Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość moniaczek1234

Duża łazienka -problem?

Polecane posty

Gość moniaczek1234

Witam:) Otóż dostaliśmy w spadku po moich dziadkach dom. 10 km od centrum miasta, ptiekna zielona okolica. Dziadkowie w miare swoich możliwości za życia starali się przeprowadzać drobne remonty. A to wymienili oka na nowe, podłogi z paneli, wygląd zewnetrzny budynku , malowanie dachu itp. W pewnym sensie wystarczy umeblować pokoje lub odnowic piekne stare meble. Ale pojawia się problem z łazienka. Jest dosyć duża, w kształcie kwadratu. Jest jeszcze przed rmontem który zacznie sie za miesiac, ale juz nie wiemy jak ją urządzić. Bardzo podoba mi się duża kabina prysznicowa z deszczownica;] taka w która będzię na równi z podłogą. Do tego ciemne kolory i jakieś fajne dodatki. Znów mój mąż jest za duża wanna i jasnymi kolarami. I w tym momencie mamy problem na którą wersje się zdecydowac. Szukałam inspiracji na internecie ale nic nie moge znalść albo no nie wiem nie potrafie szukac ;/ ehh pomóżcie..Jaką wersje byście wybrały? Ciemno czy jasno? a może macie zdjecia swoich łazienek urządzonych w podobnym stylu. Czekam na porady. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniaczek1234
Przepraszam za błędy i literówki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, skoro łazienka jest duża, to może dałoby się pogodzić wannę z prysznicem? Ja np. lubię brać prysznic, ale od czasu do czasu uwielbiam poleżeć w wannie, gdybym miała tylko jedno z tych urządzeń do wyboru wybrałabym wannę (zawsze w niej można wziąć prysznic :) ). A co do kolorów, to ciemne są bardzo eleganckie, a z kolei jasne - świeże. Gdy wykańczałam łazienkę upierałam się na ciemny fiolet połączony z czernią i do tego kilka jaśniejszych dekorów, ostatecznie w łazience jest naturalny beż z zielenią i bardzo się cieszę, ze tak wyszło, bo w tej chwili nie mogłabym patrzeć na te ciemne wykończenie ... Wszystko zależy od Waszych gustów i upodobań. No i jak łazienka będzie współgrała z resztą domu? I np. czy ma okno? Świetnie wyglądają i robią wrażenie jasne pokoje kąpielowe, ale jak mówię, to rzecz gustu :-) Piszesz, że macie stare meble, które będą odnawiane-może łazienkę warto urządzić w tym kierunku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moiniaczek1234
Dom jest dwu piętrowy. Na dole mieszkali dziadkowie i własnie tam są piekne stare meble a znów górne piętro jest bez mebli. Tylko ściany i podłoga. Zdecydowaliśmy, że ze względu na sentyment odnowimy część mebli i stworzymy przytulny salon, jadalnie, kuchnie i łazienke ( toalete) . Takie pomieszczenia do odpoczynku i przyjmowania gości. Natomiast na górze chcemy stworzyć piętro mieszkalne( część tylko dla domowników) tzn pokoje sypialniane, łazienke ( tą którą bd remontwać) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem takiego samego zdania, jezeli lazienka jest duza i pozwalaja na to fundusze duza wanna z masazerem i prysznic z deszczownica:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniaczek1234
W sumie to tez rozwiązanie;] a czy mjając taki prysznic na równi z podłoga. w sensie brak takiego brodzika czy w łazience jest pełno wody? bo jakos mi sie nie uśmiecha co chwila latac ze scierka i to scierac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha, czyli w domu są 2 łazienki. Na dole taka bardziej gościnna, a na górze dla domowników. Na dole sugeruje prysznic (albo i bez, sam sedes i umywalka ewentualnie bidet). Te dolną łazienkę zrobiłabym własnie tak stylowo, żeby ładnie współgrała z meblami i klimatem parteru. Chyba, ze dom jest taki stylowo-nowoczesny, to wtedy łazienkę też bym w takim stylu wykończyła. Zaś na górze zrobiłabym salon kąpielowy i wtedy wstawiłabym wannę i prysznic, ewentualnie samą wannę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wydaje mi się, że wody nie będzie poza prysznicem - chyba podłoga jest specjalnie poziomowana do tego? Świetne są takie prysznice. Zwłaszcza jak kabina jest ze szkła, wtedy efekt jest super! Tylko musisz się zorientować, jak jest z czyszczeniem takich kabin szklanych, bo coś mi się obiło o uszy, ze nieraz (w zależności od materiału, z którego jest zrobiona) to własnie trochę taka walka z wiatrakami, w sensie że non stop trzeba myć i wycierać, bo jak nie to koszmarne zacieki się robią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Trulajk
