Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Traja82

WRZESIEŃ 2011

Polecane posty

Gość kasia1987
Tak to to samo usg lecz cały test PAPA polega również na pobraniu krwi i zbadaniu chromosomów i wykonuje się go między 12 a 14 tygodniem ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia1987
Wiesz co musiałabyś mieć skierowanie u nas w szpitalu wykonują bezpłatnie każdej kobiecie po 35 r .ż. Powiedz swojemu lekarzowi prowadzącemu pewnie da Ci skierowanie bez problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasia-no właśnie, wydaje mi się,że to zależy od dobrej woli lekarza czy wyśle na płatne czy bezpłatne badanie...ogólnie kosztuje 300-400zł ale wiadomo zawsze można sie starać o bezpłatne ;-) dziękuję za odp. ! wiola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam kochane. byłam dzisiaj u lekarza.kurcze pomyliłam się w obliczeniach.jestem w 4tyg i 6 dni.miałam robione USG,ale jest za wcześnie,żeby zobaczyć zarodek.widoczny jest pęcherzyk ciążowy i ciałko żółte.ciąża wewnątrzmaciczna.pęcherzyk ma 9,00mm.kazał przyjść mi na badanie genetyczne po skonczonym 12 tyg.ale ja uparłam się,że chcę zobaczyć jak bije serduszko wcześniej.tak więc lekarza zaprosił mnie za 10-14 dni. na razie dostałam skierowanie na:morfologię,glukoza na czczo,WR,HBs,mocz badanie ogólne,oraz grupa krwi. odnośnie witamin-powiedział,żebym kupiła sobie w aptece zestaw witamin dla ciężarnych na pierwszy trymestr,bo on nie chce mi sugerować jakiegokolwiek produktu-niech każdy na swoja kieszeń wybierze produkt.termin porodu mam wyznaczony na 21.09. ogólnie lekarz bardzo miły,delikatny,jak robił mi to USG to wszystko dokładnie tłumaczył,naprawdę bardzo kompetentny i sympatyczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciąża i wiek w jakim człowiek w nią zachodzi to każdego indywidualna sprawa.ja mam 28 lat i to jest moja pierwsza ciąża.wcześniej nie miałam "parcia" na bycie mamą.studiowałam,pracowałam,bawiłam się,a o dziecku nie myślałam.myślę że około 30stki ciężej jest zdecydować się na dziecko,z tego względu,że człowiek jest już w jakiś sposób ustawiony zawodowo,finansowo i nie chce wywracać życia do góry nogami.natomiast,jeżeli ktoś w wieku 20 lat jest gotowy na dziecko-chwała mu za to. u mnie to była ciąża planowana,zaszłam w 2 cyklu.wcześniej około 7 lat brałam antykoncepcję hormonalną(z małymi przerwami). po tym co i jak pisze ona 92 myślę,że będzie dobrą mamą. lilianka-nie martw się na zapas.oby dziecko było zdrowe to dacie ze wszystkim radę.odnośnie mieszkania-my mamy kawalerkę,teraz szukamy czegoś większego do kupienia.chcemy kupić 60-70m,ale kurcze mało ofert jest...jak są- to w wielkiej płcie,a my szukamy nowego budownictwa. nie pamiętam która z Was dziewczyny jest z okolic Wawy-ale ja też mieszkam w Warszawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia1987
witamin na 1 trymestr się nie poleca tylko folik do 3 miesiąca i dieta bogata w witaminy po 3 miesiącu już można stosować ja mam prenatal bardzo dobre złagodziły moje mdłości koszt 33 zł za 60 szt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasia 1987-pytam z ciekawości,w jakim mieście będziesz rodził,i jeżeli możesz napisz mi koszt porodu(oraz czy to cena za SN czy CC)chciałabym porównać ceny.bo w Damianie to 12-15 tys.liczą sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
właśnie kasiu,mi też powiedział że folik wystarczy.ale są jakieś zestawy witamin dla ciężarnych w pierwszym trymestrze.żadnych nazw mi nie podał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia1987
