Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

-Kasia-

CIĄŻA długo.......wyczekiwana :-)

Polecane posty

Czesc babeczki Madzik bylas dzielna i jeszcze raz gratuluje olafka jest sliczny a nosek oczywiscie mam mamusi :) U nas w srode mamy wizyte i bardzo sie boje czy wszystko bedzie dobrze brzuszek nadal malo widoczny a na wizycie wejdzie mi 19tc no i ruchy pisalam kiedys ze czulam takie dziwne przelewanie sie w brzuszku jak leze po tym bylo pare dni spokoju i teraz cos tam czuje ale to niejest reguralne martwie sie czy wszystko jest dobrze i do tego mam bardzo bolacy krzyz masakra w lozku normalnie sie przekrecic niemozna maz sie smieje ze bedzie mnie kulal jak pilke czuje sie jakby ktos mial go przelamac na pol wrrrrr Azja Kanapka juz czas buziaki dla was :) Dla dwuupaczkow i miulusinskich moc caluksow 👄 Dl mamusiek i babelkow taez maoc caluskow 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzik jeszcze raz gratulacje ;) Napisz koniecznie czemu dr zdecydowal o cc ? xxxxxx Beata nie martw sie, jeszcze poczujesz solidne kopniaczki :) xxxxxx Zosiu ja mialam cc, mimo ze chcialam rodzic sn i tak by sie stalo gdyby nie to ze po 8 godz porodu naturalnego okazalo sie ze mam juz zielone wody i synkowi zaczelo spadac tetno, dlatego podjeto decyzje o cc. Wydaje mi sie ze wiek nie ma znaczenia, ja napewno wolalabym rodzic sn bo zdecydowanie szybciej dochodzi sie do siebie-jednak cc to operacja. xxxxx Ja od dzis jestem sama z Wojtusiem, bo mojemu M skonczyl sie juz urlop ojcowski :( a bylo tak fajnie...ja karmilam, M przewijal synka, razem szykowalismy posilki i mielismy tak duzo czasu dla siebie a dzis....nawet Wojtus marudzi bardziej niz zwykle kweka od samego rana i nie chce zasnac, chyba wyczul ze nie ma taty :( Kocham mojego synka nad zycie, moge patrzec sie na niego calymi dniami- to taki nasz maly telewizorek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie kochane, madzik gratuluje serdecznie :) Daisy ja tez tak uwielbiam patrzec na mojego lobuza a co do usypiania to jest porazka poprostu. Dobrze ze od poczatku w nocy sypia . nadal karmie ale niewiem do kiedy poniewaz moj maluszek ma alergie i niewiadomo na co :( jest obsypany na glowce i nad oczkami bardzo go to swedzi bo bardzo sie drapie. i ciagle musi byc na rekach :-) A jak u ciebie z karmieniem? Pozdrawiam was serdecznie buziaki dla waszych pociech!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emi Kewinek bedzie mial zielone kupki,moj Mati tez mial takie,pozniej sie unormowalo teraz ma zolte,poprostu zielone moga byc na poczatku,mam nadzieje ze bedzie mu lzej sie wyprozniac,my odpukac nie mamy takich problemow,w zamian moj junior ma czasem slaby sen ,drzemie po 10 min i bek,skrzeczy bez powodu ,weekend byl super ale w tyg masakra Emi po pologu czyli po 6tyg mozesz zaczac wspolzyc Zosiu spokojnej ciazy,pewnie ze kazda z nas sie martwila o szczesliwy final i czy sobie poradzi przy maluchu,to zrozumiale,ty tez sobie poradzisz zobaczysz,zawsze mozesz tu wejsc po wsparcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rybciu karmie piersia :) to bardzo wygodne ale jednoczesnie czasochlonne. Wojtus ostatnio pokochal czeste karmienie, w dzien chce jesc nawet co godzine :-) na szczescie w nocy co 4 :) Dzis mamy pierwsza wizyte u pediatry, ciekawe czy i ile przytyl /

