Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość listopadziA

LISTOPADÓWKI 2011 - kto dołączy?

Polecane posty

kellyj dziękuję.. czuprynke to on ma... :P i corcia tez taką miała... :D Wysylam zdjecie maluszków... Wiktori jak byla mała i teraz Mikołaja... powiedzcie czy podobni czy całkiem inni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny:) troche mnie nie bylo ale mala zajmuje duzo czasu,w dzien prawie nie spi wiec jak juz zamuli na pare minutek to zajmuje sie domem i tak caly czas mam co robic:):) U mnie swieta spokojne i krótkie:):)te dni mijaja zawsze bardzo szybko. Moja kobitka rosnie jak na drozdzach:)mielismy maly problemik bo wysypala jej cala buzke i nie dalismy rady sie tego pozbyc ale po wizycie u lekarza jakos sie udalo:):) W koncu wysylam zdjecia na poczte:) Pozdrawiam i zycze udanej Nocy Sylwestrowej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasiuleczka99 na pierwszy rzut oka stwierdzam za podobni! :) aczkolwiek córcie na zdjęciu średnio widać. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wszytkiego Dobrego w Nowym Roku mamusie:) Jak Wasze maluszki zniosły sylwestra bo mój nie spał o 20.30 do 1.30 gdzie normlanie kima ladnie...zasnął przed 24 ale zaraz sie obudził i nerwowy był jak strzelali na dodatek petarda trafiła nam w okno i był straszny huk... Co wogóle słychac?jak pociechy??bo ostatnio cichutko tutaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W końcu mam chwilę żeby co nieco napisać. Niestety mały zajmuje mi cały czas w ciągu doby. Ostatnio byliśmy z nim u lekarza bo prawdopodobnie ma skazę białkową...już jakiś czas temu go strasznie wysypało na buźce i szyi i najpierw myślałam, że to może przez coś co zjadłam ale wysypka utrzymuje się już jakieś 3 tygodnie a małego ewidentnie to swędzi i denerwuje i pewnie to ta skaza. Zmieniliśmy mleko na bebilon pepti bo go dokarmiam modyfikowanym ale sama też jestem na ścisłej diecie. Praktycznie nic nie mogę jeść... Na dodatek dziś była tragiczna noc. Mały kompletnie nie chciał zasnąć i cały czas płakał. Nie wiem co mu było i już czasami sobie z tym nie radzę. Ogólnie on bardzo mało śpi. Jak uda mu się zasnąć w dzień to potrafi przespać nawet 3-4 godziny i to by było na tyle... potem już może nie spać i marudzić nawet 8 godzin jednym ciągiem. Nie wiem czy to normalne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaczka zrób małemu badanie krwi na BLE i na 100 % będziesz wiedziała czy to skaza. Norma jest do 400, moja Julka ma 466 więc u niej na pewno jest to skaza białkowa. Niestety dla mnie oznacza to dietę jipoalergiczną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka wszystkim ! i u nas zaczely sie klopoty z mlekiem ,przeszlismy na mm i brzuszki strajkuja podejrzewam nietolereancje laktozy, objawy sa wszystkie poza biegunka,dzis dostalismy recepte na nutramigen i zobaczymy.chlopcy niespokojnie spia po 15 minut preza sie (no w zasadzie Kuba sie prezy czesciej)i puszczaja duuuzo bąkow.podobno wczesniaki tk urodzone prwie zawsze na to cierpia i jest to przejsciowe le co sie martwie to moje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeszcze nie wiem wyslalam meza po recepte i czekam,wlasnie wiem ze go nie refunduja cena apteczna to okolo 24-27 zl dla moich chlopcow puszka na 2 dni :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czyli jednak prawda. My mamy bebilon pepti ale to tylko w razie mojego dłuższego wyjścia. Puszka starcza nam na 2 tygodnie. Też jestem ciekawa jaka będzie cena, bo mieli zmniejszyć refundację na nie. Super polityka ro rodzinna w naszym kraju, zabrać wszystko na dzieci, podwyższyć ceny ubranek, żywności i krzyczeć o niskim przyroście naturalnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Mamusie ja jakies 4 tygodnie temu tez podejrzewalam skaze- bo Mis mial okropna wysypke- czerwone plamy na buzce i bardzo dlugo sie one utrzymywaly- ponad 3 tygodnie. Pozniej same zeszly i jest ok. Pediatra powiedzial ze malo prawdopodbne zeby to byla skaza- lekarze na ogol za czesto ja diagnozuja, wiec lepiej potwierdzic