Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Basia Mazowsze

Dopłaty,dopłaty

Polecane posty

Może jakiś przepisik się przyda na świętaSeromakowiec. SkładnikiPrzepis * na ciasto: * 3 szklanki mąki pszennej * 5 żółtek * 0,5 szklanki cukru * 25 dag margaryny * 2 płaskie łyżeczki proszku do pieczenia * * na masę serową: * 0,5 kg sera mielonego z wiadereczka * 1 budyń śmietankowy lub waniliowy * 2 jajka * 0,5 szklanki cukru * 16 g cukru waniliowego * 12,5 dag margaryny * * na masę makową: * 1 gotowa masa makowa w puszce * 2 jajka * 0,5 szklanki cukru pudru * * ew. dowolna polewa Ze składników na ciasto zagnieść szybko kruche ciasto. 2/3 wykleić na prostokątną blaszkę 25*40 cm (wcześniej posmarowaną tłuszczem i posypaną bułką tartą). Pozostałe ciasto zamrozić. Składniki masy serowej zmiksować. Na masę makową: cukier puder utrzeć z 2 żółtkami na białą masę, dodać mak i ucierać razem. Ubić pianę z 2 białek i delikatnie wmieszać w masę makową. Na wyklejoną ciastem blaszkę nałożyć masę makową a na nią masę serową. Na wierzch zetrzeć na grubej tarce zamrożoną 1/3 ciasta. Piec w 180 stopniach ok.50-55 minut. Można polać dowolną polewą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ale ci sie udalo i teraz nikt za ciebie nie napisze no my juz tez posiane zostaly buraki pastewne,kukurydza i ziemniaki ale jeszcze czas iwona znowu sie zatracila:) nie wiem jak u was ale u nas znow paskudnie wieje a moze dostane przepis na sprawdzone i dobre muffinki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maja luelskie
Witam u mnie dziś wieje i zimno tylko narazie nie pada ja też mam problem z hasłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maja luelskie
Gabi nie za wcześnie posadziłaś ziemniaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maria543a
witam dziewczyny,u nas zimno i deszcz pada ,Gabi a ile siejesz tych buraków i jak, bo u nas siejemy w wciagniętych rzedach jak ziemniaki tak samo marchew itp.A co do ciast z makiem,to dużo piekę,ale unikam gotowego z puszki bo tam konserwanty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam ,pogoda beznadziejna ,zimno,małżonek siedzi przy wnioskach a ja od rana z przerwami walczę z VAT-em

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam ,a ja przy tej pogodzie porzadki przed swietami robie eh. Macie dziewczyny moze jakies nietrudne przepisy na ciasta na święta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam.u nas pogoda na zmiane,jednego dnia ciepło,drugiego zimno.ja jarego mam aby owies to posialiśmyw marcu,kukurydzy musimy kupić i jeszcze wsadzić kartofle a u nas pioch to trza szybko.teraz bezprzerwy sprzatam ogródek.życze miłego dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maja,ja na poczatku też miałam problemy:jak coś dopisałam to mi wyskakiwało wpisz hasło-jak nie wpisałam nie wysłało,jak napisałam-wpisało,ale nie wyskakiwało forum tylko strona że bład.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no tych burakow to okolo h i tak samo siejemy ja na swieta pieke mazurka na twardym ciescie,torcik makowy,babe i jeszcze musze wykombinowac jakis z dobrym kremem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam kurcze dokąd tak będzie zimno mokro myślałam że jeden kawałek oplewie do świąt truskawek a badyle rośnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam u mnie w lubelskim tez deszczowo i chłodno.Co fajnego przygotowujecie kobiety na święta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej bractwo!!!!!Jestem,jestem.Wczoraj nie wchodziłam-nie miałam siły już,walczyłam znów z zalaniem,bo tak lało u mnie,że arka Noego.Piszecie o wnioskach,wypełnianiu,ja to idę do kobitki w urzędzie i ona mi to zrobi,bo za debil jestem,nie pojmuję.Gabi zrób Izaurę,tam trochę kremu serowego jest,albo torta.Ja teraz wprawiłam się w sernikach na zimno,kupuję dwa wiaderka,galaretki kolorowej i daję go pasiaka,na wieczór se pojemy a rano już nic nie ma.Kurwa dziś zimno,jak cholera,wczoraj ten pieprzony deszcz poniszczył mi kwiatki,ciekawe czy lilie i pacioreczniki nie przymarzły,bo takie zimno przez dwa dni,że niewiem.Co pitrasicie dziś na obiad?Ja pomysłu nie mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Amadei-na święta,cuda na kiju,lubię pitrasić.Obowiązkowy będzie żurek z jajami oczywista,pasztet z królika,szynka pieczona w czosnku,pierogi z serem i szpinakiem,bo u mnie to lubią,ciasta to przede wszystkim mazurki i pierniki z lukrem,sernik musowo,no i że ja uwielbiam te mini ośmiorniczki to kupuję w tesco czy tam gdzie dostanę tak ze dwa kilo mrożonych gotuję do miękkości w rosole,żeby ten zapaszek zgubić i robię to w sosie z pieczarek,które trę na tarce,bo nie lubie tych grzybków chińskich,dużo białego pieprzu i palce lizać,jedzą naprawdę z apetytem,pomimo tego wyglądu,robie też czarninę,którą tylko ja i córka męża jemy z łazankami,no ja to uwielbiam,no a jako przystawka czy surówka do wszystkiego jest chrzan o różnistych smakach i kolorach,czerwony,zielony,żółty i biały.Jajka zaś,jak koloruję to nie wkładam tylko rzucam w garczek z wodą,no tak żeby trochę popękały,bo jak się pokolorują,to jak obiorę to w tych pęknięciach takie fajne kolorowe wzorki mają,no tak fajnie na półmisku wyglądają.Poza tym zapitki,popitki,no i na poświętach rosół na kaca.Zapraszam do mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Amadei z jakich jesteś okolic bo ja jestem z okolic Lubartowa Iwonko takie przepyszne smakołyki że na święta chyba się wybiore do ciebie nobo u ciebie zarcie łono natury wczasy jak cholera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć, nad potrawami jeszcze się nie zastanawiałam,ale pewnie będzie tradycyjnie ,polecam ciasto KUBUŚ dzieci bardzo lubią jak znajdę przepis to napiszę później

