Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Myszunia;o)

Rodzimy latem 2011 roku w Anglii:)

Polecane posty

Kasztankaa mama jak ciuszki miała u siebie w domu to już je gotowała na 90*,bo by sraczki chyba dostała jakby mi wysłała nieuprane.Ciuszki przyjechały do mnie zapakowane wręcz próżniowo, ale stwierdziłam że były prane to i tak 2 razy wypiorę.czytałam na necie o tym gotowaniu, i zalecają nie używać płynów do płukania :O ja oczywiście użyłam, ale je płukałam 2 razy.miałam prać w płatkach mydlanych, ale że mam automat, a na płatkach był napis ostrzegający , żeby nie używać do automatów bo zatykają dziurki.A nie uśmiecha mi się zostać z taką kupą prania bez pralki.No ciuszki się już wietrzą, dosychać będą w domu przez noc, a jutro kolejna partia. Tak się zaaferowałam tym praniemm , że brakło mi i suszarki i szczypek do bielizny.. :D reszta suszy się na grzejniku.Ale większość na suszarce, tylko kilka par skarpetek zostało nie powieszonych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem bardziej przerażona wizją pokoju dziecka,meble są , wózek jest, z prasowaniem dam sobie radę(polecam żelazko Philips Azur,ciężkie nie trzeba godzinę machać ręką :D) tylko ten bajzel który jest.. wszędzie kable męża się walają, komputery jakieś częśći :O stolik nie wyniesiony..meble nie ustawione tak jak trzeba.Ja nie mam jeszcze szczotki do czesania owłosienia mojego potomka :D no mam nadzieję że zdąrzę ze wszystkim..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was dziewczyny i wszystkiego naj z okazji naszego święta:) co to za bzdura z tym obywatelstwem,jeżeli rodzice są polakami to dziecko am polskie obywatelstwo. a z tym paszpotrem to jest troche załatwiania;/polskie procedury,masakra.bede musiala sobie kiedys zadzwonic do usc i dowiedzieć sie dokladnie co i jak.Jak bede w sierpniu w pl to załatwie żeby miec akt żeby potem wyrobic drugi paszport. Ja chyba nie bede gotowała ubranek,wypiore wszystko w wyzszej temp i wyprasuje.Teraz pralki sa tak dobre że gotowanie albo pranie po kilka razy wydaje mi sie zbędne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My z moim M doszlismy do wniosku ze wolimy dac w ambasadzie te 85 funtow i miec problem z glowy :) Ja pierwsze ciuszki tez pralam w 90 stopniach, ale nie wszystko mozna prac w tak wysokiej temperaturze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasienka zdązysz ze wszystkim na pewno. Tylko naszykuj sobie torbe do szpitala, żeby potem w nerwac nie pakowac :D A własnie które ciuszki monza prac w wysokiej temperaturze, bo zastanawiam sie czy to sie nie pokurczy albo jak z kolorowymi ubrankami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no na większości metek pisze, że prać w 40* z takimi samymi kolorami.podobnymi.no nic, żeby nie miec ubranek dla lalek to wyprałam w 60 na długim cyklu, i 2 razy wypłukałam. do jutra mi poschnie, wyprasuję i do komody fru.Jutro popiore nasze bo się zebrało i pojutrze znów dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja prałam w 40 stopniach a dzieciecym proszku i poprasowałam :).nie ma sie co rozczulac,przed nami bedzie tyle natepnych pran więć nie ma co cudowac :).Naszym dziecom napewno nci nie bedzie. Pochwalcie sie prosze jakie nastroje dzies macie :) ?? Męzowie WAS DOCENILI w dzien kobiet ??]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bylam dzis na scanie i bede miec dziewczynke - piekny prezent na dzien kobiet :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewa84 gratulacje dziewczynki:) Dziewczyny nie ma co panikowac odnośnie tego prania,to nie sa czasy frani albo tarki do prania:)zeby gotowac jeszcze.teraz te pralki sa dobre więc nie am co panikować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewa_84 Wielkie Gratulacje :) To juz tez mozesz zaczac zakupy :) Mi jeszcze tydzien zostal do usg polowkowego. Przypomnij mi to Twoje pierwsze dziecko ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak to moja pierwsza dzidzia, i sie strasznie ciesze ze dziewczynka a w sobote z mezulkiem wybieramy sie na zakupy - w koncu :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewa gratuluje :) i udanych zakupów zycze :). Troche Ci zazdroszcze córci,bo nie mozna sie napatrzec w sklepach na ubranka dla dziewczynek :) ,małe cudenka!