Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Terpsychora_

Jakie książki polecacie?

Polecane posty

Ostatnio przeczytałam książkę "Feralna umowa" Wiesława Rybskiego. To książka z gatunku kryminału. Bardzo ciekawa fabuła, opowiadająca o sprawie zaginięcia rosyjskiego statku u wybrzeży Korei. Polecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tutaj macie przykład https://livro.pl/ten-dzien-lipinska-blanka-sku1211638413.html Bestseller. Kolejna książka z Sycylią i gangsterami w tle, ale taka, którą moim zdaniem po prostu musicie przeczytać. Ciekawie, apetycznie podana, wciągająca. Druga sprawa,że ja po prostu przepadam za tematyką gangsterską. Takie książki mnie kręcą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marietta101
"Histeryczki" Roxane Gay. Zbiór kilkunastu opowiadań o kobietach. To tak naprawdę historie o nas, czasem bardzo poruszające i czasem dość hardcorowe, ale tak naprawdę w każdej czy prawie każdej z nich można zobaczyć trochę siebie. Świetnie się to czyta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćAsiaBasia238
Jeśli chodzi o lektury lekkie i wciągające na maksa, to Stieg Larsson i Jo Nesbo. A dla bardziej wyrafinowanych czytelników "Pani Bovary"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość garfieldka
Jestem w trakcie "Histeryczek" Roxane Gay. Bardzo dobra i mocna literatura. Opowiadania o kobietach, które przeżyły piekło, a mimo tego walczą dalej - jeśli potrzebujecie inspiracji, motywacji w trudnych chwilach - jak znalazł. Ale i bez takiej potrzeby warto przeczytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ostatnio przeczytałam książkę "Feralna umowa" Wiesława Rybskiego. Bardzo ciekawa powieść z gatunku thriller. Polecam serdecznie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Tutaj macie przykład https://livro.pl/ten-dzien-lipinska-blanka-sk u1211638413.html Bestseller. Kolejna książka z Sycylią i gangsterami w tle, ale taka, którą moim zdaniem po prostu musicie przeczytać. Ciekawie, apetycznie podana, wciągająca. Druga sprawa,że ja po prostu przepadam za tematyką gangsterską. Takie książki mnie kręcą." Nie wstyd ci przyznawać się, że czytasz takie żałosne gówna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ala
Dnia 8.10.2018 o 17:51, Gość gość napisał:

Sagę Endera niedawno skończyłem i szukałem luźniejszej alternatywy ze świata fantasy. Postawiłem na premierę „Ciszy przed burzą” Stańczyk Joanny i się nie zawiodłem. Sprawdzam różnych, nawet niszowych autorów, bo czasami robią wrażenie wizją świata, a tutaj historia na Śląsku, więc zdecydowanie w moich klimatach. Kryminał pełną gębą z czymś mrocznym w tle. Wciąga, jak bagno 😄

Nawet niezłe. Może nawet nie kryminał, ale miejska fantastyka. Faktycznie dobrze się czyta. Na tle tego co jest dostępne, mocna czwórka z plusem. Tylko zakończenie w zupełnie nieoczekiwanym momencie. Co dalej??? Mam nadzieję, że na ciąg dalszy nie trzeba będzie czekać rok albo dwa....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość memebrs

Must have - virtualo.pl/ebook/zabojcza-biel-i233712/

Jeszcze jest w dobrej cenie. Odskocznia od polskich kryminałów - autor jest naprawdę genialny i sama historia nieco inna od tych, do jakich mogliście się w ostatnim czasie przyzwyczaić. Zbrodnia i dochodzenie, a w tle inne wątki. Pozycja, która naprawdę potrafi wciągnąć 😉 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Ja ostatnio przepadłam na kilka wieczorów z ebookiem Księga ras. Cisza przed burzą. Fajna lektura, ja ogólnie przepadam za takimi klimatami, a jeszcze że akcja dzieje się w dużej mierze na Śląsku, to już w ogóle przeczytałam jednym tchem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mercy

