Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość listopadziA

LISTOPADÓWKI 2011 - kto dołączy?

Polecane posty

Hej Mamusie. A ja zostalam na kilka dni sama- na szczescie do jutra- ale mimo obaw synek okazuje mi wiele zrozumienia;-) Wczoraj pierwszy raz zrobilam sobie domowe spa ;-) Misio jak zasypia po 20 to do 5 spi i pozniej dalej, wiec sobie zaszalalam;-) Ale kurcze mimo wszystko ciezko sie zostaje samej- dzisiaj np przypalilam sobie obiad ;-) My idziemy na 2 szczepienie na poczatku lutego i dopiero wtedy zaszczepie na pneumokoki wczesniej nie chcialam Synka meczyc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xdaisyx od 20 do 5???? Jak ty to robisz? zdradz sekret plisss.... :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też jestem ciekawa jak??moja nawet jak pójdzie spać o 20 to budzi sie koło 1...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny :) można dołączyć ? ja też listopadówka , moja córcia urodziła się 1.11.11. choć miałam termin na 2.12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny :) byłam z mała u lekarza bo wyszła jej wysypka na twarzy taka kaszka i lekarz owiedział że to może być alergia albo AZS :( mam ją obserwować gdyby sie wysypka nasiliła to bede musiała ją maścią smarować . karmie ją MM już bo na moim od 3 tyg była głodna a żal mi było jak płakała z głodu . ja 6 tyg po porodzie plamiłam i teraz cisza .mała w poniedziałek zacznie 9 tydzień a już jest taka duużża :) ja narazie zabezpieczam sie prezerwatywą ale bede zakładać spirale Mirena ( dopiero w marcu-kwietniu) do tego czasu gin zaproponował mi krążki zmienia sie je co 3 tyg musze jechać aby co po recepte

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmm sama nie wiem jak do tego doszlo- odkad mielismy z M. postanowienie noworoczne ze zaczniemy usypiac Synka w kolysce a nie na raczkach tak to wyglada- moze nie bez znaczenia jest fakt ze na noc dostaje mleczko modyfikowane, a ja przed samym zasnieciem sprawdzam pieluszke. Pewnie po mnie jest takim spioszkiem;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xxdaisyxx zazdroszczę spania :) u mnie mała jak zaśnie po kąpieli tak 19:30-20 to max do 3 w nocy parę razy wytrzymała:) Ania23 mam pytanie jak u Ciebie jest z plantexem? U mnie w aptekach nie ma i mówią, że dawno nie było i być może nie będzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u nas mala zasypia ok 22-23 i tez spi do ok 5:d ale czasai zdarza sie ze zasnie ok 3:) dzisiaj bylismy na szczepieniach-malla krzyczala, ale uspokoila sie, w domu spokojnie lezala a jak tylko nadeszla pora kapieli i zaczelam ja rozbierac to wpadla w taki szal ze hoho. Plakala przez cala kapiel, po kapieli tez-wrecz dlawila sie placzem, wypluwala smoczek i butelke i ryk, ale w koncu sie uspokoila i teraz spi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iza no my mamy dwa lozeczka ale jeszcze chlopcy spia razem,mam wrazenie ze jak ich poodkladam do osobnych to sie szukaja nawzajem i gorzej spia:( my walczymy z mlekiem pierwsze to byl hipp HA potem zwykly hipp combiotik potem bebilon i na chwile pol na pol z bebilonem nutramigen(kompletnie niepotrzebnie!) po hippie podejrzewalismy bolace brzuszki po bebilonie Kuba mial problem z kupa i brzuszki znow bolaly nutrapomylka i wrocilismy do hipp..i Jeremi od dwoch dni caly dzien placze opadlam z sil... kupilam dzis mleko z rossmana bo ma swietne opinie i robi je niemiecka humana poza tym ma tak malo laktozy jak mleka Ha a u nas ta laktoza to problem bo jej do konca nie trawia.Neonatolog odradzila wprowadzenie nutramigenu na stale bo uklad trawienny pozbawiony laktozy nie bedzie umial jej nigdy trawic ,a ze oni trawia ale nie cala ta laktoze to wspomagam ich delicole i jest ok,Wiec mniejsza zawartosc laktozy w naszym przypadku jest zbawienna no ale zobaczymy jak im posluzy (w zasadzie Jeremiemu bo Kuba jest bardzo spokojny jak kolki odeszly w zapomnienie) ktos mi powiedzial ze mam kupic najzwyklejsze mleko bo te sprawiaja najmniej problemow wiec kupilam:) 600g za 17 zl cena rewelacja a reszta sie okaze.Porownujac sklady to to mleko ma wiecej witamin ale nie ma prei pro biotykow i to jedyna roznica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :-) U nas coraz lepiej ze spaniem. Wczoraj jak zasnął po 22 to spał do 5 rano!!! nie wiem jak on to zrobił ale w końcu się wyspałam. po godzinie zasnął znowu spaliśmy do 9. Zamontowaliśmy nad łóżeczkiem karuzele