Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość karrrla333

TERMIN NA GRUDZIEŃ :) 2011

Polecane posty

myszka281, ja tez nie mam sily. zaczelam brac zelazo jakis miesiac temu ale w ciagu ostatnich 2 tygodni 3 razy mialam gwiazki przed oczami i lal sie ze mnie nagle pot, musialam siadac bo bym zemdlala. a jak twoje wyniki krwi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A dodam że mam lekką anemie może to też przez to a w ciąży jeszcze się pogłębia, cholera już sama nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no właśnie nie wiem bo już odebrałam tydzień temu ale wizytę mam dopiero 16 czerwca, może mi coś ginka doradzi, a pomaga Ci to żelazo ?Bo ja mam tak codziennie aż się boje ruszać z domu czasem mi się tak robi nawet jak siedzę i do tego wtedy mi się strasznie ziewa i robię się senna aż wstyd bo tylko ide i ziewam ale to chyba z tego osłabienia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gdybym była w PL to nie było by problemu, powiedziała bym co i jak a tu wykluskaj się nie w swoim języku, dokładnie o co mi chodzi ...:( nie wiem czy mnie dobrze zrozumie eh ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
myszka281, wczesniej siedzialam caly czas w domu i bez przerwy spałam. Teraz też nie szaleje ale wyniki krwi mam dobre (miesiac temu hematokryt i czerwone ponizej normy). Wychodzę w ciągu dnia do sklepu, spotykam sie ze znajomymi, spaceruje a ostatnio bylam nawet na koncercie wiec jest duuuzo lepiej (moze tez dlatego,ze mijaja koszmarki pierwszego trymestru) a do lekarza mozesz sobie przygotowac wczesniej "mowe".jakby co to sluze pomoca z fr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
myszka281, pod koniec kwietnia: 3,90-czerwone 36- hematokryt pod koniec maja: 4,4- czerwone 38- hematokryt żelazo łykałam codziennie na czczo. teraz lekarz zmniejszyl mi dawke, 1 tablerka co drugi dzień. dodatkowo zasadzilam pietruszke i wsuwam ją ze smakiem codziennie + suszone morele + pestki z dyni, cytrusy (lekarz kazal mi je jesc bo dzieki nim zelazo lepiej sie przyswaja) i w miare mozliwości inne produkty bogate w żelazo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Esska271, na żelazie i witaminach. Wiekszosc z was ma lepsze .. Chociaz jak poczytam jakie pysznosci robicie na obiadek dzien w dzien.. jakies zupki i obiady z dwoch dan to sie nie dziwie (wracam myslami do meksykanskiego dania Karli :] i Twojego Gosiek rosołku!) ja mam dwie lewe do gotowania :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zrób sobie wycieczkę na południe to zaznasz smaku dwudaniowego obiadku :) z kompotem i deserem !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my obiadków nie gotujemy od kiedy jestem w ciąży :P no chyba że nas na cos najdzie ochota a tak mi nic nie smakuje a mój P sam nie chce obiadu i tak podjadamy cokolwiek ale wcześniej obiad to podstawa :P ale w szoku byłam jak byłam u mojego P na mazurachto oni codziennie nawet w zwykły dzień tyg maja 2 dania na obiad zupe i drugie byłam zdziwiona bo u nas albo zupa albo cos innego a dwa dania tylko w niedziele jeśli w ogóle były :P co do jedzenia jem wszystkiego po trochu i nie przejmuje się co z czego jest robione i co w czym jest bo popadałabym w paranoje i nie długo człowiek nic by nie mógł jeść ;/ a na hodowanie swojego nie ma warunków aszja zazdroszczę mieszkania na wsi to moje ciche marzenie wrócić do Polski i koniecznie domek na wsi :) a w jakich okolicach wlkp mieszkasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuje chyba pogadam o tym żelazie z ginką. Wiesz mój francuski jest ok ale np. powiedz jak jest wyrostek robaczkowy he he jakoś się dogadałam ale to co było w słownikach to wielki gg bo ginka robiła wielkie oczy o co mi chodzi ale jej jakoś wytłumaczyłam i wpisała że miała wyrostek :P no zobaczymy wiadomo to w PL człowiek się stresuje przed każda wizytą a co dopiero w obcym kraju ale nie narzekam bo Francuzi to bardzo sympatyczny naród poza arabami którzy tu mieszkają i mam czasem wrażenie że więcej ich tu niż francuzów zawsze jak jest moja wizyta pani gin wychodzi podaje ręke i się przywita zaprasza do gabinetu i zamyka za tobą drzwi i tak wszędzie i u dentysty a to wszystko państwowo :) a w PL krzyczą wejść! następny albo coś takiego a jak nikt nie usłyszy to dopiero wyjdzie z pretensją no czemu nikt nie wchodzi :P no ale już i tak jest poprawa w PL-lu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
