Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ewelina19061988

Opaska na żołądek - Osoby przed zabiegiem i po ....

Polecane posty

Gość gość
Witam Was. Otóż chciałabym się podzielić swoimi wrażeniami. Miałam zakładaną opaskę prawie 2 miesiące termu. Czuję się dobrze. Schudłam ponad 15 kg. Chciałabym zaapelować do Was,nie bójcie się opaski na żołądek. Naprawdę warto. Jeśli ktoś ma jakieś pytania piszcie, chętnie odpowiem. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anita7698
Witam za tyg ide na konsultacje mam jaks 23 kg nadwagi niewiem czy lekarz sie zgodzi na operacje. Czy sa jakies limity wagowe chodzi mi ile trzeba miec nadwagi ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
witaj. To wszystko zależy od Twojego BMI i od schorzeń jeśli oczywiście takie posiadasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ona z opaska 27
Witajcie, jestem 5 miesięcy po założeniu opaski na żołądek. Z wagi 127 kg spadło na 99. Byłam już na dwóch kontrolach i docisku. Po ostatnim nie najlepiej się czułam więc lekarz poluzowal. Minęło trochę czasu, wczoraj znów mnie "przytykalo" z ledwością przyjmuje wodę, wczoraj wieczorem zwracałam. ani się położyć bo czuję się przytkana i strasznie boli. Czy ktoś z Was tak miał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BMI 44
Witam opaska założona 19.11.2014 minęło 1 rok i 10m-cy jest dobrze. Moje BMI to teraz 37. Nadal pilnuję pić wodę niegazowaną, nadal gryzę tabletki, ale był okres kiedy po każdym posiłku miałam czkawkę. Już minęło, nie wymiotuję jem bardzo mało kiedy jestem głodna to czasem zjem herbatniki bo to się nie zatyka i jestem szybko syta. Biust trochę zmalał i się naciągną ale noszę wysoki biustonosz i tego nie widać. Choć myślę że to zgrubienie portu jest widoczne. Na ten moment nadal jestem na tak ,zrobiłabym to jeszcze raz. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gunciu
hej laski! Jestem 6 lat po gastric by pass. Schudlam z 147kg do 95kg w 2 lata. Na ta chwile waze 108kg. nie czuje ze mialam jakakolwiek operacje musze schudnac do stycznia do 88 kg do ivf I mysle o opasce ale nie stac mnie na ten wydatek. czy ktos z was zna najtansza klinike?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny jak was czytam to nie dobrze mi się robi , zamiast ćwiczyć silna wolę to wy operacje sobie robicie? Serio ? Slabe jesteście ze aż mi was żal .Ja schudłam w 5 miesięcy 20 kg tylko dlatego ze zmniejszylam porcję o polowe i jem co 3 godz.rzucilam słodycze.To nie skończy się na jednej operacji ,zaraz dojdą kolejne na zebranie obwislej skory.Na prawdę teraz odpowiadają wam tak małe porcje jedzenia? Żeby zaspokoić organizm będziesz musiała cały dzień przeżywać coś .to jakiś istny koszmar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ty już się o nas nie martw tj, o nasze obwisłe skóry. Odchudzaj się dobrze Ci to zrobi. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie bulwersuj się bo tak dokładnie jest ze zamiast silnej woli robicie sobie operacje .i co gul ci skoczył ze ja daje rade bez zabiegów?też ważyłam powyżej stówy.to alkoholicy,pijaki i inni to też niech zrobią se operacje ale na mózg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie wchodź na tę stronę i nie zabieraj głosu. Jestem po zabiegu i chudnę bez żadnego wysiłku. I to jest właśnie cudowne. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Właśnie bez wysiłku,no prawda super ,gratuluję głupoty ! Glupszej odpowiedzi jak ostatnia nie słyszałam.To jeszcze zrób operacje na kiszke stolcowa jak będziesz mieć problem z zaparciami by lżej srac.Masakra nie myślałam ze są jeszcze takie głupie laski ......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
imbecyl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kachna160
Witam,niewiem czy ktos tu zagląda ale ktoś może pomoże mi co i jak ponieważ jestem zapisana na wizytę w Bydgoszczy na zalozenie opaski skierowanie już moje od rodzinnego tam leży ale jestem pełna obaw czy mnie zakwalifikuja bo moje bmi 36 ale mam chore kolana i się lecze oraz mam pco co ja tam mam mówić wizyta wprawdzie dopiero w listopadzie ale cały czas myślę o tym czy mi się uda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no to jest temacik dla specjalnych co lubią się ciąć...tak będzie u nich bez końca Uważają że coś robią dla siebie, lubią chodzić po lekarzach i robić sobie operacje. Ktoś się nimi zajmuje...bo oni sami się sobą nie zajmą ..Smutne to. Też mialam bmi 40 i w 5 lat doszłam do wlaściwej wagi ale to wymaga samodzielnej pracy na sobą. Nie w kategoriach -JUŻ i zróbcie to za mnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nuska1
Witam ,czy jest tu ktoś kto miał robiony zabieg w Krapkowicach ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nuska1
