Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

betii79

Macierzyństwo po in vitro i nie tylko :)

Polecane posty

Dosia Ja również chciałabym pracować na pół etatu ale za kasę jak na pełen etat!(pewnie każdy by tak chciał) :-) Niestety życie nie jest takie proste i "musi byc pod górkę"!!! Wszystko zalezy od Waszej sytuacji finansowej...jak "nie musisz" pracować,i chcesz sie wyrwać z domu żeby pobić z ludźmi i oderwac się od zycia domowego to na pół etatu w zupełności wystarczy.Inaczej jest wtedy kiedy brakuje kasy i człowiek jest zmuszony iść do pracy na 8 lub 12 godzin :-( no niestety wszystko drożeje,gdzie się nie ruszysz trzeba płacić :-( Ja pracuję na pełen etat po 8 godzin,na trzy zmiany.Przeważnie mam 4 dni do pracy np: 4 dni na rano potem 1-1,5 dnia wolnego i np.na nockę.i znów 4-5 dni w pracy dzień lub 1,5 przerwy i znów.Weekendy mam prawie każdy pracujący,ale za to mam wolne w tygodniu.Najgorsze są popołudniówki :-( ide na 13:30 do 21:30 jak przypadną w sob./niedz.to czuję niechęć że musze iśc jak widze że moje Chłopaki zostają sami w domu...ale cóż podjełam się pracy,chciałabym ja utrzymać jak coś się trafi innego( do tej pory cisza!!!) to zrezygnuję.Tak naprawdę nie wyobrażam sobie pracy tylko na ranną zmianę ponieważ: to mąż musiałby odprowadzac Tobiasza codziennie do przedszkola i tym sposobem chodziłby później do pracy i później by z niej wracał...ja bym tylko odbierała Młodego,druga sprawa to choroby teraz jak Tobiaszek był chory to wzieliśmy po 2 dni urlopu,a resztę dni się wymienialiśmy opieką,pomagała teściowa i moja mama.A Tobi był 3 tygodnie w domu.Kurcze ciążo coś doradzac musisz patrzec tak żeby było dla Was korzystnie. Fajnie by było pracować od 8-16 ale nie w moim zawodzie...i nie w każdej firmie,tak chcą............... Pozdrawiam:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny U mnie byl spokoj z chorobami a od wcziraj sven zas kaszle i ma podwyzszona temp. Jestem zalamana bo maz wyjechal i bede musia svena brac z soba jak pojde z mia do przedszkola. Do tego chcialam zabrac sie za przygotowania na urodziny a z chrym dzieckiem bedzie trudniej. Jutro chyba jade z nim do lekarza. Do tego musze w czw i pt isc do pracy. Przypuszczam tez ze dien badz dwa mia tez sie rozchoruje bo u nich zawsze tak jest ze najpierw jeden a za kilka dni drugi..............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Betii u mnie to samo. David goraczkuje od piatku i ma wypryski wokol ust,chyba przyniosl cos z przedszkola. We wtorek maja urodziny a jutro chyba pojde z nim do lekarza. Znow omina ich urodziny w przedszkolu:( Jak jedno jest chore to obydwa zostaja w domu bo nie oplaca mi sie ciagnac chorego dziecka do przedszkola rano a przed poludniem musiala bym znowu go ciagnac zeby odebrac Zosie. W piatek bylismy u kolezanki ktora ma 3 letniego syna. Dziecia tak sie podobalo ze nie chcialy isc do domu. Zosia zobaczyla tam KIkaninchen maskotke grajaca i chciala zeby jej kupic. Ale prezenty urodzinowe juz mamy i nie wiem czy dlugo by sie bawila maskotka za 30-35 euro?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lilia Moje lubia ogladac kikaninchen ale nie maja tych maskotek. Po pierwsze sa drogie a po drugie jak kupie 1 to bedzie bojka a dwoch wiadomo nie kupie. Ja jade jutro zawiesc mie do przedszkola i prosto do lekarza ze svenem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdrowia dla waszych maluszkow :-) Betii U mnie jutro betka,wyniki beda po poludniu... Ja podejrzewam , ze sie nie udalo ale zobaczymy vo bedzie jutro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Lilja wodna- a ma jeszcze gdzieś krosty czy tylko wokół ust???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosc David ma krostki wokol ust i pod okiem. Pod okiem po jednej ,wyglada to jak jeczmien,ale nie jest to w kaciku oka tylko po srodku. Pryszczy nie ma na ciele i jezyku tak jak miala Zosia przy chorobie rak,nog i ust. Betii z autem jest latwiej masz racje ,ja musiala bym targac Davida w wozku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pytałam, bo panuje epidemia bostonki, krosty sa na buzi w buzi, wewnątrz dłoni na nogach, u mojego syna zaczęło się od krost na buzi i temperatura

