Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

X24X

Moja pierwsza ciąża obawy i radości

Polecane posty

czesc dziewczyny , ciagle nie wierze - gratuluje zabawy, niezla kimnastyke mialas-super, ja na swoim weselu tez z brzucholem wywijalam do rana:) nunusia- widze, ze Cie juz na calego wciagnelo kompletowanie rzeczy dla synka, wciaga to co?:) dlatego mi tez to tak szybko poszlo.. A co do tego wieczoru panienskiego, ja bym sie wstrzymala, wiesz w klubach jest zawsze glosna muzyka, duszno, dym z fajeczek i mysle , ze nie sa to sprzyjajace warunki a Ty juz jestes wysoko w ciazy wiec tez sie musisz oszczedzac.. no ale sama zreszta wiesz co jest najlepsze dla Ciebie/Was Ja dzsiaj mialam juz KTG serduszka robione. siedzialam podpieta pod te diody i slucham przez 40 min jak bije . wszystko jest ok. Maly jest juz skierowany glowka do dolu. szyjke mam jeszcze szczelnie zamknieta wiec sie nie pcha na swiat i dobrze, niech sobie jeszcze te 6 tygodni w brzuchu posiedzi:) Pozdrowionka dla Was wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciągle nie wierzę
Cześć dziewczyny, Gosia-Tobie to już rzeczywiście bardzo mało do końca zostało :-) Nunusia-ja też bym chyba sobie darowała ten wieczór panieński. Raz że będzie głośno, dwa dymu bedzie dużo, a trzy wiadomo czy nie wpadnie na Ciebie jakiś gościu,, pod wpływem''. Jesteś już całkiem wysoko w ciąży i wydaje mi się że przyszła panna młoda zrozumie Twoją nieobecność. Ja śmigam zaraz na miasto-obraczki ostatcznie dziś wybrać...bo to juz czas najwyższy :-) No i za kreacją na poprawiny muszę się rozejrzeć...a właśnie czy Pani młodej wypada na drugi dzien iść w czymś jaśniejszym czy może być coś ciemniejszego? Jak sądzicie?? Co do kontroli L4-jak dziewczyny dobrze wspomniały ważne co macie napisane na zwolnieniu? A takie kontrole zleca przewaznie pracodawca, sprawdzając czy pracownik faktycznie choruje. W Waszym przypadku, na 90% nie macie się czego obawiać :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jottkaa
hej! ciągle nie wierzę - gratuluję kondycji weselnej:P dobrze że się hartujesz przed swoim! Nunusia ja bym poszła na Panieński, jeżeli tylko będziesz się dobrze czuła tego dnia. Jestem zdania, że nie należy przesadzać ze sterylnością, "odludkowaniem", unikaniem rzeczy i czynności które przed ciążą były normą itp. Nasze funkcjonowanie i otoczenie (w tym hałas, sporadyczny - bo nie codzienny dym, itp.) ma przyzwyczajać nasze dzieci i uodparniać na środowisko zewnętrzne w jakim przyjdzie im się znaleźć. Dla mnie taki wieczór jest porównywalny z podrożą, imprezą weselną czy innym nieco większym wysiłkiem fizycznym oczywiście wszystko w granicach rozsądku - nie będziesz siedziała do białego rana a i każdy zrozumie Twoje wcześniejsze wyjście! Posłuchaj tego dnia swojego organizmu on wskaże Ci co masz robić :) Byłam wczoraj na USG, wszystko u nas okey. Mała pokazała wargi sromowe więc już na 100% wiemy, że to będzie ona. Waży już ponad 800 gram, jest aktywna, a ja właśnie dobiłam wagi startowej z przed samej ciąży. Czeka mnie w tym tyg standardowe badanie krzywej cukrowej. Ale już kiedyś miałam ją i wiem, że nie jest tak źle. p.s. kupiłam wózek, używany marki Hartan za 450 zł :) jestem bardzo zadowolona, spacerówka i gondolka w jednym ZUS: Wczoraj przed wizytą specjalnie wybrałam się do działu świadczeń do ZUS wypytać o szczegóły na jaki adres ma być wystawione zwolnienie. Jeżeli osoba będąca na zwolnieniu mieszka w innym miejscu niż pod adresem zameldowania, to musi być podany adres zamieszkania - rzeczywistego pobytu chorego. Nowe druki mają nawet wytłuszczone tę informację. Co więcej zarówno ZUS jak i pracodawca musi mieć uaktualnienie (potwierdzenie) adresu zamieszkania pracownika. Zgłasza się to pracodawcy - on w księgowości u siebie, a Ci sami informują ZUS o innym adresie - pobytu. Tak wytłumaczyła mi Pani.