Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

X24X

Moja pierwsza ciąża obawy i radości

Polecane posty

dzwonilam do przychodni u mnie i faktycznie robi sie dwa badania i kosztuja one po 35zl takze jeszcze znosnie hehe myslalam ze wiecej bedzie to kosztowalo. postanowilam ze pojde w poniedzialek eh kurde ja tak strasznie nie lubie pobierania krwi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to chyba nie bede robić tych prenatalnych, a co do tokso to mi kazał zrobić to badanie jak jeszcze nie byłam w ciąży tylko się staraliśmy dopiero, a zrobiłam je teraz płaciłam 52zł, ale na skierowaniu było tokso i jakiej tam jbp czy cos takiego popatrze w domu na to to napisze. Lilka ja też mam na 5 termin do tego czasu musze badania porobić krew mocz itp te podstawowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eww no to niezle.... zamiast jednego szczescia beda odrazu dwa hehe spowodowalas usmiech na mojej twarzy:) jednak bardziej oplaca sie isc prywatnie bardziej dbaja i sie interesuja to jest pewne! chodz juz kochana tylko do tego lekarza co bylas dzis!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nunusia lepiej zrób na koty,chyba że lubisz tatara i jadłas surowe mięso to zrób oba:):):) Ewa bardzo się cieszę napewno będzie dobrze trzymam kciuki za Ciebie:) kurcze aż strach rodzić jak się słyszy o tych lekarzach,jak się nie pójdzie prywatnie i nie da kasy to traktuję pacjenta jak intruza:( x24x o to fajnie że masz wizyte wtedy co ja.A mi teraz nie kazała robić badań bo robiłam przed tamtą wizyta ,a ja robię co 2 miesiące,jak ładnie wychodza:) ale teraz chyba się zaczną wizyty co 2 tygodnie u mnie może to i lepiej mniej strsu dla mnie,bo zawsze to ja doczekać się nie moge tych wizyt:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewka to super wiadomość, na pewno będzie teraz już wszystko tylko lepiej. Wiecie jak się cieszę, że tu nas tyle:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję dziewczyny :) Cieszę się bardzo chodź lekarz się zaśmiał i powiedział że to raczej nie blixniaki, więc mam nadzieje że nie ;) Wystarczy mi jedna iskierka, zreszta te pęcherzyki się bardzo róźnią między sobą. No zoabczymy. Dziewczyny a jakie robilyście badania w pierwszych tygodniach? Powinnam jakieś zrobić? A co jak sie okaze że mam tokso? I mam jeszcze pytanie, dokuczały wam swędzenia? bo wydaje mi się że przypałętała się mi grzybica i bardzo sie tym martwie, lekarz mówi że na tym etapie nie mogę nic stosować ale martwię się że to spowoduje jakieś kolejne komplikacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewka w pierwszych tygodniach to z badań miałam tylko własnie betę robioną i usg i tyle,morfologię i mocz miałam dopiero w 3 miesiącu zrobioną. A grzybica to niestety częsta infekcja w ciązy ja ją miałam w 5 miesiącu,swędziało jak cholera,ginka mi kazała kupić Feminella vagi C to są globulki bez recepty i po nich mi jak narazie odpukać przeszło i się nie pojawiło.I w ulotce nie pisze niby żeby nie brać w ciązy,bo to nie jest takie mocne bo w tym jest duzo wit.C żeby zakwasić florę bakteryjną i wtedy bakterie giną::)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lilka zrobie oba, 35zl to nie jakies mega koszty a wole byc spokojna... ewe ja tez zadnych badan poki co tylko ta toksoplazmoze... tokso masz bez zadnych skierowan bo to jest tylko odplatne wiec mozesz zrobic w kazdej chwili:) a jezeli chodzi o inne badania to lekarz mi powiedzial ze dopiero po 13tygodniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madzior86
Witam:) Co do toxoplazmozy to jest tak za pierwszym razem robi się toxoplazmoze IgM i IgG jedno oznacza to czy się już na to chorowało a drugie czy się czasem nie choruję:) ale napisałam składnie. U mnie to badanie kosztuje kaźde po 50 zł. i musiałam je robić dwa razy. Teraz lekarz będzie mi pobierał posiew z szyjki macicy, który ma wykryć jakieś bakterie Chodzi o to, żeby niezarazić ewentualnie maluszka bakteriami np. przy porodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeju nie wiedziałam, że tyle tych badań trzeba robić aż mnie to przeraża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madzior86
Nom sporo ich jest co miesiąć krew i mocz praktycznie, wr, hbs, cytologia, glukoza i nie wiem czy to wszystko:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jest jest tych badan a najgorsze jest pobieranie krwi jezeli o mnie chodzi... a prawie wszystkie badania sa z krwi ble... jak bylam mdlodsza to zawsze przy tym mdlałam dla mnie to najgorsze co tylko moze byc dlatego tak ciezko mi sie tam zebrac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madzior86
Ja jakoś do pobierania krwii się przyzwyczaiłam nawet już znieczulenia u dentysty nie są straszne:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesz madzior kazdy ma swoje... ja akurat na to zle reaguje, ale bede musiala wyjscia nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj ja przez ostatnie pobierania krwi to wygladam jak narkoman, aż się ze mnie już panie w punktach pobran smieją ;) I jeszcze mi się strasznie bolące siniaki porobiły, ale wszystko zakończyło się dobra wiadomością więc zoabczymy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madzior86
