Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ewelina19061988

Opaska na żołądek - Osoby przed zabiegiem i po ....

Polecane posty

Gość gość
estatele86 Jesteś świeżo po operacji,ja w tym czasie mogłam tylko jeść jogurty naturalne,płyny,zupę-woda. Może za szybko jesz,nie wiem co jesz.napisz co do tej pory zjadlas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość estate87
Jest juz ok.. po prostu miedzy jedna a druga lyzeczka pokarmu byla za krotka przerwa.. teraz jem troche wolniej.. i wiecej "mysle" nad tym jak gryze.. sadze ze to tez troche przyczyna gojenia..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość estate87
Trzymam sie zaleceń lekarskich. Nagle z dnia na dzien mam takie uczucie jakby tej opaski nie było tzn. nie czuje jej... rozniez po zjedzeniu malej porcji nie czuje takiej sytosci jakbym sie spodziewala. Nie czuje glodu ani sytosci ale boje sie ze jak zjem tak aby czuc sytosc rozepcham zoladek.. co o tym myslec? moze cos nie tak z opaska?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DorotaMSzG
Hej, też tak mam. Jednego dnia nie da mi nic zjeść tz. po 2-3 łyżeczkach mam dość a na drugi dzień zjadła bym "konia z kopytami"oczywiście przesadzam ale cały czas czuje się głodna. Po czym znów nawet 3 łyki wody z trudem wchodzą. Jednego dnia zjadam 100g serka wiejskiego lait a na drugi dzień po łyżeczce jest mi niedobrze. Znalazłam metodę aby nie wymiotować po tej 1 łyżeczce, spaceruje. Jestem 4 miesiące po założeniu opaski i jest mnie mniej o 23kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość estate87
Ja jestem przed pierwsza kontrola opaski. Nie wiem czy to normalne ale czuje ze moglabym jesc (jesli chodzi o porcje) w zasadzie spore jak na zalozenie opaski ale sie kontroluje. Z tego co wiem ona nie spelnia swojego zadania bo nie jest jeszcze zacisnieta. za soba mam na razie 10 kg i dobrze mi z tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izabelas6
do DorotaMSzG , super, widzę duży ubytek wagi. Ja chyba zdecyduje sie w końcu na całkowita resekcję żołądka w Lublinie. Boje sie okropnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anchela13467
uwaga !!! laski właśnie się dowiedziałam że nawet zwykłe tabletki antykoncepcyjne mają także działanie poronne o czym się z przyczyn marketingowych nie mówi, nie wierzycie to wpiszcie to w wyszukiwarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam:) Jestem świeżo po założeniu opaski, w poniedziałek miałam zabieg. Wczoraj zaczęłam przyjmować pokarmy, jednak nie dałam rady, zjadłam może 2 łyżeczki zupki dla dzieci. Dzisiaj zjadłam z 2 łyżeczki serka homo. Jednak cały czas boli mnie brzuch, czuję straszny ucisk na klatkę jak przy zawale i co najgorsza strasznie jestem wzdęta. Mam tak napuchnięty brzuch jakbym zjadła 10 kg kapusty. W dodatku cały czas mam gazy i mnie czyści. Nie mam czym już się załatwiać. Jestem słaba, nie mogę za wiele pić, a przyjmuję leki. Oczywiście je rozdrabniam na miazgę. Czy to mi przejdzie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BMI 44
Witam Opaska założona w Zabrzu 19.11.2014 wiec już mam 9 m-cy. jest ok. miałam 1 dno dopełnienie, spadek wagi od początku 15kg trochę mało. Czuję się dobrze. Jem po woli i jednak omijam sporo produktów kalorycznych. Bałam się, ze w te upały się odwodnię ale chyba jest ok starałam się dziennie wypić 1,5 l wody mineralnej niegazowanej. Okolice portu też mnie bolały przez parę m-cy i bałam się, że mnie ktoś uderzy ale teraz już zapominam nawet o operacji. Nic mnie nie boli. Wymiotów nie było wcale choć musicie uważać na mięso z drobiu jest włosiste i lubi się zatykać. Czasem mam uczucie takiego przepchania pokarmu ale zawsze mam wodę do picia. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do BMI44 Jestem 10 m-cy po opasce,tez jedno dopełnienie. Teraz już wolno spadam z wagi,ale jest dobrze. Jem wszystko,ale mało. Raz dzienn spory posiłek,wody sporo. Wszystkim życzę wytrwałości,bo mi czasem jej brak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1970GG
witam. Jestem z okolic Łodzi. Chciałabym skontaktować się z kimś kto miał zabieg u dr. Szewczyka, refundowany przez NFZ, jak się o tą refundację starać. Pomocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam wszystkie dziewczyny cieszące się spadkiem masy ciała,jednoczesnie prosze was o pomoc.Jestem z Rybnika interesuje mnie opaska mam 168 cm wzrostu o 98 kg.niestety diety zawiodły a calkowite usuniecie tarczycy i tym samym gleboka niedoczynnosc zrobily swoje.Doradzcie od czego zaczac,jak starac sie o refundowany zabieg i gdzie.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najlepiej znaleźć ośrodek gdzie takie zabiegi wykonują. Tam już pokieruja dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DorotaMSzG
