Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość wstyd sie zalogowac

Ewa 33 co masz dzis na obiad??????

Polecane posty

Gość do: mi mala z pracy
Pierwszy raz ktoś się pode mnie podszył :D Ostatni wpis to oczywiście nie ja :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do: mi mala z pracy
Konczita - a co to za parówki? Bo ja czasami mam ochotę na taki "smak z dzieciństwa" :D ale boję się kupować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie sa one niestety ogolnie dostepne ... ale ogolnie, to po prostu moze wyszukaj na internecie jakies firmy trudniace sie wyrobem przetworow miesnych, ktore robia je w zdatny do jedzenia sposob. te parowki grube, z dawnych czasow, sa wlasnie chyba ogolnie w miare mozliwe. a te wszstykie cienkie serdelki a la hot dogi, sa bardziej 'wymyslne' ;) takie wrazenie odnosze na podstawie smaku. no i zadna parowka nie bedzie super hiper zdrowa, bo wiadomo, 'mieso' w nich zawarte to najbardziej cholesterolowe odpadki ... takze jak chcesz smak z dziecinstwa to radze te grube parowki, sa normalniejsze, a najlepiej jakbys mogla przeczytac liste skladnikow :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale ja tu gadu gadu o pomidorach i parowkach, a wchodzac na ten topik dzisiaj mialam glownie z zamiarze spytac sie ewy cos odnosnie ziol. tak wiec ewo, gdybys mogla polecic jedno, ale tylko jedno ziele doniczkowe, ktore bedzie najprostrze w obsludze i najmniej podatne na smierc przez ew. chwilowe zaniedbanie, to co bys polecila? :) (pisze tylko jedno, bo wiem, na ile mnie stac :o )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlosy jak krecone byly, tak sa;) przykre jest tylko to, ze ktos nie wierzy ze mozna dobrze jesc i w ogole na jedzeniu nie oszczedzac... tak juz zostalam wychowana, ze przede wszystkim jakosc. konczita- to zrob swoja swoja małą ucztę;) ja jutro na kolację mam w planach zrobić bryndzę z twarogu, ale z czerwoną cebulą i kurkumą - ładnie wygląda i jeszcze lepiej smakuje. podłapałam ten patent u kuzynki, podobnie jak cykorie - wspaniała do sałatek albo jako dodatek do wędlin, czy nawet kabanosów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do: mi mala z pracy
Konczita - ja proponuję melisę :) Kiedyś już z premedytacją ją zostawiałam na pastwę losu, ale skubana silna była i w końcu musiałam ją zjeść, żeby się pozbyć :D Bardzo wytrzymałe ziółko, ale może tak długo wytrzymało, bo rzadko używałam. Mięta też jest silna. Bazylia, rozmaryn, tymianek odpowiednio prowadzone też. Właściwie każde poza pietruszką, kolendrą i koperkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość konczita nie musisz babolu
zgłaszac jak ci jakis post nie spasuje. powtorze jeszcze raz. Dlaczego niemalze na każdym topiku, jak tylko ktos napisze cos niepochlebnego na twoj temat odrazu piszesz ze jest nagonka na ciebie, Ewke i mała mi:D Czy ty przypadkiem nie cierpisz na manie prześladowcza??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o matko a co to :D :D niem usze nic zglasza i nie zglaszam :D i nie twierdze tez, ze jest na mnie nagonka, ot czasem ktos zrobi jakas nedzna podrobe, albo pierdyknie jakis bzdet bo ma chora glowe. nagonka bym tego nie nazwala ;) natomiast tak, dziwie sie i nie przestane dziwic, dlaczego w przypadku paru osob zadajecie sobie tyle trudu, by im wyliczac czas i finanse sledzac ich po roznych topikach, a potem dokuczajac. zycie czyims zyciem, bo wlasne za nudne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do: mi mala z pracy - dzieki :) nie wiem, czy zdolam porzadnie cos prowadzic ;) ale wiedzac, ze nie pietruszka, kolendra i koperek mam juz kilka z glowy ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"bryndza" to moja robocza nazwa oto tego przysmaku: ser twarogowy półtłusty albo chudy łyżka/dwie śmietany albo jogurtu naturalnego i dowolne składniki do tego, u mnie zwykle: zielona pietruszka albo (rzadziej) szczypiorek, drobno skrojona rzodkiewka w sezonie, drobno skrojona papryka, czerwona cebula albo czosnek, drobno skrojony świeży ogórek, no i różne przyprawy, zioła zależnie od upodoban- sól (np czosnkowa), pieprz (ziołowy), majeranek, oregano, bazylia, papryka ostra i słodka, tymianek.. ostatnio spróbowałam właśnie z kurkumą - bryndza tak wymieszana nabiera ślicznego żółciutkiego koloru, i pysznie smakuje. a kurkuma jest bardzo zdrowa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a, czyli twarozek z dodatkami, to jadlam w zyciu :D kurkuma super zdrowa, to fakt. twarozek jednak sam w sobie to (ze tak powiem) niedostepny dla mnie produkt ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zawstydzony.... ..
