Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość malina299

Inseminacja

Polecane posty

Gość malina@1299
Lenko witaj. Kiedy będziesz mieć IUI zależy od twoich i twojego męża wyników badań. To jest sprawa każdej z nas indywidualnie. A robiłaś już jakieś badania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, robiłam progesteron, prolaktyne, fsh, e2, lh, tsh i podstawowe. maz badanie nasienia x 2. wyszly strasznie rozbiezne wyniki(oba zle), wiec jedziemy do specjalistow:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lena, ja miałam iui zaraz w nastepnym cyklu. W zasadzie nie robiłam żadnych badań oprócz badania nasienia (kolejnego dla sprawdzenia) + monitoring.... Miałam iui w następnym cyklu i jeszcze w tym samym mam @...Namawiam własnie męża na in vitro, ale on chce próbować jeszcze inseminacji. Chyba ma racje. To jest nie do pomyslenia...owulacja zawsze jak w zegarku, sprawne, liczne plemniki...i NIC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Plusem @ jest to,że konec PMS-u...no i piwko mogę wypić z szystym sumieniem i solarium dla relaksu odwiedziłam...Chcialabym wiedzieć czy w ogóle nam się uda...jesli tak to ile jeszcze @...przede mną...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc kobietki!! Malinko to super, ze zadowolona jestes z nowego lekarza!! Ja tez sie bardzo ciesze ze zmieniłam lekarza!! kurcze ten taki komunikatywny tamten nie za bardzo, teraz zaluje ze wczesniej nie zmieniłam. Kurcze tylko znowu wydatki zarabiste, badanie nasienia who 140 zl, i 10 z krwi róznych. Dziewczynki a ile teraz kosztuja przykładowe badania, bo ja robiłam juz 2 l temu i nie wiem , Ty Lenko niedawno robiłas to napisz ja mam zrobic: TSH, FSH,LH, TESTOSTERON, DHEA-S, SHBG, BADANIA PRZECIWJĄDROWE, PRZECIWPLEMNIKOWE, ANTYKARDIOLIPOWE, TARCZYCOWE, DUZO TEGO. wczesniejszy lekarz z krwi to mi połowę zrobił i tyle. Kurcze jeszcze ten lekarz mnie pocieszył ze w razie inseminacji maja b. dobrego biologa , który zrobił doktrat z tej analizy nasienia, i super selekcjonuje nasienie, a tamtem miksował nasienie pół godziny i tyle. Bahatki ja juz przezyłam 6 inseminacji i tez nici :-( Asia trzymam kochana mocno kciuki za 2 próbe, oby wszystko oki wyszło! Pozdrawiam!!Piszcie kochane co u Was!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monjoc 82 ja w swoim labolatorium za TSH, LH, FSH i testosteron zaplacilam 96 zl. z reszta Ci niestety nie pomoge, poniewaz nie robilam tych badan. Swoja droga faktycznie troche ich jest:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny ja już po. Leze właśnie. teraz 2 tygodnie oczekiwania akurat w dzień matki będę testowa, ale powiem Wam że mam całkiem inne nastawienie niz przy pierwszym podejściu, co będzie to będzie monjoc co do badań to faktycznie masz ich duzo i to raczej nie sa tanie badania te TSH i tym podobne to cos koło 25 zł za 1 hormon takze chyba musisz sie nastawic na spory wydatek, a moze zadzwon do laboratorium niech Ci podadzą ceny bedziesz wiedziec na ile sie przygotowac pozdrawiam Was dziewczynki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za odpowiedz!! Ja w sumie mam nadzieje, ze w 500 zł sie zmieszcze, w sumie mozna tam karta płacić to nie bede wybierała kasy!! Kurcze nie dość ze psychicznie i niekiedy fizycznie musimy sie ocierpiec, to jeszcze trzeba za to płacić szok!!Całe zycie pod góre!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asia a napisz mi po kolei jak to dzis wygliądało u Ciebie ta insemin. i czy długo przygotowywali nasienie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malina@1299
