Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Basia Mazowsze

Dopłaty,dopłaty

Polecane posty

Gość tomek wlkp
witam; ja idę sobie na wieczorek trochę podylać poimprezować zapomnieć o tej szarej rzeczywistości choć na jeden dzień na dopłatę będę czekał po niedzieli.... pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwona dolnośląskie
Hej tomek,nie zatrać się!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bogula łódzkie
Widzę że tylko ja spać nie mogłam przez tego pracownika ...ale jej chyba o to chodziło żeby wnerwić ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bogula łódzkie
nie tylko miało być

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pracownik ARIMR
nie wystarszyłam się Was, bardzo mi smutno że takie macie opinie, choć nawet nie pomyslicie że są tacy o których ja piszę, ARiMR nie ma wpływu na ceny skupu, ARiMR jest tylko do rozdawania pieni ędzy, śmierdzą owszem beneficjenci i nadal to podtrzymuję, jesli uważacie że to do was to wasz problem, jest 3 mlm beneficjentów, was tu napisało może z 20 osób, czemu bierzecie to do siebie? Pracownicy ARiMR tez smierdzą wiele z nich jest niekompetentych i nie mają o niczym pojęcia jak wszędzie i w waaszych gospodarstwach i w innych branżach i urzędach, wszędzie tacy ludzie się trafiają. Nie macie pojęcia co robimy żeby dogodzić beneficjentom i żeby wszystko poszło sprawnie niestety szergowy pracownik ma mały wpływ, nie wiecie jak kieruje sie rynkiem na samej górze jak minister finansów m ówi, jeszcze nie dawajcie dopłat bo za 2 miesiące nawozy będa tańsze a to bardziej pobudzi rynek i więcej kasy wpłynie do budżetu, to sa tego typu decyzje. a co do ferm kocham krowy, żadnej nie doprowadziłam do plajty jako zootechnik, że poszłam na ciepła posadkę tak, poszłam, ale ciepła wcale ona nie jest, szanuje rolników tych prawdziwych a nie wyłudzaczy, a co dośmierdzenia będąc po drugiej stronie pracując na fermie jak jechałam do urzędu to sie po prostu przebierałam a krowich ubrań, żeby nikomu nie stwarzać dyskomfortu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pawel1
Kij z dopłatami wczoraj byłem na koncercie Australian Pink Floyd ,trzy godziny pełnego odjazdu . Pewnie że nie oryginał ale było naprawdę fajnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pracownik ARIMR
Paweł i to tez się liczy !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosia świetokrzyskie
Hej dziewczynko z AMiRM,Ty masz jakiś problem z powonieniem.Wszystko Ci śmierdzi.Ja mam taką upośledzoną umysłowo sąsiadkę co ma lepszy węch od mojej amstafki.Chodzi cały dzień po drodze ma problemy z mową i taka w ogóle bidulka jest upośledzona umysłowo.Ale zawsze bezbłędnie zgaduje co gotują na drugim końcu wsi.A jak ktoś parę kilometrow dalej obornik wywozi, to bez przerwy powtarza ,,Ale smród!".Oprócz tego ty kobieto najprawdopodobniej czujesz siebie.Bo piszesz że przed wyjściem do pracy zmieniasz ubranie.Myć się trzeba!!!!!Bo najbardziej zapach chłonie skóra i włosy.Mamusia tego nie nauczyła???Jak by się do szkół chodziło to tam mówią o podstawach higieny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pawel1
Najpierw powinniśmy zdefiniować kogo nazywamy rolnikiem ?.Rolnik to osoba posiadająca 1 ha gruntu średnio porośniętego brzeziną , co uprawnia GO do ubezpieczenia KRUS , nisko towarówki i premii dla młodego rolnika. Rolnik- producent żywności ,ciężko pracujący na własnej ziemi ,często kierujący się pobudkami wyższymi - przecież to moja ojcowizna.W wyniku prawie zerowej opłacalności zalegający z Krusem i tęskniący za dopłatami. Co do higieny, to kwestia kultury osobistej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosia świetokrzyskie
Aldona podaj przepis na takie oponki z serem.Bardzo proszę.Bo u mnie dziś do kawy wielka improwizacja.Miał być piernik przekładany masą .ale słabo wyrósł .To upiekłam biszkopt,i pokroiłam wszystko na krążki,poprzekładałam trochę masą trochę powidłami i wyszło takie wysokie COś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beata lubelskie
aldona pączki miałam z powidłami śliwkowymi ,więcej czekania niż jedzenia dzieci zjadły w mik -widzę ,że na forum powtórka z wczorajszego dnia ,odezwała się ta laluni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aldona wielkopolska
Gosia ,mówisz i masz ;6 jajek,1szkl cukru ,1kg twarogu ,1kg mąki ,20dkg margaryny ,2 łyżeczki sody i 2 octu albo spirytusu.wychodzi tyle że siedmiosobowa banda się naje i do kawy zostanie-życzę smacznego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pawel1
Problem w tym ,że ci od brzeziny nie zaglądają na to forum , ich interesuje czy w tym roku będzie kontrola , czy ślizną się dalej.Mieszkam w byłym radomskim , ziemia 4-6 klasy małe działki tzw . ślizgaczy jest wielu .oni nie mają nic do stracenia i tak nie pracują na ziemi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bogula łódzkie
oponki pyszne ja tak samo robię ale zamiast margaryny śmietanę kwaśną i pyszoooooota

