Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Myszunia;o)

Rodzimy latem 2011 roku w Anglii:)

Polecane posty

no wlasnie Gosia bylam w job centre nie raz i oni raz mowia tak raz tak,sami pewnie nie wiedza,dali mi taki numer telefonu pod ktorym jest ciagle zajete,a ile jest to macierzynskie z job centre i jak sie nazywa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość S_Gosia_S
Tego kochana nie wiem bo ja sie tym nie interesowalam. Ale podpytam sie dziewczyn. Jak to wyglada u siebie w pracy. A jesli job center nie jest w stanie udzielic ci info to mozesz zapytac jeszcze w citizenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość S_Gosia_S
Mysle ze jakbys zapytalam poloznej to ona tez moze Cie pokierowac;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no dzieki Gosia,jakbys cos wiedziala to daj znac,a ja spytam sie na nastepnej wizycie poloznej.A propos zakupow,to juz mi tylko brakuje wozeczka(-:a jak sie patrze na te rzeczy dla dzidzi to mam stracha przed tym porodem ale juz nie moge sie doczekac jak ona wyglada(((-:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość S_Gosia_S
To moze napiszecie dziewczyny konkretnie co macie w tej wyprawce i w ten sposob sobie pomozemy bo ja jestem ciemna to pierwsze dziecko i nie mam pojecia co jeszcze;( Wozek mam juz czeka w PL na malego w czerwcu go przywioze tutaj lozeczko jeszcze leci ze stanow hihihi mam nadzieje ze za 2 tygodnie juz bedzie ;) A co do ubranek to mam wszystkie od 0-3 i kilka 3-6 ani jednego nie mam na new born ;( I nie wiem ile kupic i czy wogole kupowac dla new born-a ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja juz po wizycie, naszczęscie wszystko ok:)tylko troche mam spuchnięte dłonie i kostki. Julka czyli w tej chwili nie masz zatrudnienia??Bo jeżeli nie nalezy ci sie macierzynski od pracowadcy to mozesz sie starac o Maternity Allowance,ale wlasnie czytalam ze trzeba byc zatrudnionym,self-enployed,a jeżeli ty wogole nie pracujesz to ja nie mam pojecia jak to wyglada.Bo z drugiej strony z jakiej racji państwo ma ci placić jak ty nie pracujesz,no ale popytaj jeszcze.jezeli partner pracuje to zawsze chb ci sie nalezy i te inne benefity. Gosia a z ubrankami to naprawde ciężka sprawa.tym bardziej ze nie wiemy jakie dziecko bedzie duże.Ja mam troche ubranek new born,ale czasami new born jednej firmy są wielkości 0-3 innej.Ja praktycznie wszystkie ubranka dostalam,czesc od kolezanki tutaj a cześć z Pl. A wyprawke znalazlam na necie,spisalam co mam a co jeszcze potrzebuje,wiele rzeczy uznalam za zbedne.i tak kupowalam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewa_84 ja juz pisalam kiedys ale sie powtorze :) wybralam Bugaboo Bee Plus do tego cosi maxi pebble + baza. Nie kupuje gondoli bo te wozki sa ciezkie i wielkie a dzieciaczek pojezdzi w tym ze 4 - 5 mies. no i koszt robi sie stosunkowo duzy bo potem nie chce sie jezdzic z taka kolumbryna i szuka sie malej spacerowki (to wiem z doswiadczenia). Na poczatku bede uzywac fotelika (ktory ma bude i do ktorego dokupilam folie przeciwdeszczowa) zamiennie z siedziskiem rozlozonym na plasko. Mysle ze dla dzieciaczka nie bedzie roznicy czy to gondola czy kokon (ktory zamierzam dokupic).Dzieki temu mam wszystko w jednym i co dla mnie najwazniejsze wozek jest leciusienki :) Laktator oczywiscie trzeba posiadac bo roznie bywa i to musi byc pod reka. Kupie elektroniczny Aventa. Sterylizator prawdopodobnie tez kupie dla wygody - przy pierwszej ciazy wystarczyl garnek z wrzaca woda :P S_Gosia_S tez mam juz troszke ubranek ale na newborn to w zasadzie w ogole nie patrze bo to sa strasznie malenkie ubranka ( moj synio juz by w nie sie nie zmiescil bo wazyl 4.360 kg jak sie urodzil) generalnie skupilam sie na 3-6 mies. Oczywiscie mam tez troche na 0-3 ale z tym rozmiarm nie szaleje bo w tym okresie najbardziej przydaja sie spiochy, latwo wkladane body czy kaftaniki bo dzieciaczek jest kruchutki :), stosunkowo malo aktywny no i schowany w roznego rodzaju rozki, bety itp. Co do wyprawki to pozwolilam sobie skopiowac z tego forum propozycje dziewczyn. Wklejam ja ponizej: "MAMA 1.Staniki do karmienia x 3, 2.Pantofle, 3.Koszula nocna do karmienia x2 do szpitala, 4.Szlafrok do szpitala; 5.Skarpetki x2 (ponoć stopy marzną przy porodzie); 6.Majtki jednorazowe po porodzie x 2 paczki, 7.Podpaski a lepiej Wkłady poporodowe bella, 8.Herbatka koperkowa na kolkę u dziecka, 9.Herbatka pobudzająca laktację; 10.Wkładki laktacyjne do stanika, 11.Krem przeciw rozstępom. 