Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Terpsychora_

Jakie książki polecacie?

Polecane posty

Gość gość
"Bankiet wysuszonych kasztanów" http://autorzy365.pl/ksiazka/6841/bankiet-wys uszonych-kasztanow Książka przedstawia w humorystyczny sposób sytuację czterech staruszek, które przypadkiem spotykają się w tej samej sali na oddziale geriatrii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość takaonazyzona
Dawid Głodek - Sztuka Obłędu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marika876353
Ja polecam "Dance, Sing, Love. Miłosny układ" autorstwa Layli Wheldon. Klimat "Step up" w powieści, czyli taniec, muzyka i miłość. Tak bym mogła podsumować tę książkę Niedawno natrafiłam na nią w Empiku kupiłam w ciemno i zdecydowanie nie żałuję. Książka jest naprawdę wspaniała, wciągnęła mnie od prologu i nie mogłam się od niej oderwać. Mam po niej kaca książkowego, a premiera 2 tomu dopiero w lipcu :/ Nie mogę się już doczekać *.* Opis z okładki: "Livia Innocenti jest zawodową tancerką. Razem z zespołem robi show podczas koncertów i teledysków największych gwiazd muzyki. James Sheridan jest topowym piosenkarzem, bożyszczem fanek i ulubieńcem portali plotkarskich. Spotykają się w Rzymie w czasie wspólnego tournée po Europie. Livia szybko przekonuje się, że woda sodowa uderzyła młodemu celebrycie do głowy. Nikt jej tak nie wkurza na próbach, jak arogancki i egoistyczny James. Na dodatek choreografia przewiduje kilka utworów w ich wykonaniu w duecie. Początkowo nie potrafią się dogadać i nawzajem się ignorują, jednak serca nie da się oszukać, nie na dłuższą metę. Czy będzie to szczęśliwy układ? Jakie role przyjdzie im wspólnie zatańczyć w tej historii? Podążanie za głosem serca nie zawsze jest takie proste, jak się wydaje, i nie zawsze słuszne. Czasem kierowanie się rozumem jest najlepszą drogą, bo miłość, zamiast uszczęśliwiać, potrafi sprawiać ból. Zatrać się w historii pełnej pasji, pożądania, zwrotów akcji i gorących rytmów."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja ostatnia lektura - http://livro.pl/w-szoku-moja-droga-od-lekarki-do-pacjentki-cala-prawda-o-sluzbie-zdrowia-awdish-rana-sku1186420204.html Super książką, która ukazuje nieco realiów. Część to sprawy oczywiste, a część to tematy zaskakujące. Ogólnie - to jak dla mnie genialne opracowanie, a książka zwyczajnie wciąga. Temat dosyć oryginalny - dla mnie w sam raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zanim zasnę, Rodzinna wendeta i Drugie życie - też o medycynie, ale bardziej fabularnie. Z kolei ostatnio najbardziej poruszyła mnie "Spalona żywcem" - ale to już naprawdę ciężka lektura

