Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość wstyd sie zalogowac

Ewa 33 co masz dzis na obiad??????

Polecane posty

raczej będę chciała z pamięci odtworzyć smaki na razie mam co innego na obiad, trochę jeszcze zarobiona jestem zaległościami w pracach domowych i ogrodowych, więc gotuję to, co znam i robi się szybko ale jeszcze chwilka ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja dalej czekam na wloskie
ja serwuje tradycyjne polskie jedzenie bo takie u mnie w domu sie tak jadalo i takie smaki znam i powielam. jak widze programy kulinarne z inna kuchnia w tle, ostatnio buddy valastro(kuchnia wloska) to mam ochote zasmakować ale kiedy szukam przepisów nie moge się zdecydować bo to są obce dla mnie smaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trudno jest gotowac potrawy, których się nie zna, bo w sumie nie wiadomo, jak powinny smakować a ja po wakacjach mam jeszcze te smaki w pamięci, więc może łatwiej mi będzie to odtworzyć ale to czasu troszke trzeba, którego mi bardzo w tym momencie brakuje na razie kupilam rukolę do spaghetti, ale eei smakuje jak ta włoska, nie wiem, czy inny rodzaj jakiś, czy zwietrzała czy co...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja dalej czekam na wloskie
Rozumiem ze byłaś we Włoszech. Opowiedz, warto? no opowiedz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warto, ale jeśli nie jesteś wyjątkowym ciepłolubem, to nie w m-cach letnich, bo upały sa nie do zniesienia, ok. 35-40 st. w cieniu w srodku dnia ale Rzym piękny, południe urokliwe (z wyłączeniem Neapolu) przyroda, kolory, smaki, widoki - warte zobaczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja dalej czekam na wloskie
czyli warto...pytam bo wacham sie pomiedzy tym krajem a grecja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
myślę, że i w Grecji tak samo, jest co zobaczyc i jest pieknie na świecie (w tym w Polsce) jest masa pięknych miejsc, wystarczy tylko przewodnik, trochę kasy i czas (a tego zawsze za mało)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewa, a napisz (jak znajdziesz chwilke) jakie mniej wiecej rzeczy tam jadlas? nigdy nie bylam we wloszech, ale naczytalam sie jak maniaczka i gotuje troche tak (wydaje mi sie) na ichnia nute, bo szybko i latwo, byle by ... no wlasnie ... odpowiednie produkty i dobrej jakosci znalezc. tu czasem jest pies pogrzebany ... rukole odktylam calkiem niedawno i jestem zachwycona! uzywam ja na surowo jako slalate, lubie ten musztardowy posmak. ale tylko w jednym sklepie w ogole jest :o w ksiazce 'pod sloncem toskanii' babka fajnie opisuje tamtejsze jadlo, jak sie robi, jak te smaki wychodza, nie robilam zadnych jej przepisow, ale mozna nabrac ogolnego rozeznania wlasnie co tworzy te proste, a genialne, smaki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olenkaaa
W Grecji jest pyszne jedzenie.. Prawdziwa salatka grecka.. zupelnie nie to co u nas podaja.. A mieso.. w tak roznych postaciach.. szaszłyki z miesa wieprzowego.. polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i zupełnie nie mam już weny na te włoskie dania :( wróciłam do polskiej rzeczywistości, w dodatku przechorowałam to i nie gotuję "po włosku" czy klimat nie ten czy coś innego, brak czasu to na pewno także przepraszam Cię, "czekam (...)", ale chyba się nie doczekasz wcale

