Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość malina299

Inseminacja

Polecane posty

tak dokładnie to niewiadomo lekarz pow ze hormony mam w normie, hsg wyszło ok ale m ma obniżone parametry nasienia i być może to jest przyczyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nadzieja na _dzidzie_
a ldugo sie starasz juz? obniznoe parametry tzn?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
już ponad 4 lata, m ma obniżoną ruchliwość już dokładnie ile ale ma za mało ruchliwych plemników, lekarz powiedział że nasienie nie jest złe ale nie jest też dobre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nadzieja na _dzidzie_
nadzieja na _dzidzie_ hmmm no to tak jak u mnie ja staram sie juz 2,5 roku moj tez ma slaba ruchliowsc a tak wszystko jest dobrze z jakoscia jak i z iloscia a twoj pali wczesnij? prubowal jakos podleczyc ta slaba ruchliosc? bo moj mbierze iwtaminy jeszcze orzed marzen i kwecien noi rzucil palenie juz nie pali 2 miesac a gdzie bedziecie podchodzic do zabiegu skad jestes?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nadzieja na _dzidzie_
my dopiero bedziemy wiedziec ocos w maju czy cos sie poprawilo czy nie moze sie poprawic ale nie na tyle zeby moglo dojsc do naturalanego poczecia wiec czekamy a ty mials wszystkiego badani robibione?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malina299
Krystal pewnie, ze się możesz przyłączyć. Miło mi. życzę ci, żebyś już wkrótce zobaczyła 2 upragnione kreseczki. Nadziejko mąż musi zażywać witaminki na poprawę ruchliwości. Pozdrawiam was serdecznie i trzymam kciuki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podchodziliśmy w białymstoku, mój m niestety pali papierochy, ja go trochę faszeruję witaminkami wit C i tran z rekina:) ale lekarz mi powiedział że bardzo trudno jest poprawić parametry nasienia jeśli nie ma konkretnych przycznyn np żylaków czy czegoś takiego, mimo wszystko jestem zdania że warto trochę plemniczki podrasować witaminkami;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malina299
Krystal mój m ma bakterie w nasieniu więc stąd ma tylko 5% dobrych, gotowych do zapłodnienia. jeśli chodzi o ruchliwość to ma 45%. Zażywał kwasy Omega 3, Androwit, L-Karnitynę, wit. C, Cynk. Moze więc zaaplikujesz mężusiowi te leki. Mam nadzieję, ze przyniosą poprawę. Nie trać nadziei, na pewno się wyniki polepszą. Ważną sprawą jest tez rzucenie palenia. Jak powiedziałam mojemu, ze gin kazał rzucić to się śmiał a teraz sam chyba dojrzał do tej decyzji i już ograniczył palenie z 1,5 paczki do 10 papierosów. Jak na razie męczy się z 10 bo nie da rady całkowicie rzucić i mówi, ze potrzebuje jeszcze tygodnia. Tak więc trzymajcie mocno za niego kciuki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trzymam kciuki Malinko żeby Twój mężuś rzucił to świństwo na dobre;) mojego chyba nie przekonam niestety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malinka a ty kiedy i gdzie podchodzisz do iui? bierzesz jakieś leki przed?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nadzieja na _dzidzie_
no moj wlasnie bierze iwtaminy bierze nawet kwas foliowy ale czy ruchliowsc poprawi sie na tyle zeby doszlo do zaplodnienia naturlanie? hmm oto jest pytanie w maju sie okaze a jak mnie to inseminacja jakie ja musze przedstwaic badania? te co mialam robione ? czy tylko moj m musi przedstaeic wyniki? musze brac jakie leki na pekniecie pecherzykow?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nadziejko a miałaś monitoniring cyklu ? pękają Ci pęcherzyki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
badanie drożności jaowodów miałaś robione ? bo to jest ważne. Ja mam owulacje na naturalnych cyklach a mimo to byłam stymulowana przed iui i dostałam lek na pęknięcie. Jak się zgłosisz do lekarza to on cię pokieruje co zrobić więc nie przejmuj się :) a gdzie będziesz podchodziła w jakby cos?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malina299
Krystal na pewno twój mąż tez podejmie decyzję o rzuceniu, tylko po prostu dłużej mu to zejdzie. Mój tez nie chciał nawet o tym słyszeć. Ja podchodzę do inseminacji w kwietniu, na razie nie wiem jeszcze którego, bo to zależy od mojej miesiączki. Lecze się w Rzeszowie. Od początku nie miałam owulacji, potem już po leczeniu wszystko powróciło do normy. teraz już jest ok, pęcherzyki rosną, pękają same. Mam brać od 5 dc Feramę, potem usg, zastrzyk na pęknięcie i wyznaczenie terminu. Wcześniej jak nie miałam owulacji to zaczęłam brać duphaston i Clo. Jak się już wszystko unormowało to zażywam na owulacje i pękanie pęcherzyków metformax cały czas aż do ciąży i luteinę na drugi dzień po dodatnim teście owulacyjnym.Jeśli chodzi o badania to zależy od lekarza prowadzącego. Ja nie mam wykonywać żadnych, bo badanie czystości pochwy i hormony wyszły ok. Mąż ma oddać nasienie w dniu inseminacji i to tyle. jednak inne dziewczyny robią serię badań, tak więc to wszystko zależy od decyzji twojego gina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malina299
no krystal ma rację. Lekarz prowadzący na pewno cie pokieruje co masz robić dalej. Mimo, ze masz pancerzyki i one ci pękają to przed IUi i tak dostaniesz lek na ich zwiększenie i później zastrzyk na pęknięcie. Do iui musi dojść w ciągu 36 godzin i zaaplikowania zastrzyku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nadzieja na _dzidzie_
no lwasnie ja dorznosc jajowodwo bede miala robiona za tydzien jak to badanie wyglada mniej wiecej? idzie sie do szpitala na zabieg???to gin daje skierowanie czy jak to wyglada?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malina299
Moje kochane miałam robioną laparoskopię w lipcu 2010, wszystko wyszło w porządku. Drożność dobra. Sam zabieg nie był tragiczny, choć się go strasznie bałam. Musisz wykonać badania: grupę krwi, morfologię ogólną. Potem dzień przed zabiegiem wykonujesz lewatywę i na czczo idziesz na zabieg. Jest wywiad z lekarzem prowadzącym, anestezjologiem i kładziesz się na stole. Śpisz. Nic nie czujesz a po zabiegu ranki szybko się goją i powracasz szybko do zdrowia. Nie masz się naprawdę czego bać. W szpitalu robią ci zabieg, lezysz całą noc i rano wychodzisz do domu. Nie wolno Ci dźwigać. Tak lekarz daje ci skierowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie to wyglądało tak,że gin dał mi skierowanie i rano miałam się stawić w szpitalu na czczo w szpitalu gin zrobił usg , dostałam jakieś tam zastrzyki przeciwbólowe chyba, potem przebrałam się w koszulę i pielęgniarka zawiozła mnie na łóżeczku do sali gdzie było rtg, tam czekał na mnie gin założył ten cały sprzęt wpuścił kontrast i radiolog zrobł zdjęcia i to wszystko, nie było to przyjemne, trochę bolało ale trwało parę minut i nie ma się czego bać. Przed badaniem miałam robiony posiew bo nie może być żadnych bakterii no i badanie trzeba zrobić w pierwszej połowie cyklu bo żeby endo nie było za grube

