Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość listopadziA

LISTOPADÓWKI 2011 - kto dołączy?

Polecane posty

mojej małej nic nie leciało z ramienia po 5 tyg od narodzin zrobił sie jakby duzy pryszcz ale nic nie pękło teraz jest ładnie zasuszone co do prania to jeszcze mam zapas proszku i balsamu do prania dzidziuś(już sie kończy powoli) jak mi sie skończy mam zamiar prać z naszymi ubraniami w perwollu lub woolite(do białych i kolorowych)proszków nie używam, kiedyś prasowałam ale w pewnym momencie przestałam.. Maja we wtorek ważyła 6600g :) każdy nam mówi że wygląda na pół roku hehe magslom, iza zdrówka!! moja mała przy drugim szczepieniu tylko troche jękła i to wszystko!!a potem spała przez 4h i późnie była "normalna" a ze spaniem to jest tak że po kąpieli butla odbicie i kładziemy ją do łóżeczka chwile jeszzce poleży(w ciemności) czasem pogada potem chwile marudzi smok i śpi :) kiedyś też ją lulaliśmy jak troche miała brzuszkowe problemy aż w końcu powiedziałam dość i po karmieniu zaczęliśmy ją odkładać najpierw płakała ale zaraz nie szłam do pokoju tylko czekałam 3-4min dałam smoka i zaraz wychodziłam za chwile znowu był płacz znowu chwile czekałam i znowu smok i tak aż zasnęła warto było :) dzisiaj obudziła sie po 5 a wcześniej na chwile po 3 więc nie jest źle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszlaMamusia-mamusialistopa
Ja piore w proszku Loveli + plyn do plukania tez Loveli. Ciuszki corki oddzielnie. Prasuje zawsze. Jak urodzilam to mi polozne powiedzialy zeby wlasnie kazdy ciuszek prasowac. Czytalam w ksiazce ze proszek normalny nie powinien dziecka uczulic o ile jest dobrze wyplukany :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Mamusie;) My mielismy szczepienia miec dzisiaj ale przełozyli nam na za tydzien bo musi upłynąć równe 6 tygodni... Mój Bori wazy 6500 i ma 66cm:) szczepienie na ramieniu ładnie sie goi i jest tylko taka czerwona plamka... Pisałyscie o pielegniarce ja dzisiaj dostałam tel ze w pn przyjdzie do nas bo niby musza,ale po co to nie wiem... Dziewczyny a jakich smoczków uzywacie do kleików??boja wczoraj dosypałam małemu 1 łyzeczke bo lekarz kazał zeby zagescic przed podaniem jabłuszka itd i nie chciało leciec a ma juz smoczki 2;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Mamusie, troszke sie mnie tu nie bylo bo mialam maly sajgon- M. wyjechal w rejs i musialam sie od nowa zorganizowac- ale nie jest zle. Mam nadzieje ze szybko zleca te 3 miesiace. W koncu zmienia sie pogoda na lepsze to moge chodzic na dluzsze spacerki... Ja rowniez piore i wyplukuje w loveli a pozniej prasuje. Mysle ze do roku zostane przy loveli a pozniej przejde na normalne proszki. My nie mamy sladu po szczepieniu, ale pamietam jak w szpitalu mowili ze moze wyjsc taki pryszczyk - zeby nie cisnac i sie niczym nie przejmowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Drugi dzień ćwiczenia zasypiania w łóżeczku bez większych postępów... Zasną wczoraj dwa razy po dłuuugich wysiłkach, płaczu i histerii...Dziś już wcale. Jest 16.37 a synek spał od 8 rano łącznie jakąś godzinę. Teraz zasnął w wózku po kołysaniu bo już tak się w łóżeczku zapłakiwał, że się cały trząsł przez godzinę. Nie wiem jak mam go nauczyć spokojnego zasypiania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaczka my tez mielismy ten problem ale teraz juz jest ok mały wieczorem je i jest odkłądany do łózeczka i zasypia ładnie a w dzien jak widze ze mu sie oczka kleja odkładam i sam zasypia...wszystko sie unormowało jak zastosowałam sie do rad z ksiazki tracy hogg zrobiłam plan dnia i teraz poprostu mały ma stałe pory jedzonka,spania,spacerku i zabawy...wiadomo nie jest to co do minuty ale wszystko jest poukładane i działa;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Starałam się też wprowadzić ten plan