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jottkaa to nie wiedziałam, że tak jest z tym ZUSem gosiaa28 skąd miałaś listę co kupić?bo na każdej co innego pisze, a muszę sobie powoli taką zrobić żeby zacząć kompletować ciągle nie wierzę dobra jesteś ja byłam teraz na ur babci i wszyscy się zbierali dopiero ok 3 a ja oczywiście o 12 już w łóżku leżałam, bo taka zmęczona i śpiąca byłam, zatańczyłam tylko 2 wolne tańce, bo na więcej jakoś ochoty nie miałam, a nogi mnie tak bolały, że hoho a no i na drugi dzień czułam się jakbym całą noc piła i tańczyła:) Więc podziwiam. Nunusia co do panieńskiego to ja bym raczej nie dała rady (tak jak u babci pewnie szybko bym padła) ale jeśli tylko czujesz się na siłach to możesz iść. Z drugiej strony na dyskotekę bym na pewno nie poszła, bałabym się że np ktoś mnie przez przypadek uderzy w brzuch czy coś takiego się wydarzy. Ja uważam, że dyskoteka to jednak nie jest miejsce dla ciężarnych. Co do zakupów to też się muszę pochwalić :P Dzisiaj dostałam od siostry z niemiec przesyłkę...piękną kołyskę dla Hubusia coś takiego jak na tej aukcji do tego była pościel, materacyk i takie śpiworek. Muszę sobie tylko dokupić ten baldachim i te boczne zabezpieczenia ale to już na allegro pewnie zamówię. http://allegro.pl/fantastyczna-kolyska-z-wyposazeniem-i1757507236.html Tak się cieszę z tego prezentu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
x24x - liste do calej wyprawki zrobilam sobie sama, troszke mi znajomi podpowiedzieli, troszke sie pytalam, przegladalam strony internetowe, troszke z doswiadczenia (opiekowalam sie takim maluszkiem) i tak jakos gladko poszlo:) a co sie z tego sprawdzi, to wyjdzie "w praniu" ale mysle , ze zadbalam o najmniejsze szczegoly:) a gdyby czegos zabraklo, to zawsze mozna dokupic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny:) ja juz tez mam cala wyprawke-jedyne co zostalo do kupienia to koszulki ciazowe i biustonosz:) takto juz wszytsko mam poukladane i czeka na malego:) taka mala rzecz a jak cieszy! ja jezeli chodzi o to co kupic to podpatrywalam przykladowe listy w necie,pare rzeczy odrzucilam,pare dopisalam od siebie, jak sie wejdzie do sklepu z art dzieciecymi to samemu zobaczy sie co jest i co trzeba... dzieki dziewczyny za rady co do wieczoru panienskiego-o dym papierosowy nie mam sie co martwic bo w lokalu nie wolno palic no ale to jest taka wlasnie dyskoteka i tez jestem zdania ze to nie bardzo miejsce dla ciezarnych, jeszcze z takim ogromnym brzuchem jak moj... jakby to bylo 2msc temu to bym sie nawet nie zastanawiala ale z drugiej strony fajnie byc na wieczorku panienskim kuzynki-ona zrozumie jak nie bede chciala przyjsc bo sama mi to mowila ale mimo wszystko... x24x kołyska sliczna:) sliczniutka naprawde bardzo misie podoba tylko szkoda ze takie kolyski to tylko na pierwsze miesiace dla malenstwa... dowiadywalam sie jak to jest z tym moim przedluzeniem umowy bo mi sie konczy w tym miesiacu i ksiegowa mi mowila ze to dziala automatycznie i pozniej mi przysluguje 20tygodni macierzynskiego normalnie platnego-super bo troche sie o to martwilam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciagle nie wierzę