Książka pod tytułem: "jak być kobietą a nie szmatą z tatuażami". Dla większości "kobiet".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Elegancko się czytało Księga ras. Cisza przed burzą, trafiłam na książkę prze facebooka i to był dobry strzał żeby ebooka sprawdzić. Już mnie opis zainteresował a sama zawartość i historia okazały się warte sprawdzenia! Już nie mogę się doczekać kolejnej części z tego co wiem to w tym miesiącu ma być jej kontynuacja.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misanta

Kilka znakomitych pozycji w kobiecej tematyce - mawreads.pl/2019/03/e-book-kobiety-w-ksiazkach.html

Wszystkie zdecydowanie godne uwagi, ciekawe i godne polecenia. Ja polecam Za zamkniętymi drzwiami i CIemna stron, ale to też zależy od tego ebooków w jakiej tematyce poszukujecie 😉 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam ,,Sztuka kochania". Jest to bardzo dobra książka o przywódczyni rewolucji seksualnej. Postanowiłem ją przeczytać, gdyż na wzmiankę o niej natrafiłem w artykule ze strony https://www.kreatywna.pl/tematy/kultura/. Już prawie ją kończę i jestem pod ogromnym wrażeniem tej kobiety 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia23

Ostatnio dostałam bon do empika i obkupiłam się na promocjach, więc z mojej najnowszej listy na pewno polecę Ci 365 dni. Trzyma w napięciu i bardzo wciąga. Nie chcę Ci spoilerować, ale jest i wątek kryminalny i miłosny, więc jeśli lubisz te klimaty, to powinno trafić w Twoje gusta. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Izka

Ja ze swej strony mogę Wam polecić bardzo książkę, którą skończyłam wczoraj czytać-„Sedno życia” Katarzyny Kieleckiej. Mało, która książka mnie poruszyła i wciągnęła tak, jak ta. Przejmująca i chwytająca za serce powieść o kobiecie, która musi zmieżyć się ze swoimi demonami z dzieciństwa i z przeszkodami, które napotyka w dorosłym życiu. Historia jest też pełna humoru, co dodaje jeszcze większej wartości tej historii. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Zaczytywałam się ostatnio w „Słowiańskim Siedlisku” Moniki Rzepieli. Bardzo rozbudowana historia życia w osadzie Polana w czasach Chrztu Polski. Realizm zaskakuje. Każdą tragedię i chwile szczęścia przeżywa się z bohaterami. Czytałam najczęściej fantastykę, ale coś mnie podkusiło i spróbowałam. Nie żałuję. Płodna autorka według mnie i świetnie pisze. Od pierwszej strony już widzisz, że to dobra rzecz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Honotu

Ja polecam sentymentalna podróż w świat przeszłości, w którym każdy mógł sprawdzić do kogo należy numer telefonu z którego do niego dzeonua.

Sprawdzić jaki numer telefonu ma dowolną osoba jeżeli znamy jej imię i nazwisko jak również to gdzie mieszka.

Ta książka nazywa się książka telefoniczna 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Honotu

Książki telefoniczne zostały zakazane głównie po to aby zarabiać na udostępnianiu informacji w nich zawartych.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Honotu

Zarabia się również na "nowatorskiej" funkcjonalności w telefonach gdzie jakiś "geniusz" w rodzaju zuckenberga Gatesa albo innego tytana technologii informatycznych zaimplementował książkę telefoniczną.

Również wybieranie głosowe jest żywcem zerzniete z systemu central telefonicznych i dam że uciąć fajfusa że zabulilista już za te innowacje któryś miliard dolców

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Honotu

Głąby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Fajna literatura dla kobiet i na dodatek dużo bezpłatnych ebooków - www.motylewnosie.pl

Tylko przygotujcie sobie dużo czasu !!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Honotu

Na pewno chodzi o motyle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Honotu

Ty.

To może być dobre:

"Niezbyt odległa przyszłość. Świat należy do mutantów, krwawych i okrutnych bestii. W ręce jednego z nich trafia Alysa. Przerażona dziewczyna szybko przekonuje się, że jej oprawca nie jest dokładnie takim, jakim się go spodziewała."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Honotu

Jeszcze jakby napisali o zmutowanych motylach to biere

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×