Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

aksa

koszty utrzymania domu ok.160 m?

Polecane posty

aksa------mój domek ma 148-m2 powierzchni całkowitej .Ogrzewam gazem bo jestem sam i nie wyobrażam sobie innego rozwiązania .Dlaczego - bo do węgla trzeba jedną osobę do pilnowania ognia ! Mam stałą temperaturę w dzień - 18 st.C w dzień i o 21.30 programator przełącza piec na 17 st.C . Przy dzieciach może być mało . Ogrzewam tylko parter i za sezon - od września do końca kwietnia płacę za gaz ok. 1800 zł- w tym jest gotowanie , kąpiel i to grzanie .Ściana to cegła kratówka + 8 cm styropianu + max. I jedna uwaga - można zautomatyzować ogrzewanie węglem kupując piec z podajnikiem groszku węgla ale instalacja musi być mądrze zrobiona bo przy braku prądu (czytaj -nie działa pompa obiegu )piec węglowy jest groźny. Mniej kosztuje utrzymanie stałej temperatury domu niż rozgrzewanie go od kilku stopni . Nie wspomnę już o wykraplaniu pary wodnej . Musisz uwzględnić specyfikę swojej rodziny ( czy wszyscy idą do pracy , czy lubicie chodzić w domu z krótkimi rękawkami itp)....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ta niedobra pupaa
Ja mam dom o pow. całk. 165, przedwojenny, z cegły czerwonej, ściany mają 55 cm, ale nie ma ocieplenia. Okna stare drewniane. Płacę za ogrzewanie ok. 3,5 - 4 tys, rocznie, temp. bardzo zróżnicowana - w pokoju ok. 19-20, w kuchni przykręcam i jest 12-15 stopni, korytarz też nie ogrzewany. Ogrzewam na dole dwa pokoje, dwa na górze, dwie kuchnie i dwie łazienki. Internet mam radiowy- płacę 50 zł, 45 śmieci. Prąd na 2 mce ok.200 zł, gaz sporo bo też ok. 200 zł w okresie letnim, w zimowym znacznie więcej bo mam niestety drogie ogrzewanie gazowe. Woda- na 2 mce - ok. 150 zł. Podatek mniej więcej 200zł na rok. W zasadzie to w przeliczeniu na mc opłaty wynosza ok. 700 zł... Oczywiście odśnieżam sama, ostatnio zrobil sie problem bo dach płaski i pada na niego sporo, trzeba odśnieżać też dach... Koszę trawę, drobne prace, typu malowanie, ostatno nawet dach uszczelniałam silikonem, robię sama, ale to lubię...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
❤️ myślę, że spokojnie utrzymacie dom..koszty porównywalne z tak sporym mieszkaniem... ale czy będziecie zainteresowani? koszeniem trawnika, utrzymaniem ogrodu, ewentualnie pracą w ogródku? i wiadomo, koszty remontu wyższe... a może brak ogrodu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myślę, że dom bez ogrodu to jak samochód bez kół :). Dla mnie to nie miałoby sensu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ruanda
20 zł za pojemnik - typu paluszek, czyli niewielki. Śmieci wywozi nam Sita. Nawiasem mówiąc - utrzymanie domu jest tańsze niż dużego mieszkania, przynajmniej w mieście. Sam czynsz za moje 3 pokojowe to 650 zł, a gdzie reszta? Zależy jeszcze od tego, czy korzysta się z gazu miejskiego, czy stosuje jakieś inne sposoby ogrzania. Natomiast nie wyobrażam sobie życia w kostnicy z temperaturą rzędu 18 stopni! U mnie jest 21 i przy dużej powierzchni to wcale nie jest dużo. Pozostałe opłaty (internet, telefon) są takie same w mieszkaniu. Tylko za TV płaci się zazwyczaj więcej, bo w domach jednorodzinnych nie wszędzie można korzystać z tańszej kablówki. A ludzie sprzedają domy z najróżniejszych powodów, rodzinnych, dojazdowych, niekoniecznie z powodu fuszerki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Panna Antygona
Aż boje sie pisać i liczyć ile kosztuje utrzymanie domu?Wydaje mi sie że dom mam troche mniejszy.Rodzina 6 osob,5 prawie caly czas wdomu. Ogrzewanie weglowe ok.5000zł, światło 2300zł,tel+internet 1100zł,tel komórkowy 900zł telewizja1000zł.śmieci 420zł, podatek 250zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alicja1717
właśnie temat mnie interesuje, dom chcę kupić z 2000 roku, budowany metodą tradycyjną, ocieplony , piec na miał, powierzchnia mieszkalna 160m. Jakie mogą być koszty jego utrzymania na rok? Ma ktoś podobny dom z podobnymi parametrami i ogrzewaniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alicja 1717
No własnie zima tuż, tuż. Kto ogrzewa dom miałem, ile wydajecie na sezon i dlaczego piec miałowy jest niebezpieczny? Dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam, ja już przerabiałem sparawy wystrzałów pieca miałowego przez dwa sezony grzewcze... zrobiłam chyba wszystko z rodzicami co mogłam w tej sprawie i nic to nie dało... w tym roku w lutym wymieniłam piec na groszkowy z firmy Zębiec i teraz paląc już ponad pół roku zapomniałam w końcu o jakichkolwiek wybuchach i o tym że mam w ogóle jakiś piec... Myśle ze niebezpieczenstwo przedostwania sie czadu przy niedrosznosci komina wchodzi tu w grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kruczens
Wysokie, ale płacisz za kofmrt. Nasz domek ze schodami Prudlik kosztował 500 tysięcy, a miesięczne utrzymanie domu 1500 złotych. Za komfort trzeba płacić, ale moim zdaniem po prostu warto ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najlepiej stawiac na dorbe marki. U nas mamy viessmana kupionego w 3e hating i nic nie ma prawa się zepsuc. Sam piec tez jest bardoz owszczedny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×