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:) Madzik serdeczne gratulacje:):):):):)i dużo zdrowia dla synusia:) Zosiu witaj:) Miluchna, Kulfoniku i inne kobietki, dzięki za pamięć o mnie:)bardzo mi miło:) Emi kochana, słuchaj mam nadzieję, że wnet ulży Twojemu Synusiowi. Pierwsze trzy miesiące życia dziecka to czas niedojrzałości ukł. pokarmowego, co zresztą wiesz. Twój maleńki jest też wcześniaczkiem, więc mu nieco trudniej... Uważaj na koper i Grip Water, oba środki o ironio mogą działaś wzdymająco. Przyznam, ze lewatywę bałabym się takiemu maleństwu dawać. Dawaj mu probiotyk (u nas jest Biogaja - rewelacja). Co do mechicznego odgazowywania i pomagania dziecku w wypróżnieniu to jest coś takiego jak Kateter rektaly Windi - skuteczny. Dawaj maleńkiemu coś przeciwkolkowego może Sab Simplex. Mam nadzieję, że będzie mu lepiej. Jak nic nie będzie skutkować, szukaj mieszanki bardziej łatwoprzyswajalnej. Trzymam za Was kciuki. A ja przyszłam się pochwalić, że mój synuś skończył dziś 5 lat:) Co do Oli to jest przesłodka, to taki wyjątkowo uroczy dzidziuś, który śmieje się na zawołanie, jest kontaktowa, sporo rozumie, klaszcze w rączki z uciechy, tańczy po swojemu jak tylko usłyszy muzykę. Naprawdę tylko zacałować:) Jest grzeczniutka:) A co do innych spraw to też przyszłam się wyżalić do Was. Nerwica mnie zżera od zeszłej środy. Mój synek złapał coś, co najpierw ciężko było określić co to, a na drugi dzień okazało się czymś a la mega rotawir.....Modlę się co dnia, żeby Oleńka się nie zaraziła. Piotrusiowi już nieco lepiej, ale do wczorajszego wieczora było koszmarnie. Staramy się zachować środki najwyższej ostrożności, jaką jesteśmy w stanie zapewnić, rękawiczki poszły w ruch i chyba wszystkie możliwe detergenty w ilości ogromnej. Nie dopuszczamy do kontaktu maluchów... i nam przykro i bobasom smutno. No nic to, nie marudzę, oby było lepiej, czego i Wam wszystkim zyczę....:) Pozdrawiam wszystkie dziewczyny, maluszki i bobasy jeszcze nienarodzone:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rybcia1976
Witajcie ;-) Daisy , to fajnie ze Wojtus daje w nocy pospac, u nas Stasiu tez od poczatku w nocy przesypia ale teraz cos nam fisiuje :-) i nawet potrafi co druga godzine sie obudzic ale to sporadycznie :-) Zosiu , podczytalam twoja stopke i mialam podobna sytuacje do twojej , u nas tez byly blizniaczki i jeden w 7 tc nam obumarl wszystko sie wchlonelo , mam teraz 4 miesiecznego malego terroryste w domu ktory byl silny i pozostal z nami do rozwiazania :-) U ciebie tez tak bedzie zobaczysz , bedziecie sie cieszyc tym najpiekniejszym cudem :-) Zycze ci tego bardzo :-) Pozdrawiam was serdecznie dziewczynki :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mama urwisow dziekuje za powitanie:) rybcia a mialas porod naturalny czy cc? Ciaza przebiegala bez komplikacji? I ile masz lat jesli wolno mi zapytac:) ja zastanawiam sie nad porodem bo mam 39lat, to moje pierwsze dzieciatko, mam bardzo wysoki cholesterol i mala wade serca (nieszczelnosc zastawki mitralnej). I nie wiem czy rodzic normalnie czy nalegac na cc.... Pozdrawiam wszystkie dziewczyny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zosiu, u mnie w pierwszej ciąży też były bliźniaki i podobnie jak u Rybci, jedno maleństwo się wchłonęło, z tym, że była to ciąża naturalna. Podobnie jak Ty mam malutkie problemy z sercem i nie był to problem. Lekarza niepokoiło jedynie to, że mam zawsze podwyższony puls i rozpatrywał to pod kątem porodu. Oba porody rodziłam z zzo naturalnie, bez problemów. Z tym, że faktycznie jeśli chodzi o wiek to byłam w zupełnie innym wieku. Myślę, że powinnaś skonsultować się z mądrym ginekologiem i swoim kardiologiem i na podstawie ich opinii podjąć decyzję. Tak chyba będzie najrozsądniej. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc babeczki Ja tylko na chwilke dzisiaj mam wizyte trzymajcie kochaniutkie za nas kciuki i mam nadzieje ze wszytsko jest wporzadku A mam pytanie czy uzywalyscie moze takich wkaldek na sutki bo mi od wczoraj wieczora strasznie siara leci az sie obudzial tak mialam koszulke mokra i zaczely mnie mocno swedziec sutki sparawdzaja sie one i jakie sa najlepsze Dla dwupaczkow i milusinskich moc caluskow 👄 Dla mamusiek i babelkow tez ogromne caluski 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamuski pomocy, nie wiem jak to jest z tym moim karmieniem