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lilia I jak u lekarza? Sven ma znowu zapalenie oskrzeli. Mial juz w pazdzierniku i teraz znowu. Pediatra powiedzial ze takie sa uroki przedszkola. Jutro zostanie w domu a jak bedzie lepiej to od sr badz czw do przedszkola. Oby mala sie nie zarazila.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie drogie kobitki. Betti tak jak przypuszczalam beta negatywna. Zalujje, ze nie naciskalam na stadium blastocysty od razu bo teraz po zamrozeniu to dupa. Bede dzis dzwonic do nich dowiedziec sie jak to jest z kryo i bedziemy rezygnowac z kliniki bo nam to jest za daleko mam mniejsza klinike pod nosem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biest Przykro mi. Nie zalamuj sie nie kazdemu udaje sie za 1 razem. Kiedys pisalas ze masz daleko do D. Bedziesz robic krio w D? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak musze zrobic tam transfer tylko dzieki Bogu nie musze tam tyle jezdzic co przy stymulacji. Robilas kryo na naturalnym cyklu Betii? Ja mam pytanie. Czy Rücktransfer jest liczony w kasie jako 2 podejscie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biest ja nie mialam po 1 ivf mrozaczkow wiec po kilku miesiach podchodzilam znowu do calego ivf, dlugi protokol, pelna stymulacja itd. po 2 ivf tez nie mialam mrozaczkow ale wiecej dzieci juz nie planuje. nie wiem jak to jest cenowo przy krio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzis byłam na kolejnym spotkaniu w sprawie nowej pracy i moja kandydatura została przyjęta pozytywnie. Teraz pozostaje mi wybrać czy chcę zostac tam gdzie jestem czy przejśc do tej nowej. Warunki jakie mi zaproponowano sa korzystne, finansowo tez nie najgorzej jak na pół etatu. W zasadzie bede miała niewiele mniej niz mam teraz na pełnym etacie. W takiej sytuacji przejdę raczej do nowej firmy, gdzie bede pracować w spokojnej, bezstresowej atmosferze na samodzielnym stanowisku. Weekendy wolne, praca do godziny 14.00. Wymarzona praca dla mamy przedszkolaka. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj mielismy bilans 3 latka. Zosia rozwija sie prawidlowo,u Davida lekarz stwierdzil Autysticzne spektrum. Misia jak bedziesz miala chwilke to napisz mi prosze jak to rozumiec?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lilia Weszlam na chwilke postaram sie napisac wiecej w tyg. Bo teraz mam doslownie 2 min. Synek chory ma goraczke:( corcia byla zaziebiona ale jest lepiej boje sie ze moze znow zalapac od niego. Spektrum Autystyczne to dzisiaj bardzo popularne sformuowanie. Psychologowie czesto klasyfikuja do spektrom dzieci znpewnymi opoznieniami lub problemami sensorycznymi itp. Pamietaj, ze go nienoznCz, ze twoj syn ma autyzm ma pewne zachowania podobne do dzici z autyzmem. Podstawowe pytanie czy David utrzymuje kontakt wzrokowy? Jesli tak to dobrze. Typowo autystyczne dzieci nie lapia kontaktu wztokowego. Drugie czy teaguje na swoje imie kiedy go wolasz? Jesli tak to super. Trzecie czy ustawia, uklada przedmioty, zabawki w rzadkach ? Jesli nie to dobrze. Czy zachowuje sie jakby byl nieobecny? Czy wpattuje sie np. W swiatlo ale na prawde dlugo nie przez chwile. Czy jest nadwrazliwy na dotyk? Glosne dzieki? Jesli tak to niezbyt dobrze. No j najwazniejsze, te dzieci zazwyczaj nie mowia lub mowia pojedyncze slowa. Sama zastanow sie jakie problemy ma David wypunktoj je i szukaj pomocy specjalistow, zeby pracownli nim. Nie sadze ze to autyzm ale nie znam twojego dziecka wiec nie moge c***owiedziec poza tym wiem tylko z wlasnego podworka nie jestem ekspertem. Wiem tylko jedno i to moja rada musisz sama sie edukowac, obserwowac dziecko wykluczac pewne choroby i walczyc z lekarzami i specjalistami o odpowiednia terapie. Ty musisz ich nakierowac nie pozwol aby oni zbyt latwo decydowali o twoim dziecku i jego losie. Badz madra i przebiegla tu chodzi o przyszlosc twojego syna. Niestety jest mnostwo beznadziejnych specjalistow kyorzy szufladkuja dzieci bez glebszej analizy. Pozdrawiam i zycze powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki Misia :) David niestety robi 80 %tych rzeczy ktore wystepuja w autyzmie. Ma ok kontakt wzrokowy,coraz lepiej reaguje na swoje imie i lubi sie przytulac. Niestety zyje w swoim swiecie i stymuluje sie zabawkami z muzyka i swiatelkami,dlatego je schowalam. Z lekarzami walcze od poczatku,w szpitalu specjalistycznym dla dziec***owiedzieli mi ze mam za duze wymagania wobec nich! Juz nigdzie mnie nie lubia bo jestem tak natretna. Od stycznia otrzymam pomoc z kasy chorych w postac***ersonelu. Rozgladam sie za specjalnym przedszkolem dla Davida. We wtorek chce isc do urzedu zajmujacego sie dziecmi,oferuja pomoc dla trudnych badz uposledzonych dzieci. 