Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Myszunia;o)

Rodzimy latem 2011 roku w Anglii:)

Polecane posty

S_Gosia_S widze ze wiecej kobiet w uk ma ten problem co moja siostra !!!! ???????? Jak sie ma 3 dzieci na utrzymaniu to trzeba pracowac a nie na benefity liczyc !!!! Dlatego pytam czy pracodawca moze kazac dzwigac jej karton ktory wazy 11 kg . Ja tez bym tego nie wziela i zrobila afere, na pewno w fabryce znalazla by sie osoba ktora karton by zaniosla !!! Tez jej mowilam ze jak bedzie nosila kartony to moze sie tragedia wydazyc. A jesli chodzi o ten HO to tez jej radzilam zeby go wyrobila od razu a nie zwlekala a teraz sie zastanawia co by bylo gdyby. Wydawalo mi sie ze ktoras z was skladala o Maternity Allowance wiec bylam ciekawa czy zazadali dokumentu o HO..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczerze to nie wiem jak to wygląda z tymi kg.Bo nawet jak 1kg sie wezmie to moze sie cos stac.Jednak trzeba sie schylac żeby podnieść lub połozyć.A napewno z wiekszym brzuszekim jest cieżej,wiem po sobie.Ja siedze w domu na chorobowym a każdy dłuzszy spacer albo wysiłek jest straszny. A jeżeli pracodawca nie może zapewnic lepszych warunków pracy no to faktycznie nieciekawa sytuacja.Kwestia jest czy sie pracuje na kontrakcie czy pod agencja.Bo pracując pod agencją to nic nie mozna.Ale wydaje mi sie że są jakies instytucje zajmujące sie takimmi sprawami.dowiedzcie sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość S_Gosia_S
Sluchaj ja Ci cos powiem ja tak zapierniczalam w 1 ciazy wszystko robilam i nosilam co kazali i co w 13tyg okazalo sie ze ciaza obumarla wczoraj minol rok od tej strasznej wiadomosci moje dziecko mialoby juz 6 miesiecy;( Ale niestety robilam to co kazali praca byla wazna tym razem sie nie dam o nie napewno nie a co sie okazalo stracilam dzidzie w dzien w ktorym kazali mi zapierdzielac jak oslowi ;(( Po pracy wrocilam do domku ale moje malenstwo juz nie zylo niech sie nie daje i o swoje walczy !! Ja potrzebuje jakas stronke na ktorej jest cos o tym opisane co jesli pracodawca nie jest w stanie zapewnic ciezarnej lekkiej pracy !!!! P.S. U mnie jest taka sytuacja : Mialam spotkanie z pielegniarka zakladowa ona napisala do HR list co moge robic a czego nie w jakiej pozycji pracowac nie moge itp. ale moj super manager nie przestrzega tego i daje mi bardzo ciazka prace a dziewczyna z agencjii wykonuje leciutenka prace juz kilka dni ;( Dzis moj maz poszedl do HR jak ja juz bylam w domu i stwierdzili ze jesli nie beda miec dla mnie lekkiej pracy to co oni maja ze mna zrobic ?? Cholera a skad moj maz to ma wiedziec oni maja mnie na kontrakcie i oni powinni mi to zapewnic a nie pytac o to mojego meza?? ŻENADA !!!! Musze im podac czarne na bialym kto ma mi zapewnic lekka prace czy ja sama sobie czy zaklad???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość S_Gosia_S
izunia1986 schylac zginac itp nie wolno !!!!! To wiem od pielegniarki wiec wam juz moge powiedziec !!! Ale ja cos slyszalam ze jesli pracodawca nie jest w stanie zapewnic lekkiej pracy to powinien wyslac mnie na urlop za ktory powinien placic mi 100% ale nie jestem pewna dlatego jesli ktos cos wie prosze o info!