piersia. W nocy mały je cyca zasypia szybko. W ciagu dnia jest problem ssie cyca za chwile chce znowu i tak w kołko. Bylismy u pediatry zwazyc malego w pd bo mialam takie zalecenie po szpitalu przybral w ciagu 4 dni 260 g wiec ok, ale teraz sie martwie czy moze moj pokarm jest dla niego za malo wartosciowy nie chce dokarmiac go sztucznym ale chyba faktycznie te moje piersi nie sa jakies nabrzmiale. Jak to sprawdzic? albo jak rozbudzic laktacje? czy tez isc na wizyte moze lekarka zleci dokarmienie? normalna wizyte mam za 1,5 tygodnia. Kupki roobi zolto musztardowe lekko sluzowate lekarka mowila ze byc moze ma uczulenie na razie na laktoze i kazala mi bardzo ograniczyc nabial i do tego przed kazdym karmieniem sicagac z cyca ok 10 ml i wylac bo to sama laktoza i dopiero podawac ale w tej sytuacji jak one nie sa takie nabrzmiale to jak ja mam to robic. Pomocy bo jestem juz zdesperowana w ciagu dnia mi przez to praktycznie nie spi. dziwne to jest :( a i co sadzicie o smiczku ja nie chciałam mu dawac ale jak on tak poplakuje glosno to serce sie kraja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paula840
Gratuluje Iwi A wtóry tygodniu , bo ja już w 10 tygodniu i parę dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MADZIK- u mnie było odwrtonie bo ja miałam pokarm dla blixniaków ale nie w tym rzecz. Mały tak jak twój wogóle nie spał w w dzien tylko na cycu wisiał, robił śluzowate kupy, w nocy spał bo odsypiał dzień. U nas skończyo się to odwondnieniem, alergia na laktoze i NUTRAMIGENEM i jak rekął odjął dziecko ANIOŁ. Ja tez ograniczyła nabiał póżniejpieczywo i nic to nie dało ani ściąganie pierwszych paru ml mleka z cycków. Może u ciebie nie bedzie to taka silna alergia ale wiem na pewno, że dzidzia sie męczy i chyba lepiej przejść na bebilon pepti on ma trochę laktozy ale mnie niz normalne mleko albo jesli to nic nie da to na nutramigen. Albo sa jeszcze taie kropeli które pomagaja trawić laktoze delikol czy jakos tak spróbuj popytac lekarza może coś podpowie. Mam nadzieje, że nie zamartwiłam cie bardziej ale mam tylko na mysli dobre zdrówko twojego szkraba i żeby sie nie męczył skoro cos mu przeszkadza. Niestety coraz wiecej dzieci ma na cos alergie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć kochane;-) tak przedświątecznie..zajrzałam;-) xxxxxxxxxxx mamoUrwisów strasznie Ci wpółczuje. Biedny maluch.oby szybko się unormowało. xxxxxxxxxxxxxxxx madzik urodziłaś niedawno, laktacja jeszcze nie jest ustabilizowana. możesz się wspomagać herbatkami czy bawarką może mleka będzie więcej. u mnie jako tako się unormowało dopiero po 3 tygodniach od porodu, a i tak Zuze musiałam dokarmiać, bo żarłok okropny;-) co do smoczka uważam, że jest demonizowany. Moja kocha swojego smoka i jest on niezbędny przy zasypianiu. Potem go sama wypluwa. Prawda jet taka, że jak dziecko ma silny odruch ssanai to nawet jak jest najedzone to musi coś pociućkać i tyle:-) Też wylewałam pokarm jak mała miała kolki i skończyło się na tym, że przestałam jej pdawać mój ściągany w ogóle, bo było go tak mało, że za dużo zachodu z tym było. Jak wylewasz pokarm I fazy to powinnaś dopajać. My stosowaliśmy delicol i biogaję. Delicol jest pochodzenia roślinnego i pomaga trawić laktozę, ataki kolek były łagodniejsze i krótsze. trochę czasu musiało minąć zanim zaczął działać, ale stosowaliśmy go przez 1,5 miesiąca. Zuza też nie z tych spiących w dzień, są dni, ze śpi jakiąś godzine w ciągu całego dnia, a po kapieli po prostu pada..I tak miała odkąd skończyła miesiąc.... xxxxxxxxxxxxxxxxxx a my w gorączce przedświątecznej;-)jak zresztą każdy...pierwszy daleki wyjazd Zuzy, pierwsze Święta:-) no i czekamy na nowego członka rodziny, który się nie spieszy na świat. Dziecko kuzynki przeterminowanej jakiś tydzień:-) mam przeczucie, że się rozpadnie dokładnie w Wigilię;-) xxxxxxxxxxxxx miholu