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gratuluję córy :D teraz można śmiało ruszyć na sklepy. Mąż dziś mnie uraczył bukietem kwiatów, wszedl przed 6 rano do domu, zaświecił światła NIE ZwaŻAJąc na moje zaspane oczy i zadowolony wręczył mi kwiaty :) po chwili sam przed sobą się chwalił że jestem kobietą która najwcześniej dostaje kwiaty :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no kurcze bylam dzis w mothercare rzeczy tam sa przepiekne ale tez dosc drogie, w sobote jade do centrum i tam mam zamiar troszke zaszalec hihi,m a coreczce dalismy na imie Karolinka :) a na scanie dzis malutka akurat sie obudzila i sobie ziewnela to bylo piekne :) a teraz malutka sie rusza w brzuszku :) mezus teraz caly czas glaszczw brzusio :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Julka1609 mozecie z mezem wybrac jakie chcecie obywatelstwo dla Waszego dziecka- polskie czy niemieckie. W moim przypadku maz jest Litwinem dlatego zalatwialismy polski paszport dla dziecka a nastepnie litewski, bo tak jak kasza23 pisala Litwini moga miec podwojne obywatelstwo. W kazdym badz razie dla drugiego dziecka bedziemy zalatwiac tylko litewskie obywatelstwo, bo polskie przepisy strasznie mnie denerwuja. Ale Julka1609, jesli bedziesz miala mozliwosc aby Wasze dziecko mialo podwojne obywatelstwo, to radze sie zastanowic. My wpadlismy w taka pulapke, jezeli na przyklad mojej corce skonczy sie paszport litewski i bedziemy chcieli wyrobic dla niej kolejny paszport, to z racji tego, iz ma ona jeszcze obywatelstwo polskie, Litwa bedzie zadac dokumentu potwierdzajacego polskie obywatelstwo mojej corki. Taki dokument moze wydac ambasada polska, ale tylko na podstawie waznego paszportu polskiego. Czyli wynika z tego, ze za kazdym razem bede musiala wyrabiac dwa paszporty. Mysle, ze w odwrotnym kierunku tak samo to dziala. Czyli jesli uplynie data waznosci polskiego paszportu mojej corki i bede chciala wyrobic dla niej kolejny polski paszport, to Polska bedzie zadala dokumentu potwierdzajacego litewskie obywatelstwo mojego dziecka. Bledne kolo. Mam nadzieje Julka1609, ze mnie zrozumialas, bo troszke zagmatwalam moja wypowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny wiecie moze ile kg moze dzwigac kobieta w ciazy w pracy ??? Moja siostra pracuje przez agencje pracy jest w 9 tyg ciazy i codziennie po wykonanej pracy musi na palete zaniesc karton ktory wazy ponad 11 kg :( W pracy wiedza ze jest w ciazy a po mimo tego nikt za nia kartonow nie bierze :( I jeszcze jedno jak myslicie zatrudnila sie na poczatku grudnia a dopiero w lutym agencja kazala jej wrobic HO. Czy do Maternity Allowance Jobcentre zaliczy jej tyg pracy ktore przepracowala bez HO. Moze ktoras z was juz skladala takie dokumenty ??? Jesli tak to czy zadali od was Ho czy oni sami to sprawdzaja ??? Bardzo prosze o odp bo moze nie ma sensu jej dalsza praca !!! Ja slyszalam ze agencje i tak zwalniaja kobiety w ciazy tz. nie przedluzaja im kontraktow :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasienka jak Twoje dziecko? Chodzi mi o jego ruchliwosc,bo moje prawie wcale sie nie rusza i zaczynam sie martwic... moze zbiera siły przed porodem :( ale i tak pomimo to,nawet jak jesm słodkie to dzidek nie fika :(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
odnosnie dzwigania wg polskiego kodeksu pracy przypuszczam ze tu w angli jest podobnie wyglada to taki- nie wolno pracowac wiecej jak 3h w pozycji stojacej przy przenoszeniu ciezarow wiekszej jak 3kg przy pracy stalej i 5kg przy pracy dorywczej(do 4xna godz) przy przewozeniu 12,5kg na taczkach,20kg na wozkach i 75kg na wozkach szynowych. sprubuje znalesc cos odnosnie kodeksu pracy w anglii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewa_84 Dzieki sliczne ja tez wlasnie znalazlam tylko ten artykul z pl. Moj angielski jest za slaby zeby doczytac sie jakie jest prawo pracy w uk :( Dzisiaj babka w housingu jej powiedziala ze postara sie jej zalatwic jak nie Maternity Allowance to Jobseeker's Allowance co za bzdura a ona jej uwierzyla i liczy na jej pomoc :( A ja wiem ze zeby dostac Jobseeker's Allowance to rezydenta trzeba miec a ona ma HO od miesiaca. Wkurzajace to jest ze tacy urzednicy nie znaja przepisow i wciskaja ludzia kit :( A jeszcze jej powiedziala ze moze agencja jej wyplaci macirzynskie ( szkoda mi slow ) :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiunia UK Mysmy tez musielismy 'zalatwiac' przed paszportem klolejnym tzw nadanie obywatelstwa polskiego. Nie musisz tego wyrabiac przez ambasade (majac wazny polski paszport).To sie wyrabia u wojewody