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mialam spotkanie z managerem i sutalilismy co moge a co nie.On mial cała liste wszystkich stanowisk.i sie mnie pytal jak ja uważam co moge a co nie.Ale mnie i tak to nie interesowalo bo bylam juz na L4 i nie mialam zamiaru wracac,a oni mi tak słodzili żebym tylko wrócila bo ludzi nie mieli do pracy.Ale po tym jak kolezanka poroniła nie mam zamiaru wracac,tym bardziej ze mam zamiar sie zwolnić po macierzyńskim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiem że nie można sie slychac,a podnosząc cokowiek z podlogi jednak trzeba sie schylic.Także rozumując to nic nie można dzwigać. rąk też nie można podnosic do góry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość S_Gosia_S
izunia1986 A ile placa Ci za L4 ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie nawet w pracy nie zrobili RISK ASISTANECE czy jak to sie tam anzywa,a obiecywali ze zrobia :( ,nie cackali sie ze mna ,bo ejstem w ciazy.. normalnie wszytsko robiłam.. i ciesze sie ze 9 tyg przed porodem zaczełam macierzynskie.Mialam dosc. Kasienka no własnie zjadlam słodkie dobra chwile temu i dziecko nie zareagowalo jakos gwaltownymi ruchami :(. Nie chce sobie wmawiac ,ze cos jest nie tak.. Dotad mialam otwarte okno na okragło,bo mi duszno,a dzis mi ciagnie chlód,opatulilam sie kocykiem i grzeje kostuchy,moze mnie wczoraj przewiało,bo sie za cieplo nie ubralam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi płaca 100%.Tak mają w regulaminie.Przez 6 miesięcy normalnie płatne.Dlatego siedze i korzystam,bo oni juz ode mnie sporo wyciągneli i nawet słowa dziekuje nie uslyszalam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość S_Gosia_S
Ale masz to w umowie ze musza Ci placic 100% czy jak ??? Bo mi zaplacili marne grosze za miesiac na L4 :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość S_Gosia_S
I dlatego musze pracowac ;( Gdyby mi placili 100% tez juz bym poszla na L4 bo ja niedosc ze fizycznie nie daje rady to jeszcze manager robi mi wszystko na zlosc i cierpie psychicznie ja sie wykoncze w tej firmie :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak mam to w umowie,byłam już na chorobowym wcześniej wiec napewno mi zapłaca 100%.Dlatego siedze i odpoczywam.Mnie też już wykańczali psychicznie i mialam dość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość S_Gosia_S
izunia1986 a jak dlugo pracujesz w tej firmie ??? Bo wiem ze kazde jedno zwolnienie czy to ciazowe czy tez zwykle u mnie w zakladzie placa 100% po 5 latach pracy a ja mam 4 buuu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Różyczka proponbuję się nie nakręcać, masz audio dopplera , żeby tętno zbadać ? Dziewczyny też czytałam o tym risku, mnie nie robili czegoś takiego, zgłosiłam ciążę, odrazu zaczęłam korzystać z krzesła, kilka razy usiłowali mnie wysłać na pikowanie(ciąganie ciężkich wózków,chodzienie po schodach,wyciąganie rąk do góry po towar) może nie zrobili mi riska bo pracuję przez agencję,no i próbowali wysyłac na to pikowanie, powiedziałam kategorycznie NIE bo macie tyle osób które to potrafią więc idźcie do nich, dali mi spokój po 3 odmowach.Ja nie miałam większych problemów, wiecie przez agencję to róźnie przestrzegają twoje prawa..ale dziewczyny które robią na stałe, mają dział HR robiący zebrania(tak jak u mnie) to pracodawca jest zobowiązany zrobić wam riska, jeśli nie znajdzie dla ciężarnej lżejszej pracy toi wysyła ją na płatny urlop.To wiem z neta, tak czytałam.A najlepiej udać się do citizena, i tam wszystkiego się dowiedzieć.I walczyć o swoje prawa, a nie dać satysfakcji jakiemuś spasionemu menadżerowi,i usuwać mu się z drogi i odpuszczać na dzień dobry!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość S_Gosia_S