badaniami- powiedzial ze poprostu skora musi przyzwyczaic sie do swiata. Teraz juz buzka jest ok, a jakies wysypki delikatne i tak czasem wystepuja- ale juz sie tym tak nie martwie. Moj Synek calego sylwestra przespal, wiec mialam z M. mozliwosc posiedzenia razem przy winie ;-) Moj synek jest nerwuskiem ale jesli wszystko ma na czas, to jest z nim cudownie. Spi cale noce z jedna pobudka kolo 3-4 i w ciagu dnia tez ma co najmniej 2 drzemki, ale jak nie spi to trzeba mu rozrywki zapewniac- szybko sie nudzi;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja myślę, że u mojego to na pewno skaza... ja miałam jak byłam mała i moja mama twierdzi, że wyglądałam tak samo i przeszło dopiero jak zmieniła mleko. Michał śpi już praktycznie od 13 i nie mam sumienia go budzić a wiem, że jak się teraz wyśpi to w nocy będzie wesoło :-) Właśnie z nim tak jest albo nie śpi wcale albo jak już zaśnie to na kilka godzin a w nocy to jeszcze nigdy tak długo nie spał. Jak uda mu się zasnąć o około 22-23 to śpi do 2-3 a potem budzi się około 6.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka moja pije bebilon pepti gdybym wiedziała wcześniej o zmianie ceny to bym kupiła zapas jeszcze mam jedna puszke musze isc na dniach po recepte i zobacze jaka bedzie cena aż sie boje..u mnie puszka schodzi w 3 dni co do snu to Maja w dzień prawie wogóle nie śpi..czasami troche drzemie a noce sa ok czasami przespi 5-6h ale ja i tak sie nie wysypiam 2 pobudki w nocy przewijanie i karmienie robi swoje.. dzisiaj byłam w lumpku od dłużeszego czasu w dniu towaru i troszke kupiłam ubranek niuniu już sie piorą :) moja tez ma na buźce jakas wysypke/potówki?!lekarka i położna mówiły że to potówki ale coś długo nie schodzą..a niczym ich nie smaruje Maja wykąpna i najedzona leży i gada sobie w łóżeczku..aż sie boje kiedy zaśnie dzisiaj wyjątkowo dużo spała w ciągu dnia.. troche brakowało mi forum przez ostatnie dni... :) a Wam??:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja karmie bebilonem i jak narazie jest oki,mały ma wysypke ale dzisiaj była połozna i stwierdziła ze to normalne i zejdzie ...My w nastepnym tygodniu mamy szcepienia zdecydowalismy sie na 5w1 i pneumokoki roatwirusy narazie odpuszczamy sobie... Mój mały wazy juz ponad 5 kg a w srode bedzie miał 6tygodni:) robi sie coraz wiekszy klocus i juz ciezko sie go nosi a jemu najlepiej jest na raczkach;) bardzo duzo sie usmiecha no i reaguje na mój głos jak mówie do niego borysku kocham cie albo bije mu brawo to smieje sie jak nie wiem i tylko na mój głos tak reaguje przez co tatus jest zazdrosny;) Zaplanowalismy juz date chrzcin na 15.04 pozostało isc do koscioła i zamówic restauracje:)mam nadzieje ze bedzie ładnie i nie zasypie nas sniegiem:) A z tym mlekiem to naprawde porazka chca zeby rodziło sie wiecej dzieci a robia wszystko na przekór...brak słów poprostu! Mój mały ma puszke bebilonu na 7 dni chociaz teraz pewnie starczy na krócej bo zjada juz wiecej puszka 40zł w jednym ze sklepów widziałam za 58 maskara poprostu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie, przede wszytskim wszystkiego najlepszego w Nowym Roku!!! My rozpoczęliśmy nowy rok od biegania po lekarzach, wczoraj byliśmy z Zośką u chirurga, miała podcinane więzadełko i pojawił się problem, bo nie umie teraz z normalnym języczkiem pić z butelki i wkurza się przy tym niemiłosiernie. Póżniej byliśmy u neurloga... i ma brak odruchu powiekowo-usznego, tzn. nie reaguje na klaśnięcie, a powinna zamrugać oczkami. Na razie lekarz powiedział by ze spokojem podejść do tematu i zalecił kontrole za 1,5 miesiąca. Jutro z kolei mamy szczepienia, zdecydowaliśmy się na 6w1 (dodatkowo obejmuje żółtaczkę). NA buźce również ją wysypało, teraz trochę krostki są mniej czerwone, za to bardziej szorstkie. A smruje ją emolium. Przy okazji jutrzejszego szczepeinia zapytam o to. No i dodatkowo martwi mnie, że mało przybiera na wadze, zjada bardzo mało, bo najczęsciej 20,30ml, chyba, że już bardzo zgłodnieje, to zje 60ml. Lekarze twierdzą, że jest malutka i drobniutka. Ze spaniem w dzień