Oj możecie sobie poszaleć, tylko pozazdrościć. My z mężem wybieraliśmy aranżacje z Glazury Królewskiej. Na stronie jest bardzo duży wybór. Moja łazienka, nawet bez pomniejszenia, wygląda tak: http://72f7.ulinks.net

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krewni i znajomi królika
jak oglądałam ciemne aranżacje,to mi się podobały,a jak jasne to stwierdzałam,że jednak jasne ładniejsze :-) w sumie mam łazienkę z ciemnymi i jasnymi kaflami,w miejscach "strategicznych" tj. nad wanną,pod prysznicem i koło umywalki są ciemne (położone schodkowo),a reszta łazienki plus podłoga-jasne wydaje mi się,że na ciemnych mocno widać wyschnięte krople wody,przy jasnych-na podłodze wody nie widać,ale za to widać każdy włos,ciągle sprzątam :-) mamy wannę i prysznic-wanna jest praktycznie nieużywana-no ale tu,co kto lubi-tylko nie wiem,czy sugestia wanny z masażerem to dobry pomysł-zatykają się jakieś dysze,dużo wody potrzeba żeby napełnić wannę,głośno działa i w końcu stoi z nieużywanymi funkcjami-to przeczytałam gdzieś w necie,bo sama takiej wanny nie mam widziałam raz w programi o sprzątaniu co się gromadzi w tych dziurkach w wannie -ohyda (czyscili to tabletkami do zmywarki) kabinę już raz wymienialiśmy i nie mam przezrozystych drzwi tylko mleczne-tu zwyciężyła wygoda-nie chciałoby mi się przecierać po każdym myciu-chociaż przyznaję,że takie przezroczyste wyglądają b. ładnie-przynajmniej w sklepie,ponoć są czymś powleczone,żeby osad się tak nie osadzał-ale jakoś trudno mi uwierzyć-to przecież nie będzie kabina na rok,tylko na ładnych parę lat... łazienkę mamy już do remontu i na pewno wywalimy wannę,kafle na podłodze nie będą białe,a ściany raczej jasne podsumowując i tak to Ty z mężem podejmiecie decyzję wg własnego a nie cudzego gustu i upodobań :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania lubi lato
ja mam duza lazienke ale zawsze taka chcialam nie wiem dlaczego dla ciebie to problem :) w kazdym badz razie my z mezem mamy ja urzadzona w jasnych kolorach jasne beze i brazy jest tez element koloru ciemniej czekolady generalnie kilka odcieni brazu mamy duza wanne i osobno kabine prysznicowa tez duza mamy dwie umywalki zabudowane szafki na kosmetyki reczniki itd mamy bidet i oczywiscie sedes :) nie pamietam ile metrow ma nasza lazienka ale jesli chodzi o wielkosc jest duza wrecz bardzo duza ale super bo jest bardzo przestronna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moi znajomi taka duza maja
I na jednej scianie o srodku jest scianka I z jednej strony narozna duza wanna a za ta scianka duzy prysznic bez kabiny tylko podłoga lekko ukosna a na tym drewniana kratka . Maja tez własnie 2 umywalki zatopione w jednym falistym blacie i ogromne lustro w podswietlanej wnece. Jak jest duża łazienka to już można wszystko! Ogranicza cię tylko twoja wyobraźnia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość djfhrjhrjter
wpisz w google" leroy inspracje "- wstawiaja tam zdjecia ludzie po remontach niektore łazienki takie ze gały wychodza z orbit :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ftdzndzmn
ciemne plytki- masa klopotu od wody sie robia brzydkie, tepe, po zachlapaniu tzreba wycierac... ja wam radze polaczyc jedno i drugie- czyli i jasne i ciemne plytki i jesli przestrzen pozwala (skoro piszesz ze duza to chyba tak?) to dac i wanne i prysznic, jesli chcesz taki bez brodzika to az tak duzo miejsca nie zajmie :) jaki wymiar ma lazienka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Duża łazienka to marzenie:) Gdybym taką miała, to na pewno walnęłabym sobie taki prysznic bezkabinowy, ty to chyba deszczownicą nazywasz, tak? A jao 'zasłonę' ściankę z luksferów jakiś ładnych, np turkusowych:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniaczek1234