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aevelin
Ostatnio zaczytałam się w Córkach Smoka http://www.empik.com/corki-smoka-andrews-william,p1186224044,ksiazka-p i z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że to jedna z lepszych książek, jakie w życiu czytałam. Historia wciąga od pierwszych stron. Lubię książki z historią w tle - szczególnie te z wątkami wojennymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To ja polecę książke "Rozterki matki emigrantki". Zabawna komedia romantyczna do pobrania za darmo na stronie https://ankanisztuk.blog/rozterki-matki-emigrantki-pdf/ Kiedy kilka lat wcześniej zakochana Marysia rzuca dobrą pracę w Polsce i bez znajomości języka angielskiego przyjeżdża do Anglii za swoim mężem, nie przypuszcza nawet, że kilka lat później ukochany mąż uczyni z niej ex żonę, a po małżeństwie oprócz domu zostanie jej syn, Kostek, i nudne życie samotnej matki. Ale wszystko co nudne nie trwa wiecznie i tak pojawienie się w życiu Marii jej nowego szefa, jego ochroniarza, oraz pewnej starszej pani, zapoczątkuje serię niespodziewanych przygód, które na zawsze zmienią jej życie. A przecież jest jeszcze ex mąż, który nie powiedział ostatniego słowa. Wspominałam o przystojnym sąsiedzie? Nie? On również sporo namiesza, a Maria zatęskni za stwierdzeniem, że jej życie jest nudne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polecam ebooki, ewentualnie audiobooki Chmielarza, patrzcie - http://virtualo.pl/wojciech-chmielarz-a48572/ Cała seria przygód komisarza Mortka akurat mnie niesamowicie wciągnęła, ale ja akurat naprawdę lubię taką tematykę. Te książki on pisze tak, że ciężko się od nich oderwać. Być może wciąga mnie po prostu taka tematyka, tego nie wiem, ale ogólnie - świetna robota.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olgaa57
Teraz próbuję z Bondą, ale ciężko idzie... mało akcji rozciągnięte na dziesiątki stron. Edward Follis - Tajny agent oceniam 10/10. Super książką i każdemu polecam. Przystępny język i rewelacyjny opis walki z przestępczością narkotykową. Dawid Głodek - Sztuka Obłędu 9/10. Trafiona przypadkiem, ale absolutnie cudowna. Dużo seksu. Pochłania się stronę za stroną. Minus za brutalność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ledzia i Alfons
Opowiadania (Krótkie ale całe historie) Mrożka. Krótkie i bystre historie. Nadają się w podróży, czy drodze do pracy. Z tego gatunku również Sztuka Obłędu D.Głodka, ale to dla tych którzy lubią naprawdę pokręcone rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość HaniaMaliniak
Ja jestem fanką książek! Mam ich w domu mnóstwo. Choć szczerze przyznam miałam kilka miesięcy przerwy od czytania, sama nie wiem dlaczego. Jakoś tak wszystko się składało, że zawsze znalazłam sobie coś lepszego do roboty, czasami naprawdę nie było czasu, a innym razem przez problemy po prostu nie miałam głowy do czytania. Trafiłam na taki artykuł http://wlustrze.pl/ksiazki-dla-kobiet-ktore-warto-przeczytac/ i szczerze przyznam na nowo obudziłam w sobie pasję do czytania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinka68
https://bonito.pl/k-1238203-wczorajsza-roza Polecam!! Opis: Kiedy uwikłasz się w zbyt wiele kłamstw, możesz się z nich już nigdy nie wyplątać. Mówi się, że przeciwieństwa się przyciągają, ale w przypadku Magdy i Krzyśka to wcale nie takie oczywiste. Ona – stateczna dziewczyna, która wierzy w prawdziwą miłość, szczerość i wierność; on – wytrawny podrywacz, traktujący związki z kobietami jako niezobowiązujące przygody na jedną noc. Jedyne, co ich łączy, to niechęć, jaką wzajemnie do siebie żywią. Do czasu, gdy w trakcie sobotniej imprezy zatrzaskują się razem w hotelowym pokoju i wchodzą dla żartu w pewien głupi zakład, którego konsekwencje będą poważniejsze, niż mogliby przypuszczać... Ta jedna wspólna noc uruchomi lawinę wydarzeń, które całkowicie zmienią ich dotychczasowe życie i sprawią, że będą musieli nauczyć się tworzyć kłamstwa tak doskonałe, że niemal sami zaczną w nie wierzyć. Jak zakończy się ta pełna niedopowiedzeń i tajemnic historia? Kto okaże się zwycięzcą, a kto ofiarą? I czy w świecie pełnym fikcyjnych uczuć jest miejsce na prawdziwą miłość?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zanim nadejdzie jutro - Joanna Jax. Fajna, klimatyczna powieść o losach i tragediach bohaterów. Temat trudny, ale ponadczasowy, jeśli ktoś lubi historię polski, zwłaszcza okres kresów wschodnich - absolutnie polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sagę Endera niedawno skończyłem i szukałem luźniejszej alternatywy ze świata fantasy. Postawiłem na premierę „Ciszy przed burzą” Stańczyk Joanny i się nie zawiodłem. Sprawdzam różnych, nawet niszowych autorów, bo czasami robią wrażenie wizją świata, a tutaj historia na Śląsku, więc zdecydowanie w moich klimatach. Kryminał pełną gębą z czymś mrocznym w tle. Wciąga, jak bagno :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×