Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

X24X

Moja pierwsza ciąża obawy i radości

Polecane posty

x24x dzieki :) ja tez zrobilam glupe halo kolo siebie a ja sie tyle znam na tych wynikach! a okazalo sie ze wszystko jest super ulga normalnie taka... a oczywiscie w poczekalni ludzi masa jak zwykle byla wyczekalam sie ale nawet zlecialo... a niby wizyte mialam umowiona na 21:30 hehe a juz dawno jestem po

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ty to masz ciekawie u tego lekarza, ja przychodzę na umówioną godzinę u jeszcze wejdę wcześniej zazwyczaj raz chyba tylko czekałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nunusia no widzisz super że wszystko dobrze,wiem wiem ja jestem taka sama panikara więc rozumiem Cię co musiałaś biedna przeżyć;) Jottka ja to miałam prolaktynę przekroczoną 10-krotnie także nie było lekko,ale po bromku wszystko ładnie spadło,jak ginka zobaczyła moje wyniki od razu mnie w ten sam dzień do endokrynologa wysłała a ten na rezonans magnetyczny no i wyszedł wredny mikrogruczolak,mam nadzieję że juz nie mam tego swiństwa w głowie. Ja na początku ciązy bardzo się tym martwiłąm żeby się nie powiększył,ale jak do tej pory raczej nie mam objawów takich jak przy wysokiej prolaktynie to wierz ę że musi być dobrze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ciekawie ciekawie bo on jest naprawde rewelacjny i ma tyle pacjentek ze nie jest sie w stanie normalnie wyrobic, jak moja kuzynka wczesniej do niego chodzila to zdarzalo jej sie wejsc nawet ok 1 w nocy... ale coz cos za cos. a cisnienie mam ok juz tzn caly czas biore te leki, i schudlam 2kg. nie dziwie sie jak mam te wymioty i prawie nic nie jem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to faktycznie musi być super jak o 1 w nocy to szok. A rośnie Ci już brzuszek?jak mnie wkurzają te reklamy na tym forum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
x24x te reklamy sa mega mega wkurzajace!! nie brzuszka jeszcze nic nie widac bynajmniej ciazowego bo ja mam troche swojego przyswojonego brzuszka hehe moze za pare tygodni juz sie zrobi twardy:) jejku jak widzialam dzis te wszystkie ciezarne co juz maja wielkie brzuchole co juz sa blisko rozwiazania to nie moglam z nich wzroku stracic! nie moge sobie wyobrazic siebie z takim bebuszkiem welkim...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No już się nie mogę doczekać jak to wszystko będzie później