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewa a robisz grzybki
marynowane? szukam przepisu na zalewe, glupieje bo jedni podaja szklanka wody na szklanke octu inni szklanka octu na 4 szklanki wody i szklanka cukru do tego:O może Ty masz sprawdzony przepis na grzybki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam fajny przepis i na grzyby marynowane i na grzybki w solance i mega przepis na risotto z rydzami wczoraj robilam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewa a robisz grzybki
Podaj Kaciu przepisy, mam do "przerobienia" cały koszyk:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzybki w solance najlepej maslaki podgrzybki, borowiki rydze i opienki Oczyszczone grzyby gotowac ok 10 do 15 minut w wodzie z dodtkiem soli lub kwasku cytrynowego. Potem odcedzic i ostudzic grsybki przelozyc do wyparzonych hermetycznie zamykanych sloikow warstwa grzybow powinna siegac 2/3 wysokosci sloika. zagotwoac wode z sola 150 mgram soli na kazdy litr wody schlodzic. Przygotowana solanka zalac grzybki. Na koncu dodac do kazdego sloika po jednej lyzeczce oliwy aby nie wytworzyla sie plesn pasteryzowac 20 do 30 minut. grzyby marynowane 1,5 kg borowikow jedna lyzeczka soli do gortowania grzybow jedna cebula. ZALEWA jedna szklanka octu 10% 6 szklanek wody 1 yzeczka cukru 1 plaska lyzeczka soli 2 cebule j nieduza merchew kilka ziaren gorczycy kilka ziaren ziela angielskiego 3 liscie laurowe grzyby dokladnie oczyscic zalac wrzatkiem i gotowac ok 10 minut potem wode z nich odlac. Potem jeszcze raz zalac borowiki wrzatkiem dodac lyzeczke soli orax jedna pokrojona marchewke i cebule i znow gotowac na wolnym ogniu, ok 10 mnut. potem gryby odcedzic i ostudzic. przygotowc zalewe wode zagotowac z cukrem potem dodac ocet porzyprwy i pokrojone w cienkie plasterki marchewke i cebule calosc gotowac ok 5 minut. do wyparzonych sloikow wlozyc grzyby zalac goraca marynata. Sloiki odwrocic do gory dnem czekac az wystygna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewa a robisz grzybki
dzięki Kaciu :), dopiero teraz robię marynowane bo gości miałam jeszcze mam pytanie, czy te ktore mi zostana to jak poleżą w lodówce to jutro będę mogła cos z nich zrobic, czy już niedobre będą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tak jak ty mi kiedyś
Tak ja ci teraz odpowiem na twój post: a ja do tej karkówy ugotowałam kluchy i chciałam zrobić sos cos na kształt carbonara, czyli śmietana z serem/serkiem, ale w ogóle mi nie wyszedł konsystencja niby ok, ale smak w ogóle nie ten może ktoś wie, jak robi się taki biały sos do spaghetti czy tam innych - carbonara? W necie są tysiące przepisów a ty chcesz żeby ci podać! Poszukaj sobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnieszka-z-orzeszka
po to jest to forum gamoniu, ze ludzie sobie podaja przepisy (miedzy innymi). w necie sobie kazdy moze znalezc, ale chyba widzisz, ze to forum przyzwala na wymiane przepisow i nikomu korona z glowy jeszce nie spadla bo podal komus przepis :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A ty agnieszko czytac umiesz?
To czytaj jeszcze raz od poczatku gamoniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnieszka-z-orzeszka
co nie zmienia stanu rzeczy :D bo moj komentarz odnosi sie do wszystkich, ktorzy tak robia :D pamiec mnie taraz zawodzi, ale juz tyle razy to pisalam, ze nawet moze i do ewy, jesli ona kiedys proponowala podobne rozwiazania (nie figuruje tu jako osoba trzymajaca czyjes strony, tak dla informacji ;) ) 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a wracając do tematu - dzisiaj i jutro - mielone... kule bardziej niz kotlety i pieczone a nie smażone :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kotlet mielony
zawinięty w plaster boczku wędzonego upieczony. Pod koniec pieczenia połozyc plaster sera żółtego - bardzo smaczne:D (co prawda bardzo kaloryczne ale czasmi można sobie pozwolic)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a dzisiaj takie wymyśliłam coś - karkówka pokrojona w cienkie paski, do tego fasolka żółta i zielona i papryka - też w paseczki taki gulasz mięsno-warzywny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czytajaca ten temat
tak sie zastanawiam czy istnieje jakies inne mieso poza karkowka??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość echhhhh
karkowka smaczna, ale faktycznie ewa je ja srednio 4 razy w tygodniu, to jakas masakra :D u mnie dzisiaj krupnik z kasza, mialo byc spaghetti z warzywami grillowanymi, ale bedzie jutro:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Prosze o powstrzymanie emocji
Pani M66. Kolejny raz I ostatni. Nastepnym razem bedzie ban.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
idę piec masakrę na kanapki na przyszły tydzień a masakryczny obiadek bardzo wszystkim smakował, jeszcze na jutro trochę zostało na poniedziałek i wtorek będzie ryba, jeszcze nie wiem jaka i jak, bo jutro zakupy i się zobaczy a na działeczce... a, to inna bajka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sdfghjkl
ło matko,i jeszcze na kanapki karkówka.mnie juz by obrzydlo.Jak można ciagle jeść kanapki z tym samym.Gówno prawda ze rózne przprawy to inaczej,karkowka to karkowka.A tak Ewunia sie nieraz wymądrza o zdrowym jedzeniu a wpierdala cały tydzien tłusta karkówe,Już bym wolala rosół z wegeta albo z ta chenmiczna kostka niz tego tłustego kabana codziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
następna, co gotuje wg dni tygodnia a nie wg tego, na co ma ochotę współczuję a co do vegety, to smacznego, samobójstwa tudzież niszczenie sobie zdrowia są w naszym kraju dozwolone, więc nie widzę przeszkód :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×