Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ewelina19061988

Opaska na żołądek - Osoby przed zabiegiem i po ....

Polecane posty

Gość DorotaMSzG
Do agusmalinka, hej, mam prośbę do Ciebie co piłaś i jadłaś i przez jaki czas przez pierwszy miesiąc? Jak się czujesz czy wymiotujesz. Proszę napisz.Ja będę miała zakładaną opaskę w piątek 20 marca i trochę się denerwuje, najbardziej tym jak to będzie po operacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agusmalinka
Hej Dzięki za pomoc:) Jeśli chodzi o mnie pierwszy tydzień po był ciężki z racji tego,że masz takie uczucie ścierpniętego brzucha. Ból lewego boku też nie powinien Ciebie martwić- wystarczy sobie termofor przyłożyć i po sprawie Nie wymiotowałam ani razu,ale stosowałam się bardzo restrykcyjnie do diety pooperacyjnej Wolne jedzenie, odstępy ok 1 min pomiędzy łykami/kęsami itd Po 10 dniach juz normalnie funkcjonowałam Nie ma się czego bać. Dobrze mieć kogoś obok bo osobiście na początku miałam problemy ze wstawaniem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do agusmalinka, dziękuj***ardzo, bardzo dobrze robią mi takie wpisy, i nie tylko mi. Zycze osiągnięcia wymarzonej wagi i zdrowia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DorotaMSzG
WITAM, wszystkich przed i po założeniem opaski. Jutro jadę do szpitala, w piątek 20 operacja. Trochę denerwuje się gdyż na początku marca byłam przeziębiona i jeszcze czasami pokasłuje, obawiam się czy mnie przyjmą. Trzymajcie się ciepło i piszcie. Co będzie ze mną dalej, napisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, nie wiem czy ktoś czyta te wpisy skoro nie ma żadnych komentarzy. Ale podzielę się moimi doświadczeniami. W piątek miałam operacje, iiii... niestety źle to zniósł mój organizm. Już na sali wybudzeń wymiotowałam, i następne 4 dni też czy piłam czy nie. Dostałam hydrokortyzon do wypicia, wymiotowałam i piłam aż zaczęła i woda mi wchodzić. Od wczoraj jestem w domu i jest coraz lepiej tylko sił mało. Na minusie 7,2 kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przemo86
Witam dzisiaj rowny miesiac od operacji i jestem troche rozczarowany na wadze -7kg ale wydaje mi sie ze opaska jest zle zacisnieta gdyby nie moja silna wola to pewnie nic bym nie zgubil wagi... 5 maja docisniecie opaski zobaczymy co pozniej bedzie sie dzialo....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaa2309
Przemo ona po operacji nie jest wogole zacisnieta. Jest tylko zalozona. Ja po miesiacu mialam 12kg mniej i na kontroli nie mialam docisnietej i tak do dzisiaj. Do maja sporo czasu. Byly kobitki ktore jeszcze mniej chudly niz ty ale czy mialy cos robione to nie wiem bo byly za mna w kolejce. A dziewczyny dobra rada przeczytajcie wczesniejsze posty jest sporo informacji;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izabelas6
do Dorota MSzG cieszę się,że masz to już za sobą. Rzeczywiście ciężko przechodziłaś i narkozę i czas zaraz po operacji. Życzę dużo wytrwałości i dobrego samopoczucia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DorotaMSzG
Do izabelas6, Dzięki za wsparcie. Cały czas uczę się i poznaje swój organizm od nowa. Za krótka przerwa pomiędzy herbatą a wodą =ból w okolicy żołądka i wymioty. Ciągle chce mi się pić. Dziś będzie zupka dla niemowlaków:-) zobaczymy jak to wejdzie. Miłego dnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Przemo86, A mnie niepodobna się, że tak szybko tracę na wadze, wczoraj 5 dni po operacji miałam 7,2 kg mniej ale w ogóle nie mam siły i to jest dla mnie straszne. Ja mam wizytę u dr. Szawczyka 19 maja. Wiesz może czy to trzeba iść do szpitala czy do przychodni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaa2309