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja to sama niewiem... tak sie boje jak kazdy... caly czas mi sie wydaje ze to sa dopiero poczatki a to przeciez zaczyna sie juz 4 miesiac ale leci ten czas....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to już prawie połowa zobaczysz jak cała ciąża zleci zanim się obejrzymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jottkaa
nunusia ja również byłam ciekawa jak Twoje wyniki, także strasznie się cieszę, że wszystko okazało się okey! x24x o gruczolaku dowiedziałam się z rezonansu magnetycznego. Robiłam go, żeby zdiagnozować, dlaczego mam częste zawroty głowy. Okazało się, że z winy błędnika, a gruczolak znaleziono przypadkowo. Lilka to dobrze, że po bromku prolaktyna tak szybko Ci spadła. Walka z hormonami może być mozolna, znam dziewczyny, które starają się 5 lat i dłużej. Także super, ze pokonałaś to cholerstwo :) Dziewczyny a powiedzcie jaki kształt miał Wasz pęcherzyk około 6 tygodnia? Pewnie okrąglutki? Trochę się martwię, że mój taki "płaski"..Dobranoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunusia.........Kraków...............11.10.2011......... ..???????????????? aśka2010.......Warszawa...........13.06.2011.......dziew czynka Zuzia LILKA-28........Tarnów...............23.06.2011.......ch łopczyk Adaś madzior86......Warszawa(okolice).03.06.2011.............. Córa X24X.............Skoczów.............5.11.2011.......... .....???????????? Pristina86........Gdynua..............26.05.2011......... ....córka Julka jottkaa...........Wrocław(okolice)..25.11.2011.......... ...?????????????? Joana84...........Wrocław............12.12.2011......... ....??????????? zlotaroza.........Czestochowa......19.11.2011............XXXXXXXXX ja tak rzadko tutaj zadladam bo zajeta jestem :) milo ze temat caly czas aktywny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co tu taka cisza od rana nunusia LILKA-28 i reszta pora wstawać ;) Ja już po badaniach krwi zapłaciłam...110zł fajnie co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej hej dziewczynki:):):) X24X zrobiła się nam ranny ptaszek:)kurde takie drogie te badania że masakra,ja właśnie dlatego na zwykłe wizyty chodzę do przychodni,a na usg prywatnie bo chyba bym zbankrutowała. jottka mój pęcherzyk w 5 tygodniu był ledwo widoczny,sama ginka nie wiedziała czy to ciąża czy nie i mnie wysłała na betę,i się okazało że dzidzi także nie zamartwaij się kształtem,zrobi się pulchniutki jak przyjdzie na niego czas:) Nunusia a Ty gdzie?????????pozdrawiam reszte dziewczyn i ich malutkie bąbelki:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jottkaa
Witajcie ranne ptaszki! Dziś rozpoczynam 7 tydzień, Lilka a propos pęcherzyka, to u mnie był on już całkowicie i b. wyraźnie widoczny w 4 tygodniu. Odnośnie badań to ja też robię wszystkie prywatnie, a do gin + USG chodzę po znajomości, za free także udaje mi się przyoszczędzić co nieco :) W najbliższych dniach muszę zrobić sobie bad. na toxoplazmozę, bo robiłam je jeszcze przed ciążą, a niestety mamy kota "wychodzącego" swobodnie na dwór. Pozdrawiam Was! aha chciałabym zaopatrzyć się w jakąś ciekawą i przyziemną książkę, w necie polecana jest "ciężarówką przez 9 miesięcy" - bestseller i z humorem (w sam raz dla niej i dla niego) - słyszałyście coś o niej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciagle nie wierze
Czesc dziewczyny..dzis mija tydzien jak test okazał sie pozytywny..i wiecie co..mialyscie racje...zaczynam sie cieszyc..wierze ze slub wezme spokojnie w tym 6-tym miesiacu, ze damy rade...narzeczony codziennie dotyka brzucha, a mi tak przyjemnie wtedy...a jak pocałował w brzusio..to aż motylki mialam,tak mi dobrze było... A dziś mam ważny dzien...ide na rozmowe w sprawie pracy..mam nadzieje ze sie uda..bo nie zniose 9 miesiecy siedzenia w domu...jesli tylko zdrowie pozwoli to chce byc aktywna jak najdłużej...:-) Badania co do ciązy bede robic u innego lekarza, bo ten który potwierdził pęcherzyk nawet kwasu foliowego mi nie przepisał tylko dał skierowanie na badania w JEGO PRYWATNYM GABINECIE!! ;-( Poszukam wiec bardziej kompetentnego lekarza, który odpowiednio sie NAMI(jak to fajnie brzmi) zajmie. Oby tylko te mdłości przeszły jak najszybciej :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jottkaa