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kama lubelskie
Pawle 1 twoja definicja rolnika jest niekompletna zapomniałeś o właścicielach butików, straganów itp. oraz panach taryfiarzach.Znam jednego co w poprzednim rozdaniu rent strukturalnych przekazał całe gospodarstwo córce raptem 1,60 ha i dostał 1200zł renty natyrał się chłopina na tym areale. A moja teściowa co całe życie bańki z mlekiem dżwigała i tyłek grzała na słońcu w burakach ma 700

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pawel1
Najbardziej wkurza mnie obłuda PSLu i związków rolniczych. Powinno zastanowić się kto naprawdę jest rolnikiem, a nie bronić straconej pozycji . PSL to obrotowy na scenie politycznej i dużo złego robi broniąc Krusu w obecnej postaci.Każdy niech sam sobie odpowie czy posiadając 1ha piachu jest się rolnikiem. Co do warunków wstąpienia do UE to negocjowało je SLD i ten gościu z głupawym uśmiechem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosia świetokrzyskie
Co wy wygadujecie.ZUS płaciłam 13 lat z działalności gospodarczej. Ostatnio ponad 800zł i strach było pomyśleć o grypie bo jak się sezon grypowy rozpoczynał to ja miałam mniejsze obroty i na oplaty składki brakowało.Goniłam opłaty w lecie,a w zimie przyjeżdżał pan i kleił karteczki na lodówce albo komputerze.Spoko goście zawsze jakoś się dogadałam ale ile to mi zdrowia zjadło to tylko ja wiem.teraz z gospodarstwa ok.25 h Utrzymujemy się z mężem i córka ,która jeszcze studiuje.Po opłaceniu:światła , ubezpieczeniu budynków ,samochodów ,Ciągników ,przyczep, są podatki ,KRUS ,zostaje na pieprz do gówna.A gdybym miała płacić ,jakieś 18 tys rocznie na ZUS to ja to wole sprzedać i zamieszkać w tych slamsach w mieście ,co je blokami nazywają.Można by wtedy pójść do opieki społecznej.,Po kasze i mleko na cały miesiąc.A jak ja od świtu do nocy zapieprzam ,Moje chłopisko jak z podwórka wraca to taki utyrany ,że bez bajki na dobranoc zasypia.I ja mam bez szemrania ZUS płacić?Na ZUS na wsi to stać jest tylko młodych ,którzy mają już gospodarstwo na dobry poziom wyprowadzone przez rodziców,Którzy biorą renty strukturalne.Oczywiście taki młodzian nie może myśleć o założeniu rodziny.No znów mnie poniosły emocje .Pa!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szlachcic lodzkie
Decyzja 13.12.2010 a kasy nima.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bylaaaawdww
nawet niektore wnioski o doplate smierdza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widzę ,że znowu to babsko tu było...Żal od początku tak myślałam że obracają sobie naszą kasą dostali 17mln euro to jak to polaczki muszą pokombinować żeby coś się skapło dla niech nie dość że na kursie euro nas skubną to teraz jeszcze patrzą się na nas dorobić...Do Pani z ARMiR ---A kiełbaska i mięsko to Pani nie śmierdzi?--- Bo jak rolnik śmierdzi to i to powinno ..Proponuje przerzucić się na trawkę z trawnika obok agencji będzie zdrowiej i bez smrodu .I.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A no i zapomniała bym przecież po 250 tyś znowu muszą wypłacić na Każdego członka rodziny za Smoleńsk....A człowiek ledwo koniec z końcem wiąże !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madzia mazowsze