Ja tez tak wyczytalam czyli w moim przypadku musi tzn nie musi bo ma lekka prace ale jej nie chce dac wiec musi mnie zawiesic w pracy ale placic 100% tylko ze ja potrzebuje to w jezyku angielskim a nie polskim macie moze to po angielsku???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S Gosia nigdy ot tak nawet jak jestes zezloszczona nie opuszczaj miejsca pracy w godzinach w ktorych masz pracowac. Bo oni to teraz moga obrocic przeciwko tobie. Stawiaj sie w pracy, jak masz wykonac cos co jest za ciezkie do zrobienia stan idz do managera i powiedz NIE. Albo stan obok io czekaj. I najwazniejsze; WSZYSTKO NA PISMIE dziewczyny.Nie dyskutowac jak widzicie ze nic z tego nie ma. Manager powiedzial nie? To z listem do niego jutro ;dear sir, following our conversation on....regarding my workload I would like to find out what are the reasons of you not ...itd itd Podpis a pod podpisem 'copy to HR' czy swietego Mikolaja kogokolwiek kto jest wyzej od managera. Musisz sobie robic w ten sposob plecy bo wierz mi mozesz w innym wypadku bardzo zle na tym wyjsc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość S_Gosia_S
kasza23 wyszlam z pracy ale manager o tym wiedzial i mnie puscil do domu bo zle sie czulam bardzo bolal mnie brzuch a jak zle sie czuje lub cos mnie boli natychmiast mam isc do domu wylanczam linie i ide oni musza mnie puscic to tez wiem od pielegniartki zakladowej !!!! Dlatego ja potrzebuje po angielsku to co wyczytalam w jezyku polskim i nagrywam wszystko na dyktafon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W pazdzierniku minęły 2 lata jak pracuje dla firmy plus 9 miesięcy dla agencji.U mnie jest tak że do roku nic sie nie nalezy,po roku 3 miesiące a po 2 latach 6 miesięcy.także luzik;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poniżej wyszczególniono prawa kobiet w ciąży, tzw. Statutory rights, prawa gwarantowane ustawowo oraz wysokość Statutory Maternity Leave: Wszystkie kobiety w ciąży maja prawo do: - Wzięcia wolnego w pracy na badania związane z ciążą - Pracy w bezpiecznych warunkach - Występować przeciw niesłusznemu zwolnieniu z pracy i/lub dyskryminacji ze względu na płeć, jeżeli zostały zwolnione z powodu ciąży - trzydziestu dziewięciu tygodni płatnego urlopu macierzyńskiego, jeśli dziecko urodzilo się po 1 kwietnia 2007r - Część kobiet ma prawo do niewracania do pracy do 52 tygodni - Część kobiet ma prawo do gwarantowanej ustawą kwoty dodatek macierzyński - Powrotu do pracy po urlopie macierzyńskim Robotnicy (workers) nie mają zagwarantowanych praw do urlopu macierzyńskiego. Sprawdz, czy w umowie figurujesz jako robotnik / worker czy pracownik / employee. Część pracowników nie ma gwarantowanych praw do urlopu macierzyńskiego: - Kobiety, które są zatrudnione poza granicami UK, (chyba, że mają pracownicze powiązania z UK) - Samozatrudniające się - Policjantki i kobiety służące w służbach zbrojnych mają prawo do zasiłku macierzyńskiego i mogą występować przeciw dyskryminacji, ale nie mają tych samych praw, co inne kobiety w ciąży Wolne na badania w przychodni prenatalnej (przed urodzeniem dziecka) Każda kobieta (poza przypadkami wymienionymi w punkcie workers) ma prawo do wzięcia wolnego na czas badań, bez względu na długość zatrudnienia i ilość godzin pracujących