Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ewelina19061988

Opaska na żołądek - Osoby przed zabiegiem i po ....

Polecane posty

Gość gość
No tak Ale mój lekarz przyjmuje tylko we wtorki a dzisiaj jest święto i dzisiaj miałam mieć zdjete szwy a jak pojade jutro to kto mi powie co dalej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cześć :) Jestem tu nowa i chciała bym dowiedzieć się coś więcej o klinice w Zabrzu Czy miał ktos tam zabieg ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam nietypowe pytanie Czy ktoś z Was mając zakładaną opaskę na żołądek składał wniosek do PZU o roszczenia? I jakie są rezultaty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie wiem czy zakładają opaski we Wrocławiu ale na pewno robią to w Polanicy zarówno prywatnie jak i na kasę chorych. A dokładnie operuje dr Szymański. Wspaniały człowiek i super klinika. Polecam. Tylko mają dużo chętnych osób i trzeba czekać prawie rok. Oprócz opaski robią także resekcje żołądka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaa2309
Zalezy jakie ma si ubezpieczenie w PZU ja dostalam tylko za sam pobyt w szpitalu. Wyzszy pakiet juz obejmuje operacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gruba_LOLKA
Witam, czy ktoś może ma jakieś namiary gdzie w Warszawie na NFZ zakładają opaski? Mam BMI 46!!! POMOCY!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przemo86
Witam, doczekalem sie w koncu 25lutego planowana operacje w Łodzi, teraz zalatwiam wszystkie badania itd... i tu pytanie do osob juz po operacji czy konsultacja psychologiczna moze byc od prywatnego lekarza czy musi byc to jakos inaczej zalatwione? bo pierwsze wolne miejsce u nasz w poradni jest dopiero na 17 lutego a to dla mnie za pozno, prosze o podpowiedz POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przepraszam,nie powiem gdzie mialam operacje,ale jedyna konsultacje jaka miałam byla wizyta u dietetyka przed zabiegiem.pomimo napisow,ze to tamto żaden psycholog,a po operacji dietetyk takze ale już prywatnie,więc nie poszłam już.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anunia55
Witam chciałam kiedyś opaskę ale p.doktor mówiła że odchodzą od tego bo po latach bardzo dużo jest powikłań ja będę miała sleev w Opolu 21 stycznia boje się ale nie daje rady... Jak ktoś by chciał coś więcej wiedzieć na temat chirurgicznego leczenia otyłości można pisać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaa2309
Przemo na roznych forach czytalam, ze gro ludzi zalatwialo opinie psychologa prywatnie. Tez mialam isc, ale moja 1 wizyta u szewczyka byla w lutym a operacje mialam na koniec lipca wiec mialam sporo czasu na odbycie wizyty na nfz. U mnie byly 3 wizyty. Na 1 rozmowa okolo godziny co gdzie po co i na co. Na 2 jakies testy pisalam. A na 3 omowienie tych testow oraz wydanie opini. Jezeli to bedzie wygladac jak u mnie to fakt, 17 luty to zdecydowanie za pozno;p to kiedys napewno spotkamy sie na dopelnieniu. Anunia w kontakcie face to face nie slyszalam opinii, ze od opasek sie odchodzi. Aczkolwiek tez wyczytalam kiedys takie info na forach od pacjetow. Na 15 min przed moja operacja zaczelam sie wahac, czy nie lepiej zrobic ominiecia gastrycznego. Ale jak powiedzialam lekarzowi, ze chce mniec jeszze dzieci to zdecydowanie odradzil ominiecie i tego typu operacje. Tylko opaska wchodzila w gre. Mam 26 lat wiec wszstko przede mna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cuibacgene1981raknf
ugg-możesz napisać ile placisz za ten zabieg? Jasne http://sqmin.tk/31