ale mały różnie się rano budzi, zawsze jest głodny o innej porze i śpiący też więc nie wiem jak mam to zrobić... Tu nawet nie chodzi o to, że on chce być bujany czy noszony na rękach. Wrę cz przeciwnie, zawsze jak tylko robi się śpiący płacze i nie umie się poddać snu. Walczy jak może żeby nie usnąć i tu jest problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja ciuszki małego piorę oddzielnie i piorę tylko w proszku. Włączam podwójne płukanie ale nie dodaje żadnego płynu do płukania. Kaczka to musicie mieć naprawdę dużo cierpliwości, szkoda maluszka bo tylko się męczy jak chce usną a nie może. A próbowałaś go otulać kocykiem albo rozkiem żeby miał ciasno??? Podobno na niektóre dzieci to działa, bo czują się bezpiecznie jak by były w brzuszku. A i słodki jest Twój maluszek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robiłam tak ale ze złości robił się bordowy... muszę być konsekwentna i nauczyć o zasypiania w łóżeczku. Zacisnę zęby i będę próbowała!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to moja ma tego bąbelka dużego teraz jaby zmalał ale nadal duży . kaczka ja może aż tak nie mam źle . Bo u mnie to tylko w dzień bo śpi mi max pół godz. Ale może zainwestuj w karuzele fisher-price spokojna melodie gra no i synka zaciekawi wieczorem motylki na suficie i na niego swiatełko będzie świcić albo jest taki miś przytulanka ( ma rytm bijącego serca - Sterlanden czy jakoś tak oni te skarpetki z ABS-em produkują )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam smoczek 3 do kleiku... a moze powiedz mi z tym zasypaniem 6twoj maly kiedys przed spaniem sie przestraszyl??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my po szczepieniu nawet nie było tragedii, wykupiliśmy szczepionkę 120zł 5w1. Mała waży 5300 jak patrze na wagę waszych maleństw to jakoś malutko mi się wydaje... sama nie wiem. unas z zasypianiem jest ok, kąpiemy małą butla i odkładamy do łóżeczka a Amela sobie zasypia samodzielnie :) w dzień jak widzę że jest śpiąca odkładam ją do jej łóżeczka dostaje smoka i sobie śpi :) karolciaa mi babka w sklepie powiedziała że do gęstszego jedzonka to jest smoczek (jeśli chodzi o avent bo takie mam butelki) z taką kreseczką, po prostu zamiast dziurki ma kreseczkę :) kaczka wytrwałości :D!!! a maluchy są słodziste! Ja wysyłąm Wam moją Amelkę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karuzele mam i jest nią zainteresowany wyłącznie rano jak się obudzi to nawet jak nie gra i się nie rusza to się rechocze do tych misiów które na niej wiszą. Jak jest śpiący to na niego nie działa. Ciężki z niego przypadek pod tym katem :-) ale kochany jest strasznie więc trzeba zagryźć zęby i jakoś to przetrwać :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wszystkie dzieciaczki takie słodkie ze nic tylko całowac:) kaczka a moze cos mu w łózeczku przeszkadza???ja mojemu posciagałam wszelkie zabawki zostawiłam tylko karuzelke bo miałam wreazenie ze sam juz nie wie na co patrzec...Moze najkepiej zapytaj pediatre co w takiej sytuaji robic... Dziewczyny a co to pielegniarka wogóle robi??po co przychodzi do maluszka czy jakis wywiad robi??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) ale tutaj cisza . Gdzie sie dziewczyny podziałyście ? :) ja nie odzywałam sie bo mój Luby przyjechał z Holandi na weekend i musiałam wykorzystać każdą minute . Byliśmy też w cinema-city na filmie " W ciemności" podobał mi sie film tylko były takie momenty że szok . Np. W tych kanałach jedna żydówka dziecko rodziła :/ no ale to przecież wojna była . ale moge wam ten film polecić bo wciągający to on jest .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej:) u nas wekkend zleciał...Bori z dnai na dzien robi postepy,dzisiaj np chwycił na chwile swoja nóżke ale po chwili puscił i juz sie to nie powtórzyło... Juto mamy wizyte pielegniarki jestem ciekawa co tam bedzie mówic... A popołudniu idziemy z małym na basen...była juz jakas mama???