Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość modliszka90

TERMIN LIPIEC 2011

Polecane posty

Kasia ja tez pije ta z herbapolu i jakos przędw hehe;) Nifka moja Oliwka spi po 10-15 minut takze prawie wogole...no chyba ze jestem z nia na spacerze...takze nie mamza wesoło;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a moja Oliwka to roznie spi w dzien, czasami nie bedzie spala po 12 albo 16 godzin juz sie tak pare razy zdarzylo, a czasami to spala by caly dzien gdyby nie trzeba bylo cos zjesc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To i ja opiszę co u nas słychać. Igor w niedzielę zaczyna 3 miesiąc. Waży 6,5 kg, jest bardzo długi. ostatnio u lekarza nie zmieścił się na wadze na długość hehe Ubranka- wchodzimy w 68-74, ale jeszcze 62 wciskam na niego, bo sporo ich mam, choć spodnie- woda w piwnicy :) Śmieje się już głośno, głuży (etap przed gaworzeniem) i wszedł w etap oralny- czyli wszystko do buzi, zwłaszcza dłonie swoje lubi jeść :) i już zabawki go interesują, ale jeszcze sam nie potrafi wziąć ich do rąk, ale jak mu włożę do ręki gryzak od razu pakuje do buzi. Głowę trzyma już prawie sam- jeszcze mu się kiwa, strasznie kopie, i nogi próbuje już kierować do buzi. Jeszcze nie przewraca się z pleców na bok, ale każde dziecko rozwija się indywidualnie. I nienawidzi leżeć na brzuchu ;/ jak go kładę to dopiero jak się wkurzy odpycha się rękami i podnosi głowę, za to na mnie jak jest na brzuchu to już trochę lepiej. A ja nadal karmię cyckiem, nadal mam pokarm, ale na wszelki wypadek piję herbatkę z Herbapolu, bo coś ostatnio zauważyłam że mam chyba mniej pokarmu, a chciałabym go karmić tak do 8 mies. Chudnę z dnia na dzień na wadze mniej :) Ważę już 2 kg mniej niż PRZED ciążą :) jednak jest to przez dietę, którą stosuje. Jem tylko gotowane warzywa i mięso, jogurty, zero słodyczy, chipsów i innych wynalazków- więc chudnę :) a jak wy- wróciłyście już do swoich starych spodni :) ? I kupiłam maść contractubex- na blizny. Także jak któraś z Was miała cesarkę, to warto ją zakupić. Moja blizna z czerwonej przeszła już na jasno różową :) U mnie w aptece cena 29 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nifka u nas jest roznie nieraz Igorek spi po kazdym karmieniu a nieraz wogole lub z przerwami. Jedynie tak jak modliszka na spacerze potrafi spac 2 godziny lub w samochodzie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co do mojej wagi to ja zaraz wrociłam do tej z przed ciązy zajeło mi to może m-c. Ale mało jem tzn staram sie ale czasami jak mały marudzi to dopiero obiad jak maz przychodzi gdzies po 16, wiec bywaja takie dni że jem sniadanie obiad i kolacje i nic wiecej. Wiem że to nie dobre ale czasami brakuje mi czasu na wszystko. jestem cale dnie sama i trudno wszytsko pogodzic:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A u mnie z waga jest tak że zosstało mi jeszcze jakies 3 kg w stosunku do wagi sprzed ciazy, ale to i tak niezle bo ja podczas całej ciazy przytyłam bardzo duzo, Jesli chodzi o karmienie to karmie naturalnie, mam pokarmu tyle ze chyba ze dwoje bym wykarmiła hehe, Ostatnio wpadlam na pomysł zeby na noc podawac małemu modyfikowane zeby rzesypiał troche dluzej niz 3 godziny - jak narazie to sprawdzam - co sadzicie o tym pomysle? Wiecie co oznaczaja zielone kupki? - czy sa wtedy jak wprowadze jakas nowosc w menu? czy ozn cos innego? Pozdrawiam, Ach i powiedzcie mi jak usypiacie malenstwa i ile wam to zajmuje? (chodzi mi o kołysanie, bujanie, spiewanie) jakie metody stosujecie i jak szybko dzidzie wam zasypiaja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myslisz ze po modyfikowanym dluzej bedzie ci spał? ja czasami daje malemu na noc modyfikowane jak mi sie wydaje ze sie nie najadl