Dzisiaj byłam na pierwszej wizycie u Pani Magdy w Krapkowicach ,,,czekam na wolny termin do szpitala aby porobic badania , niewiem co jest lepsze opaska czy resekcja ? moze ktos podpowie o swoich doswiadczeniach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Trudno doradzić . W Krapkowica operują już wszystkimi technikami . Zawsze możesz podejść na oddział chirurgii i porozmawiać o tym co będzie dla ciebie najlepsze. Ja sama wybrałam opaskę bo wydawała mi się najmniej inwazyjna. Bariatria daje nam szansę na zdrowe życie ale to my musimy o nie walczyć obojętnie jaka metoda i tak jest to ciągła walka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W Łodzi świetni lakarze przyjmują tu: http://ledanlodz.pl/, bardzo pomocni, z dużym doświadczeniem i swietnym podejściem do pacjenta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam. Jestem trzy dni po założeniu opaski na żołądek. Mam problem z piciem i bardzo mnie bolą biodra i nogi. Rano jak pije wszystko jest ok, ale czym później tym jest gorzej. Po wypiciu dwóch łyżek np rumianku zaczyna mnie rozpierać w okolicach opaski a ból rozchodzi się po całej klatce piersiowej. Poza tym nie mam temperatury, jestem słaba ale dobrze się czuję. Też tak mieliście? Kiedy zaczęliście w miarę normalnie pić i jeść?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GruboSkorna
Dzień dobry, Drogie Pani i Panowie proszę powiedzcie mi ile w chwili obecnej czeka się na refundację NFZ? Interesuje mnie głównie województwo dolnośląskie, ale rozważam wszelkie opcje. I jeszcze jedno pytanie do osób, które postanowiły założyć opaskę kilka lat temu - jakie są efekty, samopoczucie po tym i jak wygląda kwestia nadmiaru skóry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość by78
Firma godna polecenia http://roslandomdesign.pl/. Usługa kierownika budowy na najwyższym poziomie. Fachowe doradztwo, doskonały kontakt. budowa domów budowa domów warszawa kompleksowa budowa domów budowa domów pod klucz warszawa budowa domów jednorodzinnych kompleksowa budowa domów warszawa budowa domów jednorodzinnych warszawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A to jeszcze ktoś daje sobie założyć opaskę?! To totalna porażka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam. Miałam zakładana opaskę w czwartek 30.11.2017 ok 18:00. Niestety w piątek nie wyszłam do domu bo bardzo bolała mnie klatka piersiowa i plecy. Na RTG z kontrastem okazało się że nie przechodzi przez opaskę. Czy miał ktoś taki przypadek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
co nie przechodzi przez opaskę :0??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ból w klatce i plecach to raczej od pompowania a nie od opaski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
karolina szostak tak schudla dlatego ze ma opaske is 2 lat wiec dziala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam opaskę miałam zakładaną w 2014 roku od tego momentu schudłam 43kg. No trochę i przybrałam , bo w święta słodycze mnie gubiły. Czuję się super chociaż jeszcze muszę zjechać 20 kg do mojej upragnionej wagi. Jaką dietę wszystko macie na stronie prof. Dąbrowieckiego http://www.opaskazoladkowa.pl/ Profesor wykonuje zabiegi i prywatnie i na NFZ. Jest tam również dieta http://www.opaskazoladkowa.pl/codzien_lapband/. Co ze skórą? Mi strasznie wisiała, ale zaczęłam chodzić na spacery i sama się wstąpiła trwało to około rok, ale wytrzymałam. A kiedy ćwiczyłam waga jeszcze szybciej spadała. Dlatego gorąco polecam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem już 7 lat po operacji i scenariusz roku jest zawsze taki sam w jesień  mogę trochę zacisnąć  opaskę i jest ok wtedy mogę jeść trochę i raczej nie mam bólów  brzucha.  A jak tylko robi się ciepło opasks się zaciska i noc nie mogę jeść wtedy muszę jechać na poluzowanie i efekt jest od razy plus 6 czy 7 kg do przodu . Raczej trzymam się w wadze zimą koło 60 do 62 kg a lato mi trochę przybywa bo mam opaskę  poluzowaną. I dochodzę do 68 kg i tak mija lato jest znów październik i jade zaciągnąć  znów  opaskę i wtedy chudne  do 62 . Nie udaje mi się schudnąć bardziej . Chciałabym mieć 55 kg ale nigdy mi się to nie udało.  

Bardzo ważne uwaga dla tych którzy chcą sobie założyć  opaskę,  lekarz wam tego nie powie . Jak założyciel opaskę to będziesz zimno cały czas . Jest to straszne bo cały czas odczuwam zimno po prostu nigdy nie jest mi ciepło.  Ostatnio pytałam lekarza o to i to jest efekt uboczny opaski . 

Mając  opaskę byłam też w ciąży i wszystko byli super wiec nie musicie się martwić  o to . Córka ma teraz 4 lata i jest wszystko super . Planuje zrobić operację plastyczną brzucha . Ciekawe jak to pójdzie.  Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×