Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość malina299

Inseminacja

Polecane posty

Dziewczyny z całego serca życzę Wam spokojnych Świąt. Żeby spełniło się Wam to jedno, dla każdej najważniejsze marzenie... Cały czas Was podczytuję i trzymam kciuki za kolejne sukcesy. RADOSNYCH ŚWIĄT!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochane, ja również chciałam Wam złożyć życzenia z okazji nadchodzących Świąt. Aby ten magiczny czas był dla Was wyjątkowy, a Pan Bóg wysłuchał Waszych wszystkich próśb. Spokojnych, spędzonych w gronie rodziny Świąt Bożego Narodzenia i samych SUKCESÓW w Nowym Roku!!!! Ściskam Was bardzo gorąco!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj panterko Pytasz o przygotowania. CZasem są większe czasem mniejsze. W zależności od tego gdzie lekarz widzi problem. Jeżeli po stronie męża (ruchliwość, mała liczba plemników), to sytuacja może być szybka - ustalenie dnia owulacji, inseminacja i do domu. Albo trochę dłużej położenie do szpitala - na 3 dni (Poznań, Polna) - Ustalenie dnia owulacji, przy pęcherzyku powyżej 18 mm podanie zastrzyku na pęknięcie, inseminacja i rankiem 3 dnia sprawdzenie czy pęcherzyk pękł. Jeżeli tak to do domu, jeżeli nie - poprawka i do domu. Jeżeli lekarz będzie decydował się na stymulację, to od 3 dnia cyklu zaczynasz brać hormony. A na dwa dni przed inseminacją możesz ( ale nie zawsze) dostać dopochwowe tabletki przeciw grzybiczne. Po stumulacji reszta przebiega podobnie. To jest po krótce sposób UIU w Poznaniu na NFZ. A o co pytać? Ciężko powiedzieć. Jaka jest skuteczność powiedziała Wen. Niektórzy twierdzą, że jest wieksza o 5%. Co nie zmienia faktu że i tak wyniki są takie sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Dziewczyny, Panterko, przygotowania do IUI: tak jak bylo napisane wyzej, zalezy od problemu. u nas, przy wrogim sluzie, mialam styulacje cyklu poprzez zastrzyki z urofolitropina, aby rosl pecherzyk plciowy..zaczynam brac zastrzyki po rozpoczeciu okresu i w ok 15 dnia cyklu nastepuje IUI :) i tak uz dwa razy...poza tym nic wiecej...lekarz nic szczegolnego nie przykazuje.. a co do testow na wrogi sluz, czy byly robione w okresie okoloowulacjnym..byc moze ale nie pamietam niestety..poberali mi krew aby ustalic owulacje i tak przez kilka cykli..to byly pierwsze miesiace starania sie naturalnego, przy pomocy lekarza..dopiero po 2-3 mies zrobilismy IUI Dziasiaj rano (10 dni po IUI) bolal mnie brzuch jak przed okresem i to baardzo..takze pewnie nic z tego.. no nic! Wesolych Swiat!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o co zapytac? mnie na przyklad interesuje z ktorej strony mam pecherzyk, z prawej, czy z lewej. poza tym, czy mam robiona IUI przed czy po peknieciu pecherzyka..(nie wiem jak to bylo u mnie...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wen Trzymam za Ciebie kciuki dopóki nie masz @ jest nadzieja. :) Lekarz podczas USG mówi ile pęcherzyków jest wzrastających, ile mm ma dominujący i z której jest strony. Inseminację przeprowadza się przed pęknięciem pęcherzyka, ale jeżeli pęka lub pekł to też nic nie zmienia. Zresztą zastrzyk (Pregnal lub Ovitrelle) jest podawany na kilkanaście godzin (18-20) przed planowaną inseminacją aby możliwie szybko po niej pekł i uwolnił jajeczko. A sprawdzenie po inseminacji czy pekł odbywa się w dniu następnym. Jak to ktoś powiedział wcześniej z dwóch względów - dla pewności i dla czasu hospitalizacji. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sasiad20
Moje pokojowe okno wychodzi na wprost na okno od łazienki naszych sąsiadów (młode małżeństwo) około 25 lat. Dzisiaj z rana uwieczniłem moja sąsiadke podczas golenia cipeczki w łazience. Wszystko bardzo dobrze widac na zdjęciach !! Mieliscie takie sytuacje? moze macie jakies fotki ? http://wsad.it/rosvelq/sasiadka Zdjęcia są w moim albumie o nazwie xxx i haśle sasiadka123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z tego co wiem to
