Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Myszunia;o)

Rodzimy latem 2011 roku w Anglii:)

Polecane posty

ja zaznaczę ten plan co podawałam tu wcześniej,i niech będzie w karcie, nie zaszkodzi, jak będą mieli do wglądu.dla świętego spokoju :) właśnie oglądam zdjęcia, już 4 dziewczyna z mojej zmiany urodziła, teraz ja następna czekam w kolejce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny dzwonilam do ambasady i wcale nie trzeba miec meldunku w pl !!! Zeby wyrobic kolejny paszport trzeba miec dziecka akt urodzenia nadany w pl, wystarczy w tym celu udac sie w swoim miejcu zamieszkania do USC i zarejestrowac dziecko by otrzymac akt urodzenia :) Mozna tez to zrobic przez ambasade ale jest to wtedy koszt 85 futow...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A to nie jest tez tak ze jesli rejstrujesz dziecko w pl USC to musisz podac adres zamieszkania?bo rejstrujesz dziecko w swoim regionie bez zameldowania to chyba nie mozliwe, kolega z pracy mi mowil ze on musial zameldowac dziecko PL aby mogl starac sie o drugi paszport.moze warto zadz.do polski do USC i tam sie dowiedziec co i jak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi babka z ambasady mowila ze USC nie wymaga meldunku do rejestracji dziecka. A gdy bym miala jakis problem z zalatwieniem tego w polsce to przez ambasade mozna sie starac, tylko koszt wtedy jest 85 f.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny, powiedzcie mi czy zauwazylyscie podwyzszona temperatuje w pierwszych miesiacach ciazy? I czy mialyscie kolatania serducha? Bo mi to dzis jakos slabo i serce mi momentami malo nie wyskoczy + 37 stopni (12 tc)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ankasoton podwyższona temp jest normalna w ciązy.Zawsze w czasie owulacji podnosi sie o kilka kresek a przed miesiączka spada i jak nie spadnie to może świadczyć o ciąży(jeden z objawów)I utrzymuje sie dość długo.także nie masz sie czym martwić./a kołatanie serca ja mam czesto,szczególnie jak leże w łóżku,jakby mi mialo wyskoczyć.serce ma wiecej do roboty i tak sie dzieje. Czytałam troche o tym polskim akcie urodzenia i dla mnie to wszystko jest durnota.Ale jak trzeba.Mi sie wydaje że dziecko automatycznie ma meldunek tam gdzie matka,nawet pamietam jak moja mama rodzila brata to jeszcze byla w szpitalu jak tata rejestrowal go w usc i nie załatwial nigdzie meldunku.Bede w pl to musze to załatwić zeby potem drugi paszport załatwic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
znowu sie wcinam pierwszy paszport jest najlatwiej zalatwic przez ambasade. Potem trzeba sie bawic w umiejscowienie aktu ur z UK w ksiegach w PL. Przygotujcie sobie wasze metryki ur bo trzeba bedzie polski akt dzieca uzupelniac (bo w akcie z uk nie ma np miasta waszego ur tylko kraj a ma byc miasto i kraj w Polskim itp). Jak juz bedziecie mialy akt ur Polski to wyrabiacie PESEL i paszport., I zameldowanie niestety musi byc (przerabialam w lipcu). Jak dostaniecie pesel to radze wam olac polski paszport i wyrobic dowod 5 letni dla dziecka jak nie jezdzicie za granice Unii. Bo inaczej musicie wyrabiac paszport dla malucha do 5 rokuz zycia co roku. Masakra z tymi przepisami ja tez sie wsciekalam na durne zasady, dzieciak mieszka za granica a trzeba bawic sie w PL papiery. Aha i za kilka lat na wskutek zameldowania wszystkie nas beda scigaly szkoly (bo dzieci wejda w wiek gdzie obowiazuje obowiazek szkolny a wy nie wrocicie do PL) i wtedy znowu trzeba bedzie sie bawic w tlumaczenie i udowadnianie ze dziecko uczy sie w UK. POlecam uzbroic sie w cierpliwosc:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzwonilam dzisiaj do Konsulatu Generalnego RP w Edynburgu i uzyskalam jasna odpowiedz na to pytanie... jest opcja, ze nic nie musimy zalatwiac w PL, wszystkim zajmie sie konsulat - koszt to 85 f (chodzi tu o drugi paszport). Powiedzieli takze o drugiej opcji - zarejestrowac dziecko w USC w PL i wyciagnac akt urodzenia (do tego nie potrzeba nr pesel ani meldunku) i zlozyc akt w Konsulacie (powiedzieli, ze wymagaja tylko aktu ur do wyrobienia paszportu). Nie spytalam na jaki okres jest drugi paszport, nasz synek urodzil sie w PL a wyjechalismy gdy mial 3 miesiace (teraz ma 2,5 roku) - w PL dostal pierwszy paszport od razu na 5 lat...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zadam moze glupie pytanie :) Przyjmijmy ze chcemy tu zostac na stale - no moze na emeryture do PL :))) To po co rejestrowac dziecko w PL? To jest konieczne? Czy chodzi o to, ze UK nie wystawi dziecku paszportu bo obowiazuje prawo krwii? Sorry za moje poranne nudy :> ale jakos tak mi przyszlo do glowy, a nie googlowalam tematu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ankasoton Wydaje mi sie ze tu bardziej chodzi o obywatelstwo, poniewaz dopoki nie mamy obywtestwa w uk to nadal my i nasze dzieci sa obywatelami pl... Tylko z tym meldunkiem mnie nadal zastanawia, skoro dziewczyny pisza ze musialy meldowac zeby otrzymac kolejny paszport dla dziecka :( Zadzwonie dzisiaj do USC i zapytam czy zeczywiscie trzeba meldowac dziecko w pl. Przeciez w paszporcie nie ma adresu !!! A potwierdzeniem ze jestesmy polakami jest akt urodzenia i tak mi babka tlumaczyla w ambasadzie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzwonilam do USC i wyglada to tak ze jezeli chcemy by dziecko mialo kolejny paszport trzeba wpisac dziecko w tym urzedzie gdzie przed wyjazdem do uk bylismy ostatnio zameldowani ( a ni my ani dziecko nie musi miec meldunku w pl ) trzeba miec tylko przetlumaczony akt urodzenia dziecka z uk :) Czyli babka w ambasadzie miala racje !!! Na podstawie aktu uredzania z polski wyrabia sie kolejne paszporty dla naszego dziecka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jak mama jest Ploka, a tatuś nie i dzidzia urodzi sie w Uk to dziecko jest obywatelem Polski po mamie??? Zna ktoś konkretna odpowiedz?