i to dużo pomaga. Potrafi się w nią gapić przez dobrych kilkanaście minut i zasypia. Buzia już się ładnie wygoiła i już nie ma tej wysypki więc teraz jestem pewna, że to skaza białkowa. Od czasu jak zmieniłam mleko na bebilon pepti i ja przestałam pić i jeść mleko i jego pochodne jest dużo lepiej. Pogoda dziś niestety jest nie spacerowa i chyba pierwszy raz od 2 tygodni musimy zostać w domu, szkoda... ale za to wczoraj dłużej pochodziliśmy. Dziewczyny, czy stosujecie już jakieś tabletki antykoncepcyjne? ja dostałam od gin receptę na Cerazette ale jakoś nie wiem czy dobrze jest przy karmieniu mlekiem z piersi je już stosować. Co o tym myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania, u nas tez wysypka... cala buzia, czółko, uszy w calych takich drobniutkich krosteczkach. Lekarz na razie kazal kupic krem atopra, zobaczymy czy przejdzie. Mam tylko ogromna nadzieje ze to nie skaza bialkowa bo uwielbiam mleczne przetwory i trudno mi sobie wyobrazik diety bez nich :( Kaczka, jakie u ciebie byly objawy tej skazy? czy tylko wysypka? i jak ona wyglądała?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) no u nas plantex jest ach w aptekach to ci teraz takie rzeczy powiedzą. syn jak miał migdały przepisali mu ospamox w 1 aptece powiedzieli że wycofano ze sprzedaży a poszłam do drugiej i było . no właśnie moja to samo ma u mojej albo alergia albo atopowe zapalenie skóry . moja zasypia o 19 i śpi do 2 w nocy i potem już co 3 godziny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale wam zazdroszczę tych śpiących dzieci... Szymon jest w stanie przespać maksymalnie 2 godziny... a wieczorem to już trudniej o sen.... ogólnie od popołudnia mało spi.. zasypia gdzies koło 22-23 i tak jak mówię - maks 2 godziny i potem co 2 godziny czasem ciut dłużej często ciut krócej... Nie zawsze powodem wybudzenia jest jedzenie ale oczywiście zawsze chętnie z cyca pociągnie... ehh...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My po szczepieniach mały płakał jak nie wiem ale teraz jest oki narazie bez zadnej goraczki itd:)Borys wazy ju 5600 i rosnie jak na drozdzach:D zazdroszcze Wam z tym spaniem maluszków mój pare razy przespał 6h ale to wyjatki tak zazwyczaj zasypia 22-23 i spi do 3maks potem co 3h pobudka ale ja juz sie przyzwyczaiłam i sie wysypiam wiec nie jest zle,w dzien juz coraz mniej mój mały spi raczej robi sobie krótkie drzemki tylko... Powiedzcie mi wasze dzieci spia spokojnie??bo mój od dwóch dni zasypia i np po chwili budz sie z płaczem i zasypia spowrostem;/ wymachuje raczkami nozkami jakby cos mu przeszkadzało;/ pytałam dzisiaj lekarza ale stwierdził ze wszystko ok... U mnie w aptece tez jest plantex!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie w aptece tez jest plantex a polozna jak jeszcze chodzila to mowila ze moze byc problem z dostaniem.. moja mala tez tak czasem ma ze ma problem z zasnieciem jest jakas niespokojna wymachuje raczkami i nozkami wtedy nawet smoczek i lulanie nie za bardzo pomaga po dluzszej chwili jest ok ale nie budzi sie w placzem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :* Moj synek tez przesypia cala noc nie zapeszając jak narazie... Idzie spać o 19-20.30 i śpi do 5 -6 a nieraz do 7... ale mi to pasuje... ale to są jak się mówi uroki Kleiku :D i mleka modyfikowanego.. bo przy tym dziecko sie najada i spi do rana... Ja krwawilam jakies 3 tygdonie i teraz czekam na okres... :P z utesknieniem :P bo chcilabym miec juz to za sobą... a do tego mam 24 wizyte u gina. i nie chce dostac wtedy :P Idę w następna niedziele na Dziadka Mroza z moją coreczka zobaczymy jak to bedzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buu to dlaczego w waszych aptekach jest platex a u mnie nie ma :( obeszłam już większość aptek ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc laseczki! Dawno mnie tu nie bylo... postaram sie wszystko nadrobic ale pozniej:) my oczywiscie tez mamy problemy z zasypianiem, przewaznie nadia idzie spac kolo 23.30-00.30 ale chociaz spi do rana albo tak jak dzisiaj obudzila sie na karmienie o 8 a pozniej chwilke przed poludniem...:) chociaz raz sie porzadnie wyspalam:) teraz oczywiscie tez nie spi ale w koncu to juz norma... Ja juz 1 okres dostalam a teraz to w sumie z utesknieniem czekam na drugi i spiralka...:D spokojnej nocki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja Wam powiem ze podaje tez kleik na noc ale i po mm i po kleiku spi tyle