myszka281 appendicite :) Mieszkałam w Paryżu, w Orleanie i Alpach francuskich i powiem Ci, że zdecydowanie wole polskich lekarzy i nasze przychodnie nawet te państwowe chociaz problemu z porozumieniem się nie mialam. Moj byly na poczatku bał się polskiego lecznictwa, a potem to już i do dentysty i do lekarza chciał chodzic tylko w PL. Chyba tak źle u nas w kraju jednak nie jest :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mzella teraz to ja już wiem ale dzięki :) ja tu nie narzekam a za PL i tak tęsknie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam bardzo blisko do Alp w sumie to już prawie w nich mieszkam i te górki mnie wykańczają np. codziennie odprowadzam syna do przedszkola pod jedną i mam straszne zadyszki jej a co będzie dalej dobrze że teraz wakacje...często jeździmy do Andory mamy tam 250 km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześc dziewczyny :) Wstałam o 7, teraz 8.15 i dalej cisza? Kto to widział tyle spać? Pozdrawiam z zachmurzonego Bielska :) Samopoczucie niezłe, brzuch nie ciśnie, ogólnie jest dobrze. Na śniadanie pomidory ze smietana i bułka z szynką :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry :) Ja też już dawno po śniadaniu. Chlebek śliwkowy, ser żółty, ogórek małosolny, pietruszka i witaminy. A! no i oczywiscie batonik czekoladowy :P Tak się zastanawiam co tu dzisiaj porobić. Pogoda piękna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzień dobry!wczoraj na mailu naoglądałam się naszych dzieciątek i zrobiło się tak cudnie:)na śniadanko-bułeczka z szynką i ogórkiem małosolnym:) chciałabym,żeby był już grudzień, albo listopad-odetchnęłabym z ulgą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny wiecie jak jest z mięta? W taki upał mam ochotę zerwać listki mięty i zmiksować z cytryną i pić w ciągu dnia ale na kilku forach przeczytalam, że mięty nie wolno w czasie ciąży a na m.pieprzowej którą kupiłam w aptece jest adno, że nie ustalono bezpieczenstwa stosowania w okresie ciazy dlatego przed uzyciem trzeba zasiegnac opinii lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka też w pracy, tylko ze ja od 9tej do 17tej fajniutkie te rzeczy wyszukałyście dla dzieciaków - ja się boję, i jeszcze nic nie kupiłam :( tak sobie myślę że jakoś pod koniec lipca zacznę powoli zbierać, trochę tego jest... widzę że nie tylko ja jestem zmeczona, ostatnio często mnie boli glowa a jak wracam z pracy tymi zapchanymi autobusami z temperaturą blisko wrzenia to mi się słabo robi, do tego włosy mi lecą i dlugo schodzą siniaki, nie mogę spać a ziewam cały dzień - też sie obawiam o zelazo, choć do tej pory miałam w normie (ale blizej dolnej granicy) w środę ide do lekarza, mam nadzieję że da mi skierowanie na badanie krwi A podobno w drugim trymestrze ma się nawięcej energii?? - no to u mnie to się nie zgadza, zdecydowanie lepszy byl piewszy byle do 17tej i dwa dni wolnego potrzebuje urlopu/zwolnienia chocby na tydzień miłego dnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mięta - to mnie zaskoczyłaś też ostatnio miałam ochotę kupić sobie pęczek i zrobić mohito oczywiście bez % , a teraz jak się wczytałam to rzeczywiście zdania podzielone, ale pewnie jak ze wszystkim - najważniejsze oby z umiarem może nie wywar ale garstka do drinka myślę że ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Starbuck80, Zobaczysz, ze niedlugo odzyskasz energie. Z dnia na dzień poczujesz się bardziej energiczna i wypoczęta. Dostajesz skierowanie na badania krwi co miesiac? Ja biegne po swieze truskawki, muszę dzisiaj dopieścić się kompotem :] Miłego, słonecznego dnia Dziewczyny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Starbuck80, Podczas wakacji w Stambule zakochalam sie w mintadzie. Dwie garstki mięty, cała cytryna, brązowy cukier i dużo lodu. Upały wtedy nie straszne..