Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kici Kasia

Przygotowujemy się do ciąży

Polecane posty

Misia ja też od tego cyklu będę skrupulatnie mierzyc temp, obserwować śluz i generalnie to jak zachowuje się mój organimz. Maria dobrze że @ przyszla a teraz do dzieła:P diana i jak? skoro śluz płodny to staracie się?? Rozkosznica wydaje mi się że u mnie PCO rozwijało się powoli. Tzn miałam bardzo nieregularne @, cykle zaczęły się wydłużać aż w końcu doszło do tego że nie miałam prawie pół roku:( byłam młoda więc wstydziłam się pójść do lekarza, w trakcie moja cera zrobiła się straaaszna, okropne ropne gule, które masakrycznie bolały, wiyzty u dermatologów którzy przepisywali tylko antybiotyki aż w końcu poszłam do gina i od razu podejrzewał PCO, dodam że też pojawiło się nadmierne owłosienie ale nie jakiś straszne - rozły włoski czarne i dłuższe na rękach i w okolicach brodawek. Wylądowałam w szpitalu na 3 dniowych badaniach hormonalnych a na USG dopochwowym potwierdzono liczne pęcherzyki. Przepisano Yasmin i długo go zażywalam, teraz odstawiłam a moje jajniki wyglądaja o wiele lepiej:). życzę Ci żeby u Ciebie to jednak nie było PCO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gruchaweczka staramy się:)) ale nie będe tak szaleńczo się sobie przyglądać jak w ostatnim cyklu.A test zrobie jak @ spóżni się pare dni. Ale tempke mierze,już od dziś jest w normie,przeziębienie przeszło całkiem.A w czwartek wizyta prywatnie u gin. pewnie pobierze wymaz i będe czekać na wynik,no nic zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gruchaweczko: dzięki za odpowiedź. Dzisiaj odebrałam wyniki z Lab. Wszystko jest ok z wyjątkiem cholesterolu HDL3 moj wynik to 1.56 (norma 1.68-4.00)mmol/l, czyli ciut za niski no i to co mnie martwi najbardziej to: FSH - moj wynik - 4.1 IU/L (norma 2.5-10.2) faza folikularna (norma 1.5-9.1) f. lutealna ( norma 3.4-33.4) f.środek cyklu LH-moj wynik - 17.8 IU/L (norma-1.9-12.5) f. folikularna (norma 0.5-16.9) f.Lutealna norma 8.7-76.3)f. Srodek cyklu a to dlatego że, badania mialam robione w 24dc, przy cyklu 42 dniowym - wiem bo dostalam @ i przy skoku piku LH owu 30dc (robilam test owu). Czyli na moja babska logike wychodzi na to ze przed owu to moj 24 dc cyklu byl jeszcze faza folikularna, czyli teoretycznie FSH bylo by ok ale LH duzo tzn wysoko poza norma :-( nie wiem co o tym sadzic, zastanawia mnie tez ta faza srodka cyklu takie normy mam podane na wynikach. Wspomne moze ze mieszkam w irlandii, no ale chyba nie sa az tak inni i nie maja dodatkowej fazy ? :-) zatem stosunek FSH do Lh mnie troche przeraza. W marcu bede w Polsce i skonsultuje to oczywiscie z ginem, bo tutaj za wizyte trzeba bulic jak za woły, a do Irlandzkiej przychodni isc nie warto bo dla nich wszystko jest w normie, o czym swiadczy fakt, ze takie badania powinna mi moja GP zrobic ok 2-4 dc, a nie 24 dc. Zreszta nawet nie spytala ktory to, a ja sie juz nie wymadrzam, bo raz o mało mnie nie pożarła że to ona jest tu doktorem a ja pacjentką a nie na odwrót. Kobietki czy któraś z Was miała podobny problem? Może Ty Gruchaweczko pamiętasz coś ze swoich wyników?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi mija w nudzie. Moj mąż uczy sie od 3 tygodni (sesja) a ja siedze przy kompie gram w karty:) i patrze co tam ciekawego jest w internecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie pomagasz mu w nauce mój zaraz po ślubie miał inżyniera tak mu pomagałam ze najpierw mnie usypiał a ze by sie pouczyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powiem tak, chyba mam traume, bo moj maz podjal juz 3 studia, tym razem te same co ja skonczylam, a troche sie na nich nameczylam. Nie chce na razie wracac w te meandry:) czasem mu cos wyciagne z notatek:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny :) jak samopoczucie? :) ja właśnie zamówiłam buty ślubne i przeglądam zaproszenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej kobietki :) ale cisza u nas, mam nadzieje ze to ze względu na starania, he he Aljin, ja tez szukam zaproszeń ślubnych, buty już mam, sukienka zamówiona :) tylko starania muszę odłożyć do kwietnia, bo będzie widać jakbym teraz zaczęła ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam tylko buty :P przyjdą w poniedziałek :) sukni szukam właśnie :( a zaproszenia chyba zrobię sama :) jakoś mi wolno idą te przygotowania :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej za oknami słonko ślicznie świeci za buzia sama sie uśmiecha:) co tam u was dziewczyny ? wychodzi na to ze każda w spokoju obserwuje swoje cykle może i dobrze bo takie świrowanie żle wpływa gdy nie wychodzi dziewczyny pochwalcie sie sukniami miło bedzie sobie powspominać ja jestem mężatką już 3,5 roku . moja suknie nie sprzedałam jest schowana w domu. ajlin musle ze do ślubu twoje hormony sie uspokoja i dzidzia zaraz sie pojawi a to nawet dobrze bo ciąże w zimie zawsze łagodniej sie znosi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja dziś wybrałam... nie wiem jak to się stało, bo zupełnie innej szukałam, ale ta jest po prostu idealna :) jest tylko jest tylko jeden problem.... brak @... mam dziwnie przeczucie... już za późno żeby przełożyć wesele i chcieliśmy się wstrzymać ze 3 miesiące... ale nie wiem co się dzieje. Jutro idę na betę... jak negatywna to zaraz po sukienkę lecę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rozkosznica nie pamiętam niestety swoich wyników badań:( ajlin czyżbys zrobiła test i wyszedł pozytywny??? czy masz po prostu jakieś przeczucia?? zaintrygowalas mnie:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie potrafię się pozbyć uczucia, że coś jest jakoś... nie wiem dziwnie. Może to po odstawieniu, ale wolałabym nie kupować sukni a za tydzień dowiedzieć się, że nie będę mogła jej założyć. A tak to będę mieć pewność, czy to faktycznie "coś dziwnego" :) czy tylko hormony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ajlin no to trzymam kciuki żeby ,,to coś dziwnego" to była fasolka:) oh ciekawym byś była przypadkiem:P Koniecznie daj znać jak coś będziesz wiedziała. A co u reszty?? diana jak starania? testuje się któraś niedługo?? trzeba troche rozruszać topik:P Mi wczoraj skończyła się @ dziś juz mierzyłam rano temp i mam 36.8. Wydaje mi się wysoka, ale może po prostu juz tak mam:) Dziś jadę do szkoły:( wcale mi sie nie chce do tego pogoda okropna bo pada:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ajlin super ze sie zdecydowalas:) jedz i zrob nie masz nic do stracenia:) a bedziesz pewna:) no no, laseczki, u Was niedlugo znowu goracy okres staranek:) hihi w sumie troche Wam zazdroszcze, bo ja tego nie doswiadcze, no ale nie ma co przeciez narzekac:) ja bylam wczoraj u gina, nie widzial serduszka:( mowi ze za dwa dni bedzie. Jemu wyszlo z wyliczen ze to koniec 5 tygodnia. Mówił, ze wszystko ładnie widac, to jajo płodowe, woreczek i mowi ze raczej widzi zarodek, nawet go tam pomierzyl, ale zapisal mnie na za tydzien mowi ze wtedy juz bedzie 100% pewnosci. Chyba zniose jajko do czwartku, ale lekarz super, prywatnie zupelnie inaczej niz na kase, porobil zdjecia, nagral plyte, zalozyl karte ciazy. Więc pozostaje mi czekac i mowil jeszcze ze nie bardzo poleca latanie,a to juz za tydzien:( ogolnie powiedzial, ze ejsc mozna wszystko, ja sie oczywiscie ucieszylam, a moj Ł zdziwiony na to : to kebaby tez moze????(uwielbiam kebaby) a lekarz: kebabow to i bez ciazy nie mozna:) mowil zeby tlko nie dzwigac i nie pic coli, a najlepiej to isc na zwolnienie, lezec w domu, odpoczywac, wysypiac sie, spacerowac i jesd duzo miesa:) i nie tyc:) hehe, ale stwierdzil ze nalezy kozystac z tego czasu i sie nie przemeczac:) mowil ze ma nowe maszyny, zakupione w poniedzialek, (taki chwalipieta troche:)) no i ze potrafi zobaczyc czy dziecko ma jakies wady, ewentualnie moze dac kontakt do szczecina, ale ze on to wszystko zobaczy. zapytalam czy jezeli u niego wyjdzie wszystko ok, to czy jest sens jechac do szczecina. powiedzial, ze on jest pewny swoich diagnoz i nie mowi ze trzeba gdzies jeszcze jechac, ale gdyby to bylo jego dziecko to by sie nie zastanawial. dodam ze to usg za tydzien zrobi nieodplatnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam dziewczynki gruchaweczka masz racje coś sie nam dziewczyny pochowały kasia jak wizyta u gin ciekawi mnie czy już słyszałaś picie serca. co do mierzenia tem to mam duży zapał tylko z rospedu wstaje i