samo. Z tym ze mm zje 90 ml i sie naje a kleiku ok 130 ml i dopiero sie naje. Niie rozumiem jej:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny ja chyba dzisiaj podam małemu kleik na noc i zobacze jak bedzie bo on w sumie w nocy budzi sie zje i idzie spac dalej a tak moze tak szybko nie poczuje głodu:) tylko nie wiem jka mu to podac wyczytałam ze mozna dodac do mleka troche zeby zagescic ale widze ze ty malenka podajesz osobno tak?z woda czy jak? kurde ciemna jestem w te klocki dltego pytam:) no i mam w domu kleik ryzowy moze byc?czy lepiej ten kukurydziany??? Mój synek rosnie jak nie wiem i mam sporo ciuszków do sprzedania jezeli któras byłaby zainteresowana moge wysłac zdjecia na meila niektóre sa jak nowe załozone raz lub dwa ,ale nie mam czasu robic aukcji itd wiec moze tu sie znjadzie jakas chetna:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kellyj- mój miał na początku wysypkę na głowie, taki drobne krosteczki z czerwonymi plamkami i żółtawe strupki. Potem to zeszło na policzki , uszy szyjkę i dekolt. Nawet troszkę miał na całym ciele. Utrzymywało się to tak przez 3 tygodnie. Dopiero jak zmieniłam mleko to zaczęło schodzić. Był wtedy bardzo niespokojny i na pewno to go swędziało bo cały czas szorował łapkami po buzi. No i raczej go bolał brzuszek bo się prężył ciągle. Teraz już jest dużo spokojniejszy ale też jak leży to macha łapkami i nóżkami. Dziś byliśmy na szczepieniach- wybrałam 5w1, rota i pneumokoki. Piszczał strasznie ale za to teraz śpi jak aniołek już od 10. Biedak się wymęczył.... Ale zrobili numer z tymi mlekiem na receptę. Od 1.01 pediatra nie może przepisać mleka Bebilon pepeti ze zniżką za 10zł tylko za 23zł. Muszę iść z nim do alergologa po taką receptę... świetnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
widze temat kleików znowu... :) ja musze sie przyznać jak byłam na spacerze z mała dzisiaj to weszłam do rossmana i kupiłam kleik ryzowy i kukurydziany...:) spróbuje jej podać jak sie nie sprawdzi to dupa a jak prześpi noc bez karmienia to tylko pare dni jej będe dawać żeby troche odespać :) troche czytałam nt kleików i tak ryżowy może powodować zaparcia a kukurydziany znowu biegunke heh i to nie dobre i to..więc nie mam pojęcia co z dwojga złego jest lepsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
widze temat kleików znowu... :) ja musze sie przyznać jak byłam na spacerze z mała dzisiaj to weszłam do rossmana i kupiłam kleik ryzowy i kukurydziany...:) spróbuje jej podać jak sie nie sprawdzi to dupa a jak prześpi noc bez karmienia to tylko pare dni jej będe dawać żeby troche odespać :) troche czytałam nt kleików i tak ryżowy może powodować zaparcia a kukurydziany znowu biegunke heh i to nie dobre i to..więc nie mam pojęcia co z dwojga złego jest lepsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) ja z kleikiem nie kombinuje bo jeszcze może być gorzej bo nie wiadomo jak zareaguje . A wiecznie tylko 3 godz spać nie bedzie wkoncu czas sie wydłuży :) córcia robi takie kupy że 3 pampersy zużyje :D masakra :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to ja dam ten ryzowy bo mój ma zawsze ma rzadka kupe jak by miał rozwolnienie...zobaczymy jak bedzie dam mała łyżeczke do mleka... Ania mó tez takie kupy robia na 3pampersy bo ja mysle ze juz zrobił zmieniał pampersa a tam dalej idzie i tak czasami 3 pampersy naraz ida hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja się Wam dziwię, że już podajecie te kliki. Z tego co wiem od lekarza i z różnych mądrych książek to nasze dzieci są jeszcze za małe na takie gęste jedzonko. Ich układ pokarmowy jest jeszcze nie przystosowany do trawienia takich jedzonek. Ja karmię głównie mlekiem modyfikowanym i wcześniej jak około 4-5m na pewno nie podam nic poza tym mlekiem. Ja bym się bała, że zacznie mieć zaparcia o kolki... ale to oczywiście Wasza sprawa :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaczka007 no ja też nie podaje gęstego bo to różnie bywa a nie daj boże będzie brzuszek bolał i będzie płakać , wyła bym razem z nią że taka głupia byłam że dałam . Ja daje tylko mleczko . Przy synku też tak robiłam . A dokładnie do 4 mies bebiko 1 potem przechodził na 2 to dostawał bebiko 2R ( z kleikiem ) . Teraz tak samo zrobie przepajam plantexem i herbatka z kopru i córcia boleści żadnych nie ma ani zaparć nic . Radosna kobietka cały czas zadowolona :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×