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej ale rzeczywiście jest tu CISZA!!! :) na basen też chciałam iść ale dla pewności zapytam pediatry..jestem ciekawa jak Maja zareaguje bo kąpać sie lubi :) robiłam porządek w ciuszkach Majki i jest masakra ile już jest za małe!!albo ona taka duża albo te rozmairy to o kant d..y rozbić bo zaraz będzie jej dobry roz 74!!!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestemy po basenie ... mały płakał jak nie wiem ale pozniej było oki,mysle ze z czasem polubi wode bo dzisiaj miał debiut wiec wszystko nowe...teraz spi jak zabity ;) A tu rzeczywiscie ciszaaaaa....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No rzeczywiście, cisza jak nigdy :) Dziewczyny odnośnie tego bąbla na ramieniu to kiedyś się zastanawiałam co to jest, bo w szpitalu nic mi nie powiedzieli, a starsza córka nie miała czegoś takiego. Ja delikatnie to nacisnęłam (chciałam sprawdzić, czy twarde to jest) i wytrysła z tego taka jakby ropa, teraz jest suche i ciemnoczerwone. A co do zasypiania, to niestety Lolka w dzień zasypia tylko i wyłącznie w leżaczku bujaczku i śpi AŻ dwadzieścia minut w porywach do pół godziny. Za to po kąpieli jak kładę ją do łóżeczka zasypia bez problemu :) A my jutro mamy szczepienie :) Ciekawe ile Karolinka waży, ale myśle że ponad 6 kg. Agatka ja też mam już stertę za małych ubranek :) Zastanawiam się nawet, co z nimi zrobić, bo w najbliższym czasie 3 dziecka nie planuję, a z drugiej strony, kto wie? :P Dziewczyny jaki rozmiar pampersów kupujecie? Ja wczoraj kupiłam 3, bo 2 jakieś takie ciasne się zrobiły :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaczka007, u nas z samodzielnym zasypianiem w łóżeczku tez mamy problem. Nie ma mowy zeby go tak po prostu odłozyc i zeby sam sobie zasnal, do tego Szymon juz jakis miesiąc temu odrzucił smoczek i nie chce, wypluwa i w ogolę.. no i u nas pomocna okazala sie suszarka. Jak juz bedzie pora jego spania poloz go do lozeczka i wlacz suszarke do wlosów na najwyzsze obroty... jak sie uspokoi to glaskaj po glowce czy tam trzymaj za raczke - tak zeby wiedzial ze tam jestes i daj znac jak poszlo :) U nas mala suszarka jest na stale juz w sypialni a nie dala rady karuzelka, nie dala rady pozytywka z obrazkami na suficie, nie dal rady mis bijacym sercem.... :) chociaz misia mu zostawiam do spania, bo mis jak tylko maly lekko zakwili to sie wlacza i troche tez szumi przy tym biciu serca i maly sie uspokaja, wiec ja juz nie biegam do pokoju na kazdy jego jęk ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
już nawet wystawiałam niektóre na allegro ale ciężko sie przebić bo tyle jest tych ciuszków że masakra!! ja już od dłuższego czasu kupuje 3 niedługo pewnie zaczne 4 bo jakoś mi sie wydają za krótkie/niskie bo nie trzymaja sie na brzuszku tylko spadają pod

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jula nosi Dade 2(3-6 kg). Ostatnio kupilam jej 4-9 ale jakies wielkie ze w nie wpadla, wiec zostawilam na pozniej:D a ile wasze maluszki jedza? bo Julka je 120 ml(tak jak kaza) ale za jakas 2,5 h-2 jest glodna i krzyczy, przepajam ja ale to nie daje wiele;/ czasami musze za 2 h dac znowu. Wie ze by wiecej zjadla bo do ostatniej kropelki je.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam kochane mamy, ile jedzą wasze maludy mleka bo przeszłam na butelke i nie wiem ile dawać i ile razy na dobe. moja mała ma 3 miesiące i 6kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymon jest jeszcze na piersi i karmie go co 2 godziny, czasem co 3 (w tez tak w nocy). Dwa razy na dobe dostaje butle, po 150 ml i wypija calosc. Ma 3 mies, 5500 kg, 64 cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×