cześć gołodupce i dalej nic zero na koncie a nawet na durzym minusie bo odsetki mi dojebali krowe chcieliśmy sprzedać zeby rachunki opłacić 2 lata cielaka nie mniała a upasła sie jak świnia juz mniała iść do zyda ale wezwaliśmy weteryniarza zeby sie upewnić ze napewno nie jest zacielona nawet i ona nam sie sprzeciwiła okazało sie ze ma sie w maju cielić i po ptakach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kama lubelskie
Do Gosi świętokrzyskie. Nie oburzaj się dziewczyno ja nie twierdzę że pani sprzedająca buty czy kołdry na rynku powinna płacić 800zł miesięcznie ZUS-u bo ją pewnie nie stać ale nie jest też rolnikiem. zgadzam się z Pawłem że powinno się dokładnie zdefiniować kto jest rolnikiem i KRUS powinien być tylko dla nich a w ZUS-ie powinno znaleść się miejsce dla tej drobnej działalności którym należy dopłacać do składek.Tylko co by wówczas powiedzieli wielcy panowie np. z biznes club gdyby się okazało że do ZUS trzeba o wiele więcej dopłacić niż do KRUS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madzia mazowsze
do idiotki z ARiMR odpowiec skoro rolnik ci śmierdzi czemu nie opuścisz swojego stanowiska pracy powiec dokładnie gdzie pracujesz a osobiśćie przyjade i zuce ci łajnem w twarz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madzia mazowsze
a co do tej mojej krowy co mniała iść do zyda weteryniarz wzioł 150 zł za pare minut pracy morze i ja zmienie swuj fach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwona dolnośląskie
Hej Golce!!!!Mam propozycję,niech se te coś z arimr pisze,po prostu ignorujmy to zero,przeczytamy,czy nie,ja przelotnie tylko spojrzałam na te wpisy,powiem z rozbawieniem,iż na prawdę z ortografia i logiką to UFO ma kłopoty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie kochane rolniczki i rolnicy .Masz racje iwona nic nam nie moga zrobic tylko moze nie moga tej strony zablokowac to nas obrazaja ale jak bedziemy trzymac sie razem i jednoczyc i ci duzi i mali to poradzimy sobie z kazda przeciwnoscia. Jak to mowia "w kupie sila" nawet tej smierdzacej jak to pani o nas mowi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hhhhiiiiiiii
ciekawe na co bedziecie narzekac jak doplaty sie skoncza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ciekawe a po co komu te super doplaty niech bedzie zdrowa gospodarka i niech dadza rolnikowi godne ceny za produkty a wtedy co niektorzy z miasta dowiedza sie ile bedzie zywnosc kosztowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×