Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

pablinka

STARAMY SIĘ O DZIECKO W UK

Polecane posty

chyba powinnam zacząć brać kwas foliowy...hmmm mam taki zwykły kwas foliowy, z żadnymi witaminami, ile razy dziennie powinnam brać te tabletki, raz?kurna nic nie wiem. Czy powinnam isc do GP? czy może poczekać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zacznij brac kwas foliowy, zwykly 400mg wystarczy 1 tabletka na dzien. powtorz test jutro z porannego moczu i jesli pozytyw to umawiaj sie do GP:). bardzo sie ciesze razem z Toba, nie mysl o jakichs ciazach biochemicznych, one tak rzadko sie zdarzaja, ze duzo wieksze prawdopodobienstwo jest tego, ze jestes w PRAWDZIWEJ ciazy:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no dobra, mam zwykły kwas foliowy, taki najzwyklejszy, jutro test zrobię. Mój mąż ma 11 marca urodziny...ale prezent!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak, ale nie wiem jak to zrobię..bo ja taka niecierpliwa jestem, nie wiem jak mi się to uda...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, cieszę się, ale mimo wszystko jakoś chłodno podchodzę do tego...ciągle myślę , że test felerny ;-), nic nie wiadomo kupiony na amazon ;-). Oczywiście zrobiłam test i już zobaczyłam pierwszy objaw mdli mnie trosze ;-) autosugestia hyhyhyhyhy ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jejku! Limehause ! poplakalam sie:) kwas foliowy jak najbardziej...a z innymi witaminami we wczesnejciazy to roznie powiadaja.. gratuluje.. oh ja chyba bym nie wytrzymala z dobra nowina:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heheh ja wytrzymam bo sie pokłóciliśmy hyhyhyh kilka dni temu i nawet mi łatwiej ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Limehouse, na mdlosci to jeszcze za wczesnie:). autosugestia jak nic. testy ciazowe maja to do siebie, ze false positive sa duzo rzadsze niz false negative, tak jak zasada dzialania testow jest taka sama, niezaleznie czy to testy z amazon czy najdrozszy test z apteki:) tylko fancy packaging je rozni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OLUUUUUUUU co ja czytam :) kochana wiedziałam że się uda wiedziałam :) gratuluje serdecznie i ściskam mocno :) oby jak najwięcej takich wspaniałych nowin :) 🌼 a tak poza tym witam moje kochane :) pamiętacie jeszcze ciotkę pablinkę? heh mam nową pracę pracuje 6 dni w tyg i to na 14 do 22 tak że w ogóle nie mam czasu na komputer dziś dzień wolny i miałam czas by do was zajrzeć :) U mnie cudowne ozdrowienie ;/ ale zamiast się ucieszyć zmartwiłam się jeszcze bardziej heh bo niby teraz wyniki dobre i w normie to dlaczego wtedy były zawyżone heh ;/ owulacja mi się też w tym miesiącu przesuneła bo dzisiaj 20 dc i dopiero słaba kreska na teście czyli i @ będzie później.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Limehouse - serdeczne gratulacje. Jesli chodzi o kwas foliowy to juz go dawno powinnas zaczac brac. Inne witaminy na razie nie koniecznie. Do GP zapisz sie dopiero za jakis tydzien dwa, bo i tak na pierwsze spotkanie z polozna umowi cie dopiero po 8mym tygodniu, wiec spokojnie. A jesli chodzi o mdlosci to wcale nie za wczesnie, niektore kobiety je maja niektore nie, niektore wczesnie niektore pozno. Ja juz koncze 16sty tydzien i wogole nie mialam zadnych mdlosci ani nic takiego, a moj test pierwszy tez mi wyszedl 2 dni przed okresem i to tez taki tani z ebaya, wiec glowa do gory i jeszcze raz gratulacje kochana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki dziewczynki, to takie nierealne, test zrobie za dwa dni i zobacze co dalej. Kluja mnie jajniki, a raczej prawy, tam byla owulacja, buziaczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Limehouse serdeczne gratulacje :))) tym bardziej, że wyczekałaś się trochę na to dzieciątko :) gdy ja zrobiłam test też nie chciałam do końca uwierzyć wynikowi, więc doskonale Cię rozumiem. Ja we wtorek byłam u GP i pielęgniarka od razu wyznaczyła mi wizytę na 15 marca. Także jeszcze nie wiem który tydzień ani nic nic, ale do wtorku już niedługo. Co do mdłości to na razie ja nie mam, jedynie niesamowicie bolą mnie sutki (?) ale to strasznie, jakby ktoś mnie ciągle za nie ściskał ;) To na tyle objawów I jeszcze raz gratki Limehouse ^.