12.Maltan maść do pielęgnacji brodawek, bez spłukiwania (sprawdzone i dobre); 13.Mydło lub płyn do higieny intymnej - Biały Jeleń oraz Tantum Rosa do mycia rany poporodowej; 14.Kosmetyki; DZIDZIUŚ 1.Łóżeczko 2.Materac 3.Przewijak i Wanna 4.Wózek 5.Parasolka do wózka i pościel do wózka 6.Pościel do łóżeczka 7.Powleczenie na pościel x 2 8.Karuzela nad łóżeczko (ewentualnie) 9.Leżaczek 10.Fotelik samochodowy (0-13kg) 11.Smoczki x2 12.Butelki x2-3 różnej wielkości; 13.Szczotka do butelek 14.Odciągacz pokarmu, Podgrzewacz do butelek (niekoniecznie) 15.Kocyk cienki do domu 16.Kocyk grubszy, większy na spacery 17.Gruszka do noska bądź sprzęt do odciągania wydzieliny 18.Nożyczki do paznokci 19.Miękka szczotka do włosów 20.Ręczniki kąpielowe z kapturem x3 (minimum) 21.Pieluchy tetrowe x 10 22.Pieluchy flanelowe x 5 23.Chusteczki nawilżające dla niemowląt 24.Termometr 25.Pieluchy jednorazowe (Pampersy) 26.Rożek x 1 27.Spirytus do przemywania kikuta pępkowego (są również gotowe płatki nasączone spirytusem) 28. Śpiworek do spania 29.Patyczki do uszu z ogranicznikiem 30.Sól fizjologiczna (oczy) 31.Oilatum lub mustela olejek do kąpieli (www.mustela.pl); 32.Szampon lub mydło do mycia włosków; 33.Krem do pupy (Bepanten 30ml lub mustela 50ml) 34.Niezależnie od kremu do pupy Sudocrem; 35.Krem do twarzy np.Bambino; 36.Proszek lub płyn lub płatki do prania (specjalne dla niemowląt) 37.Body długi rękaw x 6 38.Body krótki rękaw x 4 39.Śpiochy x 3 40.Pajacyki x 4 41.Czapeczki cienkie x 3 42.Skarpetki x 3 43.Rękawiczki niedrapki x3 44.Czapka na dwór x 2 45.Kombinezon + rękawiczki (w zależności od pory roku, oczywiście) x 1 46.Śliniaki x 2 47.Ewentualnie sztuczne mleko(mała puszka) np.Bebilon 1 w razie braku pokarmu lub opóźnienia laktacji; 48.ceratka na materac 49.śpiwór do wózka (w zależności od pory roku) Niezbędne akcesoria: Ubrania: 3-4 koszulki bawełniane w rozmiarze 56-62 4-5 sztuk body w rozmiarze 56-62 3 kaftaniki bawełniane w rozmiarze 56-62 4-5 par śpioszków w rozmiarze 56-62 4 pary skarpetek bawełnianych lub frotte 2 czapeczki bawełniane po kąpieli 1 grubsza czapeczka np. z polaru 2 pajacyki bawełniane, frotte lub welurowe ubranko na wyjście ze szpitala i na spacery (zimą kombinezon, latem cieplejszy pajacyk) rękawiczki Pielęgnacja: *wanienka * stelaż do wanny * leżaczek do kąpieli * okrycie kąpielowe frotte * oliwka * puder * mydełko * chusteczki nasączone oliwką lub mleczkiem kosmetycznym * krem do twarzy i ciała * krem na odparzenia -Sudocrem -krem przeciw odparzeniom Nivea -krem witaminowo-ochronny do skóry pośladków Mustela * bezpieczne patyczki higieniczne * bezpieczne nożyczki * termometr do pomiaru temperatury ciała i wody do kąpieli lub pokarmu * 15 - 20 sztuk pieluch tetrowych (jeśli na co dzień będziemy używać pieluch jednorazowych) * 3-5 pieluchy flanelowe * wkładki i ceratki do pieluszek * wata bawełniana * sterylne gaziki * spirytus 70 % * sól fizjologiczna * szczoteczka do włosów * aspirator do nosa * pojemnik na wodę (do przemywania pupy) Karmienie: * butelki 250ml * butelki 125ml * szczotka do mycia butelek i smoczków * smoczki uspokajające (0-3 miesięcy) * smoczki na butelkę do płynów (0-3 miesięcy) * smoczki na butelkę do mleka (0-3 miesięcy) * podgrzewacz do pokarmu * sterylizator do butelek" Troche tego jest oczywiscie kazda ma swoje