Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość karrrla333

TERMIN NA GRUDZIEŃ :) 2011

Polecane posty

Hejka Mazelle szkołę zaczynam 27.09 , na poprzednią sie jeszcze nia lapałam (biorą pod uwagę date porodu), 2 razy w tygodniu (wt,sr) przez 5 tygodni jak juz pojdziemy to sie wszystkiego wypytamy, jak jest ze znieczuleniem, porodem rodzinnym itd w bielanskim położną "swoja" a Ty na jaki szpital się zdecydowałaś? o ile można się w W-wie decydowac :) ja jeszcze nic nie mam dla siebie, dla dziecka tez niewiele wiecej - ale to juz chyba mniejszy problem - obok jest swiat dziecka i tak naprawde można kupić wszystko, może nie najtaniej ale w sytuacji awaryjnej ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurczę, trochę mnie zestresowałyście tymi torbami do szpitala. Ja dla siebie nie mam jeszcze nic! Myślałam, żeby mieć torbę spakowaną jakoś 6 tygodni przed terminem. Poza tym zaczęliśmy zajęcia w szkole rodzenia i liczę, że tam nam też powiedzą pewne rzeczy, co zabrać, co się sprawdza, co nie, więc dlatego na razie się wstrzymuję. Ja jak wpadam w jakąś schizę i czuję, że zaraz pojadę do lekarza/szpitala:) to pierwsze co robię, to myślę, czy mam włosy umyte, nogi ogolone, stopy wypielęgnowane itp.;) W ogóle szpitale jako takie mnie przerażają, nigdy nie leżałam w szpitalu, na szczęście nasz szpital jest dosyć przyjemny i nie ma tak takiej typowej szpitalnej atmosfery, nie ma zapachu szpitala:) Jak trafiłam parę tygodni temu na izbę przyjęć z tym twardym brzuchem, to w drodze bałam się, że mnie tam zostawią, a jak już tam leżałam na sali z podłączonym ktg, była 1 w nocy, rozejrzałam się dookoła i stwierdziłam "nawet tu nie najgorzej, mogę tu spać", byłam tak zmęczona, że było mi już wszytko jedno, na szczęście po 1,5h wyszliśmy do domu. Mzelle, jakie są te koszule? Miłe, fajne? Chętnie bym na tej stronie też kupiła, bo wyglądają fajnie i są niedrogie, a ja nie chcę wydawać kokosów na szpitalne koszule.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asia, kiedyś chętnie zamykali w szpitalach, przynajmniej w Warszawie. Moja mama mówi, że wystarczyło, że poskarżyła się na kiepskie samopoczucie i bóle brzucha a od razu zamykali. Teraz w drugą stronę, przynajmniej u mnie w mieście. Jak u mnie zacznie się akcja porodowa to chcę jeszcze posiedzieć w domu, przygotować sobie spokojnie rzeczy i dopiero jechać na "ostatni" dzwonek bo niestety gdy dotrze się za wcześnie to często odsyłają albo do domu albo do innego szpitala.. o szkoły rodzenia będę chodziła od października ale do tej pory uczęszczałam na wykłady przygotowujące do porodu, opieki nad maluszkiem,o żywieniu itepe i właśnie uczulono mnie na to, żebym do szpitala na Żelazną nie gnała, tylko zbierała się bardzo powoli bo inaczej wyląduję tam gdzie nie chcę. Zuzka, koszula jeszcze nie doszła. Ale kilka dziewczyn ma takie i bardzo sobie chwalą więc pewnie dokupię jeszcze ze dwie. Narazie wziełam jedną bo nie wiem czy z rozmiarem trafiłam. Ciągle mi się wydaje, że jestem 34, ewentualnie 36 :] a to już chyba nie do końca to :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
musze uciekac :) dzis zaplanowalam z mama zrobienie salatki warzywnej ...no i trzeba isc pokroic skladniki :) pa-pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mzelle...no własnie dziwnie jest z tym zamykaniem, bo w tym moim to na ginekologiczny ledwo staniesz w drzwiach , to juz zamykaja, bo podejrzenie zagrozenia ciazy, a na porodowym wyrzucaja do domu, bo nie czas....tylko moze nie chca przestoju robic:) ale jak zasypie, zawieje tej zimy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mzelle napisz jak te koszule, jak z rozmiarami - bo wczoraj je wlasnie znalazlam w innym sklepie i tez bede chyba je zamawiac, i jakis szlafrok - w ogole nie używam takich rzeczy wiec nie mam i trzeba kupic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Starbuck, a dużo chętnych do szkoły rodzenia? ile par będzie? I w jakich godzinach są zajęcia? Moja druga połówka pracuje w teatrze a w związku z tym, że wszystkie spektakle odbywają się wieczorami to mamy problem ze szkołą rodzenia :/ Starbuck, jestem teraz na etapie nękania wszystkich znanych mi mam które rodziły w ciagu ostatnich kilku lat w Warszawie. Zbieram powoli opinie i je sobie analizuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moim zdaniem nie ma co az tak tego analizowac z najblizszego otoczenia przykladowo odnośnie szpitala S.Zofii - jedna laska mowi ze super, poleca, a inna ze nigdy wiecej w zyciu to wszysto przecież