2 razy wtyg.chodzimy na ergoterapie. W domu mamy plasteline terapeutyczna i masaze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Ja tak na szybko...bo za chwilę spadam na nockę :-( U nas w miarę.Tobiasz we wtorek w nocy miał gorączkę i nie poszedł do przedszkola,dziś już było ok i posłałam Go do dzieciaków.Ogólnie ma katar,który mi się nie podoba:-( nawilżam powietrze w pokoju-takim ceramicznym nawilżaczem a dziś przed spaniem zapaliłam świeczkę z olejkiem eukaliptusowym zeby lepiej oddychał.Zastanawiam sie nad kupnem nawilżacza powietrza,szukałam w necie na allegro ale nie mogę się zdecydować...Może polecicie??? A ja ogólnie od wczoraj kiepsko się czuję boli mnie gardło i kości...tak jakby grypsko mnie łapało!!!a jak chciam się zapisac do lekarza na dziś to już nie było miejsc,poszperwłam a apteczce i znalazłam leki z poprzedniego zapalenia krtani,i łykam,mam na 3 dni,może mi przejdzie!wiem że nie powinno sie tak robić,ale nie mam wyjścia a mam taką kluchę w garde ze szok:-( Ogólnie Tobiasz strasznie się rozgadał,dużo mówi i powtarza.Za chwilkę kończy 3 lata...jejku jak ten czas szybko minął..........Mamy już prezenty na urodziny i pod choinkę.Kupiliśmy samochodzik "mercedes"-taki Tobiaszek i tor samochodowy na 2 samochodziki.Jeden mały a drugi duży prezent.i tak Tobi dostanie dużo upominków na urodzinki a za 3 dni pod choinkę.A Wy jakie macie prezenty dla dzieciaków? Uciekam pozdrawiam pa :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lilia Przy takich problemach terapia 2x w tyg nie wystarczy. On musi miec specjalne nauczanie indywidualne jeden na jeden. Nie wiem czy u was jest cis takiego w ramach pomocy dzieciom autyztycznym? Moje dzieci maja kazde pk 25 godzin takiego nauczania plus logopeda, fizykoterapia. To przynisi efekty ale nie wiem co jest mozliwe u ciebie. U mnie to specjalny program sponsotowany przez rzad. Dowiedz sie moze u was tez jest cos takiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lilia Gdybys miala diagnoze masz szanse dostac dla niego specjalny program terapeutyczny? Jesli tak, to znajdz psychologa z stopniem doktora lub developmental pediatrician nie wiem jaki odpowiednik takiego pediatry jest w Niemczech. Postaraj sie o evaluation ( ocene ) dziecka i musisz wyolbrzumiac jego problemy, przedstawic bardziej jaskrawie, bo tak niestety trzeba. Musisz otrzymac diagnoze bo inaczej David bedzie zdany na marne 2 godz terapii ktore moga zaprzepascic jego szanse na powrot do normalnego poziomu dzieci w jego wiemu. Mysle ze wystarczy ci diagnoza PDD to oznacza wlasnie miedzy innymi spektrum lub autyzm. Nie boj sie, ze to bedzie jakas latka na twoim ciecku. Ja sie tego balam, ale jesli dziecko ma problemy i potrzebuje pomocy trzeba zrobic wszystko zeby pomoc. W tym wieku jest olbrzymia szansa na wyrownanie strat i wyeliminowanie pewnych nieporzadanych zachowan. Jeszcze jedno przyszlk mi do glowy, dowiedz sie jakie wymagania musi dziecko spelnic aby dostac sie do programu lub skontaktoj sie z jakas organizacja lub osrodkiem zajmujacym sie autyzmem na pewno poradza ci co ztobic lub gdzie sie udac po pomoc. Zycze powodzenia. Pamietaj, ze skoro David utrzymuje kontakt wzrokowy reaguje na imie to bardzo dobrze! Jest olbrzymia szansa, ze przy dobrej terapii szybko znikna jego problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mala biest - krio nie jest liczone jako kolejne podejscie , KK nie przejmuja kosztow krio. Ja za swoj w cyklu naturalnym place 490 euro plus hatching 160 plus utrogest i gynokadin okolo 60 