Hehe..a ja się nie będę spieszyć z wyprawką. Poczekam jak Gosia i Nunusia urodzą i wtedy będę podpytywać co trzeba kupic :-P Cwaniara ze mnie co nie?? :-) A tak na serio to ja gdzieś od połowy września wezmę się na początek na kupownaie kosmetyków i pieluch tetrowych. Ciuszki do szpitala to pewnie dopiero w październiku,a całą resztę (wózek, łóżeczko, nosidełko) to już przyszły mąż będzie kupował, bo mi kategorycznie zabronił :-( A teraz z innej bajki..obraczki wybrane, jutro jedziemy ustalać menu i zamawiać ciasto...ech....coraz bliżej godziny zero :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej cuiagle nie wierze - jak sie zmobilizuje, to napisze tu swoja liste wyprawkowa i , moze akurat sie przyda dla tych mamusiek wciaz kompletujacych :) Dzisiaj przyszla do mnie wyczekiwana paczuszka , a mianowicie zamowilam ze strony www.brioko.pl dwa dzienniczki 1.dzienniczek dnia i nocy i dzienniczek karmienia. super fajna sprawa polecam!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) ciagle nie wierze- zobaczysz jak juz kupisz jedna rzecz dla maluszka to bedziesz chciala zaraz druga... to jest wciagajace-ja poki nie kupilam pierwszej rzeczy to nie mialam takiego "cisnienia" a teraz chce miec zapiete wszystko na ostatni guzik:) mimo ze jeszcze 2msc do porodu... gosia jaki kupilas krem na odparzenia? ja postawilam na sudocrem-wiele opini dobrych na jego temat slyszalam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja lista wyprawkowa - moze sie Wam przyda.. CIUSZKI 5/body z dlugim rekawem (2 razy rozm.56 i 3 razy rozm.62) 5/body z krotkim rekawem (rozmiar podobnie jak wyzej) 3/ spioszki do spania rozm. 62 4/pajacyki grube 3/pajacyki ciensze 4/grubsze bluzki pod pajacyki (byly w komplecie ze spioszkami) 1/sweterek cieplejszy z kapturem dresik luznijeszy (spodnie i bluza) 2 /czapki do spania 2/czapki grube na wyjscie rekawiczki niedrapki 7/skarpetki 10 pieluch tetrowych 5/flanelowych 1/kocyk 2/ spiworki do spania ( jeden zimowy a drugi troszke cienszy) 2/reczniki z kapturkiem do kapieli wanienka z wbudowanym termometrem plus stojak nozyczki do paznokci dla niemowlat szczotka z wlosia plus grzebyk 2/smoczki od 0-6 miesiecy 1/smoczek od 0-3miesiecy termometr odsysacz do noska patyczki do uszu dla niemowlat 20 sztuk soli fizjologicznej po 5 ml komplet gazikow wajlowionych 1/sudokrem 250ml bepanthen 30g Octenisept - do przemywania pepka woda morska do ucha i nosa dla niemowlat podgrzewacz do butelek komplet butelek 2razy po 125ml i 2 razy po 260ml plus szczotka do czyszczenia butelek 1/zapasowy smoczek do butelek od 2m-ca zycia sterylizator nawilzacz powietrza Lozeczko +posciel i ochrona dla dziecka w komplecie przewijak na lozeczko nakladany podklad na przewijak lampka nocna poduszka laktacyjna komoda na wszystkie te rzeczy:) fotelik bujaczek (baby byorn) wozek (gondola+spacerowka+fotelik samochodowy) spiworek zimowy do wozka kosmetyki i pampersy kupie troszke pozniej Napewno cos wykreslicie lub dodacie ale kazdy robi po swojemu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunusia ja tez postawilam na sudokrem , bo moim zdaniem jest bardzo dobry, uzywalam go jak opiekowalam sie takim maluszkiem i sprawdzil sie w 100%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciągle nie wierzę