zależy od liczby rodzących, dyzurujacych lekarzy polożnych, czy samego przebiegu porodu wiec ja już sobie odpuscilam - moje przeżywanie nic nie zmieni ja zapisywalam sie pierwszego dnia zapisu na ten cykl, wiec bylam z tych pierwszych, nie wiem jak jest teraz z oblężeniem zajęcia będę miała wt/sr (18:30, 19:00) , jest tez grupa na troche wczesniejsza okolo 17tej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Starbuck, możesz wkleić linka do sklepu z koszulami? Ja też myślę, żeby kupić jakiś krótszy szlafrok. W domu mam szlafrok, ale długi, polarowy, ciepły, ładny, szkoda mi go brać do szpitala. Nie mam w domu koszul, które by się nadawały do szpitala, więc kupić muszę. Jeśli chodzi o klapki, kapcie, to mam zamiar kupić te piankowe, z zabudowanym przodem z dziurkami, nie wiem, czy kojarzycie, o co mi chodzi? Nie chcę taki całkiem niskich, żeby potem w szpitalnej łazience nie wdepnąć w jakąś kałuże wody i nie zmoczyć sobie stóp:) Potem je chyba wyrzucę, żeby sobie tej szpitalnej flory bakteryjnej nie przynosić do domu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zmienił mi się termin i pewnie jeszcze się zmieni. pablinka.............26.......Manchester.........28...... . .C.....28.11.2011 madzianietka.....27.......DolnyŚląsk.............18.... ..........01.12.2011 nadziewany p......29.......o/Bielska............28.....CH......01.12. 2011 Szun.................25........Płock................27.. .....D......01.12.2011 AsiaC...............23.......Lubin/Głogów.......18..... ..........02.12.2011 Asia B!..............29.......k/Opole...............27.....D..... ..02.12.2011 Mzelle83.............27.......Warszawa..........27.....D. .. .....03.12.2011 Starbuck80.........31.......Warszawa..........22......D.. ... ...04.12.2011 MLLO................29.......Kielce................18.... .. .........05.12.2011 Nietoperek.........28.........Bielsko.............27..... CH. .....05.12.2011 tosieńka87.........24........Katowice...........27.....C H.......06.12.2011 Dree.................27.......Poznań..............24.... ..D........07.12.2011 barbera.............29.......Leszno..............27...... D........07.12.2011 nikita................29.......Opole...............18.... ............07.12.2011 olcik777.............26.......Kraków.............26..... ...D.......09.12.2011 mama 3 synusiów...29......Bielsko..............23.......D.......10 .12.2011 Klaudyna213.......25.......Poznań...............22...... D.......11.12.2011 Niunia855..........26.......Tarnów................21.... .........12.12.2011 Asia1893...........28.......zachodniopomorskie..26....D.. ....12.12.2011 madziulinka........27.......uk.....................23.... ...........14.12.2011 Magda..............29.......Olsztyn...............16..... ..........16.12.2011 kitka27.............27.......Poznań...............16.... ...........17.12.2011 skorpion_j.........36.......Katowice.............11...... .........17.12.2011 Edith78.............33.......o/Warszawy.......25......CH. . ....18.12.2011 MISIA ANULA.......28.......Kraków...............20............. .18.12.2011 anesska.............25.......Kraków..............20..... D.........18.12.2011 Ciężarówka 29....29.....KIELCE.................20....D..........18.12.2 011 Julita84............26.......Łódź...................12 ..............19.12.2011 Figazmakiem84...26.......Olsztyn...............24.....CH. ......19.12.2011 joasmo.............37.......Małopolska...........19..... ..........19.12.2011 Millea...............34........Łódź..................2 2....D.........24.12.2011 Ganesh.............24.......o/lublina.............22....C H?......24.12.2011 mooniaaa123.....34.......Siedlce.................23....D. . .....24.12.2011 Aska_G20..........23.......kujawskopomorskie..23....CH... ...27.12.2011 Wiara_nadzieja..21.......Kędzierzynkoźle.....18........ ... ....28.12.2011 *aszja85...........26.......Kalisz..................24... .CH.......28.12.2011 bellybaby..........28.......Bydgoszcz............21.....D ........28.12.2011 TuLipannek........23.......Szczecin.............17....... ........29.12.2011 marchewka81.....29.......Warszawa...........11........... . ...29.12.2011 Tracja29...........29.......Lubin.................19..... .........28.12.2011