w wojewodztwie gdzie Ty jestes zameldowana. Tylko musi miec dziecko Polski akt ur i PESEL. Wysylasz tez kopie swojego dowodu i swoj akt ur i chyba kopie paszportu swojego chlopa. Nam tak wlasnie kazala zalatwiac ambasada na poczatku 2010 roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Różyczka, może przysnęlo na dłużej ? Mój Olek wczoraj od 6 rano nie dawał znaku życia, nie wiem czy tyle spał czy jakiś obrażony,nawet się nie wiercił ani nie przekręcał, popołudniu dopiero się zaczęła impreza, że miała dość tych kopów, taka byłam obita od środka.Dziś umiarkowanie, zaczął się ruszać jak ja wstałam,teraz się trochę przewala.Myślę że nie ma się czym martwić,mają już mało miejsca, i stąd chyba te rzadsze podskoki, ale za to jak łupnie to mi się słodko robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej hej,i dalej jest mętlik z tymi paszportami.To fakt trzeba troche załatwić. Ewelina wyrobienie HO jest w interesie osoby pracujacej a nie pracodawcy.Koleżanka ponad rok pracowała dla agencji bez HO i nikt sie nie domagał.Nawet przeszła na kontrakt i cisza.Dopiero jak zaczeła sie starac o bedefity na syna dostala odmowe bo nie ma HO.wiec dopiero jak wyrobiła HO na własna ręke musiała na nowo wysyłas formy i przejsc na nowo te procedury. A to fakt że agencje nie wysyłaja do pracy kobiet w ciąży.Pracodawca powie że nie chce kobiety w ciąży i nie ma dla niej pracy i tyledziewczyna siedzi w domu.Przewalone. Dziewczyny a ja zaczynam 3 trymestr.Jejq jak to zleciało:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Różyczka jak ja nie jestem pewna ruchów, to zjem coś słodkiego(chociaż od dłuższego czasu reaguje czkawką na wszelkie jedzenie, nie tylko słodkie) kładę się na plecach i po ok 30 minutach od zjedzenia jest reakcja z jego strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Izunia ja miałam o tyle łatwiej, że w tym samym zakładzie robiłam od 9/5/2009 , we wrześniu 2010 mieliśmy transfer pracowników, bo ta pierwsza agencja padła, i przejęła nas nowa na tych samych warunkach, jak się rejestrowałam to nie zaznaczyłam ciąży, a byłam już chyba ponad 8 tygodni, jak minęło 12, to poinformowałam w biurze że jestem w ciąży, i pracowałam normalnie do 3 marca.nie robili mi problemów o ciążę.NBikt nie czepiał się o te targety(jeśli któraś pracowała w zakładzie gdzie trzeba mieć określoną liczbę czynności na 1 godz to wie o co chodzi) wysłałam w styczniu papiery o SMP ale się nie załapałam bo to nowy pracodawca, odesłali mi list, smp i wyjaśnienie czemu nie bedą płacić.w piątek rano tylko poszłam do biura, poinformowałam że 3 marca to moja ostatnia nocka i od niedzieli czyli od 6 już nie wracam.(bo moje szifty to od niedzieli do czwartku)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasienka u mnie w zakladzie byla dziewczyna w ciązy,w tym samym tyg co ja.Tylko niestety w 13 tyg poroniła.i też nie robili jej problemow ze pracuje pod agencja,bo pracowala u nas ponad rok.zapewnili jej lepsze warunki ale jednak musiala stać 8 godz na lini.Niby nie dzwigala,Ale juz nie mogla sobie pozwolic na to co ja. Wszystko zalezy od pracodawcy i warunków.Bo jeżeli zaklad nie moze zapewnic lepszych warunków to podziekuja takiej osobie,a agencji powiedza ze nie ma pracy i tyle...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość .?????????????????????????????
Dziewczyny wiecie moze ile kg moze dzwigac kobieta w ciazy w pracy ??? Moja siostra pracuje przez agencje pracy jest w 9 tyg ciazy i codziennie po wykonanej pracy musi na palete zaniesc karton ktory wazy ponad 11 kg W pracy wiedza ze jest w ciazy a po mimo tego nikt za nia kartonow nie bierze Ewelina jeśli Twoja siostra chce stracić dziecko to niech nosi takie ciężkie rzeczy dalej :o szczyt głupoty. Praca pracą ale niech sie zastanowi co jest dla niej ważniejsze :o :o :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość S_Gosia_S
Czesc dziewczyny dawno mnie tu nie bylo=) Pisze do Was z zapytaniem jeszcze raz jak to jest jesli pracodawca nie chce dac mi lekkiej pracy badz twierdzi ze nie moze mi jej zapewnic dajcie znac co wiecie na ten temat bo to pilne tocze wojne z moim managerem !! Dzis z nerw wczesniej wyszlam z pracy bo myslalam ze go udusze;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość S_Gosia_S
.????????????????????????????? 5 kg tylko i nie wiecej wiem to od poloznej i od pielegniarki zakladowej!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×