zapominam ciekawe czy jak bebe mierzyć po ubraniu sie to ma to duże znaczenie. jak myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krew pobrana wynik o 15. Jak negatywny to od razu jadę suknię ślubną zamówić :) a jak pozytywny to się będę cieszyć i myśleć co teraz :P rano robiłam zwykły i negatywny, więc może to tylko hormony i będę miała cudowną suknię na weselu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Misia jak juz wstaniesz to podobno nie mozna mierzyc, trzeba mierzyc zaraz po obudzeniu sie , przed podniesieniem sie z lozka. ale wiesz co, jak maz takie problemy to poloz sobie termometr kolo lozka i wtedy szybko siup i jeszcze masz chwilke zeby polezec:) Tak oczywiście byłam z moim Ł, który byl i tak obuzony ze mogl wejsc dopiero na usg, ale juz zostal do konca:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczynki. Już wrocilam i widze ze niewiele sie zmienilo od wtorku. jako ze nie ma mnie w domu na weekend, moj maz zrobil mi niespodzianke i zorganizowal nam walentynki na miniona srode i czwartek. Zabral mnie na baaaardzo dluga wycieczke na motorze i na wspanialy koncert. Bylo swietnie tylko po tylu godzinach siedzenia na motorze moja tylna czesc jest prawie bez czucia. Ale tak czy siak bylo warto. Jak tam sukienki slubne i inne przygotowania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć :) beta ujemna :( wielka szkoda :( wolałabym dzidzię od ślubu. Te przeczucie, że coś nie tak nadal jest... bo jakoś dziwnie się czuję... ale może hormony zaczynają działać? kto wie... Mimo to się nie smucę bo zamówiłam suknię właśnie :) Teraz niestety przerwa w staraniach do maja :( strasznie szkoda :( ale to tylko 3 miesiące... a potem znów będziemy próbować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ajlin nie przejmuj sie. Trzy miesiace zleca szybko, nawet nie zauwazysz :) Przygotowania do slubu Cie pochlona :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
też sobie tak powtarzam :) choć i tak trochę szkoda, że na razie nie będzie dzidzi :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny, musze sie przyznac ze troche sie martwie ta cisza na forum. Ja dzis dostalam paczke z testami elektronicznymi. Bede je testowac za tydzien dopiero. Zobaczymy, ale i tak wszyscy mi powtarzaja ze za pierwszym razem sie nie uda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie kochane dziewczynki. Kasia ale to pewnie przeżycie,rozumiem jak się musisz niecierpliwić do następnej wizyty. Alijn nie martw się,ciesz się przygotowaniami do ślubu a dzidzia będzie tylko troszke póżniej:)) Ja wczoraj byłam u ginekologa,i na szczęscie wszystko w porządku,nie mam żadnej chlamydii.Lekarz chce żebym przyjechała w 12 dniu cyklu,sprawdzi moja owulacje.A my z mężusiem mamy coś ostatnio przeczucie,że uda nam się wkrótce i może unikniemy tych wizyt sprawdzających naszą płodność.Ja się mniej denerwuje,a to jest najważniejsze. Jutro idziemy zobaczyć moją bratanice,malutka ma tydzień i nie moge się doczekać jak ją poznam.Może jest troszke podobna do cioci:))Zaraz ide poleżeć do wanny,taki relaksik,a wy dziewczynki odpoczywajcie ale nie od staranek:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczynki madzik miło słyszeć ze taka spaniała wycieczka MIAŁAŚ :) och chciała bym ze by tak mój coś zorganizował. a do kiedy ma własna firme to na nic nie ma czasu. a jak sobie po myśle to ostatnie szaleństwo ze strony mojego M to zareczyny na prawde sie napracował och i te 150 róż rozłożone po całym pokoju:) jlin kupuj suknie i nie drażnij swojego bo nam jeszcze wpadniesz :) i bedziesz miała ślub z brzuszkiem :P czego wam życze hihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
diana to lekarz moze sprawdzić stan owulacji ???? jak do brze ze zmieniłam przychodnie może nowy lekarz sie mna bardziej zainteresuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
żal mi, że musimy uważać do maja. Myślę sobie, że może to i dobrze, biorą po uwagę te moje zawirowania w hormonach? Nie mam @ od 2 miesięcy, więc pewnie i tak by się nie udało dzidzi spłodzić :( a tak to może się trochę unormuje? A wy dziewczyny jak tam? Starankowe plany na walentynki porobione? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×