Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość listopadziA

LISTOPADÓWKI 2011 - kto dołączy?

Polecane posty

Witajcie, Zośki śpi 2 razy w ciągu dnia, przed południem ok 2,5h, i w dzień tak od 15.30 z godzinkę. Za to nocki u nas bez zmian, czyli budzimy się kilka razy ;) Co do tych alergii, to Zośka będąc już i tylko na bebilonie peti, a nie mając jeszcze rozszerzonej diety, nadal była wysypana, alergolog powiedziała, ze to muszą być roztocza, albo pylenia... teraz strasznie dużo lipy w powietrzu, Zośka strasznie łzawi jak jest na dworzu. My będziemy z zalecenia alergolog robić panel pediatryczny, proponowała wykonanie między 6 miesiącem, a pierwszym rokiem życia. Jeden dzień nie podałam jej ketotifenu i już ją wszytsko swędziało, więc my chyba jeszcze długo na lekach pozostaniemy. My też dopiero od kilku dni wprowadzamy gluten, wiem, ze na pewno ją uczulają brzoskwinie i morele. Bambusik.. no to teraz z górki. Niech maleńka szybko zdrowieje i pozwoli mamusi się zregenerować ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymek śpi w dzień 2x po 1h i często na spacerze ze 2h czyli w sumie wychodzi 4h. My też nadal budzimy się w nocy około 3 razy a dzień zaczynamy o 5tej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czyli wychodzi na to że albo fajne nocki, albo dniówki;-)) Dzisiaj moją małą przytrzymałam dłuzej w łóżeczku tz spała w dzień 2x po 1,5 godzinie i teraz mam problem bo nie może zasnąć więc nie będe kombinować widocznie 3x po 30min mojej dzidzi wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a mi teraz julka cale 3 dni przespala praktycznie... i w koncu sie wyspala :) no a normalnie to śpi 3 razy po ok godzince,,,spac idzie o 21.00 i wstajemy ok. 7-8 rano :P w nocy 2 razy cycus ale sie nawet nie wybudza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas z jedzonkiem jest róznie,ma takie dni,ze zje cały słoiczek i chce jeszcze a ma takie,ze nic nie zje,ale przestałam sie tym stresowac bo nie ma sensu ,jest jeszcze malutki,poznaje smaki i na pewno z czasem wszystko sie unormuje... Co do spania w dzien to róznie potrafi pospac nawet 3h za jednym razem(zdarza sie bardzo rzadko) najczesciej ma 2-3 drzemki 30-40min... w nocy zasypia 20.30 i spi tak do 4 potem mleko i do 7-8spi wiec najgorzej nie jest... A wracajac do jedzenia to zauważyłam ,ze mały zjada wiecej jak ja mu daje z raczki niz z łyzeczki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzis ja wygram
karolcia ale postarzylas swojego synka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hello dziewczynki pogoda dopisuje to znowu cisza na kafe... kurcze u nas hałas na całego sąsiedzi zakładają rolety zewnętrzne więc wiertarki i inne sprzęty dają po uszach :) Maja siedzi i sie bawi a mama troche w necie buszuje zaraz drzemka a potem w miasto.. pzdrawiamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kellyj jak np.mam ziemniaczka to mu nie dusze i nie daje łyzeczka bo nie je tylko mu kawałeczki daje z ręki wtedy je... My mamy na 13.15 wizyte u lekarza ... Boje sie bo mały znowu mleka nie chce pic wogóle ;/ Cos mie sie z ta data pokręciło na dole;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jest pogoda , jest cisza na forum;) My bylismy wczoraj u lekarza,wszystko jest oki,musimy tylko co 3 ms robic mocz bo mały moze byc podatny na infekcje dróg moczowych... Miłego Słonecznego Dnia życzymy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to fakt pogoda jest super ;) karolcia to dobrze, że z Boryskiem wsyzstko dobrze wyszło :) my już po spacerku, obiadek się gotuje :) u nas mała złapała katar i kaszel lekarz nic nie widzi nic nie słyszy.... na szczęście już przechodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny, u nas wszystko ok, mala po szczepieniu, ma 8kg i 71cm :) Rozmawialam z lekarzem na temat jej jedzenia, bo tez nie chce pic mleka, ale lekarz chyba nas troche olal;/ bo powiedzial, ze skoro przybiera i zupki je to nie ma problemu. Chyba wykonam na wlasna reke badanie moczu, bo tak czesto te infekcje sa u dzieci... Zreszta sama tez mam nawracajaca infekcje. Wyszedl nam drugi zabek, mamy juz 2 dolne jedynki:) Antosia teraz sobie spi, jestesmy po porannym spacerze i jeszcze wybierzemy sie pozniej, jak to grozne slonce troszke minie. Ogolem ostatnio mamy cos malo czasu, mala jest strasznie absorbujaca:) Przepraszam za brak polskich znakow:) Buziaki dla wszystkich dzieciaczkow:))):**