mam pytanie z gatunku weterynaryjnych...rudy kocur strasznie się wylizuje. Zaczał już pod koniec ciąży, miał łysy brzuch. teraz łysy jest prawie calły łącznie z udami i pod pachami...wygląd jak pudel..co robić? bylśmy z nim u lekarza, zrobiła mu badania, wsio ok. dała taki zel na uspokojenie, bo stwierdziła, że to reakcja na dzecko ale jak widać nie działa bo depiluje się dalej. Nie widzę, żeby mu Zuza nie pasowała, śpi z nią w łóżeczku, asystuje przy karmieniu. Nadal go dopieszczamy kiedy możemy......nie wiem co robić.... xxxxxxxxxxxxxx dziś pierwszy dzień kiedy nie pracuje wieczorem....fantastyczne uczucie;-) z racji tego, że wyjeżdzamy dziewczynki wszystkim mamusiom i brzuchatkom oraz zagladającym do nas staraczkom (kanapeczko, Azyjko) Wszystkiego dobrego,spokojnych Świąt, dużo zdrowia i ogólnej szczęsliwości:-) Buziaki:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I ja na momencik Mamo Urwisow przykro mi ze synek zlapal to paskudztwo,mam nadzije ze na swieta bidulek wyzdrowieje i bedziecie mogli cieszyc sie swietami,fajnie ze malutka taka kontaktowa,ja nie moge doczekac sie kiedy moje cudo takie bedzie,aczkolwiek z dnia na dzien wiecej gada i usmiecha sie:) Kulfoniku usmialam sie z Twojego opisu o kocie:) normalnie oplulam monitor:) Zosiu ja mialam cc i moge powiedziec ze 2dni po cc czuje sie jak z krzyza zdjeta ale nie zaluje,jakbym miala ponownie podjac decyzje to tez wybralabym cc Madzik odpisalam Ci wiesz gdzie.. uciekam jesli ktoras pominelam to przepraszam bo padam juz na ryjek pozdrawiam Was goraco Ona 81 a co u Was?odezwij sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie :-) Zosiu , ja mialam cc bo nabawilam sie cholestazy ciazowej a co do problemow to mialam bardzo duze problemy ale napisze ci pozniej bo maly marudzi. A i mam 36 lat i 13 lat walki o malego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie :-) Zosiu , ja mialam cc bo nabawilam sie cholestazy ciazowej a co do problemow to mialam bardzo duze problemy ale napisze ci pozniej bo maly marudzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochane kobietki dziękuje za wszystkie podpowiedzi sa bezcenne :) dziś rano obudziłam sie z jednym nabrzmiałym cyckiem i prawie padłam, bo nie wiedziałam o co chodzi, zasiałam panikę, by nie mieć zapalenia ale po radach Ewuni masowaniu i dostawieniu małego stwierdzam ze to chyba była pełna pierś mały possał i zmiękła, Boziu jak ja sie bałam, zdziwiło mnie to tylko to ze jedna nie obie-nie to żebym tak chciała gdyby to coś złego było, teraz muszę pilnować małego jak je by obie dobrze opróżniał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zosiu , u mnie problemy zaczely sie juz w 5 tc plamienia potem duzy krwiak ktory pekl , potem obumarcie plodu. Na pernatalce pierwszej przeziernosc u malego 3,8mm ktora swiadczy o wadzie genetycznej , amniopunkcja czekanie 7 tyg. na wyniki czy dziecko jest zdrowe poniewaz ryzyko zespolu downa bylo 1:7 ( bardzo duze) ,potem ta paskudna cholestaza i prawie miesiac w szpitalu juz do rozwiazania.Na szczescie wszystko skonczylo sie dobrze maly jest zdrowy i bardzo kochany. Nie bylo nam latwo naprawde. Ale u was napwno bedzie wszystko ok , ja martwilam sie na zapas , ale teraz wiem ze nie potrzebnie :-) Dziewczyny pamietajcie nie lekcewazcie swiądu skory w ostatnich tygodniach ciazy nawet jezeli nie ma zadnej wysypki to oznaka tej cholernej cholestazy. Pozdrawiam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bardziej doswiadczone mamy,cycki mi urosly w ciazy i w chwili obecnej tez nie sa jakies male,musialam dokonac zakupu wiekszych cyckomierzy bo te sprzed ciazy to szkoda gadac,wszystkie za male,czy Wam cycuchy po jakims czasie wrocily do rozm sprzed ciazy ?nadmienie ze juz nie karmie piersia odkad Mati 3tyg skonczyl no i jestem szersza w obwodzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mama