Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość malina299

Inseminacja

Polecane posty

Gość Szukająca wsparcia :)
Hej :):) Przepraszam, że się wtrącam między Was :( Malina - ja byłam stymulowana Menopurem w czerwcu ubiegłego roku. Clo mi nie pomogło i lekarz sięgnął właśnie po te zastrzyki i też diupa :(:( miałam ok. 10 pęcherzyków ale były niestety malutki :(:( Nie udało nam się do tej pory, a staramy się już 3lata :(:( Może brałam zbyt małą dawkę tych zastrzyków(wzięłam 6 ampułek), i to tylko jeden cykl..... Będzie dobrze, musisz w to wierzyć :):) POWODZENIA :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malina299
Novica i Szukająca wsparcia dziękuje Wam za pocieszenie, ale już coraz bardziej się tym wszystkim załamuję. Do wczoraj wierzyłam, ze jednak się uda. Pęcherzyków było 5, lekarz powiedział, ze ładne a w piątek okazało się, ze nie urosły wogóle. Wczoraj stwierdził tez, że to źle jak tyle jest pęcherzyków bo mogą wyjść 5-raczki a to tylko problem i zmartwienia. On chce żeby było np. 2 pęcherzyki. Oj już się sama w tym wszystkim pogubiłam. Zastanawiam się tylko czemu nie wyznaczył mi usg na poniedziałek a może akurat by urosły i byłaby IUI..... Już sama nie wiem co myśleć. W nocy z tego wszystkiego nie zasnęłam, udało mi się to dopiero o 2 nad ranem. Myśli wciąż się kłębią, mowie wam straszne uczucie jak się jest bezradnym........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szukająca wsparcia :)
Malina - nie ma za co. Przede wszystkim musisz wziąć się w garść i nie załamywać, bo to Ci w niczym nie pomoże. Wiem, że łatwo się mówi. Tym bardziej, że to inseminacja, badania, usg, leki, zastrzyki i niemożliwe jest nie nakręcanie się. Pomyśl sobie, że ja np staram się prawie 3lata, cholernie długie lata dla mnie. Bywało ciężko, miałam różne jazdy, załamania, był płacz, lament dlaczego nie JA, kiedy okazywało się, że kolejna koleżanka jest w ciąży, kolejnej urodziło się dziecko. Ale uwierz mi, przyjdzie taki czas, że będziesz mogła wyluzować trochę, patrzeć na to wszystko spokojniej, może trochę obojętniej i będzie Ci z tym dobrze. Ja mam właśnie teraz taki etap, że jakoś mi to lotto. Nie mówię, że nie chcę dziecka i mnie nadchodząca @ nie przytłacza, ale to nie jest już takie ciśnienie jak np było chociażby rok temu. GŁOWA DO GÓRY. Naprawdę się uda......!!!!!Tak sobie myślę czasem, że gdybym w ogóle miała nie mieć dzieci to nasienie M byłoby gówno warte, moje badania też, wszystkie hormony itp, itd. MY PO PROSTU POTRZEBUJEMY WIĘCEJ CZASU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Sorry za wykład, i z góry przepraszam, jeśli nie daj Boże Którąś z Was czymś uraziłam 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny ja jestem po, miałam tylko jeden pęcherzyk dominujący i kilka drobnych ale lekarz pow że ten jeden jest ok w sobotę dostałam ovi a dzis miała iui. Malina ja biorę clo od 5 do 9 dnia cyklu a potem jeszcze przez 3 dni menopur. Malina a jakiej wielkości miałaś te pęcherzyki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malina299
Krystal w 10 dc w prawym jajniku 3 pęcherzyki: 13.11.10 mm, a w lewym dwa 12, 10 mm. Śluzówkę mam skąpą 4 mm. Potem miałam robione powtórnie usg w 13 dc i niestety pęcherzyki wogole nie urosły. Lekarz powiedział, ze nie ma sensu próbować w tym cyklu, bo 5-raczki to tylko kłopot i przepisał mi menopur 75j/dz lub gonal tę samą dawkę. Mam sobie wybrać który wyjdzie taniej i ten lek kupić. Oba mają takie samo działanie. Ty widzę tez brałaś menopur ile za niego płaciłaś i jaką dawkę miałaś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malinka ja miałam też 75/dz płaciłam 100zł za jedną ampułkę a brałam 3 dni Ja miałam meopur połączony z clo, clo kosztuje coś ok 4 zł :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malina299