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, a może to przez to gorąco dzieci tak wybrzydzają z tym mlekiem? U nas tez zdarzają się dni, że Szymek nie ma apetytu - ani butelka, ani słoiczek i tylko by pił + cycek ewentualnie. Ale to trwa np dwa dni i trzecie już jest ok i zauważyłam że zadarza się w takie upalne dni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmm moja Maja zawsze wypija butle hehe kropelki nie popuści :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej u mnie Martynka tak samo do ostatniej kropelki zawsze nawet teraz jak jej ząbki wychodzą i dziąsełka czerwone, ale za to ani soczku ani wody nie pije a jak juz to bardzo rzadko i ze 20 ml. więc też źle. Muszę sie pochwalić byłam u rehabilitantki wczoraj i nas tzn mnie i teściową pochwaliła że super, po zmanie ćw mała przez tydzien zaczeła obracać sie w obydwie strony i raczkować do tyłu. Myślałam że to żle z tym tyłem ale ona sprostowała że prawidłowo tak jest że najpierw do tyłu dzieci chodza a pózniej do przodu. Jednak nadal musze cw z tym ze najgorsze juz mamy za soba. Wczoraj po raz pierwszy małej podałam pomidora, oczywiście ugotowany z innymi warzywkami i rewolucja tak jak mała nie przepadała za wazrywkami to kwskowy smak bardzo przypadł jej do gustu, tak że jak gotuje same warzywka to obowiązkowo pomidor i wszystko zjedzone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to julka tez w te upaly malo je. Ja teraz mam remont w nowym mieszkaniu dlatego tak malo pisze. Julcia ma juz 3 zabki, dwie dolne jedynki i jedna dolna dwojka. Spi od ok 18 do o k6- 7 rano, bez przerw, potem ok 30 minut pobuszuje spi z 1 h i wstaje w ciagu dnia ok 11 i 15 dwie drzemki po GORA! 30 minut:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Mamusie! KArolcia super ze badania Boryska nic nie wykazaly zlego. U nas mega upaly i faktycznie Misiek prawie w ogole nie je mleka tylko owoce i jogurciki. Ze sloiczkow obiadowych to ewentualnie marchew. Pic chce tylko lyzeczka dlatego nie jest z tym latwo ;-) Ze spaniem to jest tak jak bylo, od 19 do 6 po dwoch godzinkach polgodzinna drzemka i pozniej dwa spacery jeden od 11 do 14 i potlorej godzinki na nich spi i pozniej kolo 16 kolo 30 minutek pospi ;-) Ja mam troche spraw do zalatwiania zwiazanych ze slubem bo to juz za 3 tygodnie dlatego troche jestem do tylu z forum, ale jak mam mozliwosc to podczytuje ;-) AAA zabkow u nas dalej brak i jakos nie sadze zeby sie szybciutko pokazaly ;-) Buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej mamusie :) u nas po chorobie jak i w trakcie - nie było problemów z jedzeniem. mimo upałów też wszystko jest zjadane, plus teraz coś wiecej wypija na spacerach :) cos mi sie jednak to spacerowanie w spacerowce nadal nie podoba. ech... :) ząbki u nas cały czas rosną,nowe wychodzą itd :D zawsze coś :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc mamusie, u nas dzisiaj ciężka nocka była, mimo, że zapowiadała się całkiem dobrze, wczoraj Zosia ostatni raz spała o 14, a poszła spać o 19.30, więc była baaardzo padnięta i mamusia liczyła na jakiś mały przełom, a tu lipa ;) Dzisiaj byłyśmy na szczepieniu, Zośka waży prawie 6400, więc przybiera na wadze w swoim tempie. Dzisiaj nieco chłodniejszy dzień, można trochę odsapnąć :D Miłego dnia życzymy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To ja musze Boryska pochwalic dzisiaj spał od 20.30 do 7.45:D pewnie to jednorazowo,ale jak sie wyspałam:)za wszystkie czasy;p od listopada to pierwsza taka noc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to ja też sie pochwale chociaż sie boje żeby to sie nie skończyło :) Maja też zaczęła przesypiać noce bez marudzenia i śpi od 20 do 6-7 zobaczymy kolejne dni my po spacerku zaraz mleczko i ostatnia drzemka a po 16 ja biegne na rehabilitacje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie Julka zasypia ok 21 i wstajemy o ok. 8.00 lub 9.00 z tym,że 2 razy w nocy jeszcze mleczko pije-ale na dobra sprawe sie nie wybudza :D bo tylko cycus do buzi i je śpiąc :D a tak poza tematem - co kupujecie maluchom na Dzień Dziecka ? bo ja sie nie moge zdecydowac,a chce jakas fajna zabawke,która ją zajmie na troche dluzej...jeszcze nie siedzi,ale niedlugo usiadzie i bedzie mogla sie lepiej pobawic :P macie jakies pomysly na prezent ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