euro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny ostatnio jestem strasznie zbabiegana i mam jakos malo czasu. dosia i na ktora prace sie zdecydowalas? zostajesz na pelny etat czy przechpodzisz na pol? ja szczerze mowiac przeszlabym na pol. z tego co pisalas to brzmi to zachecajaco a godziny pracy suuuuuuper. ja nadal szukam pracy . jest duzo ofert godziny pracy mi nigdy nie pasuja. daga jak sie czujesz? ja wczoraj zamowilam nawizacz powietrza na ultra dzwieki. pojemnosc 1,4l. elektryczny. wypuszcza taka mgielke. musialam cos kupic bo sven zas ma kaszel a mnie w zime strasznie skora swedzi i jest sucha od ogrzewania. ledwo sven sie wykurowal z oskrzeli i zas ma katar i kaszel......totalna masakra. juz nie wiem co robic :( co do prezentwo to na urodziny mia dostala lalke a sven auto zdalnie sterowane. na swieta kupilam im gre i maszyne do lodow do plasteliny pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beti, od stycznia przechodze na pół etatu, decyzja zapadła. Juz kilka postów wcześniej o tym wspomniałam. Obecna praca jest strasznie przytłaczajaca i bardzo stresująca chociaż mobilizująca i kreatywna. W marcy bede zapisywac Maciusia do przedszkola wiec nie bedzie problemu z odbieraniem go o 15.00. Jesli chodzi o święta to ja nie wiem jak to bedzie, jestem tak zapracowana w pracy ze nie mam czasu nawet o świetach mysleć a co dopiero kupowac prezenty. Nawet w wigilie ide do pracy. Co prawda kupiłam Maćkowi prezent taki edukacyjny zestaw puzzlowy z różnymi opcjami , bardzo fajna rzecz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej betii Dziś juz lepiej,ale wczoraj bolało mnie jeszcze gardło z prawej strony i do tego prawe ucho!!!masakra :-( dziś jeszcze mnie troszkę tam kłuje ale jest lepiej :-) Kurcze jeszcze nie zdecydowałam się na nawilżacz powietrza dla Tobiasza,jak ma katar to zapalam w pokoju przed spaniem podgrzewacz na świeczkę i wlewam kilka kropli olejku eukaliptusowego i jak na razie to wystarcza,choc nie ukrywam nawilżacz by się przydał! Dosia Fajnie że możesz pracowac na pół etatu kurcze tez bym tak chciała...ale nie ma takiej możliwości w tej pracy gdzie obecnie jestem... Ja na szczęście Wigilie mam wolną ale za to idę w Drugie Święto na nockę :-(.........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wczoraj otrzymalismy diagnoze dla Davida ma wczesnodzieciecy autyzm. W poradni polecili zebysmy nie robili za duzo terapi,2 razy ergoterapia i 1-2 muzykoterapia starczy. Twierdza ze nic na sile,wszystko ma byc w formie zabawy. Nie wiem co o tym sadzic? Wszedzie sie czyta ze terapia powinna byc intensywna. Dzwonilam w sprawie muzykoterapii i czeka sie 4-5 Miesiecy na terminy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lilja a czy po tej ergoterapii zauważyłaś jakies efekty czy jest jakakolwiek poprawa? I co z tą tarczycą, bo pamietam ze Davidowi wyszła niedoczynność? Maciek zaczyna od 7 stycznia tez rehabilitację neurofizjologiczną i logopedyczną, bede teraz mogła poświęcić mu wiecej czasu, bo nie ukrywam ze troche go zaniedbałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dosia od 3 Miesiecy robie terapie gdzie indziej i widze efekty. David potrafi sam zdjac rajstopy,lepiej reaguje na swoje imie,teraz uczymy go przynosic przedmioty do mnie bo wczesniej nie reagowal na to polecenie. Zaczyna po malu mowic tzn.odgl0sy zwierzat plus kilka wyrazow. Niestety nie potrafi sie skoncentrowac i wszystko go szybko nudzi. David ma wysokofunkcjonujacy autyzm,tzn bedzie wszystko robil tylko pozniej niz rowiesnicy. Lekarz podejrzewa ze moze to przejsc w aspargera tzn.ze bedzie inteligentniejszy niz rowniesnicy w jakiej dziedzinie. Najwiekszy problem bedzie w funkcjonowaniu w spoleczenstwie,problemy w nawiazywaniu kontaktow,partnerstwa....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lilja a jak teraz wygladaja jego kontakty z rówiesnikami? oraz z dorosłymi? Macius tez robi wszystko później niz rówieśnicy, aczkolwiek jest dość inteligentny jeśli chodzi o jakies zadania logiczne-układanki, puzzle, zna alfabet i liczby. Natomiast bardzo dobrze nawiazuje relacje z otoczeniem i rówieśnikami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×