ewa 33 to z lubelskiego jest ????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do: mi mala z pracy
Konczita - powodzenia :) Kurkumę mój mąż dodaje do pasty jajecznej - niby na smak nie wpływa, ale za to daje piękny kolor no i jest faktycznie zdrowa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie latam latam po topikach i sie nie uzalam, ty natomiast masz omamy :o 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość supa masta men
Prosze zejsc z Ewy! To moja ulubiona kuchareczka;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do konczity
a...:Oa latasz po topikach i użalasz sie , wiec jak to jest z tobą? Co konczita? ty masz dosyc, ze ktos komus wylicza czas spedzany przed netem a ja mam dosyc jak wyliczasz komus stosowanie niezdrowych kostek rosołowych.Ze też nie szkoda ci własnego życia na pisanie po raz 100 w dniu tego samego :D Hipokrytk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do: mi mala z pracy
Kurde idę stąd, bo ktoś sobie przypodobał mój przypadkowy nick. Dobranoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do konczity - po co piszesz to samo drugi raz? juz ci napisalam ze masz omamy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sorki, że wczoraj nie zajrzałam, ale wiecie rozumiecie - kupilam ojcu tv i sobie w domu rozpakowalismy, coby obczaić ;) co do jednego ziółka wytrzymalego na wszystkie przeciwności losu - polecam rozmaryn - nic go nie ubije, ani za sucho, ani za mokro, ani za gorąco, ani za zimno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiemy, rozumiemy
ale kochanic nie lubiEmy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do małej mi
prosze cie juz skoncz z tymi przechwalkami kulinarnymi:Onajpierw bylas super mami a teraz jlansujesz sie na kucharke roku:O niedobrze mi sie robi jak czytam o twojej doskonalosci w kazdej dziedzinie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EWA led tv tacie kupilas
? co sie nie odzywasz ?:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do małej mi
Bo Ewa M jak milosc lubi ogladac:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do malej mi - pozdrawiam;) a u mnie dziś było - tak! - zwyczajnie i po polskiemu;) rosół - na drobiu ze znajomej farmy, karmionym kukurydza (taki rosol ma fajny zolty kolor) a na lunch na jutro do pracy maz bedzie mial mieso z rosolu - pokrojone na kawalki, przysmazone z czosnkiem plus dodatki: czerwona fasola w sosie chili, groszek, i przyprawy. do tego ryż. a jutro nie gotuje, wiec bedzie nadal rosół i cos fajnego z firmowej restauracji (maja dawac chicken korma z ryzem, to pewnie to wezmę). dobranoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rozmaryn to suszony kupuję:) ale moze faktycznie sobie kupię świeży...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja (niestety) w wiekszosci uzywam suszone ziola (oprocz bazylii), ale tych pare razy co mialam swiezy rozmaryn, to byla doslownie pozja :) nawet kilka malych igielek daje niesamowity smak. no i mozna trzymac w lodowce dlugo, bo nie wiednie. podobnie jak szalwia. a w sprawie gotowania, to ja dzis robie etatowe krewetki z makaronem, bo na nic innego ani nie mam weny, ani materialow w domu. a to jest latwe i pyszne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a u mnie gulasz z łopatki dzisiaj, paprykowy mocno a tv jest lcd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a, wczoraj byłam na Makłowiczu - mial promocję książki w fajnej kawiarni miły gościu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×