urwisow czy rodzilas naturalnie ze znieczuleniem czy bez? rybcia ostatnio myslalam ze tez mam cholestaze albo cos podobnego bo skora mnie swedziala bardzo na ramionach az do lokci, mialam ciagle silne mdlosci i prawie 2tygodnie rozwolnienie,zrobilam sie od tego bardzo slaba. Moja gin zbadala mi wiec watrobe z krwi i powiedziala ze nic nie ma poza bardzo slaba hemoglobina i spadkiem poziomu zelaza. O ironio bralam od 3miesiec tabletki zelaza ktore mi przepisala i zamiast mi sie podniesc to ono jeszcze spadlo. Odstawilam sama te tabletki i wszelkie dolegliwosci wlacznie z mdlosciami,swedzeniem i rozwolnieniem minely! To bylo od zelaza! Teraz pije zelazo jakies ziolowe w plynie i narazie jest ok, widocznie tamtym az sie zatrulam i mam nadzieje ze dzidzi to nie zaszkodzilo:( a jak u ciebie wykryli cholestaze? Czy to ma cos wspolnego z wysokim cholesterolem?bo ja mam baaaaardzo wysoki i przed ciaza juz mialam wielki a teraz to katastrofa i to mnie tez martwi chociaz moj kardiolog twierdzi ze to nie przeszkadza zebym normalnie rodzila. A ja czytalam ze od wysilku przy takim cholesterolu kobiety nawet zawalu dostaja podczas porodu. Nie wiem co mam myslec i co robic. Do tego ta mala wada zastawki mitralnej...wg mojego kardiologa to tez zaden problem. Jak czytam co piszesz to jakbym o sobie czytala: w 6tc stracilam jedno malenstwo bo byly najpierw blizniaki, potem prenatalne z krwi pokazaly ryzyko wady genetycznej 1:36 (test Pappa). Ale usg genetyczne wychodzilo super. Amniopunkcji nie robilam bo i tak nie potrafilabym usunac ciazy. Na kazdym usg moj maluszek wyglada na zdrowego i tego sie trzymam. Kobietki usciski i buziaczki dla was i waszych pociech:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie , Zosiu , ja tak naprawde to sama sobie wykrylam ta cholestaze ;-) w 32 tc zaczelo mnie wszystko swedziec najpierw stopy i dlonie potem juz cale cialo. Nic nie mowilam dr bo myslalam ze to hormony szaleja ale jak przeczytalam w necie co moze byc przyvczyna tego swiadu to sie przestraszylam. Zadzwonilam do dr kazal zrobic proby watrobowe norma byla do 30 ja mialam raz 250 potem 280 i tak sobie rosly. Z miejsca wyladowalam w szpitalu i tak miesiac prawie lezalam a proby zrobilam dopiero w 36 tc. Miesiac chodzilam z cholestaza , o ktorej niewiedzialam. Cholestaza nie jest od choleserolu , to watroba nawala ;-) Ale ja na twoim miejscu bym wolala cc . Pogadaj z lekarzem o planowanej cesarce. Chyba ze wolisz pn. Pozdrawiam was serdecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miluchna mnie piersi wręcz improdowały po jakimś czasie po skonczeniu karmienia. Teraz mam mniejsze niz przed ciąża. a Wazę tyle samo co przed czyli nosze rozmiar 36. Malutkie są drobinki teraz. Natomiast nie wiem, czy tak jest u wszystkich wiec może u niektórych rosną? Mamo Urwisów mam nadzieję że Piotruś już lepiej (Sto lat dla Piotra!) I że Olenka nie złapała ego świnstwa! Zdrówka! Dziewczyny Wesołych i spokojnych Swiat! dużo zdrowia, jeszcze więcej zdrowia i szcześcia. Spełnienia wszelkich marzen :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kushion dzieki za odp ja tez Wam chcialam zyczyc zdrowych i radosnych swiat,gory trafionych orezentow,gwiazdki z nieba i oddechu od dnia codziennego! pozdrawiam,pewnie juz nie zajrze bo mij terrorysta daje w kosc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam was przedswiatecznie :-) Dziewczynki , z okazji swiat wszystkiego dobrego wam zycze. Szybkich porodow , kochanych grzecznych dzieciaczkow i wszystkiego co najlepsze. Pozdrawiam. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam was przedswiatecznie :-) Dziewczynki , z okazji swiat wszystkiego dobrego wam zycze. Szybkich porodow , kochanych grzecznych dzieciaczkow i wszystkiego co najlepsze. Pozdrawiam. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×