(-;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jak mama jest Ploka, a tatuś nie i dzidzia urodzi sie w Uk to dziecko jest obywatelem Polski po mamie??? Zna ktoś konkretna odpowiedz?(-;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Julka1609 Zadzwon do ambasady tam Ci konkretnej odpowiedzi udziela :) Jak ostatnio bylam w ambasadzie to polka ze szkotem wyrabiala paszport dla malutkiego dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jesli chociaz jedno z rodzicow jest obywatelem brytyjskim dziecko moze miec paszport brytyjski. Jednak jesli oboje rodzicow sa polakami i mimo tego ze mieszkaja w UK sa obywatelami polskimi i moga wyrobic tylko poslki paszport.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, dziewczynki Wszystkiego najlepszego w ten piękny dzionek z okazji Naszego Święta!!! Ja jutro do Polski na pare dni sie wybieram, więc mnie nie bedzie, bo nigdy na nic nie ma czasu w Polsce. Jesli chodzi o paszporty to sie nie wypowiadam, bo nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk
Kochane jeżeli wasze dziecko rodzi się w Anglii a oboje rodzice są Polakami to dziecko ma podwójne obywatelstwo !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziwczynki, wszystkiego naj z okazji naszego dnia :) mąż wpadł dziś przed 6 rano do domu, zaświecił światlo nie patrząć na to że śpię gały mi chciało wypalić i zaczął mi machać kwiatami przed nosem(super romantyczny:D) i chwalił się sam przed sobą, że jestem kobietą która najwcześniej dostaje kwiaty :P co do obywatelstwa to wiem , że jak rodzice Polak+Polka=polski paszport, a Polak/ka + Anglik/ka= podwójne. ps. wreszcie wzięłam się za pranie ciuszków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiecie tak się zastanawiam czy gotowanie jest tak oczywiste i potrzebne ?? ciuszki wstawiłam na długie pranie w 60 stopniach, kupiłam proszek i płyn Fairy.. jak się wywirują to wywalę na dwór, bo ładne słoneczko i z 2 godzinki niech się powietrzą.. ciuszki dla swoich będziecie gotowały czy nie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KASIEŃKAA__ Ja nigdy nie gotowalam. Prasowalam po kazdym praniu ale teraz mam suszarke wiec nawet prasowac nie mam zamiaru :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie mnie matka tak gwałci o to gotowanie, ale...wydaje mi się, że jak wypiorę na 60*, 2 razy wypłukam i mocno wywiruję, potem jak ciuszki wyschną to poprasuję na najwyższej temperaturze to wystarczy..ona się upiera że powinnam gotować i ponadto prasować z 2 stron.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewelina własnie wiem :D dlatego piorę tak jak pisałam, a jak zapyta czy gotowałam taaak, pewnie że gotowałam , nawet 2 razy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahh te mamuśki, teściowe.. z nimi źle ale bez nich chyba jeszcze gorzej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Julka ja mialam taka sytuacje tylko moj maz jest z INdii. Upewnij sie czy Niemcy zezwalaja na podwojne obywatelstwo (na 99% mysle ze tak) i w takich wypadkach dziecko moze miec 2 paszporty. NP w moim przypadku Indie nie zezwalaja na podwojne obywatelstwo (tzn zezwalaja ale tylko z wybranymi krajami a Polska nie jest jednym z nich) wiec moja corka ma tylko obywatelstwo i paszport polski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesz Kasienka z tym gotowaniem to nie jest zły pomysł. Ja raz na jakis czas wrzucam swoja bielizne i reczniki na najwyższa temp. Nie gotuje oczywiście w garnku jak za starych czasów, ale to 90 st to w pralce jest. Chodzi tutaj chyba o zabicie zarazków, które nie zdychają w 60 st. Ja mam zamiar pierwszy raz wyprac rzeczy dziecka na najwyższą temp., a pozniej raz na jakis czas. A prasowac chyba tylko od czasu do czasu albo jeśli na prawde bede miała czas, bo jakos nie widze tego prasowania na rozmiarze 56-62 :D Ale z moja mama jeszcze do tego tematu nie doszłam i nie musiałam "walczyc". Za to pytała w czym bede prała, czy mamy jakies płatki lub proszki dla dzieci. Wiec ja oswieciłam, ze u nas nie ma czegos takiego jak proszki do prania dla dzieci :D przynajmniej mnie nic nie wiadomo, bo podobno te bio to jakas sciema. Ale pewnie i tak bede z nich korzystała, tylko nie jestem pewna czy używac płynu, bo dziecku nie potrzeba przeciez zapachu płynu do płukania, tylko nasz. Sama jeszcze nie wiem. Fajnie macie, że już ciuszki szykujecie i mebeleki zaraz. Zauważyłam nagle, że ten czas na prawde szybko leci. I musimy cieszyć sie każdym tyg. czy to jest 10, 20 czy 38.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×