już więcej nie pochwale mojego dziecka!!!heh noc tragedia co godzine marudzenie wstawałam po kilka razy wiec ogolnie to ponad 10 razy wstałam nie wiem co jej sie stało ehh na szczęście jestem do tego przyzwyczajona ale fajnie było pospać całą noc..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas dzisiaj nocka znowu przespana od 20 do 6 rano,potem melko i do 8 :D My mam przeprowadzke w tej chwili,przeprowadzamy sie na nowe mieszkanko od 1.06 i chce tam zrobic małemu kącik bo zabawek co raz wiecej,mały tez sie juz ładnie bawi wiec przyda mu sie taki swój mini pokój;) Dlatego na dzien dziecka kupilismy mu stoliczek edukacyjny,takie duze puzzle piankowe na podłoge,i takie siatki na zabawki w ikei... U nas zabawka na topie jest pchacz z FP mały potrafi sie nim bawic bardzo długo bo ma on z przodu pianinko i inne instrumenty które graja swieca itd...jest funkcja ze dziecko bawi sie nim siedzac a pozniej pchacz słuzy do nauki chodzenia wiec fajna sprawa:) chyba widziałam,ze agatki córa tez ma;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak karolcia moja mała też ma i naprawde fajne to jest Maja też potrafi bardzo długo przy tym siedzieć i sie bawić.. ja żółtko wprowadziłam w poniedziałek i narazie nic nie wyszło więc jest ok tylko dałam przepiórcze nie kurze więc mniej uczula..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nadrobiłam wreszcie zaległości :) Widzę, że większość dzieciaków ma już ząbki - Karolinka jeszcze nie ma, ale starszej córci wyrżnęły się jak miała skończone 8 msc, więc z młodszą pewnie też tak będzie.. A ja już 3 dzień jestem na antybiotyku, mam zapalenie zatok i tchawicy, na dodatek obustronne zapalenie spojówek, więc nie wychodzę z domu, bo wyglądam jak wampir i jestem tak zachrypnięta, że mogę mówić tylko szeptem - na szczęście Karolinka już się przyzwyczaiła, bo jak zachrypłam to zaczynała płakać jak tylko się odezwałam :P Karolina wczoraj usiadła sama, leżąc na boku oparła się na łokciu i podniosła, teraz ciągle tak robi ale często leci na drug bok, zresztą nawet jak ją posadzę to krótko usiedzi, bo zaraz się wyrywa do przodu. No i postawiona stoi i trzyma się łóżeczka, nie wiem co mnie podkusiło żeby ją tak postawić, bo teraz ciągle chwyta rękami za szczebelki i patrzy na mnie wymownie. Odnośnie "mówienia", to mówi namiętnie "tatatatatata" - ku uciesze mojego P, oraz "dadadada", czasami uda jej się jakieś "mememe" ale rzadko.. Pisałyście o sadzaniu na nocnik - z całym szacunkiem, ale uważam to za głupotę, zwłaszcza w dzisiejszych czasach, kiedy są pampersy i nie trzeba 20 razy dziennie zapierać tetry. Zresztą uważam, że tak maleńkie dziecko po prostu nie jest w stanie kontrolować pęcherza i już. W każdym razie ja nie zamierzam przedwcześnie męczyć siebie i dziecka :) Karolcia - ja też noszę się z zamiarem kupna Loli tego pchacza :) Bambusik - ja wymieszałam żółtko z zupką :) Dziewczyny jaki rozmiar noszą teraz wasze dzieciaki? Lola ma ubranka na 74 i z dnia na dzień stają się coraz ciaśniejsze :) I właśnie, Lola kończy dziś pół roku :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, a powiedzcie mi jakie obwody główek i klatki piersiowej mają wasze dzieciaczki? Moja mała ma 44cm głowki i 43 cm klatki... i mi jakaś znajoma powiedziała, że to dużo... w sumie lekarz nigdy nic nie mówił, ale już teraz sama nie wiem. Ja żółtka jeszcze nie wprowadziłam, ale może dziś to zrobię:) Buziaki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Potem zmierzę Lolę, to napiszę. Przy okazji zmierzę ją na długość :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×