Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

Gość Borys86
Osa bo wtedy bym dopiero swojemu emkowi pokazała gdzie pieprz rośnie ;)! Jestem dla niego za dobra a on chyba tego nie docenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Borys- myslisz ze Moj sie tym przejmuje? Nie mam sie wkurzac i drzec a przedewszystkim zwalac na@ Nic nie kuma. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój to obojętnie w jakim dniu cyklu jestem zawsze twierdzi, że okres mi się zbliża jak krzyczę. Czujecie to przesilenie zimowe/ jesienne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Memi
Robiłam progesteron i prolaktynę w 22 d.c i się rozpłakałam wczoraj, jak odebrałam wyniki. Progesteron 1.52 (niziutki) a z kolei PRL 25.2 (strasznie wysoka). Czytałam gdzieś, że tak niski progesteron w tej fazie cyklu wskazuje na brak owulacji w danym cyklu? Ale piję ziółka, już drugi raz(czyli piaty cykl włączając przerwę miesięczną), byłam na monitoringu 2cykle temu i owulacja była. Myślicie,że wysoka PRL i niski Progesteron- oddziałują jakoś wzajemnie na siebie? Że np. wysoka PRL hamuje wydzielanie Progesteronu? Dziewczyny błagam, pomóżcie. Ja już nie mam siły. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Memi, wyniki masz w granicach normy. Progesteron niski, ale pewnie nie miałaś jajeczkowania w tym m-cu. Tak czasem bywa, nie wszystkie cykle są owulacyjne, u zupełnie zdrowych kobiet także. Górna norma prolaktyny to 25, pewnie trzeba będzie ją trochę zbić. Powinnaś powtórzyć badania w przyszłym cyklu, no i te oczywiście skonsultowac z lekarzem. dolarcia - ja śpię dziś na siedząco i stojąco A facetami się nie przejmujcie, jakoś muszą reagować na niezrozumiałą dla niech czasem naturę kobiecą. Wy zawsze mozecie powiedzieć, jak krzyczą, że to kryzys wieku średniego albo jego zapowiedź :) Borys - PMS to nic przyjemnego, uwierz mi na słowo! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Memi
MałaMi dziękuję :) Tak, niby wyniki na granicach norm, ale jak dla staraczki to nie są one dobre. A może któraś z Was miała podobną sytuację- wysoka PRL i niski Progesteron? Myślicie, że dostanę tylko coś na zbicie PRL( norprolac, bromergon etc) i przy okazji obniżania PRL podwyższy się Progesteron? Czy na Progesteron też coś mi da?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama foksika
na zbicie prolaktyny najlepszy dostinex. samopoczucie normalne nie to co norprolac. sama musze zbadac swoja.pewnie znow ponad norme :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Memi gdzies wyczytalam że wysoka prolaktyna powoduje spadek progesteronu. Ją chyba tak mam w tym cyklu dostałam nawet @ w 16 dc chyba właśnie przez progesteron. Dziewczyny zimno ciemno zapraszam na grzanca :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Memi
Dolarcia, właśnie to miałam na myśli, że wysoka PRL powoduje spadek Progesteronu :) Tak więc cały czas zastanawiam się (dopóki nie zasięgnę opinii lekarza)czy w moim przypadku wystarczy tylko coś na zbicie PRL, a Progesteron wtedy sam się unormuje czy lekarz wciśnie mi też coś typu : luteina czy duphaston? Jak myślicie? Może przy grzańcu, coś wymyślimy? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kameleonkab
Coś się stało i rozregulował mi się okres. W końcu po 40 dniach przyszedł. Czytałam o ziołach ojca sroki i postanowiłam je pić, ale od 14 dnia cyklu (czytalam jak jedna dziewczyna tak pila i okres przyszedl o czasie). U mnie niestety jest 31 dzien cyklu i okresu brak, sluz plodny pojawił sie ok. 27 dnia cyklu czyli jakby po dwoch tygodniach od brania. Nie wiem co robic dalej pic ziola, odstawić. Chyba popelnilam blad pijac je tak od srodka. Co radzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Memi kup sobie owoc niepokalanka ja zapijam taką lekką herbatkę z niego on jest na spadek prolaktyny z tego co przeczytałam myślę że warto spróbować. a i ziółka już mi przyszły dziewczynki ale czekam na 1 dzień cyklu i zacznę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dolarcia- mass DJ czy orkiestre? Ja mialam slub we wrzesniu bylo wspaniale. Byla orkiestra .... naprawde tak szczerze to wszystko zalezy od nich ... jak to poprowadza ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Memi