w tygodniu. Masz prawo do wzięcia wolnego na badania, jeżeli położna, lekarz stwierdzi ze badania są wskazane. Twój pracodawca powinien zapłacić ci normalna stawkę godzinową, pod warunkiem, że czas badań nie jest zbyt długi. Jeżeli potrzebujesz dużo czasu, twoja nieobecność w pracy może zostać potraktowana jako chorobowe i, jeżeli przysługuje ci chorobowe, dostaniesz stawkę przysługującą ci w razie choroby (np. 50% normalnej stawki godzinowej)Po pierwszym badaniu, na życzenie pracodawcy, będziesz musiała pokazać potwierdzenie od lekarza ze jesteś w ciąży i kartkę z wyznaczonymi kolejnymi wizytami. Jeżeli pracodawca nie chce dać ci wolnego lub nie chce zapłacić, możesz złożyć skargę do sadu pracy do 3 miesięcy po wizycie u lekarza. Prawo do pracy w bezpiecznym środowisku Obowiązkiem pracodawcy jest zagwarantowanie bezpiecznych warunków pracy wszystkim zatrudnionym, ze szczególnym uwzględnieniem kobiet w ciąży.Pracodawca musi ocenić, jakie zagrożenia mogą wystąpić a szczególnie, na jakie może być narażona kobieta w ciąży, kobieta karmiąca piersią i kobieta, która urodziła do 6 miesięcy wstecz. Jeżeli istnieją zagrożenia, pracodawca musi podjąć działania by je wyeliminować poprzez: - Zastosowanie wszelkich prawnych kroków niedopuszczenie do kontaktu ze środkami chemicznymi - Zmianę warunków lub godzin zatrudnienia tak, aby nie wystawiać cię na niepotrzebne ryzyko: np. w sklepie sprzedawczyni powinna dostać krzesło, by nie musiała stać przez długie godziny - Jeżeli nie da się zmienić godzin ani warunków pracy, pracodawca musi rozważyć zaoferowanie ci innej pracy / stanowiska za te sama pensje -Jeżeli pracodawca nie może zaoferować ci innej pracy ani zmienić warunków, musi zawiesić cię ze względu na stan zdrowia i płacić pełna pensje w czasie, gdy jesteś zawieszona. Zanim weźmiesz urlop macierzyński: Musisz powiadomić pracodawcę, najlepiej na piśmie, najpóźniej na piętnaście tygodni przed porodem: O tym, że jesteś w ciąży O dacie porodu O dacie rozpoczęcia urlopu Musisz przedstawić zaświadczenie lekarskie MATB1 na życzenie pracodawcy, na którym podana będzie przewidywana data porodu. Zaświadczenie MATB1 dostaniesz u swojego GP lub położnej. Po poinformowaniu przez ciebie, pracodawca ma 28 dni na podanie na piśmie daty, kiedy spodziewa się twojego powrotu z urlopu macierzyńskiego. Kiedy zaczyna się urlop macierzyński? Może się zacząć w każdej chwili od momentu, gdy do porodu pozostaje 11 tygodni. Zacznie się jednak automatycznie, gdy z powodu ciąży nie będzie cię w pracy na 6 tygodni przed porodem. [Czyli najwcześniej możesz wziąć urlop macierzyński na 11 tygodni przez porodem, możesz pracować do samego porodu, jeśli czujesz się na siłach. Jednak jeśli na 6 tygodni przed porodem nie będziesz mogla stawić się w pracy z powodu ciąży, rozpocznie się urlop macierzyński. Kiedy kończy się urlop macierzyński: Po 26 (poród przed przed 1.04.07) lub 39 (poród po 1.04.07) tygodniach od jego rozpoczęcia zwykly urlop macierzyński kończy się (Ordinary Matrnity Leave, OML). Nie musisz informować pracodawcy o swoim powrocie do pracy, chyba ze chcesz wrócić wcześniej. Po 26 tygodniach po prostu wracasz do pracy. Masz prawo do dluższego urlopu, dodatkowy urlop macierzyński (Additional Maternity Leave, AMD) to kolejne 26 tygodni. Pomiędzy urlopem OML a AML nie może być przerwy. Stawka Staturoty Maternity Leave: pierwsze 6 tygodni - 90% średnich, tygodniowych zarobków, przez pozostale 33 tygodnie nie więcej niż 112.75 Jeżeli pracodawca odmawia przyjęcia cię z powrotem na stanowisko, traktuje się to jako zwolnienie, możesz wystąpić przeciw dyskryminacji ze względu na płeć i bezpodstawnemu zwolnieniu. Skontaktuj się ze: Stowarzyszeniem Matek www.maternityalliance.org.uk lub z Komisją do spraw Równouprawnienia: www.EOC.org.uk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość S_Gosia_S