Ale uwierz że witaminy w 1 trymestrze są zbędne jesli wyniki masz ok to po co. Po 3 natomiast jest zwiększone zapotrzebowanie organizmu na witaminy dlatego warto je brać. Co do porodu. Rodzę w Swissmedzie w Gdańsku rewelacyjny szpital ,rewelacyjna opieka. Ja mam wykupiony pakiet więc co miesiąc place 200 zł i mam do oporu wszystkich lekarzy i badania. Sam poród kosztuje 5,500zł zarówno SN jak CC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasiu1987 dziękuję za info. madziu a Ty jak po wizycie? pisz nam tutaj szybko co gin powiedział. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jk_007
witam wszystkie wrzesnioweczki ja prawdopodobie jestem w 5 ygodniu wg moich obliczen termin bedzie 21 09 za tydzien mam pierwsza wizyte mam nadzieje ze wtedy zobacze mojego upragnionego maluszka pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, byłam wczoraj u lekarza, dostałam na 3 tygodnie zwolnienie lekarskie i luteinę dopochwowo, bo pęcherzyk się lekko odkleja. Nie było jeszcze serduszka, trochę mnie to zmartwiło, ale to w końcu dopiero 6 tydzień. 7 lutego idę na kontrolę, wtedy też, jeśli będzie widać serduszko, lekarz założy mi kartę ciąży. Chodzę do ginekologa prywatnie. Zaczęło mnie mdlić i najchętniej cały czas bym spała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nju
już myślałam, że będę mieć rówieśniczkę, ale sie przeliczyłam, Ona_92 ;) jutro wyniki bety, 4 test pokazał wyraźną 2gą kreseczkę.. :) czwartek - lekarz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LILKA, eee... nie panikuj... Też mam dziecko, 2 latka będzie miał... Nie widzę yakoś żadnego problemu we wszystkim :) Póki wszystko na bieżąco tym lepiej ;) KASIA1987 widzę, że z Gdańska jesteś, ya również jestem z Gdańska. Też rozważam poród w Swissmedzie ale Fabiana rodziłam na Zaspie i bardzo zadowolona jestem .. no ale mam yeszcze troche czasu ;) A gdzie do gina chodzisz?? U mnie w dniu wizyty będzie ( od @ ) 7 tydzień... więc mam nadzieye że coś powie doktorek ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tam za poród w prywatnym szpitalu zapłacę 100 zł ( z Vat ) i też będe miala super opieke ;D tylko ze jednego lekarza do dyspozycji ;) który ma tysiace porodow za soba ;) - ten lekarz to moj maz ( rolnik- hodowca trzody chlewnej ) aaaa wczoraj wlasnie odbieral porod, pacjentka zadowolna i 14 dzieci usmiechnieta ;D to tak dla rozluznienia atmosfery ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość g0808
cześć dziewczyny rzeczywiście dużo nas miało pierwszą wizytę na dzisiaj. Ja również jestem już po, dzisiaj widziałam moje maleństwo.(piękny prezent imieninowy) Pani dr sprawdziła bhcg I-wsze wynik 1441 a 2 gie 5300, wszystko jest ok. Kazała brać folik i wit C. Następną wizyte mam dopiero 23 .02, dlatego,że moja pani dr nie jest zwolenniczką czestych badań USG. Ufam jej, więc na wszystko się zgadzam. pozdrawiam was dziewczyny. dajcie znać co u was!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasia 19878 - uważasz że jestem gówniarą i klepię biedę bo mam 20 lat i jestem w ciąży? masz trochę dziwny tok myślenia. to że Ty masz tak cholernie poukładane życie co do dnia i godziny to współczuję wtedy. nie planowałam tego dziecka, ale ciszę się że jest ono pod moim sercem bo wiem że to dar. uważaj czasami na to co piszesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ona_92 nie przejmuj sie co pisza inni... za przeproszeniem pier... glupoty!! ja to chyba do ginki tez w czwartek ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zacieszka - dziękuję za te słowa, ale czasami niektórzy przesadzają .. a zresztą .. ja jutro mam ginekologa na 11 . ale wczesniej po odbiór bety więc zobaczę co i jak ; ) mam nadzieję że wszystko będzie dobrze bo to moja pierwsza wizyta . ; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ona, 19 w tym roku wiem ze za chwilę mnie wszyscy zjada.. Ale na szczęście nie będziemy na garnuszku rodziców. Mój Ma pracę pewna na 20 lat.Najgorzej powiedzieć, potem to już z górki :) tak się składa, ze z lubym planowaliśmy, ale tak za 2-3lata. Jest teraz i się cieszę, tak samo jak on.