moim i nie zauwazylam aby spal dluzej:) Co do zasypiania w nocy to ja wczesniej brałam go w rozek i bujalam jakies 15-20 min i usnal. ale od jakiegos czasu wkladam go do lozeczka i wloczam kolysanki, kupiłam takiego konika morskiego co swieci mu brzuszek i leca przez 10 minut kolysanki i on przy tym usypia:) acha i obowiązkowo pielucha lubi miec ja przy twarzy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jesli chodzi o usypianie to tak godzina 20.00 kapanie karmienie cycem na cycu zasypia i spi do 6-7;) Moja Oliwka tez juz sie głosno śmieje i w zasadzie i głuży i gaworzy jest bardzo wesoła,bardzo dużo z nią "rozmawiam" i sama do niej gaworze,i tak mi odpowiada,nieraz to tak sie uśmieje bo tak juz fajnie wydaje te wszystkie dzwieki;) A palce to ona juz od dawna pakuje do buzi a nawet pol raczki wsadzi i delektuje sie paluszkami;) heh ale mam problem bo juz daje jej na probe 2 mleko tym razem hipp wczesniej byl bebilon i nie chce mi jesc hehehe wypluwa albo nawet nie zamknie buzi zeby cos possać,płacze dopóki nie dam jej cyca dopiero wtedy jest zadowolona i spokojna,niewiem jak mam ja przekonac zeby choc troche wypiła modyfikowanego:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jduaciisa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej my juz po chrzcinach nasz synek był bardzo grzeczny nic nie plakal przespal cala msze:)Ale za to dzis mamy ciezki dzien jak tylko tata pojechal(bo my zostalismy u rodzicow na m-c) to nasz igorek zaczal byc marudny i caly dzien praktycznie plakal i spal:( nie wiem co mu sie stalo bo nic nowego nie jadlam wiec nie wiem skad taka reakcja. od kilku dni nasz maly skarb umie trzymac grzechotke w reku i nia sie bawic moze te jego ruchy sa niezbyt swiadome ale z czasem zrozumie do czego jest grzechotka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I cisza.... u mnie w porzaczku, dzidzia coraz weselsza, karmie tylko naturalnie nie podaje butli wieczorem jak zamierzałam - bo piersi chce mi rozsadzic w nocy - juz sie przyzwyczaiły do jakiegos trybu. Kochane co sądzicie o wyjezdzie na weekend z trzymiesiecznym dzieckiem. Odległość to 200km, pokoje dostosowane do potrzeb małego dziecka, a samochodem Rafałek b. lubi jezdzic . Troche odreagowac te stresy w ostatnim czasie, czekam na opinie, i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny witam po dlugiej przerwie spowodowanej odwiedzinami moich rodzicow... Philipek spi pieknie bo po 2-3 godziny w dzien i ok7 w nocy ale za to tylko na brzuszku, inna pozycja nawet nie wchodzi w rachube. Podnosi glowke i potrafi ja dlugo trzymac - na brzuszku a jak go na rekach trzymymam to juz mu sie chybocze taki maly dziwak ;) z pleckow na nic sie nie przewraca... bo poprostu nie moze-nadal ma frejke. Gada sobie juz niezle i slini sie na potege :) ale to jest normalne. Lapki do buzki tez pakuje, zabawki sa interesujace ale lapac ich nie chce... zmuszac go nie bede ;) A jaeli o mnie chodzi to tez dostalam okres i tez myslalam, ze dostane puzniej a tu zonk :D karmie i piersia i butla. A tez odciagam i zamrazam moje mleczko. Nifka ja jestem zdania, ze z dzieckiem tez mozna milo spedzic czas i na twoim miejscu bardzo chetnie bym pojechala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nifka powiem ci tak, jak Igorek miał ponad m-c to już byliśmy z nim na weselu i na chrzcinach u mojej siostry. Chrzciny były 300 km od nas. A na poczatku wrzesnia pojechalismy na drugie wesele jakies 350 km wiec ja mysle ze spokojnie mozesz jechac. Nie widze w tym nic dziwnego. Niby dlaczego bo jest maly? Ja uwazam ze nie ma co dziecko trzymac i chuchać na niego. Nasz Igorek też sie ślini bardzo. Chwyta różne grzechotki i trzyma w ręce ale nie ma nimi ąz takiego zainteresowania. Głowke trzyma sztywno ale tylko jak jest na moich rekach bo na brzuszku nie chce siedziec. Powiedzcie mi jak trzymacie swoje dzieci. bo ja go nosze np. pleckami do mojejgo brzucha i ostatnio mi zwrocono uwage ze nie powinnam jeszcze tak go trzymac. Wogóle wszyscy na niego chuchają czasami mam już dość bo najlepiej jakby był przykryty po uszy albo wogole nie wychodził na dwór. Jak mu włoże opaske to kazdy jak to nie ma czapki nie boisz sie? Wnerwia mnie to:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