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja miałam robione hsg a Malinka laparoskopie to jest zupełnie co innego Ty Nadziejko które badanie będziesz miała?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Novica
Cześć Dziewuszki, ale dzisiaj szalejecie ;) Całą kawę wypiłam zanim przeczytałam wszystkie posty :D Witaj Krystal, fajnie, że do nas dołączyłaś. Trzymam kciuki, żeby inseminacja się udała. Ja właśnie odliczam dni do mojej, a później czekanie na dwie kreseczki. Nadziejka badanie na drożność jajowodów nic nie boli, jest robione w znieczuleniu. Musisz dostać skierowanie od gina lub zrobić je prywanie. W każdym razie tak jak napisała Malinka nic nie boli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malina299
Ja miałam laparoskopię ale słyszałam że hsg bardziej boli. Nie wiem tylko czemu gin nie zrobił mi hsg a laparoskopię?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może chciał coś jeszcze sprawdzic tego nie wiem ale hsg jest chyba mniej inwazyjne trochę boli ale trwa tylko kilka minut ja się naczytałam przed zabiegiem głupot na różnych forach i myślałam że padnę ze strachu przed badaniem a okazło się że to nic takiego;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malina299
Novica my szalejemy z tymi wypowiedziami a ty leniuchujesz!!!! Ja tez się naczytałam w necie głupot a jedna z moich sąsiadek miała robiona lapar to nagadała takich głupot, ze nogi wiążą bandażami, aż mnie ciarki przechodzą na myśl o tym do dnia dzisiejszego. A babka miała po prostu bujną wyobraźnię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Novica
Malinka ja miałam robione hsg (tylko w znieczuleniu). Naprawdę, jest tak jak opisałaś: idzie się naczczo i dostaje znieczulenie. Lekarze wpuszczają kontrast, który pokazuje im czy jajowody są drożne czy nie (ja przez ten czas właśnie spałam). Później dostaje się wynik w łapkę i do domu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Novica
Ja pitole, ale ludzie mają wyobraźnie ;D bym jej powiedziała, żeby sama sobie tą głowę bandażem obwiązała. Po co Cię tak straszyła, jakaś chora baba!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nadzieja na _dzidzie_
ja bede miala hsg a myslicei ze jest szansa na poprawe tej ruchliowsci? jest nie wielka pozatym poza ruchliowsc jest wszystko ok tak czy inaczje musze zaczkeac do konca kwietnia i maz zrobi drugi spermigram zjarze do was wieczorkiem buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malina299
no dobrze napisałaś o mojej sąsiadeczce hehe. Ok słońca moje kochane idę smażyć rybkę bo mężuś dzwonił, ze jedzie do domciu. Będe wieczorkiem to poklikamy. Miłego dnia dla was i mnóstwo całusów!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też zmykam , wieczorem też chyba będę:) fajnie tu z wami:) papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malina299
Zaprasza Was wszystkie na obiad czyli to co malinka poleca rybkę dorsza. No ewentualnie zabierzcie ze sobą swoje drugie połówki i będziecie mieli gotowanie z głowy heheheh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×