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ogólnie nie wyobrażam sobie brać do szpitala kapci z tkaniny, ani tego umyć się nie da, jak np. kapnie na nie krew itp. więc jak już pisałam, wolę jakieś, z gumy, tworzywa, pianki, coś, co się da jeszcze w szpitalu umyć (szmatką, pod wodą).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Starbuck :D "aż tak" to nie ale chciałabym wiedzieć podstawowe rzeczy, ile jest porodówek jednoosobowych, jakie warunki, co z porodem rodzinnym, salą poporodową, jakie ceny, co ze znieczuleniem. Do niedawna temat porodu mało mnie interesował więc nie zagłębiałam się w takie tematy a teraz warto podpytać koleżanek a nie np czytać komentarze na forum z 2008 :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
odnośnie stosowania leków, bóli brzucha, zmniejszonej intensywności ruchów dziecka też lepiej nie.. :] :) no i byle nie o wózkach, ten temat już mi się przejadł do obrzydliwości..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macie rację z tym czytaniem historii , bo ja na początku się naczytałam o pustym jaju płodowym i tak sobie wszystko wkręcałam, że powiedziałam sobie koniec czytania dziwnych opowieści . Co ma być to będzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze wy na prawdę już torby pakujecie? ja jeszcze nic nie kupiłam dla siebie, myślę że w październiku się za to wezmę, wtedy też zacznę pranie i prasowanie ubranek. Lepiej żeby wszystko świeże było. Kupiłam Mama i ja i jest tam super dodatek o karmieniu piersią, są rysunki, pozycje jeszcze nie przeczytałam tylko przejrzałam ale wygląda na bardzo fajny Tosienka dzięki Zuzkaa odpisałam ci na maila dopiero wczoraj przeczytałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ty o jaju płodowych Barbera, a ja o bolącym podbrzuszu. Z internetowych mądrości dowiedziałam się, że może odklejać się łożysko, że ból brzucha to zły znak itepe. Na izbie przyjęć mnie zbadali, wszystko ok - taka moja uroda, "rozszerzam się" (spojenie) , stąd najprawdopodobniej ból.ale w drodze do szpitala najadłam się nie potrzebnie stresu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barbera termin mi się zmienił bo mały urósł, pewnie przez te moje cukry a co do męża na porodówce, mój znajomy pojechał z żoną rodzić drugie dziecko i akurat rodziła tam kobieta już chyba 20 godzinę i strasznie krzyczała i jęczała. Mój znajomy jak usłyszał te dźwięki to postawił torby powiedział że " ja tu nie zostaję " i uciekł. I tyle było z rodzinnego porodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nadziewany pączek, mam podobne odczucia. Ale każda mamusia ma inne potrzeby. Nie ma co się spinać i stresować. Ze wszystkim się wyrobimy, sklepy są, samochody też. Zawsze można dokupić, podrzucić. Nie słyszałam historii o tym, że nie było w co dziecka obwinąć po porodzie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pączku bo tak się zastanawiam właśnie jak to jest , bo u mnie też pokazuje , że dzidzia o tydzień większa niż termin hmm i może czasami też termin wcześniejszy zaliczę . Chociaż jak byłam na 4d to wg wykresu , jakby rosła w takim tempie, to w 40 tygodniu osiągnie 3300 g , więc żaden kolos a drobinka :) ale u ciebie rzeczywiście muszą uważać przy cukrzycy , bo przez to te rekordowe dzieci się rodzą (oczywiście jak nie jest wykryta)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nadziewany- ale termin porodu to chyba zostaje ten sam..Dzidzia Ci zwyczajnie urosła i tyle. Ja według usg, długości moich cykli urodzę w listopadzie. Ale termin mam ten z pierwszego USG, taki sam jaki wpisał mi lekarz zakładając kartę ciąży. Jak zapytałam się w niedziele na izbie przyjęć w szpitalu czy mi się termin zmienia to pani dr powiedziała, ze to nie jest cos co sie zmienia. I znowu co człowiek to opinia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja natomiast praktycznie nie mam żadnych objawow ciążowych i teraz w druga strone - czy to normalne? ze 7my miesiac a mnie nic nie boli, zadnych skurczy, nic sie nie rozciaga..., brzuch rosnie - ale kazda eks cieżarówka mowi mi ze mam maly ten brzuch :/ niedużo nam trzeba żeby nas wystraszyc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dokladnie tak jak mowi Mzelle usg z I trymestru sa miarodajne i lepiej wyznaczaja termin porodu - bo w tym okresie dzieci rozwijaja sie tak samo a pozniej to juz kazde inaczej jedno urodzi się z wagą ponad 4kg a drugie 3 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Starbuck to chyba powinnaś się cieszyć, co? Poczekaj jeszcze miesiąc to poczujesz :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie no cieszę sie, pewnie tylko jakas taka obawa, ze jest za dobrze i że mi się to szczęscie skonczy... ale brr koniec tych mysli, nie ma co :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×