Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Basia Mazowsze

Dopłaty,dopłaty

Polecane posty

bo w polsce to rolnik jak ten dawny dziad pod kosciolem ile rzuca tyle ma tylko rolnik jakos przezyje a miasto to bedzie te stadiony na obiadek jesc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pawel1
Pani z ARIMR twierdzi ,że 80% rolników nie spełnia podstawowych wymogów.Jeżeli gospodarstwo nie wnioskuje o ONW ,to podstawowym wymogiem jest zasianie zbóż.Nikt nie określił ,że musi być zastosowana ochrona chemiczna ,posiane nawozy.W kwestii kompetencji ;cytuje minister rolnictwa Olejniczak definicja ugoru pielęgnowanego ,,areał na którym został wykonany jeden zabieg agrotechniczny:GRATULUJE pięknej bruzdy !!!!!.Jeżeli mówimy o wymogach, to powinniśmy znaleźć punkt odniesienia i dopiero dyskutować i porównywać.Na naszym podwórku uprawa ziemi jest bezpośrednio powiązana z hodowlą i według mojej oceny jest to plus.Odniosę się do gospodarstwa w Holandii ,6 tyś loch , kilka hektarów łąk co by koniki miały gdzie pobiegać.Morze Północne systematycznie zasilane gnojowicą za wywóz trzeba przecież krocie płacić.W sektorze loch prośnych sprawdza się przysłowie ;;będziesz widział jak świnia niebo:,zero światła dziennego oświetlenie sztuczne tylko w czasie kontroli kilkanaście minut na dobę.Pasze płynne podawane rurociągami ,co by nie zablokowało rurociągu soda kaustyczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do pawla to mi sie wydaje ze tam dopiero smaczne miesa produkuja nie tak jak nasi rolnicy bez spelnienia wymogow produkuja byle co . ale niestety nasze zle ich dobre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pawel1
Oddzielna lodówka na zabronione leki,nie wspomnę o lochach zdychających z pragnienia ,bo nie wstawały na nogi a właściciel nie miał czasu ich zastrzelić.Pan Geered nie miał ziemi nie miał wystarczających zbiorników na gnojowice , możliwe że miał rachunki na wywóz i wszyscy byli zadowoleni; Geered ,władze a gówno płynęło kanałami. Pozdrawiam Grubego i wszystkich pracowników opisanej farmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwona dolnośląskie
Ej Hihihi!Co cię obchodzi na co będziemy narzekać po.....?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pawel1
mnie nie ciekawi, ja wiem!!!!!. 120ha ornych x 40kwintali słabe ziemie 480 ton = 1800 tucznika cena przed akcesją 5 zł kg = 900 tyś ,zdecydowanie mniejsze koszty produkcji. obecnie 1800x 3,5=630 tyś + 140 tyś dopłaty 770 tyś dużo wyższe koszty. Opieki społecznej nigdy nie odwiedzałem ,nie będę robił CI konkurencji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pawel1
Ewo potrzeba matką wynalazków . W sektorze loszek remontowych ,po wcześniejszych szczegółowych oględzinach wytypowano osobnika który miał w przyszłości po miesięcznej kwarantannie wystąpić w roli schabowego i golonki. Popijając odpowiednią ilością WD40 dało się to zjeść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
he pawel dobry jestes wiesz ja to malutki rolnik bo co to jest 12h ale staram sie zeby w polu bylo jak trzeba i o zwierzeta dbam czesto sobie czegos odmawiam zeby tylko byly dodatki do pasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kama lubelskie
i w dalszym ciągu naszym bardziej opłaca się kupić mięso z Niemiec niż nasze tuczniki po 3,5 ciekawe dlaczego????OBY nie okazał się to samo co rok temu z cukrem z lidra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pawel1
Ewo każdy ma problemy i jakoś musi sobie dać rade.Mając 12 ha sadzimy ziemniaki jadalne ,truskawki ,hodujemy ekologicznie ; np. kura nioska.Idziemy w kierunku gdzie mechanizacja jest zbyt droga ,albo nie do zrealizowania ; truskawki.Ale proszę nie nazywajmy rolnikiem gościa który ma 1 ha ,wydzierżawił sam jest murarzem , taksówkarzem ,a jego żona płaci KRUS i opiekuje się starszymi ludźmi w słonecznej Italii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pawel1
Polecam artykuł w ostatnim TOP AGRAŻE, drogie mięso z zachodu psuje rynek. 38 mil do wyżywienia łakomy kąsek co do tego nie powinniśmy mieć wątpliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kama lubelskie
a po ostatnim spisie GUS-u okazało się że bardzo wzrosła liczba tych najmniejszych gospodarstw 1-2 ha chyba nie po to by produkować ekologicznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel u mnie to produkcja tucznika ziemniak to tylko o.5 h sadze a truskawka na moich ziemiach to nie bardzo ale jakos sie to ciagnie ale zeby nie dodatkowy dochod to ciezko by bylo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel moj maz ma kolege ktory jak mowisz ma 1h ziemi placi krus pracuje w wawie uklada parkiet schody a wiem o tym bo moj mu te schody wykonuje .I tak to jest gosc zarabia ponad 5 tysiecy na miesiac i rolnikiem sie nazywa i jaki w tym wszystkim jest sens

