Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Myszunia;o)

Rodzimy latem 2011 roku w Anglii:)

Polecane posty

Gość do Julka
Ok znalazlam tabelke i widze ze jeszcze troszke masz do term. wiec to pewnie skurcze Brakstona-Hicksa. Wspolczuje :( ja nigdy nie mialam takich skurczy, zawsze u mnie pojawialy sie przed sama akcja porodowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny Od kiedy becikowe załatwia sie w job centre??z tego co wiem to znajome załatwiały to w revenue. P.balogova wysylaj odwołania,do skutku,child tax nalezy sie praktycznie kazdemu wiec nie powinnaś miec z tym problemu a co za tym idzie becikowe tez ci sie nalezy.No chyba ze zarabiacie ponad 60 tys rocznie,w co wątpie(bo wtedy chid tax sie nie mależy). Jezeli wyslalas forme na child tax to wysylaj na nowo na becikowe gdzie zaznaczasz ze czekasz na decyzje w sprawie cht i oni juz sobie to sprawdza.Wiem ze jest to denerwujace,wysylanie co chwile,ale niestety trzeba walczyc o swoje.Ja czytalam troche i pytalam zeby wiedziec jak zaczne sie tym zajmować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to ja wkleje tabelke dla przypomnienia NICK........WIEK....TERMIN.......PŁEĆ....IMIĘ.......MIEJS COWOŚĆ niki niki.........34..........7.03 KASIEŃKAA__...21.....31.03/11.04......Syn...Aleksander Jan....Luton Różyczka_.....29..........03.04..........synus......... aapacz22...................29.04..........syn............ .............Bristol noussa...........27.......05.05..........córcia...Sara. .....Bognor Regis izunia1986.....24.........08/06..........synuś..Nathanie l.......Bradford mamunia27.......27.........16.07............?............ ...........Batley ewa_84.........27.........18/07..........dz..Karolin..... .....Manchester kasztaanka.....27........18.07..........dz............... ...........Rugby KasiuniaUK......28.........25.07 AniaMC..........29.........26.07.........córka..Lena.... Newcastlu/Tyne JULKA1609.....34..........09.08.........?... .......................Londyn Ewelina29.......30.........10.08.........synek...Nicolas. ....Helensburgh kasia ............20.........10.08.........coreczka............... .Aberdeen Ninka............27.........18.08.........?.............. ..... Grays77.........34.........22.08.............. ..Grays/Chafford Hundred S_Gosia_S.......23.........25.08............synuś......N ATANIEL agi21.............24.........25.08 ankasoton.......35.........20.09......................... ...Southampton SZCZĘŚLIWE MAMUSIE: NICK........WIEK....... DATA.........IMIĘ...........WAGA/DŁUGOŚĆ KASIEŃKAA__..21....4 kwietnia.....Aleksander...3450/około 53 cm noussa.........27....17 kwietnia.....Sara..........3280/ok 52 cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość becikowe :)
Aby się ubiegać o SSMG należy wypełnić formularz SF100 (Sure Start) (15 stron PDF, 204 KB, en) (dostępny także w lokalnych placówkach Jobcentre Plus). Z tyłu formularza znajduje się certyfikat potwierdzający, że otrzymałaś fachową poradę związaną z macierzyństwem. Poproś swoją położną, lekarza lub pielęgniarkę o jego podpisanie. Wypełniony formularz należy dostarczyć do Jobcentre Plus nie wcześniej niż na 11 tygodni przed narodzinami dziecka i nie później niż 3 miesiące po narodzinach. W przypadku odrzucenia wniosku, masz miesiąc na odwołanie się od decyzji urzędu. W tym celu skontaktuj się z Jobcentre Plus. Wypelnij to raz jeszcze laski nie robia ze formularz dadza !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja to naprawde mam pecha jesli chodzi o takie sprawy. A dlaczego? Otoz maz mial juz jeden appointment w sprawie child taxu,ale Pani odeslala go spowrotem poniewaz nie mielismy rachunkow z 3 ostatnich miesiecy jako potwierdzenie adresu. Rachunki przychodza nam co 3 miesiace,a innych papierow z potwierdzeniem adresu nie chca przyjac. Odsylaja nas jak z job c. Do revenue tak z revenue do job c. Wiecie dziewczyny chyba daruje sobie te pieniadze od nich, watpie ze cos z tego wyjdzie. Ciekawe czy w ogole nam child benefit przyznadza ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do P.Balogova