Do Dorota Jezeli masz z gory ustalona kontrol to trzeba isc odrazu na rtg. Do tego po lewej stronie. Beda dwie listy. Na ta pusta trzeba sie wpisac i w takiej kolejnosci jak sie wpisze to sie wchodzi do srodka. Bedzie sporo pacjentow ale jak juz Szewczyk sie zjawi (czyli kolo 10.30) to szybko idzie. Pewnie na wypisie macie zeby stawic sie tam na 9. Wcale nie ma takiej potrzeby na 1 kontrole wszyscy tak maja. A lekarz nie przyjdzie wczesniej niz kolo 10.30. Logiczne przeciez z rana ma jakas operacje kolo 10 skonczy i sie zjawi. Ja po 5 dniach mialam minus 5 ale dobrze sie czulam, zalezy od bmi jak duze bylo. Pozniej juz wolniej spadalo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Ka2309, ale to w szpitalu? Byłam tam pierwszy raz i tylko na chirurgii. Warzyłam 115kg przy wzroście 164cm. Wiem, że nie wszyscy tak źle to znoszą jak ja, ale przeżyje:-) Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja jestem 20 dni po zaniegu i na wadze tylko 5kg.. jestem rozczarowana, moge jesc wszystko ani razu nie wymiotowalam a po operacji czulam sie bardzk dobrze, tego samego dnia wieczorem spacerowalam, bolaly mnie jedynie szwy, i nie moglam spac na brzuchu co bylo dla mnie katorga:) W domu nie wymiotuje ani po kurczaku ani po chlebie ani po niczym, czasem jak sie zapomne i za szybko zjem to bardzo silnie kluje mnie w mostku, nie do wytrzymania ale po kilku minutach pzechodzi i mam nauczke zeby jesc wolniej:p blizny juz zagojone, niewielkie strupki zostaly, czuje sie bardzo dobrze az.mnie to niepokoi bo chyba ta opaska na mnie.nie dziala ze 102 kg przy wzroscie 160 schudlam do 97, slabo.. nastepna wizyta 28 kwietnia tylko nie wiem czyvtrzeba dzeonic do dr Szewczyka na podany numer? czy po prostu przyjsc tylko gdzie i o ktorej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przemo86
do gość mam identyczna sytuacje jak Ty mogę jeść wszystko a jak zjem za dożo lub za szybko to czuje momentalny ból w mostku i za chwile idę wymiotować, wody mogę wypić ile chce i jak szybko chce nawet cala butelkę na raz... moja waga ze 144 spadła do 137 w miesiąc czasu, czekam na dociśniecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaa2309
Ja Wam powiem tak; to normalne ze jak sie szybko zje to odrazu zaczyna bolec pozniej to moze byc rzadziej. Ja czasem mam takie niespodzianki ze 3 gryzy kanapki i zaczyna mnie cofac wiec na prawde trzeba uwazac;p nie wymiotuje ale odruch wymiotny jest.... Tak tak na rtg w szpitalu. Glownym wejsciem od kopcinskiego korytarzem na wprost. Idzie sie po łuku. Konczy sie korytarz i to nasze rtg jest za drzwiami po lewej stronie. Bedzie sporo ludzi wiec poznasz po tłumie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KZ by
Witajcie. Pamiętajcie, że przy opasce tak szybko nie chudnie się jak przy innych operacjach bariatrycznych. Bezpieczne odchudzenie to ok.4 kg na miesiąc. Jestem 5m-cy po operacji i aż lub tylko 20kg mniej,jem prawie wszystko i jestem zadowolona choć chciałbym więcej,no i nie dociskalam się jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przemo dokladnie, silne klocie w mostku, najgorzej jeszcze popic to zaczopowane jedzenie! od razuc trzeba ta wode 'oddac'. Co do chudniecia to moze bedzie lepiej, ale narazie wagavu mnie stoi 97,8, 98.1 i tak w kolko, a do tego martwi mnie to ze jem wszystko pieknie, tylko z chlebem najgorzej, najczesciej zatyka. Mam wizyte 28.04 tzn mam taka kartke z tabelka i tam to pisze ze 28 i na gorze nr tel szewczyka, jak myslicie dzwonic jeszcze czy jak to zrobic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przemo86