Mi na pierwszym badaniu wyszło że chorowałam bo IgG miałam lekko podwyższony. I tak myślę że przez to że wcześniej chorowałam poroniłam miesiąc przed. Jak wyjdzie w wynikach że się choruje na toxo to lekarz musi przepisć chyba jakiś antybiotyk i trzeba to leczyć bo dzidziuś może mieć różne problemy i komplikacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oprócz tych badań, które wymieniła madzior86 mi lekarz zalecił wykonać badanie na grupę krwi i HIV. A co do przyjmowanych środków - ja łykam tylko witaminy PregnaPlus. Ani magnezu ani potasu nie zalecił mi brać. Okazjonalnie, jak łapałam przeziębienia, brałam wit C i rutinoscorbin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja już wczoraj się wpisałam :) jestem druga od góry :) NICK............MIEJSCOWOŚĆ.......DATA PORODU.......PŁEĆ DZIECKA.. nunusia.........Kraków...............11.10.2011......... ..???????????????? aśka2010.......Warszawa...........13.06.2011.......dziew czynka Zuzia LILKA-28........Tarnów...............23.06.2011.......ch łopczyk Adaś madzior86......Warszawa(okolice).03.06.2011.............. Córa X24X.............Skoczów.............5.11.2011.......... .....????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bo ja taka nie rzucająca się w oczy jestem... ;) Chociaż od kilku tyg chyba trudno mnie przeoczyć - najpierw idzie brzuszek, a później dopiero ja ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aśka ale się uśmiałam z tego, że najpierw idzie brzuch a dopiero potem ja :) Świetne hasło. Macie jakieś sprawdzone kremy na rozstępy itp bo to podobno trzeba smarować ale nie wiem od kiedy, podobno piersi też i brzuszek. MOżecie coś doradzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny:) jak tam noc mineła?:)mi nawet w porządku nie licząc wycieczek 3 do toalety:) X24x ja od samego początku od kiedy dowiedziałam się że jestem w ciązy używałam i używam zwykłej oliwki Bambino na brzuszek,piersi i uda i jak do tej pory zero rozstepów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiat:) a ja cos dzis spac nie moglam,wogole ostatnio jakies chore sny mam. wlasnie slyszalam o tej oliwce ze jest dobra, podobno masc fissan jest wporzadku na rozstepy, ja narazie nie uzywam bo jakos sie tak zebrac nie moge. :) pogoda dzis brzydka a mnie caly dzien wycieczek czeka, milego dnia zycze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam:) ale sie u nas slonce zaswiecilo... az usmiech sie pojawia na twarzy:) a co tu taka cisza? hm? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie, mnie nie było cały weekend właśnie wróciłam z wesela znajomego z częstochowy. Dziś słoneczko ale zimno jeszcze troszke oby jutro było stopni więcej. Też słyszałam o tej olowce, że najlepsza i chyba jedno z tańszych rozwiązań więc też zacznę jej używać. Ja też bym chciała 3 razy dziennie iść do toalety, ale nie wymiotować:) Mam straszne zatwardzenia normalnie co 3 dni chodzę na toaletę, a brzuch nadęty i boli miałyście też taki problem? Bo słyszałam, że to dość częste w ciąży. Ja już wcześniej miałam tak, ale teraz to się zrobiło już całkiem dokuczliwe. I co tu na to poradzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej hej dziewczyny:) faktycznie się weekendowałyście chyba,ja zreszta też:):):) do nas jeszcze ciotka przyjechała więc nie za bardzo mi wypadało siedzieć przed kompem,ale już jestem:) X24x wiesz mi jak narazie bardzo pomaga oliwka,i nie zamierzam wydawać kasy na drogie kremy bo one i tak są nieskuteczne podobno,a teraz na dzidziusia bęziemy mieć dosyc wydatków:) a ginka mi jeszcze mówiła że potem jak brzuszek się rozrasta to może swędzieć i faktycznie tak jest i radziła mi też kupić puder w płynie na swędzenie i smarować jakby co. o zatwardzenie cos o tym wiem,mam to samo i to od początku,noc nie pomaga ani picie więcej wody ,ani błonnik,chyba tak trzeba się troszkę pomęczyć ,takie to już uroki:(:) ja chodze co 2 dni:) i na okrągło wcinam suszone sliwki ,może dlatego cos mi tam lepiej ,ale niewiele. Ewa napisz co tam u Ciebie kochana,nie znam się za bardzo na tej becie bo ja tylko raz robiłam,ale trzymam kciuki żeby było dobrze:* Nunusia pobudka co to za spanie:):):) ja za tydzień we wtorek do ginki:)nie mogę się doczekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam:) bylam dzis zrobic te badania na tokso, normalnie tak sie stresowalam tym pobieraniem krwi ze cala noc spac nie moglam, poszlam a tam ludzi multum ale na szczescie w miare szybko to poszlo. i oczywiscie ku tradycji musialam mdlec jak mi pobierala ta krew boze co za obciach:) ale ja juz tak kurde mam ze nienawidze tego. przyszlam i sie jeszcze na chwile polozylam w spokoju bo wiedzialam ze mam to juz za soba to znowu ta moja psotka po mnie skakac zaczela bo glodna... ja zadnych zaparc nie mam ale znow mi mdlosci wrocily... nie az takie mocne jak kiedys ale raz dziennie wymiotuje, ja mam wizyte we czwartek i juz sie doczekac nie moge, moze dowiem sie plci?? :P watpie... pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×