Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Basia Mazowsze

Dopłaty,dopłaty

Polecane posty

Witam z rana bo spać nie moge.Wczoraj było troche o robocie ale po tym kawale net padł.Mój chłop wyjeżdza w systemie 24 na 48 godzin,a jak go nie ma to albo jest brat albo robimy z synem(12 lat).A wy se w świeto pośpijcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam ,ale sie ochlodzilo o rety.Podobno caly ten tydzien ma byc taki.Zabiore kwiatki ktore juz wystawilam na dwor bo mi pomarzna ,w lubelskim na wtorek,srode zapowiadaja przymrozki do -2;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U Was tez taka piękna pamiec o Ojcu Swietym?flagi obrazy z Ojcem Swietym w oknach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pozdrawiam dziewczyny,Amadei unas naród nabozny,ale żadnych udekorowanych okien nie widziałam,a co do kwiatków to ja dopiero wystawiam po 15 maja,a na chwasty są opryski i po wschodach,randapem pryska się przeważnie na perz i przez 5 tygodni nie mozesz nic siać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny u mnie też zimno niedawno przestał padac deszcz ale to był taki fajny delikatny taki jaki jest potrzebny. ja wczoraj wsadziłam w skrzynki kupione surfinie mam nadzieje że nic im nie zaszkodzi. co do oprysku to my pryskamy TAJFUNEM cos takiego jak roundap tylko dużo tańsze ale tak samo skuteczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tak zoś słyszałam,my nie pryskamy a z Ojcem Świetym to co że dziś beatyfikacja jak już po śmierci dekret podpisały i według mnie to nic nie daje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dziś byłam na Komunii u znajomych. Impreza na 50 osób. Było super i pogoda dopisała bo było ciepło i słonecznie. Tylko teraz marzę już o łóżku bo jestem obżarta do granic możliwości. Po imprezie jak juz wsiadałam do samochodu to mi guzik od portków pękł. Dobrze że guzik a nie ja. Tak to już jest jak człowiek nie ma umiaru. Pozdrawiam wszystkich rolników i rolniczki. Jutro znowu do roboty ale pojutrze znowu święto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam kurcze jak jest zimno aż się z domu nie chce wychodzić jak by było ciepło to by p o grylował takie jest przysłowie aby do maja a trza palic bo zimno życzę miłego i ciepłego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam w ten zimny poranek.U nas dziś chyba gnój ale zimno jest w dzień aby 15oC wczoraj było a w nocy nawet do -7 akurat jak nie potrzeba a jak było potrzeba to było goraco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Urodziły się małżeństwu bliźniaki.Jednak rodzice są czarni a dzieci rude.Matka mówi do lekarza: -Panie doktorze,jak ja to wytłumacze mężowi,my czarni a dzieci rude?Lekarz przywołał"ojca" i mówi: -Czy uprawiacie sex raz na tydzień? -Nie. -A raz na miesiąc? -Nie -A raz na pół roku? -Tak. -To patrz pan coś zardzewiałym zrobił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam u mnie tez zimno,ale po wczorajszym deszczu posialam dzis jeszcze salate ,rzodkiewke a co tam mozna wysiewac co 2tyg .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale zimota na dworze ,posiałam dziś buraczki i trochę .popieliłam ale jest za sucho ,wczoraj wieczorem byliśmy na koncercie z okazji beatyfikacji Ojca Św. a wymarzliśmy bo cała impreza odbywała się na Górze Paoieskiej w Pelplinie,tam w 1990 r Ojciec Św. odprawiał mszę św.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siemata Dziewczyny!!!!!!Dziś zasielim ręcznie gorczycę,kurwa jak za dziada pradziada,ale takie to hujostwo małe i sypkie,co szkoda nawet lejka do siewu,a że staremu powiedziałam-koniec kurwa z żulami do roboty,bo jak trzeba do pomocy to ich nie ma,a jak suszy to pod bramą stoją,dziś to towarzystwo pogoniłam i sami pojechaliśmy w pole siać,ziąb niesamowity,ale temperatura ziemi ok.,więc posialim 5 ha gorczycy w 5 godzin,trochę się nawyzywalim na tym polu,bo stary w życiu by nie pomyślał,że tak mi odpali ręcznie to robić.A ja w necie wyczytałam,facet który od lat gorczycę robi,właśnie jak wietrznie a na duch trza posiać to ręcznie to robi,bo nasiona lekkie i uciekają,no jak koniczyna.Teraz polazł po piwo,dla mnie też,a sąsiad przyszedł i gada do tego mojego,co ja taka porąbana ale skąd ten łeb taki mam do interesu-z bidy człeku mu gadam.Dziewuszki jutro pączki u mnie,a co-wszystkie wpadajta-Gabi,miałeś cholerniku wpaść,ty diablico.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iwonko,recznie jest dużo lepiej bo traktorem to wszystko ubije.A co pisałaś z rzulami do roboty to u nas też,jak trzeba do roboty to ich nie ma jak tak to ich pełno,kurwa jasnowidze jakieś że wiedza kiedy trza ich do roboty?Ja mieszkam 20 m od sklepu to dobrze widze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam kochani no roboty troche,traktor sie rozpieprzyl,tate z bydgoszczy przywiozlam szklarnie stawiamy do konca a jutro wsadzanko zimno jak smok i sucho ale wole to niz powodz:( iwonka wpadne ...kiedys:D a tobie po wyjezdzie stan sie zgadza wszystkiego? a mlodzi w trojke nie odjechali?? pozdrowionka i ciepla na jutrzejszy dzien!! a tak jak mowisz iwona z biedy czlowiek wszystkiego sie nauczy i wszystko doceni:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam dziewczyny,u nas bardzo zimno i trzeba palić w centralnym,mam problem z krową ,6 dni po wycieleniu i jeszcze się nie wyczyściła,weteryniarz wczoraj nie dojechał,poradzcie co robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amdeia