potrzeby ale jest to fajny zbior z ktorego sama zamierzam korzystac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Julka - Maternity Allowance, sprawdź, poczytaj, może Ci się należeć: http://www.direct.gov.uk/en/Diol1/DoItOnline/DG_4017811 Dziewczyny, łożysko przodujące to zupełnie co innego niż łożysko na przedniej ścianie. Prawdopodobnie macie na przedniej ścianie. W żaden sposób nie jest niebezpieczne, tylko absorbuje ruchy dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Julka, sprawdziłam. Maternity Allowance należy Ci się, jeśli pracowałaś 26 tygodni z 66 tygodni poprzedzających przewidywaną datę porodu. Trochę zakręcone, ale tak jest :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny czy któras sie orientuje czy będąc na macierzyńskim mozna sie starac o working tax,bo gdzieś czytalam że może sie należeć. Ja też korzystalam z takiej listy,ale jak dla mnie ona jest troche wygorowana,np kaftaniki raz ze tutaj nie ma a dwa ze sa niepraktyczne,wole body.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość S_Gosia_S
Dlatego ja bym wolala abyscie wy napisaly co kupowalyscie a nie sciagac z neta bo te kaftaniki to naprawde lipa moim zdaniem....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Izunia, oczywiście, że możesz się starać. Nawet, jeśli nie przysługuje Ci work tax credit, mając dziecko będzie Ci przysługiwał child tax credit.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
... a ja tam bardzo chetnie bym nabyla kaftaniki w szczegolnosci na pierwszy miesiac, mialam dla synka takie fajne wiazane z boku i na ramiaczku, swietna sprawa bo bardzo latwo bylo dzieciaczka ubrac. Poprosilam mamcie moze mi nabedzie w PL. co do listy to faktycznie jest w niej balagan, troche rzeczy sie powtarza - ale zrobilam sobie mala korekte pod siebie :) ps. nabylam ten kuferek z asdy z kosmetykami dla niemowlat - 5f to nie duzo :) a moze akurat bedzie wszystko okej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość S_Gosia_S
Dziewczyny ogarnia mnie taka radosc ze musze Wam napisac;)) Zaczął pobolewac mnie brzuch tak jak na okres wiec skonczylam gadac z tesciowa i polozylam sie na boku. A moj synek zaczął mocniutko mnie kopac ;) 1 raz czulam tak silne ruchy ;))))))))))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosia no wiec tak(tylko nie podam ilości bo nie wiem dokladnie-nie liczylam kazdej pary skarpetek:))kwestia też jest pory roku,ja mam termin za 3 tyg więc ma nadzieje że bedzie ciepło NATUŚ UBRANIA *body-krotki rękaw,długi i na ramiączkach *pajace *śpiochy i kaftaniki(mam kilka bo dostalam a czy wykorzystam okaze sie w praniu,ale sama bym niemkupowala) czapeczki-mam kilka z pl ze sznureczkami,ale tez nie wiem czy uzyje *rekawiczki niedrapki *skarpetki *spodnie dresowe *jeansy *bluzy(ale w większości rozmiar 0-3 lub3-6 *śliniaczki KOSMETYKI *pampersy *chusteczki nawilżone *sudocrem *oliwka *płyn do kapieli *balsam do ciala *mydelko *miekka szczotka do włosów *nożyczki do paznokci *płatki nasączone do pępka(z pl bo tutaj używaja wody) *myjka do ciała *patyczki do uczu(niby nie pwoinno sie uzywac ale były w komplecie) *krem do buzi AKCESORIA *łóżeczko z przewijakiem(mamy turystyczne) *wózek *nosidełko *odciągacz *podgrzewacz *sterylizator *butelki *niania elektroniczka *wanienka ze stojakiem *pieluchy tetrowe *rożek *kocyki-jeden gruby na zime,jeden polarkowy,jeden ażurkowy(ten z dziurkami) *prześcieradła *śpiworki do spania *pojemnik na zużyte pieluchy(niekoniecznie ale czytalam ze fajna sprawa więc kupilam bo bylo tanie) *posciel(ale ja zaczne używać na zime) *kilka poszewek na zmiane *smoczki *aspirator do nosa *ręczniki z kapturkiem *termometr elektroniczny *herbatka koperkowa nie mam jeszcze nic na kolki,musze sie zaopatrzyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość S_Gosia_S
