szczęscie jestesmy dorosłe i najgorsze za nami .A dzieciaki w szkole sa wredne,to prawda bezlitosne i każdy kto jest troche inny i nie dopsowuje sie do ,,norm,, jest tematem drwin... :O ehh jak sobie wspomne ...szkołe :( koszzzzmar!! A swoją drogą... co WY ROBICIE W DOMACH :D dlaczego nie Jestescie na RANDKACH Z MĘŻAMI??????? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jesli chodzi o imie to ja chce wybrac takie zeby bylo polskie, ale latwe do wymowy dla anglikow. Jesli chodzi o dziewczynke to zdecydowalismy ze bedzie Maja, a jesli o chlopca to jeszcze nie zdecydowalismy, myslimy o imieniu Jakub, Kuba. Ale jeszcze jestem otwarta na propozycje chlopcow. Jesli chodzi o imie Jozef, to wg mnie takie za powazne, srednio mi sie podoba. Ale to kwestia upodobania, to wam ma sie podobac a nie innym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nad imieniem dla chłopca myślałam nad Frankiem, Krystianem,Gabrysiem i Aleksandrem.ale zostanie Aleksander Jan(po dziadku męża) a dla dziewczyny podobają mi się:Agata,Anastazja,Anna,Antonina,Daniela,Kornelia,Laura,Maria i Zosia. ale imiona dla dziewczyn mam z głowy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuźwa ja już nie wyrabiam z tym żebrem !!! :/ w zasadzie samo żebro-jako kość mnie nie boli, tylko chyba jakieś mięśnie pod nim/między nim..zero podnoszenia,kichania,kaszlu czy śmiechu.4 razy zastanawiam się czy się przewrócić na 2 bok w łóżku.. :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieci w szkolach zawsze sie do czegos przyczepia :( moj syn ma na imie Dawid i tak tez kaze na siebie szkotom wolac, i ktoregos razu mu sie oberwalo od starszoklasisty ze jego rodzice to analfabeci :( bo powinien sie David nazywac . Mlodszy syn pewnie tez sie naslucha w zyciu ze jest Natan a nie Nathan ale to jeszcze przed nim. U nas imiona nadal bez zmian Nadia lub Nicolas :) Kiedys nam po glowie chodzila Laura lub Nikodem :) ale to juz przesadzone i raczej pozostanie bez zmian :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasienka ja tez czuje ból pod zebrem,czesami to jest masakra. O musze wyciągnąc mojego do asdy:)bo pokoik bedzie mial synus w puchatka pościel juz tez kupilam wiec może kocyk dopasuje. A jeżeli chodzi o imiona to kwestia gustu...a o tym sie nie dyskutuje.Dla dziewczynki odrazu nam wpadło że bedzie Maya a z chłopcem był problem.Tzn jeszcze przed ciąża wpadło mi w ucho imię Nathan ale jakos bardziej mi sie spodobała forma Nathaniel.I już tak mówie do synusia.I jest to imie i angielskie i polske takze bez problemu:)Mój troche kręcil nosem,szukal w necie imion ale jakos zadne nam sie nie spodobało.Ja powiedzialam zeby zostal nathaniel no i tak bedzie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Izunia czuję z przodu, to normalne bo czasem Olek się prostuje(a wtedy ja razem z nim,tyle że ja z bólu a on dla przyjemności ;D) ale boli mnie z tyłu.w czwartek jadę na usg, więc powiem położnej i zobaczymy co mi poradzi,jak mnie wyśle do GP to daruję sobie(bo będe czekała znów z 1,5 tygodnia na wizytę) to pójdę na emergency , może mnie przyjmą i zechą obejrzeć... a jeśli oni mnie odrazu skierują do gp bo powiedzą że nie potrafią się tym zająć i to nie jest powód aby mnie przyjąć to trudno,pomęczę się znów do wizyty u gp..wczoraj na skajpie mamam dzwoniła w PL do szpitala ZAPYTAĆ czy nogę nakleić plastry rozgrzewające,skierowali ją aby zadzowniła na ginekologię-to jej lekarz powiedział abym nie przyklejała nic ani się nie smarowała, tylko przyjechała do szpitala(dobre,hehe mam kawałek drogi) ale jak się dowiedział że nie mieszkam w PL to kazał mi zaraz poinformować moją położną o tym..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczynki- spoznione ale szczere walentynkowe buziaki dal Was I fasolek(-: ale mialam fajny dzionek z facetem(-; plus ładna pogoda! Co do imion to mieliśmy trochę rozmów, bo podobały nam sie zupełnie inne)-: No ale już jest ustalone: fasolka- Hulya, a groszek- Philip( No ja pewnie tez do Polski nie wrócę, bo moj kochany po polsku ni w ząb(((-:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny a jak planujecie prać ciuszki maluchów ? razem ze swoimi czy osobno ? jakie planujecie wybrać środki dl prania rzeczy dla niemowląt? ja zakupię na dzień dobry proszek i płyn Fairy,zobaczymy ajk się sprawdzi, a znacie jescze oprócz Fairy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja widziałam w sklepach dużo tych non bio, szczególnie płynów ale tez używam Fairy dla nas i dla dzidzi, bo łatwiej(-: wczoraj kupiłam te butelki przediwkolkowe dla bobaska z Tommy Tippee, powoli tez zaczynam kolekcjonowac rzeczy chociaż jeszcze czeka nas przeprowadzka do nowego domku(-:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny. eh ja to mam nieciekawie we czwartek zaczynam 19tc i nadal mam mdlosci,dzis jadac do pracy zwymiotowalam sniadanie. moja mame w 1ciazy mdlosci i wymioty meczyly do 7miesiaca wiec mnie pewnie tez tak dlugo pomeczy.w czwartek mam wizyte u midwifki mam nadzieje ze uslysze bicie serduszka. mam pytanko czasem odczuwam lekkie klucie w dole brzucha z roznych stron,takie klucie jak przed okresem.czy to normalne?tez tak macie?czy tez jest to powod by sie martwic?oczywiscie powiem o tym poloznej ale mnie to niepokoi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Różyczka ja wyprałam wczoraj rzeczy dziecka w Fairy ale tym w zelu co sie nalewa do nakretki,dziecinnym ,nie uzylam płynu zmiekczajacego bo ciszuki same w sobie sa delikatne,poprasuje je i beda ok. :) Ja dopiero w tej chwili sie obudziam. :O spalam chyba ze 12 godzin... I znowu pewnie nie pojade do miasta,popatrzec za reszta rzczy potrzebnych... bo zanim sie zwleke,w dodatku zimno cos dzis jest wiatr okropny :( ehh..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NO właśnie jak to jest z tym proszkiem? W Polsce wszyscy używają jakiś specjalnych proszków dla dzieci lub płatków. Czy te bio to są po prostu anty alergiczne? I czy każdy bio- Ten kocyk to nie jest jakis gruby, ani duży 80X80 mniej więcej, taki żeby przykryć dziecko w łożeczku albo w wózku. Ja właśnie chciałam w różnych rozmiarach, żeby nie zawijać dziecka 3 razy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny czy to prawda ze w sklepach typu mothercare, argos itp. nie ma poszewki na poduszke w zestawach poscieli do lozeczka ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewczyny tutaj mozna
tez kupic platki mydlane DryPak. Ja uzywalam okolo pol roku i uwazam ze sa bardzo wydajne tylko najpierw trzeba je rozpuscic we wrzatku a potem ta mieszanke wlac do bebna z praniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×