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ewelinko jestem po zabiegu 3 miesiace mialam juz dwa dopelnienia dieta moja jest ta sama co przed zabiegiem 1250 kal schudlam juz 15 kg ake przed zabiegiem sama zrzucilam 15 kg w sumie 30kg od maja wazylam 138 kg opaska zmienila moje zycie o 360 stopni jestem bardzo szczesliwa pewna siebie nie wstydze sie wychodxic między ludzmi korzystam z zycia najpiekniesze jest to ze zakupy ubran mi sie pidobaja nidilam rozmiar 28 teraz 18/20 to jest cos nie do opisania jaknja sie czuje wchidzac do kazdego sklepu i kupić ubranie kiedys tylko w sklepach dla otylych kupowalam a buty na obcasach moglam zapomniec nadal trzymam diete jestem zdrowsza nic mnie nie boli bardxo dobrze zrobilss ze zdecydowalas sie na ten zabieg jestes młodziutka masz csle zycie orzed soba dbaj o siebie i pilnuj diety a bedxiesz puekna nawet nie zauwazysz jsk szybko twoje zycie sie zmieni w prawdxiwa bajke pozdrawiam cie serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam, dziękuje za wszystkie wpisy. Podtrzymują mnie na duchu i ułatwiają przetrwać ten czas oczekiwania, przygotowania się na dietkę. Wiem, że musi być dobrze. Operacje założenia opaski będę miała 20 marca w Łodzi. Jeszcze tylko gastroskopia i ostatnia wizyta u doktora. Czy ktoś będzie w tym terminie operowany? A może ktoś jest po zabiegu w łodzi i podpowiedział by mi jak to wszystko wygląda? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BMI 44
Hej jestem już prawie 3 m-ce po założeniu opaski. W szpitalu byłam tydz. Boli lewy bok po operacji, podobno tak ma być około 1m-ca. Byłam operowana w Zabrzu lekarz cichy, spokojny,opanowany. 1 m-c jest się tylko na płynach, 2m-c na papkach polecam mielić mięso w maszynce do mięsa resztę można blindować. 3m-c jem już stałe pokarmy uważam to za dobrą metodę bo to chodzi o moje zdrowie i mój żołądek. Tabletki rozgryzam lub rozpuszczam w w odzie ciśnienie nadal mam ale po woli spada, mniej się męczę i jestem już bardzo zadowolona zeszczuplałam od początku 9kg może i mało ale to też moja wina bo pamiętajcie wszystko jest w głowie nadal trzeba trzymać dietę i zacząć się ruszać więc basen, spacery itd. Teraz jest zimno wiec to też nie pomaga, aha pamiętajcie o witaminach a szczególnie żelazo i magnez. Wczoraj od dawna pierwszy raz kupiłam sobie ubranie w normalnym sklepie :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izabelas6
Witam, chciałabym też mieć założoną opaskę. Proszę o informację, jak dostać się do Dr. Szewczyka na wizytę , cy potrzebne skierowanie czy dzwonić do szpitala i umówić się na wizytę? Może być też inny lekarz, proszę o informację. Pozdrawiam izabelas6@o2.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DorotaMSzG
Do izabela6 Hej, ja dostałam nr. telefonu od znajomej którą operował dr. Szewczyk. Potrzebne jest skierowanie do chirurga z rozpoznaniem otyłość. Po zapisie czekałam ok.2 miesięcy na wizytę. Na tą wizytę trzeba się przygotować wiedzieć czego się chce konkretnie, czy regulowana opaska czy resekcja żołądka czy by-pasy czyli ominięcie żołądka. Nie masz co liczyć na podpowiedz co dla Ciebie będzie najlepsze. Jeżeli p. dr. uzna że może być coś innego przedyskutuje to z Tobą. Ja nie byłam oczytana dostałam 2 tygodnie na "odrobienie lekcji"na drugiej wizycie podjęcie decyzji o opasce, dostałam listę badań do wykonania. W następnym tygodniu telefon do szpitala i dostałam termin na 20 marca (pierwsza wizyta 12 stycznia). Część badań musiałam zrobić prywatnie, lekarz pierwszego kontaktu miał obiekcje. Ale już mam : RTG,EKG, USG,gastroskopie, hormony tarczycy, i wizyta u psychiatry. Chodzę do przychodni na ul.Narutowicza 96. Doktor przyjmuje w poniedziałki od 16 godz. Ostatnią wizytę z wynikami mam 23 lutego. Pozdrawiam Dorota ps.jak masz pytania pytaj, zaglądam do kafeterii często.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izabelas6
hej Dorota MSzG, dziękuję CI bardzo za te informacje :-), ja jestem niestety z Wrocławia, ale przecież nic nie szkodzi aby zoperować się w Łodzi. Mam BMI 36, 5. Od lat zmagam się z wagą, uda mi się czasem schudnąć, ale potem waga wraca. Spróbuję wyprosić skierowanie do chirurga u internisty, mam nadzieję że to nie problem. Pozdrawiam Cię serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do izabelas6 Cześć, jeżeli się dobrze orientuje NFZ refunduje od 40 BMI, chyba że towarzyszą choroby. Ale lepiej jak dopytasz się sama u lekarza. moje BMI to 42. Jestem z Łowicza, to jakieś 65km od Łodzi, dojazd nie jest problemem. Coś mam z kompem nie tak nie mogę otworzyć poczty i Facebooka dlatego tu piszę. Pewnie zdziwi Cię wygląd doktora.:-) Powodzenia!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Przemo86, Hej, trzymam kciuki za powodzenie jutrzejszej operacji. Proszę daj znać jak było. Ja mam 20 marca, też w łodzi. Trzymaj się!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przemo86