izunia1986 Gdzie kupilas ten pojemnik na pieluchy i ile dalas ja tez slyszalam o tych koszach ze to super sprawa ale tu nie moge tego znalesc a w Pl to drogie ejst dosc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość S_Gosia_S
izunia1986 a tak wogole to dziekuje ze napisalas swoja wyprawke jest konkretna ;) sterylizatora to raczej kupowac nie bede ale moge wykreslic troszke z Twojej troszke dodac i bedzie latwiej wiec dziekuje;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość S_Gosia_S
Słuchaj a to jest z przykryciem ?? czy gora jest otwarta?? Kurde tez chcialam takie cos ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja kupilam ten z Tommee Tippee Sangenic hygiene plus,miesci duzo pieluszek i jest super szczelny,jest troszke drozszy ale sprawdzony,a wklady w tej samej cenie jak do innych-polecam(-;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i teraz sprawdzilam na Amazonie jest za 9 plus 3 wklady w tym(-: i przesylka za darmo(-:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość S_Gosia_S
izunia1986 to ja jutro jade po ten kosz hihi bo sa ostatnie 2 u mnie w argosie ;P A co do laktatorow macie jakies tanie moze na ebay? z aventa bo z tego timme tippe czy jak tam sie to zwie widzialam w wilko za 5 funtow ale chcialam z avetna miec wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość S_Gosia_S
AJJJJJJ dziewczyny namowilam męża i zgodzil sie zebysmy zmienili imie dla sunka i bedzie Nataniel z tym ze nie damy 2 imienia ;)) supeR;)) Jestem szczesliwa;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i z takich ciekawostek to mam jeszcze kaftaniki do szpitala razem z rekawiczuszkami przyszytymi z mothercare,bo te rekawiczuszki to spadaja dziecia z lapek(-:,a js kupilam je zupelnie przez przypadek takie z frote,mieciutkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Margaratka
JULKA nie zgodze sie ze rekawiczki niedrapki spadaja noworodkowi z raczek :) nie ma takiej opcji :) sprawdzilam na wlasnym dziecku,a wierz mi,ze tez miałam takie obawy jak TY :),pozatym w ,,niedrapkach,,nie widac jak szybko dziecku raczki rosna i zmalych tycich paluszkow robia sie coraz wieksze :).Szkoda,ze dzieci tak szybko rosna ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Margaratka
Jesli chodzi o pojemnik na pieluchy... wiec,ja nie kupilam takiego-choc planowalam,ale stwierdzilam,ze potem wklady trzeba kupowac a to sa koszty,zreszta nie wiedzialam czego sie ,,spodziewac,,po kupkach noworodka ;) chodzi mi o zapach ,w sypialni mam koszyk kolo łózeczka wrzucam tam pieluchy,te z kupka zawijam w specjalne woreczki na pieluchy,a te z siku luzem w koszu-nie smierdzi,jest taniej,i codziennie raz czy dwa wyrzucam te smieci i wcale nie jest to uciazliwe,wiec w moich oczach na dzis dzien nie ma potrzeby uwzywania pojemnika na peiluchy-zbyteczny wydatek :),stelaz na wanienke tez odpada,ja klade wanienke na łózko jest wygodniej-i wcale nie bola plecy przy tym!! bezpiecnziej pochylic sie z dzieckiem,ma sie wiecej pewnosci w rekach w myciu szkraba :). I polecam mała wanienke na początek,ja kupiłam ciut większa i denerwuje mnie tachanie jej z woda z łazienki :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Margaratka
I jeszcze odnosnie BODY. Wydawało mi sie,ze to takie fajnie,praktyczne,miałam i kaftaniki na zatrzaski,i body... i zdecydowanie body dla noworodka nie s apraktyczne,nawet jak sie ma wprawe w ubieraniu to jednak nie ejst to wygodne i dzidzia szybko wyrasta zwlaszcza ,,pierwszych,, body,moje dziecko mialo kilka razy na sobie i juz sa małe... na lato ,jak bedzie gorąco a dziecko ciut starsze kilku miesieczne napewno lepiej sie sprawdza,ale zdecydowanie lepiej spiochy plus kaftanik ,lub jednoczesciowe pajace :). Nienia elektroniczna zbedna,choc tez mialam obawy ze bez niej ani rusz,jak sie zostaje mama to jednak wlacza sie naturalne ,,czuwanie,, nad dzieckiem... ja tam wole zerknac do dziecka niz polegac na urzadzeniu :),ale jak kto lubi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×