Cześć dziewczyny, byłam dziś z rana na badaniach. Mam nadzieję,że wyniki będą ok, w sumie ostatnie miałam robione 2 miesiące temu więc jestem ciekawa. Nasza mała ułożyła się ostatnio wkońcu główką do dołu i jak oberwałam wysoko nad pępkiem to aż podskoczyłam, tak się przestraszyłam :-D Ale w nocy czułam znów jej nóżki na moim pęcherzu..więc widzę korzysta z możliwości obrotów do woli :-) Gosia-wielkie dzięki za listę wyprawki.Napewno bardzo się przyda. a swoją drogą , zachaczyłam dziś o rRossmana..jets promocja na Sudocrem 125 g-cena promocyjna 19.99 :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jottkaa
Gosia - wielkie dzięki za listę, ja też z niej skorzystam. Ciągle nie wierzę, 3mam kciuki za dobre wyniki. Moja mała też się strasznie wierci i raz czuję kopniaki przy żebrach a później z kolei na dole brzucha:p Któraś z Was pisała, że ma dużą ochotę na sex, u mnie jest podobnie. Kochamy się bardzo często, na tyle często, że nawet ostatnio zapytałam lekarki czy nie mam przeciwwskazań, ale powiedziała, że nie :) że wszystko okey! Mam pytanie jeszcze do dziewczyn, które mają już za sobą badanie krzywej cukrowej. Lekarka powiedziała mi, że robi się je pomiędzy 24-28 tyg więc mam jeszcze 2 tyg i zamierzam w najbliższych dniach je wykonać. Powiedzcie, jak Wasze wyniki tego badania i czy piłyście 50 czy 75 ml glukozy, oraz czy miałyście próbę tylko po 1h czy też po 2h z góry dzięki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jottkaa
A my rozmyślamy co raz częściej nad imieniem :) myślę, że w najbliższym czasie się na coś zdecydujemy, żeby mówić już do małej po imieniu. Mam kilka typów ale moje top2 to Liliana i Szarlota. Słyszałam wiele słów krytyki odnośnie Szarloty, wiele z nich rozumiem, jednak nie zmienia to faktu, że po prostu mi się podoba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jotkaa co do badania na cukrzyce ciazowa to ja pilam 75 ml glukozy i po godzinie mialam wyniki. u mnie bylo 141mg% po posilku, czyli wynik prawidlowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciągle nie wierzę
Mam już wyniki badań..i jestem z nich całkiem zadowolona...Hemoglobina przez te 2 miesiące utrzymuje się na tym samym poziomie, inne wyniki też w miarę dobre, mocz ok :-) Oby tak dalej. Tak się zastanawiam, czemu jak nie dostałam skierowania na tą krzywą cukrową. jestem w 25 tyg, za dwa tyg mam wizytę i nic mi lekarz nie wspominał o takim badaniu. A jesli robi się je w 24-28tyg to u mnie bedzie chyba już za późno :-( Zjadłam właśnie zupę ogórkową i dalej jestem głodna :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciagle nie wierze - nie wiem jak jest w polsce ale tutaj u mnie badanie na ta krzywa cukrowa jest badaniem dodatkowym , platnym i nieobowiazkowym.lekarz sie pyta czy chcesz miec je wykonane.moze w pl tez tak jest..? napewno dziewczyny wiedza..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciagle nie wierze- nie przejmuj sie ze moze byc za pozno na to badanie, bo test ten robi sie najpierw miedzy 24 a 28 tyg wtedy jest robione z 50g glukozy i tez miedzy 32 a 34 tyg - robi sie z 75g glukozy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka dziewczyny:) ja dzis bylam na łowach u kuzynki-dostalam siaty ubranek i wogole bardzo duzo rzeczy dla dziecka a jakie super buciki:) zaraz wam tu zdjecie wrzuce zeby sie pochwalic hehe ja badanie krzywy cukrowej robilam pod koniec 26tyg z tym ze ja z racji tego ze chodze prywatnie za wszystkie badania place, ale ta glukoza nie jest droga u mnie z tego co pamietam 21zl kosztowala ale musialam miec swoja glukoze a to jest koszt 3zl... ciagle nie wierze- niewiem czemu nie dostalas zalecenia,musisz lekarza zapytac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jottkaa