nie na dole jest 2 pokoje (w tym kuchnia) i malusieńska łazienka (2x1m) i tam będzie duża wanna i kolory czarne (bez okna) na górze jest piękna łazienka z oknem mam teraz inne plany pomalować farbą olejną na biało i na górze nic nie robić. jakiś kranik z zimną wodą do mycia, sedesu nie będzie tylko dziura zeby sie zalatwic. Myc sie bedziemy pod tym kranikiem albo na dworze w kałużach. Mebli nie będziemy zdobić spalimy w kominku poco nam meble?, podłogi pozrywamy i tylko jakieś stare gumolity porozkładam, po co podłogi? żeby je myć?, nie będziemy korzystać z pokoi po co je niszczyc będziemy z mężem mieszkać w garażu co sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to moze tak
deszczownica to taka ogromniasta słuchafka prysznicowa... zazwyczaj podwieszona jest wysoko a jej średnica to 20 a nawet 40cm. taka patelnia z dużymi dziurami, z krótych woda leci ogromnymi kroplami...przypominającymi desz. dzieje się tak dlatego że na samej słuchawce nei ma dużego ciśneinia wody bo dziury są duże... deszczownica może być w kabinie zabudowanej i niezabudowanej to jasne... jak łazienka jest duża to koniecznie wanna i kabina. niezabudowana lub osłonieta tylko z jednej strony ma minusa wielkiego -woda roschlapuje sie na lazienke... zabudowałabym pralkę w słupku, na dole za drziwmi pralka nad niom szafka ogromniasta na brudną bieliznę a wyżej np półki na ręczniki... masz piekne meble i łązienkę tez musisz miec krolewską...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Daruj sobie pralke
W lazience. Nic gorszego byc nie może. jak masz dom to zaadaptuj sobie jakieś inne pomieszczenie na pralnie i suszarnie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak bylam w grudniu na 'wakacjach' to mielismy w apartamencie bardzo ladna miodowa lazienke. prysznic byl bardzo duzy wbudowany w sciane i wlasnie taki na rowni z podloga. tylko tutaj trzeba zainwestowac w dobre materialy zeby potem woda nie przeciekala na podloge. do tego umywalka byla wbudowana w dlugi blat co bylo bardzo praktycznym rozwiazaniem. z drugiej strony jesli ktos ma manie stawiania osmetykow gdzie popadnie to lepiej nie miec takiego blatu bo robi sie wielki burdel, za przeproszeniem. wanna zabiera duzo miejsca ale za to mozna sie w niej zrekalsowac i 'domyc' ;) za to prysznic jest idealny na lato albo na odswiezenie sie rano. generalnie zalezy jak duza macie lazienke. jesli wystarczy Wam miejsca na prysznic i wanne to zrobcie je oddzielnie. jesli miejsca jest za malo to ja calym sercem jestem za kabina wanno-prysznicowa. mozna ja kupic w calosci praktycznie w kazdym sklepie typu castorama a mozna zbudowac samemu wedlug wlasnego gustu. tylko nie daj sie wrobic w wanne z parawanem albo kawalkiem przeszklonej szybki bo to jeden wielki smiech na sali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaaaaa, i co do deszczownicy. nawet niezle to wyglada ale mnie osobiscie denerwuje slabe cisnienie wody i jeszcze nie widzialam takiej zeby mozna bylo regulowac jej wysokosc. najwieksza irytacja napawala mnie taka na wakacjach - chcialam szybki prysznic w ciagu dnia a i tak mimo staran wlosy zawsze mialam mokre lub wilgotne bo lecialo mi to prosto na glowe mimo, ze do najnizszych nie naleze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A najlepiej to ściągnij sobie jakiś program do aranżacji wnętrz i sobie popróbuj, co z czym wyglądałoby dobrze, jakie kolory itd. Ja aktualnie bawię się w coś takiego, bo remontuję 2 pokoje, fajna sprawa to jest. Wiadomo, że każdemu się podoba co innego i każdy tutaj ci doradzi inaczej, a jeżeli wywalasz na to kasę, to ważne, aby sie Tobie podobało, a nie laskom z kafe:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak masz problem z dużą łazienką to nic prostszego niż sięgnąć po aranżację z Glazury Królewskiej. My z mężem wszystko tam wybieraliśmy. Podsyłam link, jak byś chciała zobaczyć zagospodarowanie dużych przestrzeni: http://www.glazurakrolewska.pl/pl/aranzacja/829. Myślę, że lepiej pralkę ulokować w kuchni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kocielby
