Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zaraz wracam

Najcieplejsze miejsce w sieci

Polecane posty

Gość zaraz wracam

Trudno wymyślić dobry tytuł dla nowego tematu. Nie wiem czy ktoś się skusi i zajrzy ale mam od czasu do czasu ochotę porozmawiać. Prowadzić taką zwykłą rozmowę o tym co mnie ciekawi, wzrusza bawi, męczy, przeraża. Jeśli temat zniknie w odmętach kafeterii - trudno. Rozsiadam się wygodnie z kubkiem parującej kawy i czekam nucąc sobie pod nosem piosenkę. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taniocha
Gość zaraz wracam
Witaj Koliberku. :) Nie wiem jeszcze o czym będziemy tu rozmawiać. Mam nadzieję, że to wyjdzie w praniu. Jeśli w ogóle jakaś rozmowa się zacznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam parę fajnych pomysłów
Może poddam temat. Wróciłam od lekarza, rutynowa kontrola, badania okresowe itp. Wykres EKG - tak sobie myślę, dla przeciętnego człowieka nieczytelny, lekarz zależnie od stopnia predyspozycji do zawodu i przykładania siędo nauki interpretuje wyniki nie mówiąc nic pacjentowi. Bo co ma powiedzieć, no chyba, że widoczna jakaś zmiana świadcząca o skazie na zdrowiu. Czy powinny być takie wykresy (wyniki), żeby pacjent mógł sięzorientować w ich interpretacji? Tak jak to jest w badaniach krwi i moczu - podane są widełki "normalności). Czy nie spowodowałoby to leczenia na własną rękę (bez wizyty u lekarza) albo śmiertelnego przerażenia od momentu badań do wyczekania wizyty u specjalisty? Drugi temat - pracuję ot tak sobie spokojnie. Wystarcza mi kasy, chociaż mogłoby jej być więcej. Nie narzekam. Od jakiegoś czasu myślę o zmianie pracy, zupełnie, robić to co lubię za niezłe pieniądze (mam możliwości tylko z chęciami zmiany gorzej). Jednocześnie jak widzęnerwowość ludzi z rynku w który chcęwejść, powroty do domu po 18 albo i później, brak czasu dla rodziny to.... odechciewa mi siętej kasy. Wolę chyba spokój i bezpieczeństwo. Jestem kobietą, mam odchowane dziecko, samodzielne i dom tylko dla siebie (mąż zmarł lata temu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaraz wracam
Witaj. :D Uśmiech teraz szerszy bo propozycja tematów się pojawiła. Badania. :D Coś o nich wiem. :D Patrze jak sroka w gnat na obrazki i nie wiem czy mam już szykować się do trumny czy może jeszcze będzie mi dane trochę przeżyć. :D Choć z drugiej strony, jak mi ktoś napisał niedawno w mailu - przekroczyłam już smugę cienia i więcej czasu jest za mną niż przede mną. I to chodzenie od lekarza do lekarza a każdy patrzy na Ciebie wzrokiem Sfinksa. :D Praca. :D Coraz bardziej lubię swoją. :D Dziwne. Nie wiem czy się tym martwić czy może cieszyć bardziej. Jestem kobietą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do wyników .. to powiem .. możesz się zorietowac mniejwięcej czy masz dobre wyniki czy .. o dalszym leczeniu decyduje lekarz ...Zależy tez na co sie leczysz.. bo jak na chorobe przewlekła to saqma rozumiesz o co chodzi Zaraz wracam ... zapraszam również na mój topik .. jak masz oczywiście ochotę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaraz wracam
Dziękuję Koliberku za zaproszenie. :) Skorzystam a i owszem. Wpadnę z rewizytą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam parę fajnych pomysłów
Koliberku, nie pytam o siebie, bo nie choruję. Lekarza widujętylko na badaniach okresowych. Tak mnie naszło takie myślenie czy pacjent powinien sięorientować w wynikach tych specjalistycznych. Na rezonansie też wszystko widać, wystarczy wetknąć płytę w komputer. Myślę sobie czy z powodu kolejek do lekarzy nie spowodowałoby leczenia na własnąrękę. Swoją drogą słyszałam dziś w radiu o projekcie co nam unia szykuje - zabiorą częśc urlopu jak chorujesz. Załóżmy - miesiąc chorobowego to 2 dni urlopu mniej. Dostajesz urlop adekwatnie do przeprowadzonego okresu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do odczytywania MR czy TK to nie radzę ci na własna ręke sie leczyć .. wiem cos na ten temat ,, bo sama sie lecze u specjalisty od wielu lat i te badania mam robione co rok.. i to zależy jeszcze w jakiej chorobie. A co do chorobowego i urlopu .. to jest prawda .. bo nawet przy umowach na czas okreslony tak jest .. a ostatnio tylko sa podpisywane takie umowy o prace nie tak jak kiedys było że miałaś na stałe umowę..Jesteśmy w UE i kryteria łapiemy teraz zachodnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam parę fajnych pomysłów
Koliberku,widzę, że rzuciłam temat ogólny w oparciu o to co mi przyszło na myśl podczas rutynowego badania a Ty mi udzielasz rad czy mam się leczyć na własnąrękę czy nie. A co do urlopu a chorobowe - to jest projekt, który UE dopiero chciałby rozpatrzyć, więc stosowanie przepisów, które nie weszły w życie to trochęna wyrost i wbrew obowiązującemu prawu. Ja mam umowę na czas nieokreślony więc to nie jest niemożliwe jak sugerujesz. Nie wiem, czy ja tak zawile piszęczy nie znajdękompana do rozmowy na temat co by było gdyby. Jestem pozytywnie nastawiona do życia, nie narzekam, cieszęsiękażdym dniem i zachwycam spadającym piórkiem albo pajęczyną w poranną rosą. Mam nadzieję, że nie będziemy tu narzekać na ustrój i nieuczciwość pracodawców, lenistwo pracowników, zdrady małżeńskie i przemoc na stadionach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam parę fajnych pomysłów