Witam u mnie tez zimno ale chyba posadze w tym tyg pomidory do szklarni bo jesli teraz chlodno to na ogrodnikow bedzie cieplo ja k myslicie?Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam.Prubowałam napisać wcześniej ale nie było zasiegu a jak mi nie wejdzie za pierwszym razem to nie wyskakuje chasło tylko od nowa trza całość pisać.U nas dziś troche cieplej tylko ten zasieg mnie tak wkurwia że chyba pojade do Iwonki na paczki razem z nia pisać i wezme swój objad-kure,kartofle i sałate.Mario,może tam w krowie jest drugie padniete ciele że sie nie chce wyczyścić.Co dziś dziewczyny pitrasita?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O WITAM WITAM! na dworze zimno 6 stopni Mario widzę że masz weterynarza podobnego do mojego do brudnej roboty to jedzie dwa dni i sobie jeszcze słono kasuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Facet przyszedł do szpitala: - Prosze mnie wykastrować. - Jest pan zupełnie pewien??? - Tak. Po operacji budzi się i widzi zgromadzonych wokół lekarzy. Pyta się ich: - I jak, operacja się udała? - Udała się. Ale czemu pan tak postąpił??? - Niedawno ożeniłem się z ortodoksyjną Żydówką i wiecie,... - To może chciał się pan obrzezać??? - A co ja powiedziałem?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i z rana było ładnie a teraz sie rozpadało.Iwonka to ciekawe czy ma światło bo dopiero na pasku w telewizorze wyczytał syn że dolnoślaskie nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej ludzie:) Witam z zimnego Mazowsza:) Iwonka jak Ciebie poczytam to aż mi lepiej na duszy:D "Powyzywalim się ze starym na polu" hihiihihihih super:D Maria jak 6 dni po wycieleiu to ten wet chyba pojebany jest że nie przyjechał???? Mój to gada że do 48 godz.powinna sama potem wzywać weta należy ,ale 6 dni?? Ja po ocieleniu daję kubeł letniej wody do picia z 1 kg cukru,rozpuszczonym w tej wodzie.Krowy stare sie oczyściły same ale dwie jałówki musiał wet wspomóc z łożyskiem,w dodatku jednej dwa razy robił płukankę bo coś tam nie halo było.U ciebie jestem pewna ze też będzie robił krowie płukankę bo to za długo juz stanowczo trwa,dzwoń do urzygu niech przyjeżdza!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A mój sąsiad dziś przy święcie cały dzień wysiew nawozy jakby mu innych dni brakło. No coż, każdy robi jak uważa. U nas też ziąb. Macie rację dziewczyny z biedy wszystkiego się człowiek nauczy. Kiedyś do remontów w domu braliśmy fachowców ale od długiego czasu już nie potrzebujemy nikogo. Mąż nauczył się murować, kłaść kafelki, centralne i elektrykę. Ja wymaluję mieszkanie albo położę tapetę i nie trza już nam nikogo do pomocy. A i u siebie to się zrobi lepiej niż każdy inny fachowiec. A jak przyjdzie to weźmie zaliczkę i zniknie na tydzień albo dłużej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkich u nas zimno pada ,a w sobote mam komunie u dziecka i to o 14 ,gdzie sie nie rozejzec bieda az piszczy ,zboze drogie , ceny male jak dla rolnika , hej kobitki moze macie przepis na jakies kotlety mielone cos na mala imprezke mi pomyslow brak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z mielonego można zrobić pieczarki faszerowane. Duże pieczarki umyć i wybrać srodki. Nałożyć mielone doprawione jak na klopsy , uformować kuliście, obtoczyć w bułce tartej i usmażyć jak klopsy. Można też zrobić w takim gęstym sosie . Na sos pieczarki pokrojone w plasterki podsmażyć z cebula, dodać pokrojoną paprykę i ogórki kiszone w cienkie słupki. Dodać koncentrat pomidorowy. W to wrzucić małe klopsiki obtoczone w mące. Można je też osobno ugotować i wrzucić później do sosu. Wszystko doprawić soląi pieprzem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Można też zrobić faszerowaną paprykę. Odkroić część z ogonkiem, oczyścić w środku, napchać doprawione mielone jak na klopsy. Przykryć tą częścią z ogonkiem, ułożyć na blaszce wysmarowanej oliwą i piec w piekarniku skrapiając wodą w nie za wysokiej temperaturze. Ewentualnie obsmażyć na patelni, przełożyć do garnka , podlać nieco wodą i dusić do miękkości, ale nie za miękkie bo będą rozciaplane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Można też zrobić takie maleńkie klopsiki w zalewie octowej z dodatkiem cukru ( nie za ostrej).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Można zrobić : mielone rozłożyć na stole w kształt prostokąta i na środek włożyć np, jajka, parówki lub śliwki suszone. Zawinąć w folię aluminiową szczelnie i piec w piekarniku ok.200 stopni przez godzinę. Pokrojone w plastry da ci 3 potrawy bo każdego nadziać czym innym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×