Nunusia, Gosia dzięki za info! Nunusia butki dla małego są śliczne :) takie maleńkie... Ciągle nie wierzę ja wiem, ze krzywa w ciąży jest obowiązkowa, ale nie jestem pewna czy jest refundowana z NFZ, ponieważ ja też robię prywatnie. Koszt u mnie ok. 25 zł + 3 zł za glukozę, także niewiele. Nie wiem dlaczego lekarz Ci nic nie wspomniał, ale w każdej chwili możesz zrobić sama :) dla własnego spokoju. Z wózka który nabyłam niestety nie jestem już zadowolona więc oddaję:) na szczęście nie mam z tym problemu, bo to od koleżanki. Mam już upatrzone inne wózki i będę polowała na Allegro. Od września rusza nasza szkoła rodzenia - i fajnie bo kończy się jakoś na 2 tyg przed moim porodem, więc będę na bieżąco:p Wybrałam niedrogą szkołę przy oddziale położniczo-ginekologicznym przy szpitalu z polecenia koleżanki, która urodziła wczoraj w nocy. Mam nadzieję, że będę równie zadowolona! p.s. powiem Wam, że jak ubiorę luźniejszy t-shirt to nikt nie myśli, że jestem w ciąży...śmiechu warte! AAA dziewczyny, jak u Was z rozstępami?! Którejś coś wyszło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobry:) ja ma ten wozek-turkusowy http://allegro.pl/3w1-espiro-vector-pro-2011-maxi-cosi-cabriofix-i1742792314.html lezy mi juz w pokoju ale duzo miejsca zajmuje wiec go bede musiala zniesc na dol do piwnicy na te dwa miesiace. jottka jasne jak nie jestes zadowolona z wozka to nie ma co... musi byc dla Ciebie wygodny pod kazdym wzgledem bo to Ty bedziesz go pchac:P ja sie brzuszka nie wypre,najpierw idzie on potem ja:P jezeli chodzi o rozstepy to u mnie sa-juz jakis czas temu sie pojawily, mimo uzywania kremow i ciaglego smarowania one niestety sa i coraz wiecej ich wychodzi... staram sie tylko pocieszac tym ze zbledna... zaraz podpatrze wyprawke Gosi i jak bede miec jeszcze cos to napisze-ale o ubrankach nie bede sie wypowiadac bo mam ich tyle ze bym mogla wasze wszystkie dzieci ubrac i jeszcze by mi ich zostało:P a wiem ze jeszcze mi przybedzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysle ze wyprawka Gosi jest bardzo podobna do mojej, mi zostalo jeszcze do kupienia koszulki nocne i biustonosz do karmienia ale to jest pikus... ja mam dwa kaplety poscieli na zmiane,3 przescieradelka, dwa kocyki-jeden gruby taki mieciutki a drugi polarkowy, kupilam takze proszki do prania-do bialego i koloru i plyn do prania firmy Dzidzius, do szpitala kupilam 5podkladow na lozko i 3 paczki takich poporodowych do majtusiow-podobno trzeba 4 ale to najwyzej sie dokupi. pampersow narazie mam jedna paczke rozm 2-ale pampersy to sie bedzie na biezaco kupowac. ja mam wanienke zwykla wiec dokupilam termometr do wody osobno,butelki mam trzy firmy AVENT kazdej wielkosci-uwazam ze sa to najlepsze butelki dla dzieci, kosmetyki kupilam Nivea i Bambino,takie zeby byly od pierwszych chwil zycia to najwazniejsze. jezeli chodzi o masc na odparzenia to wczoraj bylam u kuzynki juz doswiadczonej mamy i mowila mi ze sudocrem jest swietny ale nie dla takiego noworodka-ze dla noworodka najlepiej isc do lekarza i masc robiona-podobno wielka paka a kosztuje 3zl... wiec napewno tak zrobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jottkaa