Ja po polsku wiem ale potrzebuje to w jezyku angielskim !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pod drugim linkiem jest wszystko opisane powinno ci to pomóc a menagerowi tez pokaz ta stronke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość S_Gosia_S
ewa_84 Dziekuje Ci kochana wlasnie ja chcę to dac i managerowi i do HR !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosiu przyjemnosc po mojej stronie mam nadzieje ze pomoglam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość S_Gosia_S
Zobaczymy kochane czy pomoga jutro zekomo mam juz miec lekka prace bo niby HR nic o tym nie wiedzieli ale w sumie to manager mi robi wszystko na zlosc msci sie za to ze jestem w ciazy!! A wiec zobaczymy jak sie nie poprawi to rzucamy im papiery na biurko i w piatek jade do citizenu!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fajna jest ta stronka direct.gov.Ja czesto na nia wchodze i czytam różne pierdoly.Tam sa wszystkie zasady i prawa wiec wszsytko czarno na białym. Jasne nie dajcie soe dziewczyny,bo dla nich to zaden problem,ale to my bedziemy sie meczyc z chorymi dziećmi jakby cos sie stało.A w razie wypadku to oni powiedzą ze same sie pchałysmy do pracy bo oni wiedzą ze jestesmy w ciązy,każdy szef jest dobry jak coś chce,ale jak my cos potrzebujemy to wielkie problemy,dlateo ja mam to w d....i siedze w domu.Tym bardziej ze ta koleżanks a poronila i to dzien przed 1 scanem:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wspolczuje wam dziewczyny ze musicie walczyc o swoje, u mnie na szczescie luzik raz jeden koles kazal mi podniesc pudlo okolo 15kg ja mu na to ze nie moge nosic bo to za ciezkie a on a ile moge ja ze max 5kg od tej pory nic nie nosze a jesli mam cos ciezkiego zawsze kogos zawolam wszyscy mi chetnie pomagaja, za wszystkie nieobecnosci zwiazane z ciaza mam placone, i wogole mam malo pracy, ogolnie jest milo szefostwo pyta kiedy termin jak sie czuje, i ogolnie troszcza sie o mnie, nie martwcie sie dziewczyny o swoje trzeba walczyc nie ma co najwazniejsze nasze zdrowie i dzidzia a prawa nasze musza byc szanowane i respektowane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny, dawno się nie odzywałam, ale jesteśmy na urlopie w Pl i oczywiście mało czasu na internet! Przeraża mnie to co piszecie o warunkach w pracy, pracodawca nie ma prawa narażać Was na jakiekolwiek ryzyko. Ja chyba szczęściarą jestem, prace mam lekką jestem deputy managerem w firmie zajmującej się opieką nad ludźmi niepełnosprawnymi, ale jeżeli chcę dorobić to mogę robić nadgodziny jako support worker i to jest już zajęcie wymagające niemałego wysiłku i od samego początku miałam risk assessment, który napisałam wspólnie z moją manager, a poza tym wszyscy praktycznie mnie wyręczają jak mogą, więc jestem szczęściarą i mam nadzieję, że nieodosobnionym przypadkiem. Dziewczyny nie dajcie się prawo jest po waszej stronie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×