Juz po wszystkim:) operacja odbyła sie planowo czyli wczoraj o 8.20, dzisiaj juz jestem na normalnej sali dr powiedział ze jak wypije litr wody to jutro mogę wyjść i udalo się bez problemów;) ogólnie jestem bardzo zadowolony opieka w szpitalu bardzo dobra nie można narzekać a sam dr Szewczyk profesjonalista i perfekcjonista nie ma czego sie bać pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DorotaMSzG
Przemo86, dzięki za ten wpis. Jak pisałam jestem przed i bardzo dobrze przeczytać takie informacje że wszystko dobrze przebiegło i o lekarzu i szpitalu. Dzięki!!!!! Życzę szybkiego osiągnięcia zamierzonego celu. Proszę pisz jak się czujesz, co jesz? Trzymaj się cieplutko!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iga01
DO PRZEMO86 Witam dobrze ze napisałes Ja mam załozenie opaski planowane na 13 marca W łodzi i też dr Szewczyk bedzie mi robil Martwie sie jak to bedzie Mozesz jeszcze cos wiecej napisac o tej opasce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przemo86
Witam, wczoraj minal tydzien od zalorzenia opaski na wadze minus 5 kg ogolnie czuje sie dobrze nic mnie nie boli szwy sciagniete:) jak budze sie rano to zastanawiam sie czy opaska jeszcze jest na swoim miejscu bo naprawde nic nie czuje:) co do jedzenia to wystarczy zjesc kes za duzo lub za szybko i momentalnie mocny bol w okolocach mostka zly w oczasch i nierzadko zwracanie niestety ale wszystko to kwstia czasu i doswiadczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jestem 2 tydzień po operacji u dr.Szewczyka. Operacja udana, nic nie boli prócz szyi. Mam dużo uwag co do personelu, zero współczucia, opieka dobra ale oschlosc pielęgniarek i obojętność smuci. Doktora podczas 4 dniowego pobytu widziałam 3 razy. Jak zabierał mnie na operacje, na bloku i na ost obchodzi jak kazał iść do domu. Nie poświęcał mi zbyt wiele uwagi. Odnosilam wrażenie jakby ludzie byli traktowani hurtowo, operowania bez ceregieli, 3 dni i do domu. Przez 4 dni nie dostawalam jedzenia a ktos tu pisal ze daja nawet dzien po, ale chyba nie dr. Szewczyk. Ja moglam napic sie wody 3 dnia po operacji. 5h czekania na wypis, którego bez upomnienia nienotrzymalabym od doktora. Jestem mu wdzięczna za pomoc udana operacje bez powikłań, to niewatpliwie profesjonalista ale obsługa, relacje, szpital pozostawiaja baaaaaaaardzo wiele do życzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iga01
do gosc ja mialam miec operacje na 13 marca pojechalam 3 godz w rejstracji czekalam i doktor zadzw i powiedzial ze pomylil terminy i spowrotem powrot do domu a co tam ze 400 km przejechalismy a ogolnie to dobrze sie czujesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam pytanie czy jest tu może ktoś kto przechodził operacje założenia opaski u dr Hady Razak Hady w Białymstoku? We wtorek mam wizytę i nie ukrywam ze strasznie się denerwuje. Mam 29lat i bmi 47, opaska to moja ostatnia deska ratunku. Dziękuję za odpowiedzi :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agusmalinka
hej dziewczyny za tydzień kończę pierwszą, miesięczną dietę po założeniu opaski Czy któraś z Was ma może jakieś menu na drugi miesiąc po zabiegu ? Wolę nie kombinowac na własną rękę aby przypadkiem nie wrócić do złych nawyków. Będę wdzięczna za każde rady :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KZ by
Do agusmalinka.Witaj,ja po miesiącu jadlam wszystko,ale w małych ilościach co 3godziny(oprócz tlustego,smażone bez panierki najlepiej na suchej patelni jeśli dało się) i najważniejsze pilam minimum 2l (woda,herbata ale nie liczy się tych napojów, które były od razu po posiłku).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×