Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Basia Mazowsze

Dopłaty,dopłaty

Polecane posty

Mam do Was pytanie czy ktoras z Was drogie Panie slyszala albo sama miala stosowane i wie ktore znieczulenie przy operacji jest bezpieczniejsze narkoza czy kregoslup?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teraz to jedno i drugie znieczulenie jest bezpieczne. Miałam 2 operacje i miałam normalne narkozy. Nawet po narkozach juz się nie wymiotuje jak kiedyś. Mąż miał 3 operacje i raz stosowali mu normalną narkozę bo operacja trwała 5 godzin a 2 razy miał znieczulenie w kręgosłup. Po tej w kręgosłup to trzeba leżeć ileś tam godzin bez ruchu ale to pikuś bo po operacji i tak nie chce się człowiekowi ruszać tylko spać. Osobiście nie wiem jak to jest w kręgosłup ale taka normalna to po prostu usypia się i wydaje się że za chwilę się budzisz. Nic strasznego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja osobiście miałam 2 razy narkozę raz przy przeszczepie błony bębenkowej w uchu to trwało 4 godz a potem przy laparoskopowym usunięciu pęcherzyka żółciowego i myślę że jeżeli nie ma przeciwskazań to chyba lepsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziekuję Wam za odpowiedz, moja mama wybiera sie na operacje żylaków,dlatego pytam,jeszcze raz dziekuje za odpis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak obie maki po jednej szklance co do narkozy ja mialam pelna bo nie moge miec w kregoslup bo mam wade moja szwagierka wlasnie dzis wyszla ze szpitala dzis miala usowana macice bo miala miesniaki i miala w kregoslup jest zadowolona i lezala z kobietka ktora w zeszlym roku miala operacje na zylaki i tez w kregoslup i sobie chwali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ładna była ta niedziela ale troszkę wietrzna.A co do narkozy to miałam obie przy cesarce tą w kręgosłup i było ok powoli czucie w nogach wracało a tą ogólna przy tarczycy też było ok, bez wymiotów w miarę szybko doszłam do siebie.chyba ta w kręgosłup jest taka mniej inwazyjna wszystko zależy od tego co ma byc operowane pewnie od wieku też chorób itd Lekarze sami zdecydują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam dziewczyny u nas piękna pogoda,moje rańczo już wypasam na dobre na pastwisku,dzisiaj idę na pogrzeb w dalszej rodzinie ,gość 51 lat,przystojny,bogaty,żona dyrektorką szkoły,pojechał do szpitala do Bytomia na kolano i umarł nagle,w rodzinie szok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mario, czy ten Pan mial moze operacje na kolano czy ta operacja sie nieudala?Czy zmarl nagle przed operacja?Przepraszam,ze wypytuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam co taka cisza widać że pogoda ja też zaraz idę maliny gracować dziewczyny jak pijecie kawę to już nie zaglądacie na tę stronę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czołem ludzie:) Ja jestem,ale widzę że pustki tu ogromne,ludzie pisać,pisać:) U mnie cieplutko ,słońce jak balija:D W ogródkach pewnie siedzicie ,ja też posiałam już wsio i teraz trzeba pielić bo chwasty rosną ja po nawozach.Przepisy są super!!! Korzystam często.Co jest z Iwonką????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hanka.Cz.
witam ,witam wczoraj i dzisiaj trochę spędziłam w urzędach i tylko głowa mi pęka jak wrócę z miasta nie ma to jak na wsi.Rzepak cały zaorany co przezimowwał to resztę zniszczyły przymrozki będziemy siać kukurydzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
właśnie się dowiedziałam że córka sąsiada zginęła w wypadku miała 28 lat i troje małych dzieci po tym jak wygląda samochód to jedyne szczęście że jechała sama bo wszyscy by pewnie zginęli.SZOK!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Straszne młoda kobieta za młoda żeby umierac a najbardziej to mi żal tych dzieci bo nikt nie jest w stanie zastapic matki:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szkoda ja mam 28lat,ale nie mam rodziny ani dzieci.Aj tak sie uklada zycie;(Mam nadzieje ,ze jeszcze zdaze wszystko ulozyc.Mam pytane czy sadzic pomidory czy poczekac i po 15maja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no witam pogoda letnia tylko straszna susza wschody marne jak nie popada bedzie kiepsko ja nie moge sluchac o takich wypadkach jest mi smutno i zaraz mysle co czuje rodzina:( ja pomidory w foli juz mam od 1 maja a dzis to co zostalo dalam na ogrodek zobaczymy co bedzie iwonna??? co sie dzieje?? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas nic na dworze nie idzie robić bo mamy inwazję meszek. Dosłownie jest tego dziadostwa zatrzęsienie. Nawet krów na pastwiska nie można wypędzić bo biedne stwory tylko cierpią. Ponoć ma być tak 2 tygodnie jeszcze. Nawet mój pies wybiega z domu tylko za potrzebą i siedzi w domu choć ma kudły na 15 cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem ,kompa mam rozwalonego,muszę go odśmiecić,ni cholery nie chce chodzić,wzięłam na godzinkę od młodego sąsiada laptopa,bo już tak tęskniłam za wami.Gorąco,jak w Afryce,stary był pozaorywać to padnięte zboże po śniegu,zasiejem grykę,sąsiad się zlitował i trochę dał pod zasiew,bo za zniszczony zasiew nic nam się nie należy,tak powiedziano w powiatowej,i pies ich jebał!Damy se radę.Dziś na obiad kartofle z koperkiem i zsiadłe mleko.Kupiłam se tablety na odchudzanie,kurwa jak mi po nich się jeszcze więcej jeść chce.Lecę w obejście,wejdę wieczorkiem do was,już komp będzie odebrany to se popiszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciepło i sucho w ogródku więcej nie robię czekam na deszcz, ale niebo błekitne to pewnie jeszcze trochę poczekam .Pomidory w folii sadzę zwykle koło 15 maja.Dzisiaj na obiad skrzydełka żeby chłopy mieli lepszy odlot.Wczoraj mąż rozmawiał z ojcem tej dziewczyny co zginęła w wypadku ,to jest straszna trgedia najstarsze dziecko 7 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na jutro u nas zapowiadają deszcz ale znając swoje ślepe szczęście to naokoło będzie padać a u nas pokropi albo wcale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas co wieczór to jest inwazja chrabąszczy a potem pędraków które wszystko zżerają . ja pomidory w grunt posadziłam w poniedziałek puki ziemia była jeszcze dośc wilgotna bo teraz to już sucho. Hanka jak to się stało ten wypadek, że samochód doszczętnie zniszczony a ta dziewczyna zginęła na miejscu.Współczuję rodzinie a te małe dzieciątka to się dopiero ucierpią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam dziewczyny,u nas też upał i bardzo sucho,Iwonka a co to za tabletki sobie kupiłaś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no witam i znowu dzis lato szkoda ze takie suche:( ale nadzieja jutro w calej polsce prawie deszcz moze i nas dosiegnie:) iwona no w koncu!!!no tak jak sie wali to sie wali na calego ale damy rade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na meszki dla mojej krówki opracowałam miksture,zmieszalam olej,ocet i fejry i tym smaruję uszy ,podbrzuszei wymię,śmiechu warte ale działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdęcia z tego wypadku można obejrzeć na Starogard Gdański nasze miasto .Policja niby mówi że może jej ktoś wyjechał i uciekł mi dziewczyna się ratowała albo sięgnęła po telefon.U nas trochę się chmury zbierają ale czy popada to zobaczymy u nas mówią że to jest ziemia wybrana albo długotrwała susza albo nie może skończyć padać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czołem dziewczyny nie narzekajcie na pogodę nareszcie mamy ciepło w niedziele sie ochłodzi i będziecie mówić och jak dobrze jak było ciepło Iwonka te tabletki na odchudzanie chwilowo ci morze i pomogą ale pużniej się szybko po nich tyje wiesz co zmniejsz sobie posiłki i kolacja o godzinie 5 lub 6 tylko taka skromna tak oby głód załagodzić pierwsze dni dni jest cieszko cały czas będziesz chodzic głodna i to pomaga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Obejrzałam widok straszny, ta kobieta nie miała żadnych szans ale musiało się coś stac że czołowo wjechała w to drzewo. Ciary mam na plecach bo sama jeżdżę takim golfem. Ale ciepełko dziś aż czasem za bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kukułka Składniki Przepis 6 jaj 5 łyżek mąki pszennej 3 łyżki kakao 1 szkl. cukru 1 łyżeczka proszku 2 duże kremówki 30% 3 fixy 2 czekolady mleczne 1 czekolada gorzka 2 paczki biszkoptów (podłużnych) 1 łyżeczka żelatyny 5 kieliszków wódki ok. 120 ml Upiec biszkopt. Do garnka wrzucić połamane czekolady, dodać wódkę i rozpuszczoną żelatynę, wymieszać i zostawić do przestygnięcia. Śmietanę ubić z cukrem i fixami. Przekładać: - 1/2 biszopta (dwa placki mocno naponczować) - 1/2 śmietany - ciastka (naponczować) - 1/2 polewy (ma być jeszcze płynna, ale nie ciepła) - reszta śmietany - druga połowa biszkopta - reszta polewy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam no ogladalam te zdjecia makabra!!!boze straszne!!! przepis spisany:)na sobote bedzie zrobiony i co bedzie padac??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i oczywiście nawet nie pokropiło u nas a kilka km dalej padało. Biednemu wiatr zawsze w oczy. Rozważamy z mężem przekazać gospodarstwo na syna, część ziemi jemu, część sprzedać, Postawić sobie mały domek i żyć z renty bo oboje już mamy renty. Jak przekażemy gospodarstwo to dostaniemy po 700 zł. Może jakoś damy radę. Już mam dość tej gospodarki po 34 latach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Obejrzałam te zdjęcia z wypadku. Boże , z jaką prędkością musiała jechać ta dziewczyna że tak skasowała auto. Prędkość musiała być ogromna bo z auta nie zostało nic . Pomijam fakt czy to jej wina czy kogoś to i tak prędkość musiała być duża. Młodzi zawsze się spieszą. A dzieci będą cierpieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×