Tłumaczenie wszystkich krętactw członkostwem w UE też jest nieporozumieniem, bo często jest tak, że u nas to prawo jest nadinterpretowane i przez to robi sięmnóstwo niepotrzebnych i kosztownych ruchów, co wywołuje uśmieszek w europejskich urzędach - wygląda tak jakbyśmy ze strachu przed błędem nadrabiali gorliwością na wyrost. Umowa na czas okreśłony daje inne prawa pracownikowi, więc porównywanie warunków umowy stałej a czasowej to teżnieporozumienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie mam zamiaru o takich tematach rozmawiać i się denerwować ... Ja tylko dałam przykład który sama napomknęłaś o chorobach .. to odpowiadam co wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam parę fajnych pomysłów
Nie, nie pytałam o choroby ani o rady dla mnie. Rzuciłam temat co by było gdyby. Bo ludzie teraz takie mądrutkie się porobiły, nie wiadomo czy z oszczędności czy z przemądrzałości, ambitnie dążąc do znaia sięna wszystkim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam parę fajnych pomysłów
i nie rozumiem o co siędenerwujesz. Przecież nie twierdzę, że se obejrzę wynik rezonansu i polecędo apteki albo zielarki się leczyć na wypadnięty dysk w kręgosłupie :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam parę fajnych pomysłów
Koliberku, tak to jest, że zwykle każdy ogląda problem przez pryzmat własnych doświadczeń. Chciałam pogadać tak wogóle o zachowaniach ludzi. Żyjemy w trudnym państwie, w trudnych czasach i dziwne jest to, że ktośnie narzeka. A coraz popularniejsze jest to, że ktoś znajomy (bardziej lub mniej) pytając na ulicy - co słychać - często nie oczekuje odpowiedzi albo ona go wcale nie obchodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cykucykucyku
Witam Was serdecznie Zapraszam Was do zapoznania się z ofertą sklepu Tutti Frutti Style . Znajdziecie tutaj odzież damską, biżuterię, kosmetyki, obuwie, ubrania i zabawki dziecięce, a to wszystko w konkurencyjnych cenach ! Możesz sobie sprawić przyjemność już za 4,90zł Towar jest nowy, dobrej jakości , w konkurencyjnych cenach, mamy bardzo tanie i szybkie wysyłki !!! Oferta sklepu znajduje się tutaj, obejrzyj koniecznie wszystkie strony ! Na pewno znajdziesz coś dla siebie: KLIK: http://tuttifruttistyle.ibutik.pl/ Nie masz konta na ibutiku ? Nic nie szkodzi! Złóż zamówienie przez e-mail, napisz nam swój adres i co zamawiasz!!! Oto e-mail do zamówień: tuttifruttistyle@o2.pl ZAPRASZAM !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam parę fajnych pomysłów
To też ciekawe zjawisko - niemal jak akwizytorzy. Nie noszątowaru w walizkach po domach tylko atakują każdy topik w sieci :) na każdym forum zachwalają towar :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaraz wracam
Ja tam wierzę w moc tabletek. :D I marzę o tym, żeby wszystko dało się nimi wyleczyć. :D Tabletki na szczęście, tabletki przeciw nieszczęściu. :D Na dobre życie, na dużo pieniędzy. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaraz wracam
"Mam temat" - narzekanie powoduje, że nie patrzymy na siebie z zazdrosną zawiścią. Całkiem niedawno, przy okazji spotkania towarzyskiego, jeden człowiek zadawał mi masę pytań związanych z pracą i życiem generalnie. A ja na wszystki odpowiadałam w stylu: "świetnie", "doskonale", "rewelacja". I człowiek nie wierzył, że mówię prawdę. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaraz wracam
Przepraszam - "Mam parę fajnych pomysłów". :) Zafiksowałam się na wymyślaniu odpowiedniego tematu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam parę fajnych pomysłów
No właśnie,dziwne, że sięnie narzeka. A już zobacz na ulicy człowieka co się uśmiecha i idzie z podniesioną głową to rzadkośc. Stwierdziłam, że dziczeję - nie mam powodu narzekać na pracę, na dziecko, na męża, na teściów ani rodziców - chyba nienormalna jestem :D Łatwiej stwierdzić, że nie wierzę takiej osobie niż uznać, że sięjest szczęśliwym. Też jestm za tabletkami, szczególnie zamiast jedzenia - kapsułka :P Nie rozpycha żołądka, zawsze ma optymalną ilość tłuszcu i węglowodanów, byłoby bosko z zakupami co się mieszczą do torebki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to super pomysl ......z tymi tabletkami ...zamiast jedzenia ...ile to sie traci czasu n arozgryzanie mielenie itp .....a samo przygotowanie .......:D a zmywanie garow ....to juz zupelny koszmar .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaraz wracam
Jestem za jedzeniem w pastylkach. :D Cześć xenos.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaraz wracam
I może o teleportacji. :D Czy są na nią szanse?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o lewitacji.......:D ........miewam czasami takie stany ......:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×