Asia mam nadzieję, ze będziesz mieć piękny prezent na dzień matki w postaci II kresek. Monjoc tez głupio postąpiłam, ze zmieniłam go tak póxno. ten jest konkretny, robi badania i nie zwleka. A faktem jest, ze te badania są strasznie drogie i jak zrobisz kilka to wychodzi niezła sumka. Do pozostałych: Co u was dziewczyny - zapomniałyście o naszym forum? tak długo nic nie piszecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monjoc82 o 18 pobrali nasienie a o 20 mi je podali. sama inseminacja trwała 5 minut jutro ide na usg zobaczyc czy pękly pecherzyki bo wczoraj inna lekarka mi robiła bo mojej nie bylo i nie robiła mi usg przed w sumie zla o to jestem nasienie tym razem bylo troche gorsze niz ostatnio no ale chodzi w sumie o jednego plemnika:) a jak myslicie moge sie napic wina dzis?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc !! Asia i co pękł ten pęcherzyk? Asia a kto Ci to nasienie przygotowywał i dali CI wyniki nasienia? Ile kosztowała insemi? Własnie Malinko ja tez mogłam wczesniej zmienic, nie wiem czy mi ten pomoże, ale jest bardziej konktetny i bardziej mu zalezy! Pozro!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monjoc iui kosztowałZo 700 zł nasienie obrabiali w klinice o 18 a o 20 miałam podane. wyniki mi tylko pokazali i zostaja w kartotece bylam dzis na usg pecherzyk pekł a jeden nie ale owu byla jest ciałko żółte i ten cały płyn za macica takze szansa jest. A jakby sie nie udało to mówiła ze zmieni mi stymulacje na jakies zastrzyki na F ale nie pamietam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to wszystko Asia na dobrej drodze!! trzymam kciuki!! A te zastrzyki to moze Fostimon, ja takie brałam!! Ten mój co teraz u niego byłam, to powiedział ze tamten co do niego chodziałam znany jest z faszerowania swoich pacjentek lekami. Mam nadzieje , ze ten mi pomoże! Pozdrowionka!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze dwoniłam, zeby mi obliczyli ile za badania mi wyjdzie!! Wiecie ile?!! z badaniem meza około 650 zł Kurcze czego się nie robi dla posiadania dziecka!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to faktycznie sporo ale co zrobic trzeba płacic. szkoda ze nie mozna sobie tego leczenia od podatku odpisac to niesprawiedliwe za dzieci dostaje sie zwrot a my tez wydajemy kupe kasy i tez to powinno podlegac zwrotowi. chyba napisze do ministerstwa:) ja sie wogóle teraz nie nastawiam ani nie nakrecam co bedzie to bedzie. a te zastrzyki o których pisałas to jak je brałaś? i ile kosztowały?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc Fostimon brała 3 przez 2 dni przed owulacja!! Koszt to około 70-80 zl za sztuke!! Wszystko to drogie!! Nio Asia pisz do ministerstwa to ja tez sie podpisze :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam ! Przez przypadek trafiłam na tę stronę i czuję , że się tu odnajdę :). jestem przed pierwszą inseminacją. Leczymy się w Provicie od stycznia. Po zrobieniu chyba wszystkich możliwych badań stwierdzono bezpłodnośc idiopatyczną. Niby wszystko ok, ale od ponad 2 lat nie nie możemy zajść w ciążę. Pierwsze badania M były słabiutkie, ale powtórnie zrobione w Provicie o dziwo wyszły dobrze. Właściwie juz powinnam być po zabiegu. Brałam clo 3-7 dc, ale niestety wolne terminy w klinice nie zbiegły się z naszymi i musimy poczekac do następnego cyklu. Lekarka powiedziała mi, żebym przyjechała na USG w pierwszym dc, żeby zobaczyć, czy się jakies torbiele po clo nie zrobiły. Czy wy tez robiłyście USG pod tym kontem? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny. Ja miałam 12 IUI, dziś mnie bardzo boli brzuch i lewa strona bardzo mnie ciągnie, zauważyłam dużo więcej śluzu. 25 maja będę testować chyba że przyjdzie @. Mam stresa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość likawka77