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość HALINA1955
Moje menu na święta to: sałatka makaronowa z kurczakiem, szynka gotowana, kaczka faszerowana, zrazy, pieczarki nadziewane mielonym, golonki w porach, ryba po grecku no i jajka faszerowane . Co do ciast to na pewno mazurek, babka gotowana i sernik. Co więcej to się jeszcze zastanowię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iwona ,ale pysznosci sie u Ciebie szykuja mniam;)u mnie tez kielbaski bede swoje jak co roku.Maju ja jestem z okolic Chełma.Umnie dzis grad padal i boje sie czy mi nie zniszczyl szachownicy;(nakrylam szybko ale nie wiem czy cos to pomoze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobietki same pyszności przygotowujecie , niektórych potraw nawet nie znam. Moje święta będą bardzo skromne ponieważ nie mam dla kogo tego wszystkiego robic. Całą moją najbliższą rodzinkę wywiało w tym roku w świat, smutne te moje święta będą :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem ludzie!!!!! Ślipie w porządku na szczęscie:) Internet mi wysiadł na amen i stąd moja nieobecnosć:( Ja też jestem rocznik 72 jak Syla :) Po wichurach i deszczach zrobiło się w miarę ciepło u nas,ale jeszcze pod wieczór w piecu trza napalić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no baska w koncu bo juz zaczelismy sie martwic,dobrze ze z okiem ok u mnie tez swieta jak tradycja karze jaja,szynka,zur,rybka jakies ciekawe miesiwo i salateczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam dziewczyny,u nas też zimno,co do swiąt u mnie też tradycyjnie ,choc ciasta piekę bardzo duzo,a moja specjalnośc to rolada z kaczki francuskiej z mięsem mielonym,pieczarkami i pietruszką,Iwona słyszałam o czarninie ,ale nie wiem czy zmusiłabym się do jedzenia,Amadei o jakiej szachownicy piszesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czarnina jest pyszna. Ja ją robię na słodko-kwaśno. Nie rozumiem tych uprzedzeń. Przecież chyba wszyscy jedzą kaszankę a to też z krwią. U mnie też nie wszyscy jedzą czerniną ale ja dla 2 synów i dla siebie robię często. I do tego łazanki lub swojski makaron. Pychota.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam i znów zimno miejmy nadzieje że święta będą ciepłe ja święta też robie tradycyjne żurek z kiełbaską i jajeczkiem szynkę piekę dwa dni ją trzymam w marynacie sałatkę gyros sałatka pieczarki jajka szczypiorek groszek szyneczka majonez sól pieprz sałatka ze świeżych warzyw z serem fetą ja i udka i faworki z piersi kurczaka a ciasto taki mam zamiar babka sernik tiramisu i coś jeszcze fajnie jest że tak sobie piszemy co kto szykuje na święta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×