Dziewczyno nie poddawaj sie !!! Walcz o swoje w koncu 500f na chodniku nie lezy a Tobie sie nalezy !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie podobno same problemy z tym becikowym, bo niechca dawać. Tzn probuja ludzi zniechecic, mimo ze im sie nalezy. Nie chcieli Ci przyznac wczesniej wlasnie dlatego, ze dzidzius nie byl jeszcze na swiecie i nie mieliscie zadnego innego benefitu. Ja z tego co czytałam, bo tez bede skladac jak urodze, to jesli masz przyznane child tax, to Ci sie becikowe nalezy. Ale czesto trzeba sie odwolywac. A child benefit nalezy sie kazdemu rodzicowi bez wzgledu na zarobki i jest to 20.30 funtów tyg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nic bede probowac az do skutku,zobaczymy co jutro powiedza o tym child tax,trzymajcie kciuki ;) Dziekuje za wszystkie rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie,wiekszosc papierow sie sklada od 29 tygodnia ciazy i do wiekszosci potrzebny jest maternity certificate,a mnie tak wyrolowali,ze teraz jak mi sie cos nalezy to sie staram,gdybym pracowala nie nalezaloby mi sie nic ale i pieniazki lepsze niz te cale benefity,smiechu warte(((-:serio dziewczyny,spytajcie sie poloznych co wam sie nalezy i jak sie nalezy to sie starac,znam takich co nie pracowali,a tak nakombinowali,ze im sie nalezy doslownie wszystko,a teraz zyja jak na minie czy nie beda musieli oddac,wiec jak sie nalezy to brac!!! ja bylam w revenue i tam sie wypytalam o wszystko,fakt nie pracowalam w ciazy,bo mnie zwolnili ale pracowalam okolo 9 lat non stop przed i placilam kolosalny tax i insurance,wiec na poczatku i ja mialam skrupuly,bo glupio tak brac od obcego panstwa ale ja tez im dalam i to nie malo,uwazam wiec,ze to zupelnie fair!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a swoja droga to nie moge sie doczekac jak wroce do pracy(-:oj chociaz na pol etatu!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie tak mysle,ze to te skurcze,a procz tego mam za przeproszeniem cale majty mokre od tego sluzu)-:ale wczoraj pytalam sie o to i tak mam,tak duzo sluzu przy tych skurczach-fajowo(((-:sluz bialy jak mleko,podobno tak ma byc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
P.Balogova dziewczyno nie poddawaj sie!!!!właśnie na takich jak ty oni czekaja,bo raz drugi sie nie udalo,to ludzie odpuszczaja,a oni 500f maja w kieszeni.ja bede walczyła jak długo sie da.Ja sobie tą forme sciagnelam z neta,wypenilam,czekam az sie mały urodzi,zeby dopisac reszte i fru wysylam.a co.:)nie przyznaja,trudno wyśle jeszcze raz.I trzeba tam dzwonic i sie przypominać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny i wszystkie wazniejsze papiery jak wysylacie to robcie kserokopie,czasami sie przyda,a jak cos zalatwiacie przez internet albo telefonicznie to brac numer referencyjny,bo jak slysza inny akcent to niestety czasem co innego mowia i odsylaja z kwitkiem.Od maja tego roku skonczyl sie polsce przejsciowy okres karencyjny od wejscia do Unii Europejskiej i tym samym nabylismy takie same prawa jak pozostali czlonkowie UE(-;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wasnie zerknelam na tabelke- Izunia!!! Ty nastepna w kolejeczce??? napisz troszke jak sie czujesz i czy masz juz jakies objawy,no i jak zamierzasz rodzic,jak mozesz oczywiscie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Urzedy
Tylko ze teraz urzedy i tak wymagaja rachunkow za 3 miesiace, to jest dla nich potwierdzenie ze sie tu mieszka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W tym roku zmieniło się wiele, jeśli chodzi o benefity. Także o SSMG. Gdzieś czytałam, że należy się tylko na pierwsze dziecko... Innych ograniczeń nie pamiętam. Ale zmiany są spore.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak ale jesli w wynajem sa wliczone rachunki to moze pomoc list od landlorda(-: wszystkiego trzeba probowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O Sure Start Maternity Grant mozemy sie starac od 11 tygodni przed urodzeniem dzidziusia do 3 miesiecy po urodzeniu,forme mozna wziac z job centre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja nastepna:)Objawow jako takich nie mam,tylko czuje ze mały mi cos majsteruje przy szyjce,z tego zo polozna mowila to schodzi w kanal ,czuje czesto ból brzucha jak na okres,czasami coś zakluje,brzuch twardnieje,i dzisiaj pierwszy raz poczulam taki mocny skurcz.Ale ja coś czuje ze przenosze,malemu chyba sie nie spieszy:) julka to fakt mozna sie o to starac przed porodem,ale mało kto to dostaje skoro trzeba pobierac child tax,a skoro zmienili od tego roku ze tylko na pierwsze dziecko placa to nikt nie ma cht.Dlatego moim zdaniem lepiej poczekac i wyslac po urodzeniu.Ja czekam,forme mam juz wypisana tylko poloznej dam i wyśle dopiero jak sie urodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK........WIEK....TERMIN.......PŁEĆ....IMIĘ.......MIE JS COWOŚĆ aapacz22...................29.04..........syn............ .............Bristol izunia1986.....24.........08/06..........synuś..Nathaniel.......Bradford mamunia27.......27.........16.07............?............ ...........Batley ewa_84.........27.........18/07..........dz..Karolina.........Manchester kasztaanka.....27........18.07..........dz............... ...........Rugby KasiuniaUK......28.........25.07 AniaMC..........29.........26.07.........córka..Lena.... Newcastlu/Tyne JULKA1609.....34..........09.08.........?... .......................Londyn Ewelina29.......30.........10.08.........synek...Nicolas. ....Helensburgh kasia ............20.........10.08.........coreczka............... .Aberdeen Ninka............27.........18.08.........?.............. ..... Grays77.........34.........22.08.............. ..Grays/Chafford Hundred S_Gosia_S.......23.........25.08............synuś....NATANIEL agi21.............24.........25.08 ankasoton.......35.........20.09......................... ...Southampton SZCZĘŚLIWE MAMUSIE: NICK........WIEK....... DATA.........IMIĘ...........WAGA/DŁUGOŚĆ KASIEŃKAA__..21....4 kwietnia.....Aleksander...3450/około 53 cm noussa.........27....17 kwietnia.....Sara..........3280/ok 52 cm Troche uporządkowalam tabelke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasztanka jak tam samopoczucie, masz jakies dolegliwosci? ja mam czasem zgage i szybciej sie mecze i przy goracu puchna mi stopy a tak to dobrze, mala sie wierci - jestesmy w tym samym wieku i terminy na ten sam dzien hihi iekawe jak to bedzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewunia, no fajny wozek,a zerknelas moze na ten co ja mam:Maxi Cosi mura 3(-: on jest teraz w promocji w Debenham Express za 313-nowiutki,no ale rozumiem ,ze to rzecz gustu,moj Maxi Cosi juz do mnie idzie,a wczesniej go widzialam u klientki i dziewczyny bardzo sobie chwala.I nie chodzi o cene tylko o wygode,ja tez bym nie dala majatku za wozek,bez przesady(jak moja kumpela bogaboo za prawie1000) dla mnie wazne,zeby byl nie uzywany- takie mam swoje zboczenie ale to tez kwestia gustu(-:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Izunia ale jak sie ma inny benefit to mozna sie starac wczesniej?czy to chodzi o ten child benefit?a Maternity allowance albo income support?chyba tez mozna,czy nie?jeszcze tego nie sprawdzalam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak julka z tego co wiem to moga byc inne benefity,no ale z racji tego ze ja nic nie mam wiec sie tym nie interesowalam.ja biore tylko cht pod uwage

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Julka nie moge znalesc tego wozka w debenhamsie, i ja mam tak jak ty ze tylko nowy wozek wchodzi w gre :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
julka juz znalazlam wozek fajny, ale cena za duza bo fotelika nie ma ani innych akcesoriow, ale podjade do debenhamsa i poogladam na miejscu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kobitki :) widze ze moge zapomniec o becikowym bo juz mam synka, no coz takie lajf :) - jakos rzadko mi cos spada z nieba, zwykle jak cos sie ma niby nalezec to albo chwile przed wycofaja albo zmienia zasady.. :/ nvmd Co do termomertow sledze juz ten temat od kilku dni, no i sie powaznie zastanawiam bo tak: - braun niby dobry ale trzeba te kapturki dokupowac wiec dodatkowa zabawa i kasa... Patrzylam tez na elektroniczne do czola i ucha oraz bezdotykowe no i w zasadzie sama juz nie wiem co kupic... 1) funkcyjnie podoba mi sie ten: http://allegro.pl/bezdotykowy-termometr-thermofocus-wys-ubezp-i1598589858.html jednak jest dosc drogi. 2) ten jest tanszy ale wg opinii znalezionych na necie trzeba nauczyc sie go obslugiwac(chodzi o przesuwanie nad czolem w strone skroni) http://allegro.pl/bezdotykowy-termometr-microlife-nc100-nowosc-i1597379076.html 3) ostatni jest najtanszy i wydawaloby sie prosty w obsludze ale jezeli tani to czy dobry? http://allegro.pl/termometr-medyczny-aqua-therm-ucho-i-czolo-1-sek-i1621770727.html eh :) kurcze jak ja nie lubie miec takiego wyboru bo nigdy nie potrafie podjac szybkiej decyzji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewunia,jak pojedziesz do debenhams to go nie znajdziesz,bo on jest w Debenhams Extra-tylko przez internet-jest na pewno,wpisz Debenhams extra,prams i maxi cosi mura 3(-; a i przesylka byla za darmo(-:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a Ewunia dopiero teraz doczytalam,do tego mojego tez trzeba dokupic fotelik,jest teraz w promocji w John Lewis(to razem ok 400)ale na serio warto,a potem ten Maxi cosi jest latwo sprzedac,no zreszta sama sobie o nim poczytaj,tez mialam problem z wozkiem,chcialam nie najdrozej ale badziewia tez nie chce(-; do tego mojego w sumie wszystko mozna dokupic osobno.Moja dzidzia rodzi sie w sierpniu,to jak jeszcze bede cos potrzebowala to dokupie,najgorzej wydac duza sume na raz,a po trochu to tak nie widac,a za to efekt fajny(-;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×