Nunusia to już też jesteś z wyprawką na finiszu :) wózek fajny no i praktyczny bo 3 w 1, kupiłaś nowy czy używany? Nowe Maxi Cosi są drogie, u mnie w grę w chodzi tylko zakup używki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uzywany bo za nowy to bym tyle kasy nie dala hehe ale wyglada jak nówka:) bo byl tylko przez jedno dziecko uzywany. tak 3 w 1 i wszystko w tej samej kolorystyce-ogolnie jestem mega zadowolona. mialam go wlasnie dzis przeprac ale nie mam sily sie schylac wiec zrobi to moj D, sam sie z reszta zaoferowal:) no jottka juz mam praktycznie finisz ale to dlatego ze mam schiza z wczesniejszym porodem-niewiem czemu ale tak mam a wole sama sobie wszystko powybierac niz ktos mialby to za mnie robic:P poki co mam wszystko poukladane w lozeczku bo nie mam miejsca hehe D bedzie na dniach robil szuflade pod lozeczkiem to tam wszystko wpakuje. ubranka dzis posegregowalam i co wieksze to zaniose do piwnicy bo sie zaraz bede na tym przewracac:) ogolnie dzidziowy szał w naszym domu jest na maxxa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeju jak tak Was czytam to normalnie ja jestem nieźle po tyłach, coś tam mam ale nie aż tyle:( a gdzie Wy to wszystko kupujecie? jak coś macie z allegro to dajcie linki jak jestescie zadowolone z zakupu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
x24x ja pol rzeczy kupilam w normalnym sklepie, a pol przez allegro ale w taki sposob ze wpisywalam dany przedmiot zaznaczalam zeby wyswietlilo mi sie tylko z Krakowa i jak mi sie cos podobalo to poprostu umawialam sie,jechalam zobaczyc i kupowalam-bo nie lubie kota w worku:/ wole najpierw dotknac,ogladnac niz pozniej zalowac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jottka z telefonu
X24x nie przejmuj się ja też mam wyprawkowe tyly:) ale jeszcze jest sporo czasu wiec wszystkie na pewno zdazymy. Nunusia a za ile udalo Ci się zdobyc wozek tzn caly ten komplecik 3w1?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny napewno zdarzycie! ja jestem miesiac przed wami dlatego tak panikuje hehe jak juz sie za to zabierzecie to ciezko bedzie przestac,tak bylo u mnie-kupilam jedno chcialam miec juz drugie wiec odrazu ciaglam Dominika na zakupy a on tez to lubi,wszystkim sie tak ineresuje i przezywa jak ja:) tylko czasami sie rozpedzilam bo kupilam cos juz a w innym sklepie widzialam inne,tansze i ladniejsze no ale jak czlowiek jest w transie to ciezko sie opamietac:) jottka ja wozek dostalam w spadku po kuzynce(teraz zauwazylam ze nie wspomnialam o tym fakcie w poprzednich postach) wiec najgorszy wydatek mialam z glowy dlatego moglam sobie pozwolic zeby pokupowac malemu inne rzeczy z "gornej polki"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alejak moge wam cos poradzic to zacznijcie sobie powolutku kupowac chodzby po jednej rzeczy bo na raz to jest naprawde duzy wydatek-ja akurat odkladalam pieniadze od jakiegos czasu na wyprawke stad kupilam wszystko praktycznie na raz i nie odczulam tego, bo jak tak z jednej lub z dwoch wyplat bedziecie kupowac to moze byc ciezko bo za cos tez trzeba zyc-no chyba ze macie kasiorki duzo to inna sprawa:) a jak nie chcecie kupowac juz teraz to odkladajcie sobie na kupke po 100-200zl zeby pozniej nie bylo ciezko-bo jak sie doda jedno do drugiego to naprawde wychodzi niezla sumka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×