i w nocy jest bardzo różnie, potrfai przespać cały dzień lub cały dzieńnie spać i ucinać sobie tylko krótkie drzemki. W nocy jest nieco lepiej, bo juz nie budzi się 6,7 razy... a 3,4... więc dla mnie rewelka :D Na razie, to tyle, bo i tak się rozpisałam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej mamusie! Wiec wg mojej przyjaciolki neonatologa dzieciom nic nie jest oprocz tego ze po przejsciu na mm maja problemy z odgazowaniem bo to mleko inaczej sie trawi mam ich odgazowywac co jakis czas ukladajac na kolankach w pionie to naprawde dziala! no i jak najwiecej na brzuszku ale to akurat praktykujemy:) dostalismy od pediatry ten nutramigen wykupilam 2 puszki jedna otworzylam i...za diabla nie chcieli tego pic mielismy sprobowac czy po tym mleku bedzie im lepiej ale chyba bym musiala im pomieszac z ich mlekiem na poczatek zeby to pili tak wiec ta jedna zuzyje jak sie uda a druga zostanie moze komus sie przyda:) szczegolnie ze teraz jest nierefundowana:(a i musza duzo pic miedzy karmieniami najlepiej herbatke wieloziolowa poprawiajaca trawienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny. Wszystkiego dobrego w Nowym Roku :) Czytałam was, ale na pisanie nie miałam czasu. Całymi dnie absorbowały moje szkraby. My często mamy problem z gazami, ale radzimy sobie leżąc na brzuszkach. Czasem nawet się zdarzy, że jedna mi tak zaśnie. Ja nadal karmię głównie piersią, a mleko kończymy dopiero drugą puszkę :) więc na razie daję radę. Dziewczynki już przeniosłam do ich pokoiku, bo nie mieszczą się w poprzek łóżeczka, a dwóch nie wstawię do swojego pokoju. Ale i tak głównie po nocnym karmieniu zasypiają razem ze mną przy cycu. Dziś pierwszy raz się zdarzyło, że jedna przespała mi prawie całą noc. Zasnęła około 24, a pobudkę zrobiłam na siłę o godzinie 7, ale tylko pocycała z 7 minut i odpadła znowu w krainę marzeń sennych :) Nie wiecie przypadkiem czy już po pierwszym szczepieniu można zdecydować się na te skojarzone?? Gdybym wiedziała, że dziewczynki tak będą to przechodziły nie żałowała bym tej kasy na szczepienia skojarzone. Czy wy stałyście w tych nocnych kolejkach, aby zapisać swoje dzieci do żłobka - jeśli wracacie do pracy?? Ja już wiem, że dziewczynki będą z babcią i dodatkową zatrudnioną osobą do pomocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie :-) Mały drzemie to mam chwile na pisanie co tam u nas. Niestety mamy problem z zasypianiem. Młody kompletnie nie widzi potrzeby spania wcześniej jak o 1.30. Potrafi złapać ostatnia drzemkę tak około 18 i do tej 1-2 nie śpi... Nie wiem jak mam go nauczyć wcześniejszego zasypiania. Nic nie pomaga, ani rączki ani wózek ani kołysanki... potem budzi się około 4-5 i śpi bardzo niespokojnie może do 7-8. Dziś byliśmy zapisać się go na szczepienie i termin niestety dopiero na 13.01 :-( Wybrałam 5w1 + pneumokoki i rotawirusy. Jeszcze jutro muszę mu zrobić badania moczu przed szczepionkami- takie mamy zalecenia od nefrologa w związku z jego wadami nerek i pęcherza. Będzie wesoło jak będziemy łapali mocz do kubeczka- to wcale nie taka prosta sprawa :-) już to kilka razy robiliśmy w szpitalu. Jeżeli chodzi o skazę to jest coraz lepiej, wysypka powoli schodzi ale ja już nie wiem co mam jeść... wszystko ma w sobie mleko albo jajka. Zostaje mi tylko woda i marchewki :-( ale mam coraz mniej pokarmu jak ściągam więc pewnie i tak za niedługo przestane karmić go moim mlekiem i zostanie tylko Bebilon pepti.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny ja wam wspołczuję... moj Mikołaj nie ma ani skazy białkowej ani nic... poza jednym ze ma troszeczkę WODNIAKA ale juz mu schodzi całkiem.. Bylam z nim wczoraj na szczepieniu i znosil je bardzo dobrze.... troszkę poplakał ale dało się przezyć.. Córcia była gorsza :D wybrałam zwykle szczepionki bo stwierdzilam ze są bardzo dobre dlatego iż bardziej sie rozchodzą po całym ciele... Ze spaniem mamy dobrze przesypiamy juz całą noc i jestem z tego zadowolona.. Jednak ten kleik jest bardzo dobry... Mój syncio wazy teraz 5100 dosyc ładnie sobie idzie.... A wy dodajecie ten Kleik RYZOWY albo KUKURYDZIANY maluchom? Całuski dla waszych pociech :********

