Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kropka w kropce

finansowanie kursu z UP

Polecane posty

Witam, Kafeterianie chcialam Was zapytać czy istnieje możliwość aby Urząd Pracy sfinansował mi kurs? Obecnie jestem zarejestrowana jako bezrobotna, znalazłam osobę, która chce mnie zatrudnić i chciałabym podnieść swoje kwalifikacje dzięki temu kursowi żeby być "atrakcyjniejszym" pracownikiem. Jakie papiery mam wypełnić? Dodam jeszcze, że ta pani co ma mnie zatrudnić raczej nie wystawi mi zaświadczenia, że po kursie mnie na 100% przyjmie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość UP samo przedstawia kursy
ktore finansuje. ta pani ktora chce ci fundnac taki kurs musi sama isc do UP szukajac dofinansowania takiej sprawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To ja znalazłam kurs, który chcę żeby mi UP sfinansowało, mam już ofertę tego kursu skierowaną przez tych co go organizują do mojego UP i teraz tylko pytanie czy UP mi sfinansuje to, jeżeli nie dostanie potwierdzenia, że mnie na 100% ktoś po tym kursie zatrudni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość byłam na
kursie z PUP, który organizował właśnie PUP. Ale jeszcze nie słyszałam o czymś takim, żeby ktoś sam znalazł sobie kurs i chciał, aby PUP go sfinansował. Chyba raczej sama będziesz musiała płacić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość upupuuup puuup
Jeżeli ten kurs jest w tych, które oferuje urząd pracy, to tak - istnieje taka możliwość. Piszesz tylko wniosek do dyrektora czy kto tam siedzi, on go rozpatruje (zazwyczaj pozytywnie) i robią Ci kurs. Kolega tak załatwiał kurs spawacza. Normalnie są kolejki i na kurs czeka się długo, ale jak przyniesiesz zaświadczenie od pracodawcy, że zostaniesz zatrudniona, to kurs zrobią Ci "od ręki".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mozesz isc na kurs, nie grupowy ale wlansie indywidualny. Niestety wtedy najczesciej jest potrzebne zaswiadczenie, ze dana firma Cie zatrudni. Najlepiej idz do PUP i sie dowiedz wszystkiego w dziale szkolen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dokładnie to chodzi o kurs makijażu permanentnego i przedłużania i zagęszczania rzęs, ale nie dostane karteczki, że mnie zatrudnią po tym kursie... a do piątku mam czas na to aby to pozałatwiać bo już firma prowadząca szkolenia ma termin ustalony na 14.02 (bo 30 dni się czka na decyzję)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kropka czy ty w ogole
rozumiesz co tu pisza??? JEZELI PUP organizuje kurs makijażu permanentnego i przedłużania i zagęszczania rzęs to MOZESZ zlozyc wniosek o stworzenie tego kursu dla ciebie wtedy firma ktora masz na oku z tym kursem sama musi zlozyc papiery w PUP poniewaz dostanie zwrot kasy za ten kurs rozumiesz??? ale jezeli PUP nie ma takich kursow to nic nie zrobisz, PUP nie zaplaci jakiejs firmie za kurs ktory ty sobie wymyslilas :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kropka, to migiem lec do PUP u powiedz im o tym kursie, ale wydaje mi sie, ze to za malo czasu, zeby podjeli decyzje.. Powiedz, ze bedziesz miala wieksza szanse na zatrudnienie, moze pojda na to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pomaranczo, nie do konca. Ja chcac robic kurs indywidualny pod danego pracodawce, mialam sobie wlasnie znalezc firme, ktora niedaleko dane szkolenie organizuje i PUP mi za nie zaplaci. Musialam oczywiscie wniosek wypisac o kurs indywidualny i tak sobie mysle, ze 2 dni to za malo czasu, zeby autorka to zalatwila.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam już papiery od firmy przeprowadzającej szkolenia z ofertą dla UP i wiem,że MOGĘ złożyć wniosek o refundację INDYWIDUALNEGO szkolenia. Problem w tym, że pani, z którą się umówiłam na przysłowiową "gębę", że mnie zatrudni nie da mi świstka z potwierdzeniem do UP. I chcę wiedzieć czy bez tego papieru mi zapłacą za kurs?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aaaaa dobra... Już znalazłam w ustawie o tym: # Osoba bezrobotna ubiegająca się o sfinansowanie szkolenia w trybie indywidualnym zobowiązana jest do: 1) złożenia wniosku o skierowanie na szkolenie indywidualne, wraz z: a) oświadczeniem pracodawcy o zamiarze zatrudnienia osoby po ukończeniu szkolenia, lub b) oświadczeniem o zamiarze podjęcia działalności gospodarczej po ukończeniu szkolenia, albo c) szczegółowym uzasadnieniem celowości odbycia wnioskowanego szkolenia w odniesieniu do swojej sytuacji na rynku pracy (czy są oferty pracy po tym szkoleniu, zasadność zmiany lub podwyższenia kwalifikacji w powiązaniu z możliwością podjęcia lub utrzymania pracy), W każdym razie dzięki z pomoc:) pozdrawiam i miłego wieczora:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GOSC2
Czyli jelsi niemam zaswiadczenia od pracodawcy, ze mnei zatrudni po ukonczeniu kursu. To takiego kursu Urzad PRacy mi nie zrobi ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×