Ile was kosztowala inseminacja? Za co trzeba zaplacic-dokladnie? Jak by ktoś mógł prosze mi odpisać!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja płaciłam 330 zł. kupiłam pregnyl (zastrzyk na pęknięcie pęcherzyków) 37 zł. I brałam Clo koszt chyba 10 zł. Wcześniej robiłam badania hormonów ponad 100 zł leczę się też na tarczycę. Ale to i tak wszystko zależy od kliniki co Ci karzą zrobić za badania i jakie leki Ci dadzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anya82 leczysz sie w provicie w katowicach? Bo ja tez i jestemw szoku ze nie zrobili Ci iui ze terminu nie było? ja zawsze dzwonie i na drugi dzien mi robią jeszcze sobie moge wybrac godzine którą chce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No niestety. Pani w recepcji powiedziała, że lekarka może mnie przyjąć tylko o 15.50, a że pracuje do 17 i nie jestem z Katowic, to niestety muszę czekac do przyszłego cyklu. Ty też musisz sprawdzać, czy nie zrobiły się torbiele po clo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ok ale iui moze wykonac obojetnie który lekarz, ja chodze do m biernat i jej tez ostatnio nie było to inna lekarka mi zrobiła. szkoda cyklu i stymulacji na drugi raz wez innego lekarza ktory akurat bedzie przyjmował. Ja zawsze po iui mam usg tzn 2 dni po czy pekły pecherze. Jak byłam stymulowana clo to tez bylam na usg bo jak sie nie wchłona torbiele to nie mozna znowu brac clo mnie sie z reguly wchłaniały jak @ przychodziła ale usg trzeba zrobic a u jakiej lekarki sie leczysz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chodzimy do dr Paligi-Żytniewskiej. Nie wiem jak to zwyczajowo sie odbywa,bo to będzie nasze pierwsze iui. Ale nie ma tego złego, bo jestem przeziębiona i nie wiem jaki by to miało wplyw na zabieg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Anya82 ty tez jestes z rocznika 82 Bo nas z tego rocznika jest bardzo duzo i cos jest nie tak z nami :-) Ja pomimo, ze mialam 6 inseminacji i zadna sie nie udala, to z terminem nie bylo problemu, a jak trzeba bylo to lekarz nawet w sobote przyjezdzal i to na 19 i nam robil. ja płaciłam za insemi 550 zł plus ciagle jakies zastrzyki za okolo 300 zł, caly cykl kosztowal mnie z dojazdami okolo 1300 zł, bo jeszcze byly usg itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Dziewczyny! Pisalam wczesniej i caly czas was podczytuje, wiec moze zostane na stale :) Mialam wczoraj wizyte, i sama nie wiem... lekarz nawet nie wspomnial o inseminacji, powiedzial ze moze zrobic in vitro jesli nam bardzo zalezy i jestesmy zmeczeni staraniami (ze niby nie ma zadnych wskazan do zabiego, ale jak chcemy to ok). Kazal mi brac Clomid (nie wiem czy dobrze napisalam), i sprawdzic w 10dc czy mi cos uroslo na lewym jajnkku :) Prawy jajowod mam zapchany i owulacje zawsze mam po prawej stronie. Mam brac 1 tabletke (50) od 3dc, i sie zobaczy. Jak nic nie da to albo zwiekszymy dawke albo zmienilmy na jakies zastrzyki (cos na G ale nie pamietam). Kurcze musze sobie wszysko na kartce pisac bo szlam z nastawieniem na inseminacje a on nic nawet nie wspomnial, i jak zglupialam. Dobrze ze dal meila i kazal pisac jesli bedziemy mielli jakies pytania :) I teraz sie zastanawiam, czy probowac ten Clomid, zmieniac lekarza, czy moze od razu brac te sastrzyki? Czy z doswiadczenia waszego, uwazacie ze ten clomid cos da? W sensie spowodowania owulacji po stronie droznego jajowowdu? Czy strata czasu? Ale sie spisalam, ale juz sama sie w tym gubie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monjoc82 Rzeczywiście sporo jest nas z tego rocznika. Chyba jakiś felerny, czy co. Ale nie ma co się łamać. W sumie jestem na początku drogi. Lekarka powiedziała nam, że po 3 nieudanych iui będzie laparoskopia, później następne 3 , a jak i to nie da efektów, to zrobimy in vitro. Troche mnie to przeraża, ale nie tracę nadziei . Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny ja narazie nic nie piszę bo mam przerwę:) w następnym cyklu chyba kolejna inseminacja:) Karola nie rozumiem dlaczego do in vitro musisz mieć owulację po stronie drożnegfo jajowodu przecież do tego zabiegu podchodzą kobiety które mają nawet oba jajowody niedrożne. Rozumiem do inseminacji żeby chcial koniecznie wywołąć owulkę po drożnej stronie ale do in vitro co to za różnica? Pozdrawiam wszystkie kobietki na forum:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×