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nju - nikt Cię nie zjedzie, niech tylko spróbuje! ; ) ciesze się kochana . ja 20 mam rocznikowo a urodzin jeszcze nie miałam więc nie jesteś w tym sama ; )) . ja mam o 11 ginekologa, wcześniej idę po wyniki bety . jak się czujesz? co Twoi rodzice na to ? jak szkoła ? ; )) . dbaj o fasolkę ! ; *

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karisa-wypoczywaj kochana. u mnie też nic nie było widać,bo wybrałam się zbyt wcześnie na wizytę.powiedział,że wiele kobiet nie wie o tej porze,że jest w ciąży i żebym się nie martwiła.tak więc czekam do kolejnego USG 2 tyg.bo chcę zobaczyć bijące serduszko:) dobra,zbieram się do pracy.nowym mamusiom gratuluję 2 kresek. życzę wszystkim miłego dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ona, ja się czuje genialnie :) jeszcze pokój remon z moim tata ;) najbardziej boimy się reakcji mojego taty. Jestem 'jego córeczka'. Też jestem ich wpadką w wieku 40lat ;) boje się też reakcji brata i jego żony, staraja się ale coś nie wychodzi.. maturę mam w maju, więc spokojnie napisze :) a studia odłożę na rok :) luby tylko myśli o weselu.. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ona, ja się czuje genialnie :) jeszcze pokój remon z moim tata ;) najbardziej boimy się reakcji mojego taty. Jestem 'jego córeczka'. Też jestem ich wpadką w wieku 40lat ;) boje się też reakcji brata i jego żony, staraja się ale coś nie wychodzi.. maturę mam w maju, więc spokojnie napisze :) a studia odłożę na rok :) luby tylko myśli o weselu.. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdaaa111
No ja też po wizycie. Gin ocenił, że to będzie 5 tydzień. Słyszałam już nawet serduszko ;) uczucie niesamowite! Ogólnie wszystko ok, następną wizytę mam 18.02. Odczucia co do samego ginekologa tez ok, fajnie tłumaczył, wszystko pokazywał, dał mi na koniec zdjęcie USG tej kuleczki 5 milimetrowej i mnóstwo materiałów na temat ciąży i samego porodu. Nutella - mi zalecił jedynie folik, nic poza tym, nie mówił o żadnych innych witaminach. Podstawa więc to ten folik :) A zapomniałam! Termin mam na 12. 09. Ona 92 - forum ma to do siebie (a to w szczególności), że do wypowiedzi niektórych osób trzeba podchodzić z dystansem. Niczym się nie przejmuj i oby wszystko poszło dobrze! Daj znać co i jak po wizycie u gina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczynki i ja się dołączam. Test zrobiony w poniedziałek tydzień po spodziewanej @ i piękne 2 kreski ;) Wczoraj poszłam na bete i jest 3100 więc jakiś 6 tydzień. Wizyta u gin za tydzień, a na razie odpoczywam i ciągle nie mogę uwierzyć że w końcu się udało ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość liljanka
cześć dziewczynki,mnie brzuch boli i pochwa jak na okres,ale to normalne,ostatniej ciąży też tak miałam,,mdłości z rana,tracę apetyt moje skierowanie na badania krwi zawiera: -morfologia -mocz glukoza na czczo -WR VDRL -HBs antygen -toxoplazmoza IgM+IgG -TSH -anty HCV -HIV przeciwciała -różyczka IgM+IgG lekarz kazał brać narazie tylko folik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×