inseminuje sie krowy hahahahahahahhahahahhh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki Skrabi za info :) u mnie nie ma niestety sprawdzania na dzien po. Po IUI sprawdzanie nastepuje dopiero po 14 dniach- test krwi. nie bralam tez pojedynczych zastrzykow na 18-20 godz przed, a jedynie 7 lub 8 razy Fostimon w zastrzykach- wiec troche inaczej to przebiega, pozdrowienia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wen W Poznaniu po IUI gdy był podawany lek na pęknięcie pecherzyka, z reguły jest robione USG, które daje informacją czy pęcherzyk pekł, czy nie (kolejny problem...) 14 dzień - badanie krwi? - Pani Doktor powiedziała żeby czekać na @ - dość dobry test... Panterko Jeżeli lekarz zdiagnozował problem, oraz usunął go to jest już u Was dobrze. To niestety jest podstawa w dalszych staraniach. IUI daje Ci monitoring jajeczkowania, pokonuje barierę wrogiego śluzu, skraca drogę pleminków do jajeczka i podawane jest polepszone nasienie (ruchliwość). To były plusiki. Ale też stres Twój i męża, kuracjua hormonami, pobyt w szpitalu, kilka dni nerwówki. Przy czym rezultaty jak 5 w totolotka. A stes niestety nie sprzyja zajściu w ciąże :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was kochane! U mnie też bez zmian!! Życzę Wam kochane i sobie samej, aby rok 2012 był dla nas szczęśliwy i aby każdej z nas spełniły się marzenia, która leżą nam na serduszku! Pozdrawiam pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skrabi, a gdzie Ty w poznaniu robisz iui na nfz?u kogo się leczysz? Bethi, ja u Jędrzejczaka A dla wszystkich poświąteczne życzenia spokoju, spełnienia marzeń i radości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tosiu Jesteśmy u Pani dr M. Sedryńskiej - Szuster. Poradnia na Polej 33. Do tej pory 6 IUI - oczekiwanie na szczęsliwą 6 :) Sytuacja podobna - niby wszystko dobrze, a jest jak jest. Laparoskopia po 3 IUI?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny w tym miesiący niestety nie udało sie właśnie dostałam @ niestety..... Termin pierwszej inseminacji to 2 tydzień stycznia jak wszytstko będzie ok. W Nowym roku musimu zrobić testy MAR posredni i bezpośredni na przeciwciała, a później ocena owulacji - USG i być może pierwsza próba IUI...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bethi tak mi przykro :( a ja wczoraj zrobiłam powiesy i czekam na wyniki jak będą ok to w styczniu koeljna IUI bardzo się boję wyników tych posiewów :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze niestety... Tak wierzyłam w to że tym razem sie uda .... brak słów....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skrabi - pytanie o laparoskopię było do mnie? bo jeśli tak to miałam ją po czterech nieudanych IUI. Ja leczę się u Jędrzejczaka na polance, ale u niego w gabinecie przyjmuje też pani Monika - przemiła osóbka(nawert jedna IUI była u niej), bo oni często przyjmują "zamiennie". Niestety prywatnie, wszystko za kasę, niemałą zresztą:-( ale cóż. choć teraz sobie pomyślałam,żeby może zadzwonić do niej na polną? masz może jakiś kontakt? właśnie jak byłam na laparo to kilka dziewczyn mówiło mi o IUI na NFZ, ale bez szczegółów. ja powinnam dostać @ jutro. oczywiście cały czas mam nadzieję, że może jednak się udało(w tym cyklu tylko naturalne starania).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ludzie!!!____
Nie piszcie, że u was "wszystko w porządku" a nie ma efektów. Jezeli mieliscie robione wszystkie (???) badania i wyszły one ok to tym gorzej! To znaczy, że przyczyna jest poważna. Jak jest seks bez zabezpieczenia przez rok - dwa i wiecej a nie ma ciazy to jest problem...Nie ma dziury bez ognia! Zwłaszcza jak macie za sobą 3 lub więcej inseminacji...lepiej szukajcie przyczyny zamiast tracić czas na 4,5,6 inseminacje...tym bardziej jak niby pozornie "wszystko jest ok". Dajecie się naciagac lekarzom na kasę...tyle inseminacji ma sens jak problemem jest u was np. wrogośćnasienia...ale jak plemniki /komórka są niby ok...to co ma pomóc inseminacja...? Inseminacja to nie jakaś magiczna procedura lecząca niepłodność tylko podanie komórce jajowej plemników pod noc i jak nie chwyci to raz, dwa - maksymalnie trzyv to dalsze próby nie mają sensu... Owszem kobieta moz zajść w ciążę przy 6 razie, ale tak samo może zajść naturalnie po 10 latach starań lub stosując antykoncepcję - ale to już jest loteria