Rozmiar łazienki nie jest żadnym problemem, jeśli tylko mądrze nią gospodarujesz! Jak w tym tekście wyczajonym na fejsie http://www.facebook.com/lazienkaplus/posts/214932285188324 Zgodzę się, że trzeba warto dostosować poszczególne strefy w pomieszczeniu do określonych domowników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniaczek1234
bardzo zależy mi na dużej wannie, będę posmywałą dupcie po kupci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaliope393
a może sauna się zmieści ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a nie mozesz kuhwa powiedziec
Jasną łazienkę łatwiej utrzymać w czystości, to znaczy na ciemnych kafelkach szybko widać wszelki kurz, bród.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ruanda
Skoro łazienka duża - to lepiej zrobić i prysznic i wannę. Tylko że warto pamiętać o jednej rzeczy - duża wanna to duże zużycie wody, do tego napełnienie jej trwa wieki. Mam wannę 170 cm i napełniając ją zużywam całą ciepłą wodę. Co do kolorów - to jest kwestia drugorzędna, warto dopasować łazienkę wystrojem do całości domu. Jeśli dom jest w starym, dworkowym stylu, to łazienka powinna być np. w stylu śródziemnomorskim, nowoczesna będzie się gryzła. Ja bym prysznic odgrodziła ścianką i zamknęła prostymi drzwiami - są o niebo wygodniejsze do wytarcia (łatwiej użyć zwykłej ściągaczki do okien po każdym użyciu). Woda zostawia niestety ślady, zostają osady i jak się tego nie robi na bieżąco, to szyba kiepsko wygląda, albo trzeba ją mocno czyścić. Woda nie chlapie na zewnątrz, jeśli podłoga jest dobrze wyprofilowana, a jeśli planujecie ogrzewanie podłogowe, to w ogóle nie ma problemu. Jeszcze jedno - fajnie wygląda jeśli się nie kładzie kafelków na całej powierzchni, tylko punktowo - tam gdzie prysznic, wanna czy umywalka. poszukaj inspiracji choćby tu: http://www.hgtv.com/designers-portfolio/bathrooms/index.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ojosazulez
Ja mam w lazience prysznic z wieloma funkcjami:ma deszczownice,ale bez weza na wierzchu,rura jest wbudowana w sufit,system prysznicowy na sciankach:woda leci na cale cialo,mozna regulowac cisnienie i np czy sie chce bicze masujace czy normalny prysznic,prysznic sluchawke.Uzywam wszystkiego,w sumie jednak najrzadziej deszczownicy.Baaardzo polecam ten prysznic na scianach.Za to maz uwielbia deszczownice.Prysznic jest zamkniety,ma plytki i szklane matowe drzwi.Mozna sobie w nim usiasc bo ma taka laweczke zrobiona.Oprocz tego mamy duza wanne z hydromasazem,dwie osoby sie spokojnie mieszcza.Ja uzywam jak sie chce zrelaksowac,maz czasem tez przychodzi albo dzieciaki.Mamy tez bidet(dla mnie to jest najwspanialsza rzecz i czas kiedy go nie mialam to czas stracony :-) Dalej sedes,oddzielony tez scianka no i dlugi blat a na nim dwie umywalki jedna dla mnie druga dla meza.Plytki sa tylko w miejscach strategicznych.Wszystko wyglada bardziej jak pokoj kapielowy niz lazienka cala okaflowana.Nie robilabym ciemnych plytek bo mialam ciemnogranatowe i Ci powiem,ze to jest niekonczace sie czyszczenie z bialych naciekow.Makabra.Takze mialam przezroczyste szklo i tez byla walka z kropelkami wody.Oprocz tej naszej lazienki mamy jeszcze na gorze dla dzieci lazienke.Na parterze sedes i umywalke dla gosci i jedna lazienke przy pokoju goscinnym.Dom kupilismy dwa lata temu.Jak bym teraz robila to bym dorobila saune i w brode sobie pluje,ze o tym wtedy nie pomyslalam,wiec mozesz wziac saune pod uwage,cudowna sprawa.W Polsce zie moze wydawac,ze to duzo lazienek jak na jeden dom,ale tutaj tak nie jest.W moim sasiedztwie wiele domow ma jedna lazienke na kazda sypialnie plus jedna na parterze plus jedna w piwnicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×