Uaktualniam tabelkę od najwcześniej oczekującej :) NICK............MIEJSCOWOŚĆ.......DATA PORODU.......PŁEĆ DZIECKA.. Pristina86........Gdynia..............26.05.2011...............córka Julka madzior86......Warszawa(okolice).03.06.2011..............Córa aśka2010.......Warszawa..........13.06.2011.....dziewczynka Zuzia LILKA-28........Tarnów...............23.06.2011.......chłopczyk Adaś nunusia.........Kraków...............11.10.2011...............???????????? X24X.............Skoczów.............5.11.2011.......... .....???????????? zlotaroza........Częstochowa.......19.11.2011..............???????????? jottkaa..........Wrocław(okolice)...25.11.2011..............???????????? Joana84...........Wrocław............12.12.2011..............????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, Mam takie pytanie czy w 5,6 tygodniu ciąży lekarz jest w stanie stwierdzić po badaniu USG czy serduszko bije?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie:) ja wrocilam ze sklepu przyszlam i chyba z 15min siedzialam w kiblu... boze jednak to jeszcze nie minelo... za bardzo sie cieszylam tym tygodniem przerwy! ciagle nie wierze... no widzisz wszystko sie ulozy im bardziej Twoja ciaza bedzie zaawansowana tym wiekszy usmiech bedzie ne Twojej twarzy, zobaczysz! napewno beda chwile zalamania ale pamietaj ciaza to najpiekniejsze chwile w zyciu kobiety! i trzeba sie tym cieszyc a nie zamartwiac! moj 6tygodniowy pecherzyk tez byl plaski wiec sie kochana nie przejmuj! kazda ciaza jest inna, ja to pierwsze zdjecie mam oprawiona w rameczke i lezy mi na biurku :) x24x to jakie te badania robias ze az tyle kasiorki zaplacilas? ja dostalam wczoraj cala liste do zrobienia wiec pewnie tez kieszen zaboli:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
joana ja bylam w 6tc i nic jeszcze nie bylo widac tylko pecherzyk a serduszko widzialam w 8tc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciagle nie wierze... ja tez na poczatku trafilam do takiego buc....a a nie lekarza ale chcialam miec szybko ciaze potwierdzona wiec nie zalezalo mi, pozniej sie zorientowalam gdzie dobry lekarz w okolicy i chodze chyba do najlepszego:) Tobie rowniez radze sie teraz popytac znajomych tych co np maja dzieci bo jak wiadomo poczta pantoflowa jest najlepsza:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jottkaa
Joana ja miałam USG w 5 tyg i 6 dniu i było widać bicie serduszka, ale u każdego pewnie inaczej widać i zależy jakim sprzętem jest robione USG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja na 8 do pracy chodzę więc muszę być ranny ptaszek, na szczęście kompa mam całe 8 godzin więc mogę tu być cały czas :D Dokładnie nie wiem co to tam za badania były( krew i mocz oddawałam) napiszę Wam dokładnie we wt, bo wtedy odbiorę wyniki. Też się zastanawiałam nad zmianą zapytam dziś koleżanki ma już 2 dzieci i 3 w drodze to może poleci jakiegoś tańszego a równie dobrego. Ja byłam w 7tyg i 2dni na pierwszej wizycie serduszko biło wcześniej lekarz stwierdził, że mam nawet nie przychodzić, bo nic nie zobaczy. ciagle nie wierze ślicznie to tak napisałaś aż się uśmiechnęłam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
x24x to przynajmniej mozesz tu lukac co jakis czas:) jak sobie pomysle ze znow mnie bede kluc bo tyle tych badan to juz mi nie dobrze, ciekawe czy lekarz rodzinny moze wypisac skierowanie na takie badania? tzn krew,mocz wydaje mi sie ze chyba moze dwa razy przez cala ciaze, fajnie by bylo bo troche ulgi w kosztach bo takie to drogie wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja samą wizytę nie mam drogo teraz płaciłam 70zł z USG itp tylko te badania wolałabym iść do jakiegoś gina na kase chorych tylko że tam miałam mocz i krew to są grosze za te badania najdroższe są te inne nierefundowane typu hiv w sumie nie wiem po co mi to ale zrobiłam skoro kazał. Mogłam iśc do rodzinnego lekarza po skierowanie bo raczej by mi dała bo mam taką fajną lekarkę, ale nie mam na to czasu na razie bo pracuje od pon do pt od 8 do 16 i dojezdzam 35km w jedną strone do pracy to lipa trochę z czasem u mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
70zl to w sumie nie duzo ale te badania same kosztuja swoje,no to z czasem nie jest u ciebie najlepiej chociaz wiesz ze w kodeksie pracy jest cos takiego ze jak kobieta w ciazy pracuje to jak ma wizyte u lekarza to pracodawca ma obowiazek zwolnic wczesniej z pracy,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O to nie wiedziałam, że taki przepis jest ale ja mam akurat tak w pracy, że nie mam problemu żeby wyjść wcześniej czy przyjść poźniej nikt mi wtedy nic nie mówi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A z tymi badaniami to jak mi kobitka pobierała krew to tak gadałyśmy o tych kosztach itp i stwierdziłam, że lepiej sobie odmówić czegoś dla siebie a te badania zrobić żeby mieć pewność że wszystko jest OK, czego się nie robi dla Maleństwa przecież.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no jest jest bo zanim poszlam nal4 to przebuszowalam internet zeby sie dowiedziec wszystkiego pamietam ze cos takiego pisalo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Witam nowe Dziewczyny :) i ich Maleństwa :) Nunusia i po co było się denerwować? Wiedziałam, ze wszystko będzie OK! :) Fakt, badania w ciąży są drogie, nawet na NFZ trzeba nieraz płacić (nie wszystkie są refundowane). Ja wszystko robię prywatnie, bo prywatnie chodzę do gina i już mi się nie chce np. do rodzinnego po skierowanie na badania biegać... Zaraz jadę do sklepów pooglądać wózki, do tej pory tylko w necie je oglądałam i doszłam do wniosku, ze w końcu trzeba obejrzeć je na żywo i zacząć decydować, który wybrać (co nie będzie łatwe, bo wózków są tysiące do wyboru...).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×