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie dziewczyny co do spania w nocy to dzisiaj przeczytałam dostępną w necie "uśnij wreszcie" i zamierzam spróbować wykorzystać rady tam zawarte. Zobaczymy jak pójdzie bo są dość rygorystyczne :) U nas problem jest i czasowy (śpi po 2h i pobudka na karmienie + przewijanie co drugą pobudkę) oraz fakt że trudno ze spaniem we własnym łóżeczku. najlepiej sprawdził się jak do tej pory wózek (z nami w łóżku też nie chce chyba że przy cycu...) Książka jest mała więc wrzucam na naszą pocztę. Do przeczytania w godzinkę (połowa dotyczy dzieciaczków od 6 miesiąca)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja wybrałam szczepionke 5w1 rotawirus odpuściłam i pneumokoki też chociaż Mai lekarka mówiła że bedzie nas namawiała!! jeśli chodzi o żłobek to u nas w mieście zamkneli już dawno temu więc sie nie wypowiem.. kasiuleczka99 ile Twój snek ma tygodni??moja skończyłam 2 miesiące i jeszcze jakoś "boje" sie podać jej ten kleik..jeszcze troche poczekam chociaż marze o przespanej nocce w całości:) co do gazów to mała pruta jak najęta :)więc nie ma problemu tylko od wczoraj nie zrobiła kupki...:( przed chwilą dałam jej troche rumianku może ją popędzi a jak nie to potem spróbuje termometrem w pupke.. zaraz wyśle jakieś fotki Mai na poczte :) buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kupka zrobiona(przez Maje oczywiście :) ) tylko martwi mnie jej konsystencja..taka ciągnąca sie bez żadnych grudek jednolita kolor bardziej wpadający w zielony(ale to normalne na bebilonie pepti) i bardzo jej dużo było..może któraś też tak miała u swojej pociechy?? zamówiłam na doz.pl bebilon pepti za 7,06 na recepte więc cena super normalnie u mnie w aptece płace 8,99 więc i tak nieźle ale zawsze pare groszy w kieszeni.. byłam dzisiaj w pepco są przeceny 50% kupiłam małej 2 koszulki i 2 pary półśpiochów..super w kwiatuszki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaja119833
Witajcie Kobiety. Pisze do Was bo tez jestem mama czasem poczytuje wasze forum . Powiem Wam tak to sa wasze decyzje ale nie szczepcie dzieci szczepionkami 5w1 itd. Moja siostra jest pediatra i powiem Wam ze zaden lekarz nie szczepi dzieci tym szczepionkami tylko normalnymi. Pozdrawiam i duzo zdrowka dla maluszkow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja zaszczepilam, moj pediatra zalecal ze wzgledu na dobrze oczyszczony krztusiec nie bylo zadnych problemow, zadnej goraczki nic dzieci spokojne nawetn ie plakaly teraz w polowie stycznia mamy drugie podanie.Pneumokoki tez juz mamy za soba (1 dawke) tez nic sie nie dzialo nawet nie byli marudni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamusie chcialam wam polecic ksiazke tracy hogg jezyk niemowlecia. Pisalam ze moj Mis nie zasypia inaczej niz na rekach- przeczytalam ksiazke i czuje sie jakbym dostala instrukcje oblsugi dla mojego dziecka- klade go w kolysce stosuje sie do tego co wyczytalam i sam zasypia- zero problemu z przestawieniem go. Powoli wypracowujemy nasz rytm dzienny a wszystko dzieki temu ze nauczylam sie nie przemeczac dziecka zbyt duza dawka zabawy i klasc go spac - po 2 ziewnieciu. Od dwoch dni w ogole nie nosilam dziecka na rekach- przewijam, karmie, zabawa i sen. Pozatym wczoraj po raz pierwszy przespal cala noc- od 20 do 5 i pozniej do 8 30 zaraz po karmieniu. Mam nadzieje ze uda nam sie ten rytm utrzymac- a tymczasem buziaki dla Mamus i Dzieciaczkow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny :) ja zaczynam dzień na pełnych obrotach . Nakarmić mała, znieść wózek, ubrać mała , obudzić i ubrać syna , ubrać dzieci w kurtki i do przedszkola . mała jutro szczepienia i ja też wybrałam 5w1 też polecali . mała budzi sie 3 razy o 23 o 3 i o 6 . ja dziewczyny przechodze już powoli na mm wybrałam Bebiko przy plantexie jest ok, chodź jeszcze piersią karmie ale mała i tak musi mm dostać bo moim nie najada sie . pozdrawiam mamusie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×