^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam dziewczyny! u mnie dzis test owulacyjny wyszedl pozytywny, szkoda ze tak pozno, bo oznacza to, ze moja faza lutealna to tylko 8-9dni:(. wiec ten cykl tez spisuje na straty i kupuje castagnusa i witamine B6 na wydluzenie kolejnego cyklu, mam nadzieje ze zadzialaja w miare szybko. wiesiolek zadzialal swietnie, zwiekszyla sie ilosc sluzu, wiec bardzo sie ciesze. Limehouse, czy sekret jest ciagle sekretem? nie wygadalas sie?:) co do pierwszej wizyty u Gp to nie zgodze sie z Anitia ze masz jeszcze czas, szczegolnie jesli masz na mysli konkretny szpital w ktorym chcesz rodzic, to powinnas postarac sie o miejsce jak najszybciej. powtorzylas test dzis rano? Pablinka, jak ty znajdziesz sile i czas na starania az tyle pracujac?;) pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak , to jet nadal sekret ;-), jakos nawet mnie nie korci, aby zrobic test jeszcze raz. Zrobie jutro i wrecze z kartka na urodziny. Czego ja nie bralam a co bralam aby zajsc w ciaze , mozna encyklopedie napisac. Ja musze rodzic w ST Mary Hospital in Paddington. Do innego nie dam sie wcisnac, moj GP jakis uprzedzony do Polakow jest ...dam mu popalic. Ja bralam wiesiolka i siemie lniane , ale jokos nie widzilam efektu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej hej :) a ja mam zagadkę :) wczoraj na teście owu dwie kreski ale jedna blada, dzisiaj dwa grubasy czyli owu będzie w ciągu 12 do 24 godz tak? a co ciekawe już dziś pierwszy dzień wyższej tempki czyli coś się nie pokrywa ;/ i zgupiałam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Limehouse, a czemu ten konkterny szpital? dosc daleko od ciebie... Pablinka, z temperaturami ci nie pomoge, bo nie mierze - nie mam mozliwosci, kiedy budze sie rano to glownie przez wzywajacego mnie syna NA TERAZ, nie mam wiec jak na spokojnie zmierzyc temperatury zanim wyjde z lozka. ale jesli test wyszedl pozytywny to owulacja bedzie w najblizszych 12-24h. to jestesmy w tym samym momencie cyklu obie wlasnie teraz:). udanych staranek zycze! Grays, co u ciebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tylko im ufam. Jestem taam zapisana do Fetility clinic, przeszlam tam 2 operacje. Maja cala moja historie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablinka, podpowiem tylko że ja używałam z ciekawości testów owulacyjnych, używałm raz, pokazały mocne kreski, nie bawiłam się z mierzeniem i buch.. rodzę za 4 tygodnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny! limehouse - GRATULACJE!!! 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 Ale super nowina!!!! Komu jak komu ale Tobie się należało! Dbaj teraz o siebie i zacznij brać jak najszybciej kwas foliowy. Byłam u gina w PL, z fasoliną wszystko w jak najlepszym porządku, tak śmiesznie podskakiwała hehe Gorzej tutaj.. myślałam, że pozabijam wszystkich w moim GP 😡 Nie dostałam listu ze szpitala więc dzwonię tam i się pytam na kiedy pierwsze usg a babka na to, że GP nie wysłało moich papierów do szpitala!! No myślałam, że wyjdę z siebie 😡 Szczególnie, że dwa razy się o to pytałam. No to ja pędem do GP a Ci, że wysłali i tak w kółko! Powiedziałam im, że mnie to nie obchodzi kogo to wina mają mi zarezerwować łóżko w tym szpitalu w którym chciałam i załatwić usg w ciągu 2 tyg... Nie wiem co z tym usg ale dzwoniła do mnie babka ze szpitala, że zostałam przyjęta i mam zadzwonić w pon na kiedy ustalono mi termin pierwszej wizyty. Qrcze jak się nie dopilnuje to oni nic sami do porządku zrobić nie umią! Ehhh się rozpisałam :D :D pablinka, go-for-it - to za fraki wasze drugie połówki i do dzieła! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi testy owulacyjne nigdy nie wychodziły, nawet po Clo, tylko w tym naturalnym cyklu po laparo wyszły takie krechy ze hoho no i masz...hmmmm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