ewpcoo, bardzo Ci dziękuję :) Troszkę poczytałam na temat tegoż niepokalanka :) Możesz podać nazwę herbatki jaką popijasz? :) A nasze ziółka zawierają w składzie niepokalanek? Dolarcia, oczywiście, że skonsultuję wyniki z lekarzem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Osa no własnie nie wiem czy dj czy orkiestre. Nie ukrywam,że cena gra rolę i też boję się, że nie wszystkie piosenki będą zagrane przez orkiestrę fajnie. Na razie mamy zamówioną i orkiestrę i dj musimy do końca tyg zdecydować. Ja też wesele mam we wrześniu (6) śmieję się, że do mojej weselnej stylizacji bardzo pasuje brzuch więc musimy sie postarać. Mój mężczyzna idzie dziś po odbiór wyników boję się. Memi, a wiesz że mi się wydaje że mają... ale nie wiem ja na prolaktynę na razie biorę castagnusa ( też mam na granicy), a robiłaś z obciążeniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dolarcia- a skad jestes? Mneiej wiecej? To u was talk dlugo sie czeka na wyniki? U nas sa po 6 h oczywiscie jesli chodzi o " zolnierzyki" bo chyba czeka na te badania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Osa z wrocławia jestem, a ty? Żołnierzy badają też szybko ale lekarz kazał zrobić od razu posiew nasienia dlatego aż tydzień to trwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha.... My robismy sami normalne badania wyszlo tylko ze ... jest zbyt geste .... robi w gastronomi.Ja mieszkam w Szwecji ale jestem z Gdanska :) Szkoda ze tak daleko.... polecilabym naprwde super Zespol. Znalazlam ich na inter. na koniec mi podziekowali za zaufanie :) Nikt mi ich nie polecil ale impreza byla naprawde udana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Memi
Dolarcia, Nasze ziółka, z tego co przeczytałam (skład), to nie zawierają niepokalanka. A więc może przy tym moim "schorzeniu" warto spróbować troszkę poprzyjmować tę "roślinkę", zanim zaczną mnie faszerować hormonami? :) PRL robiłam z obciążeniem. 25.2 a po obciążeniu 190 :/ Wychodzi na lekką hiperprolaktynemie :/ 1.5 roku temu też miałam podwyższoną prolaktynę, ładnie ją obniżyłam norprolaciem (do 4.6)- czyli była idealna, a mimo to nie udało się zaciążyć :/ więc może w tym progesteronie tkwi problem? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Memi ja też mam hiperprolaktynemię, biorę bromergon i jest ładnie. Progesteron również miałam za niski, moim zdaniem to zioła mi go podniosły, więc warto je pić. Dolarcia posiew nasienia co ma pokazać??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kropka lekarz mówił że ile jest np leukocytow itd jak kazał to zrobiliśmy mój lekarz specjalizuje się w leczeniu niepłodności więc chyba wie co robi, a wy to robiłyście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiecie co? Tak sobie mysle ze to wszystko jest niesprawiedliwe.... bo np. jak sie czlowiek stara a wie ze ciezko jest zajsc w ciaze to chociaz ta @ moglaby przyjsc regularnie. No nie? Tylko robi zludne marzenia. Czemu obiawy @ i ciazy musza byc takie podobne??.eh.... takie marudzenie mi siewlaczylo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Memi
Kropka, właśnie chodzi o to, że ziółka piję już piąty cykl(z przerwą miesięczną) a tu ten progesteron taki niski jak na fazę poowulacyjną (22 d.c. ) :/ Chyba że z moim @ coś się pokomplikowało i się wydłuży i w trakcie badania nie była to ta faza? Tylko ta owulacyjna i tu norma 0,8-3.0 (więc moje 1.52 nie było by takie straszne) :) Hmm... chyba wezmę się za ten niepokalanek, z miesiąc-dwa pobiorę, pójdę powtórzyć badania i się zobaczy, co na to ta moja PRL :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LANCOME 23
Hej dziewczynki wczoraj rozmawiałam z psychologiem i dzisiaj już trochę lepiej się czuje ale wciąż o tym myśle:( cały czas boli lewy jajnik przypomina kłucie w poniedziałek powinnam okres dostać dziwi mnie to że tylko ten jajnik z którego owulacja była tak bardzo kuje... mierze temperature z rana i wynosi 36.9 przed owulacją mierszyłam kilka razy to wynosiła z 36.6 jak w poniedziałek nie dostane miesiączki odczekam tydzień i pójdę do ginekologa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lancome dasz radę:-) trzymaj się ale ją bym zrobiła test w pn na twoim miejscu. Ja mam znów silne bóle podbrzusza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dolarcia- nie,nie robilam testu. Jak nie dostaje do wtorku to wtedy. Zawsze jak mi się spoznial to max 4 dni. Czyli jutro. Zastanawia mnie tylko ten wczorajszy skurcz tj macicy. Mam tak zawsze przy @ a tu nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LANCOME 23
ja też zrobie test jak mi się spóźni albo pójde do ginekologa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LANCOME 23
szyjka macicy jest rozpulchniona w ciazy zawsze. Mozna to łątwo wyczuć dotykając szyjki...a jesli jest twarda to ciaży nie ma. A ciasna mozę być,ale nie wyklucza to ze jest rozpulchniona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×