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bethi przykro mi:(( rzeczywiscie brak słow dziekuje wam na temat przygotowan do iui jan iestety nie bylam u ginekologa bo w laborotorium w szpitalu mozna bylo wyniki odebrac tylko do 13:( a ta franca z laboratorium nic nam nie powiedziala bo normalnie do 15 mozna odbierac a cóż mi po wizycie bez wyników tak wiec musialam odwolac wizyte i bede dopiero umawiac sie po nowym roku ale tez gin sie z nami umawialam mialam miec jeszcze raz ten test PTC bo akurat 13 dzien mialam noi o dupe rozczaś:O no ale cóż trudno czekamy do nowego roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tosia-czekamy widzisz u mnie i meza tez niby jest ok niby ta bakteria powoduje wrogosc sluzu wiec nie wiadomo jak to do konca jest a ponad 3 lata jak sie nie udaje:O nawet jak odpuscilismy zmienilam prace kupilismy psa id itd to i tak nic z tego ciazy jak nie bylo tak niema

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tosiu. Ok. Dzięki. Jeżeli masz @ to dzwoń do K.L.N. tel 618419311 lub 616599311 i umawiaj się na wizytę.Wizyty są we wtorki. Jeżeli nie załapiesz się na styczeń zostaje luty... Do tej pory kolejka była od 2 - 4 tygodni, ale może panie z rejestracji znajdą jakąś lukę i wpiszą Cię na początek stycznia ... A w międzyczasie idż do lekarza rodzinnego po skierowania do poradni... To wszystko... A reszta czy idziesz z nfz czy prywanie taka sama...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wchodzi wam 2
jak taka biedna ta koleżanka to po co takie extra ciuchy do chrztu kupowala?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najlepszego dziewczyny :) spełnienia najskrytszych marzeń :) Dosiego 2012 roku!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skrabi, dr Szuster przyjmuje tylko od rana? u mnie Nowy Rok zaczął się okresowo :-( ale Wam wszystkim życzę siły do walki, wytrwałości i szczęścia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewik 26
Witam, Dziś byłam na pobraniu krwi w celu przeprowadzenia badań dotyczących chorób przenoszonych drogą płciową- podobno trzeba je wykonać.Jeżeli wyjdą ok to będę miała przeprowadzoną pierwszą inseminacje w drugim tygodniu stycznia. Obawy przed niepowodzeniem są duże ale...Staramy się o dziecko od 1,5 roku Polecam gabinet Zdrova w Warszawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Tosiu Tak przyjmuje z rana,a godziny wizyt wstępnie podawane są przy rejestracji. Przeważnie 8 - 11. Niestety rok zaczynamy podobnie :( Szósta porażka... :( :( :( Wydaje mi się, że limit cudów w ubiegłym roku wyczerpał się i dla nas nie starczyło... :( Teraz pewnie będzie laparoskopia, ciekawe czy coś wniesie, czy też nie doda do diagnozy nic nowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skrabi, Tosi, u mnie to samo..wlasnie zaczyna sie okrez po drugiej IUI... wkurza mnie to!!! ..swieta, swieta i po swietach...zycze wszystkim, abysmy w 2012 doczekaly sie wreszcie ciazy! za teraz zaczynam przygotowania do 3 IUI..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×