acha Mysza powiedz mi jak mrozisz mleko odciagniete, bo ja tez odciagam bo wieczorem czasami wydaje mi sie ze maly sie nie na jada i podaje mu te odciagniete ale on nie chce wiec wylewam ale przeciez moglabym mrozic i miec na kiedys. Powiedz mi mrozisz od razu te odciagniete czy np zlewasz z calego dnia i dopiero zamrazasz i w czym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasia w Rossmann sa specjalne woreczki do zamrazania pokarmu, i jesli chodzi o przechowywanie mleka to w lodowce moze stac 8 godzin a w zamrazalniku do roku nawet. i z tym zbieraniem to roznie jest czasem odrazu mroze a czasem zlewam z 2 odciagniec. Takie woreczki widzialam tez na Allegro http://allegro.pl/woreczki-do-mrozenia-zamrazania-pokarmu-mamy-20szt-i1835173551.html Modliszka dzielna z ciebie kobitka... Naprawde cie podziwiam za determinacje, ale mimo wszystko zycze ci, zebys miala wsparcie w mezu bo nie ma nic piekniejszego niz wspolne patrzenie na rosnace dziecko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza dzieki za odpowiedz. ja po jedzieniu jak sciagam to uda mi sie sciagnac tak gdzies 10 ml i chcialabym zamrazac ale jak uzbieram wiecej czyli po calym dniu. musze o tym poczytac. Modliszka jak mała nie chce jesc modyfikowanego to jej nie daj. poprosu jest najedzona. ja malemu dalej wieczorem modyfikowane lub moje z butelki po karmieniu i tez nie chce jesc, czasami mu sie zdazy ze zje ale przynajmniej wiem ze jest najedzony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myszka ja mam wsparcie w mezu na odleglosc.......w przeciagu miesiaca widzielismy sie raz i to tylka kilka godzin,wszystko jest na moojej głowie a chodze do szkoly wieczorowo i nie bardzo mam z kim zostawiac małą.Swego czasu pilnowała jej babcia mojego męża ale za duzo sie zaczela wtracac,a bo to mala zle ubieram a to to a to tamto i...nie wytrzymalam nerwowo i podziekowałam za wsłpólprace hehehe;) Kasia jak wspomnialam wyzej chodze do szkoly i chcialabym oswoic mała z butelką bo tak to musze zrywac sie ze szkoly zeby ja nakarmic a w tym roku mature zdaje i jak ona wytrzyma bez jedzenia jak bede na egzaminie?a sa takie dni ze malo jem i ten pokarm nie jest tak wartosciowy i jest go malo i ewidentnie sie nie najada,a butelki nie ruszy bo z piersi jej wygodniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Modliszka a widzialas moze gdzies butelki firmy MAM? maja dobrze wyprofilowane smoczki ja takich uzywam i nie ma problemu z przejsciem butla cycek czy na odwrot. Warto sprubowac zwlaszcza, ze masz szkole i tak jak mowisz mala bedzie musiala obejsc sie bez piersi na twoich egzaminach. A z tym wsparciem to chodzilo mi o takie bardziej namacalne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mysza ja juz próbowałam aventu,nuka,tommee tippee i watpie ze ta zadziała,ona poprostu chce cyca i koniec ja juz niewiem co mam zrobić...:(:(:( a z tym wsparciem na odleglosc to taka ironia była ;) bo słowa to nie to samo co czyny,a jak jest w domu to cały czas siedzi przy małej a ja sobie moge odpocząć czy zrobić coś innego w spokoju a nie w biegu,no ale cóż nic nie poradze narazie,ale chce mnie tam zabrać do Niemiec zebysmy tam zamieszkali razem ale dopiero jak zdam ta mature,tylko