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ostatnio miałam badanie krwi pod koniec kwietnia, wiec chyba powinni mi juz dać ? czy nie? :) ja właśnie z dnia na dzień tracę tę energię :( Mzelle , tak tak własnie o takim drinku mówię, jak uda mi się dostać limonkę to zamiast cytryny - jeszcze więcej aromatu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. ja właśnie po drugim śniadanku:) drożdżówka z makiem i soczek z żurawinki - mniam lecę robić obiadek. Pablinka mieszkam w okolicach Kalisza - ale co to za wiocha :) jak z jednej strony pola obora i piejący od 4 nad ranem kogut a z drugiej dość ruchliwa ulica a na jakąkolwiek obwodnice tu się na razie nie niesie przez ładnych kilkanaście lat. już lepiej miałam u siebie w domu rodzinnym - mieszkałam w mieście ale na obrzeżach cisza spokój las pod nosem, sporo sąsiadów bo dom przy domu ale o 100 razy ciszej niż tu:) no i normalny ogródek a nie taki jak w gospodarstwie rolnym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karrrla333........24............Opole................15.. . ......01.12.2011 Czarna56565.....25..........Brzesko...............14..... ....01.12.2011 madzianietka.....27..........Dolny Śląsk............14.........01.12.2011 domi1906..........27...........Jaworzno............14.... .....02.12.2011 Mzelle83...........27..........Warszawa............14.... .....03.12.2011 Esska271..........36.........Bielsko-Biała..........14.. .......03.12.2011 Starbuck80.......31.........Warszawa.............14...... ....04.12.2011 MLLO..............29..........Kielce................13 ...........05.12.2011 Nietoperek .......28...........Bielsko.............14............05.12. 2011 Gosiek_76.........35........Katowice..............12..... .....07.12.2011 nadziewany p.....29..........o/ Bielska.......... 13...........07.12.2011 Dree................27.........Poznań...............10.. ........07.12.2011 barbera............29........Leszno................14.. .........08.12.2011 tosieńka87........24........Katowice..............9... .........08.12.2011 maaartttika......24.........Białystok..............13.. ........09.12.2011 Soniówka89.......22..........Mysłowice............13... .......10.12.2011 olcik777............26.........Kraków...............13. .........11.12.2011 Niunia855.........26........Tarnów.................13... .......12.12.2011 Asia1893..........27......zachodniopomorskie...12........ ..13.12.2011 kitka27........... 27 ........ Poznań ...............11 ......... 16.12.2011 skorpion_j........36...........Katowice............11.... ......17.12.2011 Edith78............33.......o/Warszawy...........10...... . ...18.12.2011 MISIA ANULA......27..........Kraków...............12..........18 .12.2011 Julita84...........26..........Łódź................... 12............19.12.2011 Magda...............29.......Olsztyn................11... .......19.12.2011 Figazmakiem84....26.......Olsztyn...............11....... .....19.12.2011 Majkowa............30.........Gliwice................9... .......21.12.2011 Mama Oliwki.......26..........Płock.................8........... 23.12.2011 Ganesh............24........o/lublina................8... ... .....24.12.2011 Myszka281.........24.........FR.....................11.. ........24.12.2011 mooniaaa123......34........Siedlce..................10... . .....24.12.2011 Wiara_nadzieja...21........Kędzierzyn-koźle.....10..... ....28.12.2011 *aszja85...........26.........Kalisz..................11. .........28.12.2011 TuLipannek.........23.......Szczecin...............5..... ......29.12.2011 marchewka81.....29..........Warszawa...........10........ . 29.12.2011 Fizyczka...........22.........Łódź...................1 0 ...........31.12.2011

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×