Krystal długo zażywałaś ten menopur? ile cykli? Ja mam zażywać 75j przez 5 albo 6 dni. jeszcze dokładnie nie wiem bo jak dostane miesiączkę to mam iść po receptę. Jednak coś tu nie rozumiem, bo wcześniej owulację miałam ok. W tym cyklu po zażyciu fermary coś się popieprzyło i nagle zastrzyki. Miałam przecież 3 pęcherzyki po prawej stronie i 2 po lewej. A po zażyciu menoporu to czytalam, ze dziewczyny miay nawet po 19 pęchezryków. Mój gin mówił, ze jepiej mieć 2-3 duże niż 10 małych. Już przez czytanie tego netu to mam straszny mętlik.Mogłbyś mi to wytlumaczyc? A jak było u ciebie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Novica
Malinka, żeby pęcherzyk się nadawał musi mieć wielkość ok.18-22 mm. Takie malutkie pęcherzyki się nie nadają, bo jest znikoma szansa, że dojrzeją i pękną. Tak samo jest ze zbyt dużymi pęcherzykami, te przerośnięte też rzadko pękają. Mój gin powiedział, że iui nie robi się przy dużej ilości pęcherzyków, właśnie po to żeby ograniczyć ciążę mnogą. Wiadomo, że bliźniaki jest szansa donosić, ale czworaczki? Mój gin mówi tak jak i Twój: najlepiej inseminację robić na 2-3 pęcherzykach :) Muszę się go podpytać o ten Menopur, kompletnie tego nie znam. Dlaczego Wy byłyście tym stymulowane, a ja nie? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witaj MAlinka. Ja zażywałam teraz drugi cykl w każdym cyklu po 3 ampułki. W pierwszym cyklu miałam 2 ładne pęcherzyki a teraz jeden. Wiesz ja też miałam owulację bez leków ale oni przepisują leki żeby zwiekszyć szansę. Mi lekarz powiedział że trudno przewidzieć jaka będzię odpowiedź organizmu na leki w danym cyklu. Może zapytaj lekarza czy nie mógłabyś brać tak jak ja clo i menopur, wogle dziwi mnie że ci clo na początek nie przepisał jest o wiele tańszy a często przynosi efekt. No ale wiadomo każdy lekarz ma swoje metody .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny mi lekarz kiedyś tłumaczył że na początku podaje się tańcze i prostsze leki takim lekiem jest właśnie clo a dopiero jeśli po 3 cyklach nie ma efektu albo organizm nie reaguje na ten lek to dopiero wtedy przepisują gandotgropiny czyli właśnie menopur i gonaf. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Novica
Krystal testowanko w środę :) Carla powiedziała, że wtorki są pechowe, więc przesuwam test na środę 13-go :D Powiedz mi czy też miałaś taką schizę? Ja co chwilę łażę do kibelka i sprawdzam czy czasem nie dostałam @. Chętnie zrobiłabym test już dziś, ale z drugiej strony, wolę pożyć jeszcze w świadomości, że się udało :) Oczywiście jakby się nie udało, to i tak podchodzimy do kolejnej iui. Krystal teraz przed Tobą te okropne 2 tyg. czekania. Trzymam kciuki, żeby szybko minęły i zakończyły się sukcesem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Novica ja też miałam schizy najgorsze ostatnie dni bo człowiek walczy ze sobą żeby testu bez sensu za wcześnie nie zrobić:) Ja narazie staram się nie myśleć o tym:) z Twoje testowanko też trzymam kciuki baaardzo mocno;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malina299
Krystal ja zażywałam clo za raz na początku leczenia i niestety nie przyniósł żadnego efektu. Potem brałam duphaston, następnie luteinę dopochwowo i te nieszczęsną Femarę. Teraz czas na menopur albo gonal. U nas w Rzeszowie te leki są strasznie drogi bo kosztują ok. 900 zł. teraz po tej ostatniej wizycie to boję się iść na kolejną, bo nie wiem co usłyszę....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malinka rozumiem nie wiedziałam że brałaś już clo :) 900 zł kosztuje jaka dawka? bo ja płaciłam ok 100 zł za jedną ampułkę. Kupowałam w aptece internetowej bo u nas to wogle takich leków chyba nie ma. Ja zadzwoniłam do apteki z Białegostoku, musiałam im wysłać receptę i upoważnienie, wszystko przebiegło sprawnie leki miałam na czas. Za przezyłkę zapłaciłam 30zł a całość płatna przy odbiorze:) ta apteka nazywa sie "pod gryfem" może zadzwoń i zapytaj tam o ceny tych leków?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malinka nie bój się będzie ok;) a po clo ci nie rosły pęcherzyki czy jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malina299