Do 1970GG witam miałam założoną opaskę ponad 5 miesięcy temu, przez dr.Szewczyka. Dostałam nr telefonu do dr.od znajomej, zadzwoniłam dr. podał mi nr do rejestracji do przychodni koło szpitala Barlickiego (niestety nie zapisałam sobie tego numeru). Zapisałam się, czekałam ze 3 miesiące. Potem wizyta, decyzja o rodzaju operacji i po 2 miesiącach mam opaskę. Trzeba spełniać pewne kryteria BMI powyżej 40, lub 35 i związane z otyłością choroby. Dziś jest mnie mniej o 28 kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zołza81
czesc, fajnie ze tu trafiłam, poradzić się chce: jestem 6 mies po założeniu opaski, przez pierwsze 3 miesiące schudłam 15 kg, od tego czasu nic, obecnie jestem tak sflustrowana ze nawet nie trzymam żadnej diety i jem duże ilości, jestem zła i uważam że zaprzepaszczam swoją szanse, nic mnie nie zapycha, wszystko ładnie wchodzi, dociskać już się za bardzo nie mogę bo mam już 9cm. nie ma nadzieji chyba dla mnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zołza 81
dorotaMszG ale ładnie chudniesz! gratuluję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bw38
witam Panie,przyznam ze jestem zawiedziona poszukuje szpitala,kliniki w ramach NFZ niestety wszystkie tropy prowadzą do miejsc gdzie operują prywatnie.Dzwoniłam parę chwil temu do Bielska Białej ale oni też tylko prywatnie,jeszcze jakiś czas temu na NFZ.Miła pani w rejestracji poinformowała mnie ze mają dużo telefonów z Katowic czyli wychodzi na to ze w Katowicach również jest problem z refundacją zabiegu.Nie wiem już gdzie szukać jestem ze śląska,moze odezwie się ktoś kto stosunkowo niedawno był na konsultacji lub zabiegu w ramach refundacji NFZ?Bardzo proszę o wskazanie kierunku"wędrówki"pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
na śląsku to na bank opole, ale nie wiem czy już czasem nie jest limit na ten rok wyczerpany, Prudnik jeszcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziękuję za odpowiedz.Ważne jest dla mnie żeby chociaż w przyszłym roku się załapać ale na NFZ bo prywatnie nie czarujmy się raczej niewiele osób stać....Jeśli bedziecie mieć namiary na jakieś szpitle to podzielcie sie proszę wiedzą,dziekuję jeszcze raz i pozdrawiam Beata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Krapkowice .Jestem 5 dni po zabiegu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bw38
dziękuję za info,jestem w trakcie robienia badań,aby jesli dostane skierowanie mieć już komplet.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aghata
Witam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziś mija 5 tydzień od założenia opaski . Na wadze -12 kg . Zaczynam jeść normalną zbilansowaną dietę . 9.12 miałam mieć dopasowanie opaski ale aparat RTG się zepsuł wiec nadal mam tylko założoną :-))). Była to najlepsza decyzja jaką podjęłam wciągu 30 lat nieustannego odchudzania .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Emi47
Czy ktoś miał robioną opaskę w woj.warmińsko-mazurskim?Ciekawa jestem też opinii osób, które żyją z opaską parę lat.Czy potem się nie tyje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anix889
Hejka. Opaskę mam od kwietnia 2013 roku na chwilę obecną ważę więcej niż przed operacją, czyli na obecną chwilę 105 kg. Znów mam opaskę dociśniętą na maksa i nic mnie nie blokuje ani też nie chudnę. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Statystycznie 5 lat utrzymuje się waga po opasce. Po każdej operacji bariatrycznej można tyć nie przestrzegając diety . Opaska jest jedną z mniej inwazyjnych metod i zawsze można przejść do kolejnego etapu. Operacje bariatryczne to nie diety cud ,zoperuję się i mam spokój. Jest tylko narzędziem do celu . jak je wykorzystamy taki będzie efekt .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pogromca  wagi
Hej. Od września schudlam 18.kg Po operacji nie jadalam. Doszłam do siebie i jadłam jak przed operacja. Pojechalam na docisk. Zero efektu Po msc pojechalam na 2 docisk. Czułam ze się dusze. Nie mogłam oddychać. Schudlam 10 kg od razu 3 docisk Jem tylko zupy. Wymiotuje jak staram zjesc. Mala.lyzeczka okej. Ale tylko papy. Jadę waga dalej Nie jestem glodna w ogóle . Gdy mi burczy wypijam wodę z zupy. Wodę mleko. Jogurt w razie pytań piszcie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To ile razem schudlas od operacji ? A jak skora na brzuchu robi sie luzna czy sie wchlania ? Bierzesz jakies witaminy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zmartwionaIta
Jestem dwa tygodnie po zalozeniu opaski i.... zalamka. Moge normalnie jesc, nie czuje uczucia sytosci, zero jakichs wymiotow czy chociazby zlego samopoczucia... opaska nie jest jeszcze zacisnieta ale martwie sie, ze to zle wrozy.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×