go for it to działamy :) ja właśnie wróciłam z pracy, kąpiel i idę molestować mojego M :) będę go męczyć dziś i jutro i pewnie po utrze :P o nie dobra ja :D a testy tez pierwszy raz wynika z nich że w poprzednim cyklu kochaliśmy się trochę za wcześnie a później jakoś się nie chciało ale do końca pewna nie jestem tak że zobaczymy :) Buziaki dla brzuchatek 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablinka, siemka! ja tez wlasnie przed chwila wrocilam z pracy, juz sie wykapalam i wskoczylam jeszcze na chwile na neta. ja meczylam juz dzis moja druga polowke, mielismy pol godzinki przed moim wyjsciem do pracy a po jego powrocie ;). teraz on juz smacznie chrapie bo rano wczesnie musi wstac. dobranoc dziewuszki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Go-for-it dziękuję, że pytasz:) jutro mam wizytę z lekarzem zrobią mi scan szyjki, ciekawa jestem jak się trzyma szew i czy szyjka się nie skraca, bo coś mnie pokłuwa od dołu, biorę nospę codziennie. Do 28 tyg mam prepisany progesteron 200 dopochwowo i tyje po nim masakrycznie nie mówiąc jak męczę się z zaparciami:( dzisiaj myślałam, że urodzę na tym kibelku:( mdłości mam mniejsze, za to maleńswo tak pięknie się rusza, coraz mocniejsze sa ruchy. Kupiłam dopler na ebay i mogę codziennie w domku sprawdzić rytm serduszka, uspokajacz dla mnie. Brzuszek ładnie rośnie, nie sposób go ukryć już, ale martwię sie...trudno się nie martwić w ciąży, czekam na to usg połówkowe za miesiąc. limehouse Ty w tej chwili bierz ten kw foliowy!! przez to, że nie brałaś przez 3 miesiace przed ciążą radziłabym ci teraz brać dawkę nie 400 a 800 bo nie przedawkujesz, w ciązy nawet do 5mg można, a cewa nerwowa zamyka się do 28 dnia i tylko do tego dnia jest kolosalne znaczenie kwasu foliowego, jakbym wiedziała, że nie nie brałaś to normalnie w dupę ode mnie by było:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
go-for-it nawet jak test owulacyjny wyszedł późno pozytywny to jeszcze nic straconego, że lutealna się skróci, może się nie skróci, zawsze jest nadzieja:) moje tez się skróciły po tabletkach cykle niekiedy o 3 dni, a ten zaciązony to wogóle by inny limehouse ja objawów ciązowych nie miałam do końca 9 tyg, ale koleżanki moje od poczatku mały więc bez rególy, a brak objawów na prawde o niczym nie świadczy, w pierwszej ciązy nie miałam wcale, a potwierdziłam ciążę dopiero u ginekologa w 8 tyg, bo ciągle nie mogłam uwierzyć jak można tak się super czuć:)za to w drugiej to od razu wymioty, ta ciąża też inna, więc ja już mam przekrój objawowy i nieobjawowy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BIBI też bym się wkurzyła:) no tak jest tutaj na poczatku, nad wszystkim Ty musisz czuwać:) Pablinka, teraz najlepszy czas:) powodzenia:) ja tez ide już spać, w końcu o 10 mam wizytę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki kochane spać nie mogę...z wrażenia ;-), no i nie wytrzymałam powiedziałam wczoraj mężowi, bardzo sie ucieszył. Zrobiłam test znów, mam 2 kreski, ale ta druga nadal taka jasna..i to z pierwszego moczu. No nic powtórzę za parę dni. Zadzwonię do GP dziś, może pójdę w przyszłym tyg. Z tym kwasem foliowym to jest tak: jak poszłam do GP 3 lata temu to lekarka mówiła mi że powinnam brać witaminy jak się staram. Ja miałam przeczucie, że będę się starać i starać wiec po co mam brać to. Z tego wynika że musiałabym brać 3 lata, a ja nie niestety nie jestem konsekwentna z niczym...leki..witaminy ..nawet kosmetyki kupuje ale potem nie używam. Teraz biorę kwas oczywiście. Dziewczyny ja Was przepraszam za błędy, litrówki, ale zawsze piszę w pośpiechu, a zresztą to forum , a nie rozmowa z Miodkiem ;-) Dzis mamy z mężem dzień obijania. Pozdrawiam Dziewuszki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Limehouse ja bralam kwas foliowy jak zaczelam sie tylko starac, zaszlam w ciaze ale potem poronilam, no ale ciagle bralam kwas foliowy, od poronienia minelo ok 11 miesiecy jak zaszlam ponownie i przez caly ten czas bralam kwas foliowy, to nie zaszkodzi, a jak juz sie czlowiek nauczy ze kladzie sie spac to bierze albo rano jak wstaje to juz wchdozi w nawyk, przynajmniej teraz nie zapominaj go brac, bo to bardzo wazne. Ja ciagle nie czuje ruchow, a juz zaczynam 17sty tydzien, wiec sie strasznie denerwuje, ale we wtorek ide na wizyte do poloznej posluchac serduszka wiec moze mnie to uspokoi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×