Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

leyla-mia

Przepis na szybki obiad

Polecane posty

Przepis na Makaron z kaczką z woka czas: 20 minutliczba porcji: 2 Składniki 200 g makaronu ryżowego grubego 1 jajko 1/2 łyżeczki pasty chili 1 ząbek czosnku garść szpinaku garść groszku cukrowego kilka szparagów szczypiorek bazylia 200 g upieczonej kaczki (pierś) 2 łyżeczki sosu ostrygowego 1 łyżeczka sosu sojowego 1,5 łyżeczki sosu rybnego 1 łyżeczka sosu sojowego jasnego Przepyszny makaron z woka KROK 1 Makaron moczę trzy godziny w zimnej wodzie. Kaczkę lekko podpiekam przez 10 minut by była chrupiąca. Przygotowuję warzywa krojąc je na mniejsze części, czosnek siekam. Przepyszny makaron z woka KROK 2 Olej wlewam na wok, dodaje jajko, mieszam. Do tego sos chili, czosnek, kaczkę. Potem warzywa. Przepyszny makaron z woka KROK 3 Następnie makaron. Cały czas mieszam! Dodaję sos ostrygowy, sojowy, rybny, mieszam. Podaję z bazylią i szczypiorkiem. Szukasz inspiracji na urządzenie mieszkania, domu lub ogrodu? Wejdź na tego bloga http://remontyhenryka.blox.pl/2014/12/Karnawalowa-aranzacja.html i znajdź całą masę super pomysłów!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie lubię zapiekanek makaronowych. To juz wole ugotować ryż i jakieś curry czy chinszczyzne do tego. Tez szybkie danie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Według mnie do gotowania trzeba mieć jakaś swoistą pasję, ja takową posiadam http://www.smakujemyzycie.pl/ ostatnio korzystałem jedynie trochę z tych przepisów a to dlatego że są rewelacyjne, ich dania.. mniamm !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AleksandraP89
W sieci jest mnóstwo przepisów na szybkie obiady. Oczywiście nie zawsze szybki obiad to - nieszykowne danie. Można nawet powiedzieć, że im więcej szukamy tym na bardziej zróżnicowane przepisy wpadamy, które nie wymagają od nas długiej pracy. Osobiście miałam tak z przepisami pochodzącymi z tej strony: https://www.maxkuchnie.pl/. Wydawało mi się, że zrobienie jednego dania zajmie mi pół dnia, ale myliłam się. Dania są wyszukane, ale i szybkie w przygotowaniu - to lubimy najbardziej :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Glupia zgryzliwa ewa wytyka rosol a sama dusi karkowke 20 min :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja czasami jak nie mam czasu to zamawiam stad www.teleobiad.pl i jestem zadowolona :) bo jedzenie jest naprawde smaczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Domowa chińszczyzna Składniki: 2 piersi kurczaka, ryż z pomidorami, 1 marchewka, 1 pietruszka, 1/4 szklanki bulionu, kurkuma, kolendra, curry, imbir, cynamon, pieprz. Przygotowanie: Piersi kurczaka myjemy i osuszamy ręcznikiem papierowym. Kurczaka kroimy w długie paski. Przyprawiamy wcześniej przygotowaną mieszanką przypraw z : kurkumy, kolendry, cynamonu, imbiru, pieprzu i curry. Smażymy na rozgrzanym tłuszczu. Marchewkę i pietruszkę obieramy i kroimy w drobną kosteczkę. Dodajemy do kurczaka i dusimy, podlewając 1/4 szklanki bulionu. Ryż z pomidorami gotujemy. Ugotowany ryż dodajemy do chińszczyzny, mieszamy i dusimy jeszcze ok 10 minut.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja sporo korzystam z http://www.fitandeasy.pl/pl tam znajdziesz gotowe przepisy na zdrowe danie fit. Do tego większość jest mega łatwych i szybko się je przyrządza :) ja się ostatnio rozsmakowałam w makaronie w sosie brokułowym z kurczakiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie dzisiaj na obiadek szykuje się spaghetti bolognese z mięsem wołowym od http://cezan-ubojnia.pl/. Mąż z dziećmi uwielbiają je

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wg mnie najlepszą opcją jest mieć gotowy farsz w domu z czegoś. ja mam np zawsze farsz w domu z pieczarek. Kupuje go w www.lomania.pl .później robie naleśniki albo pierogi na szybko. Mówię Wam pyszne;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZośkaN
Miałam ten sam problem. W kółko te same dania itd. i wszyscy już mieli dość... łącznie ze mną. Ale z dwa miesiące temu znalazłam fajnego bloga, gdzie jest dużo przepisów na szybkie i bardzo smaczne obiady, które (co najważniejsze) smakują całej mojej rodzince :) http://www.mycookbook.pl/category/5/obiady?page=1&per-page=10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kupiłam sobie multicooker na electro.pl i dzięki temu urządzeniu zaoszczędzam dużo czasu. Wrzucam do niego wszystko jak leci i robi się samo bez przypalania. Lubię takie nowości i cudeńka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
szybki? nic nie bedzie szybciej niz dostawa sushi z www.kanpai.com.pl zawsze chwytam za telefon gdy nie mam czasu lub po prostu nie chce mi sie gotowac. ich sushi jest wysmienite.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na szybkie obiady to ja zwykle wybieram coś z fixów, kiedy jestem dodatkowo na tyle leniwa, żeby nie robić wszystkiego samodzielnie :D Np. fix z Knorra Carbonara, makaron, boczek no i śmiga, pyszne :D A z takich bardziej "swojskich" to makaron z kurczakiem, pomidorami i cebulą w sosie z serka mascarpone. Przepis: filet z kurczaka kroisz w kosteczki, kroisz też cebulkę i pomidor. Wrzucasz kurę na patelnię, przyprawiasz, smażysz, po jakimś czasie dorzucasz pomidora i cebulę, to też lekko podsmażasz, w międzyczasie gotujesz wodę na makaron i wrzucasz go do niej. Na koniec ładujesz opakowanie serka mascarpone na patelnie, on się rozpuszcza i mieszasz to z tą całą resztą, która już tam jest. Można też do całości wcisnąć trochę soku z cytryny, co wbrew pozorom nadaje smaku, ale nie jest to konieczne :) Kiedy makaron się ugotuje odcedzasz go, rozkładasz na talerze i ładujesz na to zawartość patelni :) Ot i cała robota. Pół godzinki i gotowe :) Smacznego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polecam tartę ze szpinakiem tuńczykiem i mozzarellą, wczoraj robiłam pierwszy raz bo w sklepie Dajar kupiłam formy silikonowe zeby wybróbować i wyszło pysznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój przepis na szybko obiad domowy to zamówienie go z www.lasuch.waw.pl z Białołęki. Zawsze otrzymuję smaczne i świeże jedzenie w dobrej cenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gugusiakiwa
ja tam lubię zapiekanki ziemniaczane, ale jej zrobienie zabiera trochę czasu. Dobre przepisy , właśnie pod hasłem "smacznie, szybko i niedrogo" znajdziecie na Skutecznie.Tv , już nieraz prowadząca Magda podsunęła mi ciekawy pomysł na obiad, czy jakieś danie na imprezę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja zawsze w kuchni mam schomikowane opakowanie mojego ulubionego makaronu wstążki od http://makaronyanna.com.pl/, do tego puszka pomidorów, przyprawy i szybkie danie gotowe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×