ja sie troche boje,bo zmiana otoczenia,inny język którego za cholere nie rozumiem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moidliszka czasami trudno jest dziecko przekonac do picia z butelki. moze jej nie pasuje smoczek. a moze gdy bedzie mega glodna to wtedy sie przekona do butelki. wiem ze mojej siostry corka tez nie chciala pic butelka ale gdy nagle skonczylo sie mleko w piersi po 6 m-cach to mala nagle bez zadnych oporow zaczela pic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny nikt nie pisze to ja sie troche pozale:) od kilku dni moj mały sztywni sie jak jest na rekach. wygina cialo i glowke odpycha do tylu. Wyczytałam ze to jest wzmożone napięcie mieśniowe. i jak zaczelam o tym czytac to jestem w malej depresji. jutro idziemy do pedriatry. zobaczymy co on powie. najgorsze jest to ze jestem u rodzicow i jeszcze bede tu conajmniej 2 tygodnie i musze chodzic po obcych lekarzach.ach ......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Modliszka moze Kasia ma racje... tylko nie wiem czy ja mialabym serce glodzic tak dziecko ;) co do jezyka to nie jest tak zle a wiem co mowie bo jestem tu 2 lata i jakos zyje ;) nawet lekarze niestraszni. Jak czegos nie rozumiem to mam slownik ze soba moze i dziwne ale skuteczne. Najwiekszym plusem byloby to, ze bedziecie razem.Ale to ty wiesz najlepiej czy dasz rade. Kasia wspulczuje ale moze nie bedzie tak zle, badz dobrej mysli. U nas trwa walka z katarem :( najbardziej mi zal malego jak spi bo czasami ma tak zapchany nosek, ze sie budzi z placzem... a potem placze jeszcze bardziej jak chce mu ten nosek wyczyscic... ehh syzyfowa praca ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam po długiej nieobecności. Teraz będę tu częściej zaglądała, bo znowu mam dostep do neta. Poczytam co się działo jak mnie nie było i napiszę co u mnie i u mojego Łukaszka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny. nie pisalam bo jakos malo czasu mimo ze mialam miec jakies udogodnienie jak bede u rodzicow a tu jednak i tak brakuje czasu:) W tamta niedziele dopadla mnie grypa zoladkowa. masakra najgorsze jest to ze przez to nie mialam pokarmu i musialam dawac mleko modyfikowane igorkowi a temu to tak spasowalo ze teraz nie chce ciagnac cycka. wpada w zlosc i nie da sie go uspokoic dopiero jak dam mu z butli to zadowolony. w nocy i tak do poludnia jeszcze ssie cycka ale pozniej to juz nie da rady. ale od jutra bede nie ugieta jak nie bedzie chcial to trudno musze go przetrzymac bo pokarm mi wrocil a on go nie chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny :) Kasia udalo sie z Igorkiem? Powiem ci szczeze, ze ja czasami nie mam sily na zabawe z moim zuczkiem i poprostu daje mu butle a zwlaszcza na noc bo lepiej spi. Agabell milo cie czytac po dlugiej przerwie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochane a u mnie w miare spokojnie. Rafałek przesypia w nocy od 20 do 6 rano z przerwami na jedzenie o 1 :00, 3:00; 5:00 wiec potrafi wytrzymac koło 4 godzin bez jedzenia a w dzien je co 2 godziny a rano co trzy, ma juz 3 miesiace i wazy 7 kg i ma 70cm, wiec duzy chłop juz z niego. niestety nie smieje sie głosno jeszcze a tego sie nie moge doczekac. Kochane mam do sprzedania perfumy i jesem ciekawa czy jestescie zainteresowane. Chce Sprzedawac je na allegro wiec jak cos to podam stronke i moze sie zdecydujecie. Sa to perfumy firmy FM w przystepnej cenie. ALe jak wystawie to podam tu tez stronke. ach i cienie z tej firmy sa super ja tylko ich uzywac i tez polecam koszt cieni 3 kolorów w jednym to 25zł a jest ich az 10g czyli bardzo długo i na bardzo długo starczją, piszcie : efusia@tlen.pl Pozdrawiam was kochane mamusie w lipca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×