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pawel1
Pytasz o sens ,ludzie z miasta nie mają bezpośredniego kontaktu z prawdziwym rolnikiem- na wsi śmierdzi.Natomiast pseudo krusowcy stanowią realną konkurencje,rozumie ludzi płacących ZUS i wkurwiony....ch na tą niesprawiedliwość.CO do dopłat w Polsce 188 eu, niemcy 346 eu ,grecja 567 eu, cała reszta zależy od inwencji rolnika programy rolnośrodowiskowe itp.Zlikwidować całkowicie dopłaty, jak w tej sytuacji europa obroni się od rynków zewnętrznych Stany, Argentyna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ojciec siedzi przy komputerze. Do pokoju wchodzi syn: - Cześć tatku, wróciłem. - Cześć synek, gdzie byłeś? - W wojsku, tatku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:) Zachorował wodz indiański więc Indianie zanieśli go do szamana.Szaman wodza obejrzał,okadził ,pomyślał i mówi tak:Połóżcie mu jajka na oczach i jutro będzie zdrów! Na drugi dzień znów przychodzą do szamana i mówią że wódz nie żyje,szaman pyta:A połóżyliście mu jajka na oczy? Najstarszy zgrupy mówi: Próbowalismy,ale tylko do pępka nam sie udało dociągnąć:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ola lublin
suchajcie zarty zartami ale niech mnie ktoś oświeci i powie kiedy zacznawypłacać nasze pieniądze bo juz sama niewiem czy w lutym ruszą czy w marcu czy kiedy bo wiele wersji czytam i juz głupia jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik pyta rolnika jąkałę: - Dużo masz królików? - Trzy... trzy... trzysta... - Nie żartuj! Aż trzysta? - Nnie... Trzy sta... stare i dwwa młode!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobieta w kwiecie wieku staje przed lustrem i mówi do męża: - Ech... przybyło mi zmarszczek, utyłam, te włosy takie jakieś nijakie. Zbrzydłam. Powiedz mi kochanie, coś miłego... - Wzrok masz dalej dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziadek sprząta w piwnicy i znalazł zakurzoną butelkę. przetarł ją i czyta - koniak. Biegnie zadowolony do babci: - Zobacz stara, co znalazłem, ale se urządzimy kolację. Kolacja ze świecami, koniak i nagle zachciało im się iść do łóżka. W nocy dzika orgia. Babcia rano wstaje, zmachana, bierze butelkę i dokładnie wyciera a tam napis - Koń, jak nie może - 2 łyżki na wiadro wody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mąż z żoną jedzą zupę. Nagle żona oblała sobie bluzkę i mówi: - No nie, wyglądam jak świnia. - No i jeszcze zupą się oblałaś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Weterynarz dzwoni do Kowalskiej: - Jest tu u mnie pani mąż z psem i prosi o uśpienie. Zgadza się pani na to? - Oczywiście, psa może pan potem puścić wolno. Zna drogę do domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gabryś
hanka w koncu troche rozrywki bo bylo juz potfornie nudno! iwona gdzies lata,czarnego brak o edim nie wspomne! baska,loona,lenka,dresazowa boze gdzie was wcielo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beti4826
witam dziewczyny niebyło mnie cały weekend poniewaz trzeba tez pracowac w miescie u tych "PACHNACYCH"zeby nie umrzec z głodu. ale widze ze dzielnie walczyłyscie z tym czyms ;) brawo kobitki ;) i znowu od jutra zaczyna sie nowy tydzien oczekiwan . zycze wam pełnych kont bo ja musze jeszcze troszke poczekac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maria12345
Pozdrowienia dla wszystkich.Pawel1 ile masz lat,bo widze,ze dużo wiesz i mądre rzeczy wypisaujesz .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pawel1
Jutro stuknie 42,wyglądam na 41 z hakiem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zorka222
Witam witam nie było mnie troszku bo mieliśmy troszku do pozałatwiania ale w banku nadal zero oglądaliście może dziś tydzień rolniczy na 1 tvp o 11.00 SZLAK MNIE TRAFIŁ CHCA ZGNOIĆ POLSKIEGO ROLNIKA niemieckie mięso z dioksynami przejechało przez nasze granice bez żadnych badań weterynaryjnych a nasze mięso to trzeba badać w 1000 % POJEBY GENETYCZNE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×