tak wcale mi nie rosły. Już jestem tym wszystkim strasznie zmęczona. załamalam się jak zobaczyłam cene tych zastrzyków. Masa kasy i nie wiadomo czy pomoze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To prawda że są drogie;/ ale może akurat pomogą Malinka a u was 900 zł kosztuje jaka ilość tego leku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malina299
Menopur 75j 5 ampułek. No dość droga sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malina299
no właśnie patrzyłam wczoraj na te aptekę internetową. cena to 525 zł. Pewnie że taniej tylko coś mnie zmyliło, bo gdzieś przeczytałam że jest możliwy tylko i wyłącznie odbiór osobisty. A ty jakie pisałaś upoważnienie? jakiej treści? i po co było potrzebne? za chwilę zadzwonię do tej apteki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Upoważnienie o treści: upoważniam firmę kurierską do odbioru mojego leku z apteki i podpisać się:) musisz im wcześniej wysłać receptę i właśnie te upoważnienie jak do nich zadzwonisz to ci wszystko powiedzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malina299
Tak dzwoniłam właśnie przed chwilą. Powiedzieli mi to samo co ty. Płatność przy odbiorze. Zawsze to taniej. Dziękuję za radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie ma za co Malinka:) swoją drogą w szoku jestem że u was jest aż tyle drożej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malina299
no u nas ceny są jakie są. Babka z apteki mówiła mi, ze jest to specjalne zamówienie i oni ściągają to z Warszawy. A jak twoje wrażenia po IUI? jak się czujesz? Życzę z całego serducha pozytywnego wyniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja normalnie sie czuje:) nie robię sobie zbutnio nadziei z tym moim jednym bidnym pęcherzykiem to bym musiała miec naprawdę duuużo szczęścia żeby się udało:) ech najgorsza w tym wszystkim jest nasza bezradność choćby człowiek nie wiem co robił i jak się starał to nie ma na to wpływu:( można tylko czekać i mieć nadzieje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szukająca wsparcia :)
Malina - skąd Ty jesteś???? Ja kupowałam Menopur w Warszawie w aptece przy klinice NOVUM za 97zł....Co prawda to było w zeszłym roku....Jak będziesz chciała to dam Ci namiary na ta aptekę.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malinka299
Szukająca wsparcia dziękuję za odpowiedź. Ja właśnie wysłałam receptę do apteki internetowej w Białymstoku, gdzie Menopur 5 ampułek kosztuje 525 zł. Tak więc ceny się różnią bo u mnie w Rzeszowie jest to kwota ok. 900 zł. Dziewczyny a jak tam wasze samopoczucie??? Jak testowanko?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Carla_82
Hej kobietki! No moja iui była wczoraj i dzisiaj. Lekarz na początku nas zgasił mówiąc znowu, że słabe nasienie więc poprosiłam o ponowne badanie (mój m rzucił papierosy 3 tygodnie temu i chciałam zobaczyć skutki). Po ok 1,5 godz. wyniki lekarz był w szoku a my tym bardziej. Nasienie- rewelacyjne z 8 ml zrobiło się 21 ml. Lekarz powiedział, że nasienie jest super. Postanowiliśmy, że do września postaramy się naturalnie zaskoczyć jak by się teraz nie udało. Dziewczyny namawiajcie mężów aby skończyli z tym nałogiem (wiem że łatwo mówić ale ja sama też paliłam i wiem że się da bez tego żyć). Lekarz kazał mi zadzwonić za 2 tygodnie i powiedzieć, że jestem w ciąży heheheh (oczywiście bardzo bym tego chciała). Na jutro dostałam zalecenie współżycia ;) Pozdrawiam Was gorąco!! Ps. wróciła mi wiara w to wszystko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×