WItam, 5 tygodni po operacji na wadze -10,5 zero dolegliwosci jak przed operacja oby dalej tak bylo:) Wesolych Swiat pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przemocy powiedz co jeszcze ze waga leci? Czy poprostu jeszcze wszystko procz fastfoodow slodyczy i gazowanych a waga leci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przemo powiedz co jesz* przepraszam za błędy ale telefon tak mi poprawił słowa..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przemo86
Takie przykladowe menu: ok 9:30 sniadanie 5 rzodkiewek garść szczypiorku do tego lyszka smietany i kromka chleba z maslem ok 14 obiad dosłownie 1 ziemniak male udko z grila i troche salaty ok 18 jogurt fitt i na tym koniec do tego dodam ze co 2 dzien staram sie zrobic chociaz 20km na rowerze i zaczalem chodzic na silownie i tak jakos leci:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przemo86
oczywiscie jesli chodzi o fastfoody to jak ma sie troche oleju w glowie to wiadomo ze takich rzeczy sie nie robi nie po to podjalem sie operacji zeby teraz kombinowac jak oszukac samego siebie, nie pije tez gazowanego a ze slodyczami niegdy nie mialem problemu, nie jestem lasuchem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Eh to ze mna jest cos nie tak bo ja po takim jedzeniu jak ty bylabym glodna.. ja zjem 2 kanapki rano, obiad kotlet bez panierki z brokulami lub ziemnoakami taki maly talerzyk i kolacja jakis twarozek lub ryba lub tez kanapki ale tylko z ciemnym pieczywem, ograniczam sie a wiem ze zjadlabym wiecej bo nie jest mi nie dobrze i jestem glodna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DorotaMSzG
Witam dziś mija 20 dni od założenia opaski. Waga stoi w miejscu, tak jak 5 dni po operacji spadła 7,2kg tak i teraz jest. Ale chociaż siły mam. Niestety nie wszystko mogę jeść. Jednego dnia da mi wypić kawę z mlekiem drugiego nie, to samo z rybą na parze, bułką czy sokiem warzywny. Na razie chodzę tylko na spacery. Przestrzegam zaleceń lekarza. Jest coraz lepiej. Pozdrawiam wszystkich przed i po założeniu opaski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ciekawe jest to jak każda osoba różnie to przechodzi. Ja jestem 34 dni po i chodze na fitness od tygodnia, cwivcze tam intensywnie, jem wszystko co zechce tzn. Dieta ale nic nie powoduje i nie powodowało wymiotów, tylko bol w mostku jak za szybko i tyle, czuje się swietnie, na wadze 6kg mniej trochę malo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wolała bym mniej schudnąć a nie ciągle mieć mdłości. Restrykcyjnie przestrzegam zaleceń lekarza. Pozdrawiam i życzę zdrowego chudnięcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DorotaMSzG
Witam, dziś mijają cztery tygodnie od operacji. Na wadze 9,5 kg na minusie. W ostatnim tygodniu korzystałam z pięknej pogody i spacerowałam, nie tyle co bym chciała ale zawsze to coś. Od poniedziałku rower. Jeszcze zdarza mi się wymiotować ale nie tyle co po operacji. Jest dobrze! Pozdrawiam wszystkich!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przemo86
Dzisiaj rowne 2 miesiace od zalozenia opaski na wadze -13kg czuje sie dobrze nic mi nie dolega za tydzien 1 wizyta u Szewczyka:) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KZ by
Proszę o informacje osoby, które są już po dociśnięciu. Jak się czuliście w pierwszym, drugim tygodniu? Mnie troszkę pobolewa przy porcie, czy to normalne? No i jak z jedzeniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość estate87
Witam, 24.06. mialam zalozona opaske. od piatku jestem w domu.. stosuje sie do zasad diety, ale.. cokolwiek zjem nawet w najmniejszych ilosciach czuje ucisk w poblizu opaski.. czasem jakby klucie w klatce, glownie przy glebszych oddechach.. Proszę poradzcie co robic.. czy to normalne...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×